Vítkovice – Vsetín 7:0 (kon.) | Pardubice – Písek 3:5 (kon.) | K. Vary – Slavia 2:5 (kon.)
HC Kladno – Chomutov 9:3 (kon.) | Liberec – Motor ČB 5:3 (kon.) | Zlín – Olomouc 0:1 (kon.)
Letňany – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 2:1 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 2:3 (kon.)
Jihlava – Hr. Králové 3:2 (po pr.) | Třinec – Přerov 8:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
HC Slavia Praha
Pátek 07.09.2012, 13:30 • KV Arena • Extraliga staršího dorostu

Díky za sledování, nashledanou. (15:24:36)

V poslední části nepředvedli domácí špatný výkon, ale už měli tříbrankovou ztrátu, kterou se jim dohnat nepodařilo.

60:00

59:37
    Vhazování ve středním pásmu.

59:01
    Slavia právě vstřelila branku!

A Slavia oplácí! MICHAL FORTELKA svou trefou kompletuje hat-trick v dnešním utkání. Asistence: Martin Patzelt.

58:46
    Gorčík netrefil z boku prázdnou branku!

57:25
    S pukem hraje Slavia. Dobrou minutu teď energetici nemohli získat puk.

54:58
    Dvořák hledal někoho na teč. Frodl má puk v lapačce.

54:19
    Josef Saňa (SLA) si ale při bránění pomáhal nedovoleně. Za podražení míří na dvě minuty na trestnou lavici.

53:58
    Hosté brání útoky energetiků.

53:40
    Ale Slavia hraje chytře.

52:31
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Parádní střela od modré v podání MARTINA VEVERKY se zastavila až v síti za Frodlem. Domácí to ještě zkusí. Asistence: Martin Kohout, Sebastian Gorčík.

52:10
    Gorčík se chytil s jedním ze Slávistů. Víc z toho ale nebylo.

51:36
    Domácí jsou roztržití. Zahráli další zakázané uvolnění.

51:13
    Josef Saňa (SLA) vystřelil puk mimo hřiště.

48:45
    Tempo dnešního utkání je neskutečné. Je vidět, že hráči mají hodně sil.

47:19
    Dvořákovu střelu Frodl drží pevně pod rukou.

45:03
    Rychlá odpověď na snížení psychice domácích hokejistů určitě nepomohla.

43:36

Ale za svými zády zapomněli kapitána hostí Patrika Červeného. Ten si skvěle zpracoval pas od Drahoráda, vykoupal si v brankovišti Nguyena-Sona a zakončil do prázdné branky. Asistence: Karel Drahorád.

43:17
    A domácí se snaží.

42:18

Klíma se dostal ke střele, Frodl puk vyrazil k ALEXANDRU MOLNÁROVI, který už se zakončením do prázdné branky neměl problém. Asistence: Josef Klíma.

41:13
    Domácí v plném počtu. Golman si počíná skvěle.

40:45
    Nguyen-Son drží puk v lapačce.

40:12
    Domácí se ještě musí bránit přesilovce.

40:01

Jak jsem domácí chválil, tak se teď zrovna nepředvedli. Po několika chybách darovali vedení Pražanům. Skóre otevřel v 21. minutě Suda, o deset minut později zvýšil Fortelka a ten samý hráč přidal trefu i v 35. minutě utkání. Domácí tak prohrávají 0:3 a jsem zvědavý, jestli se vzmůžou alespoň na snížení. Po třetím inkasovaném gólu doběhl čas Jakuba Frčka a v brance ho nahradil Jan Nguyen-Son.

Hosté se k akci už v přesilovce nedostali.

40:00

39:13
    První vyloučení na domácí straně. Sebastian Gorčík (KVA) hákoval.

36:49
    Až teď za ním zvoní spojnice brankové konstrukce.

36:33
    Nguyen-Son ještě neměl zákrok.

35:55
    Druhá a třetí branka přistřihla křídla domácích hráčů. Ti se tak teď spíš brání.

34:29
    Frček odstupuje z branky. Nahrazuje jej Nguyen-Son.

34:29

Obránce Rulík neubránil MICHALA FORTELKU, který se trefuje podruhé v utkání. Asistence: Tomáš Andres

33:09
    Pěkná akce hostí a Frček měl hodně práce.

32:40
    Osobně moc nechápu střelbu domácích ze středního pásma.

32:05
    Posunutá hostující branka.

30:04

Další puk za Frčkovými zády. Zblízka se prosadil MICHAL FORTELKA, čímž navýšil vedení svého týmu na dvoubrankové. Asistence: Tomáš Andres.

29:28

29:05
    Finální přihrávka, skrytá střela. To chybí domácí přesilovce.

28:26
    Zakázané uvolnění Energie.

27:55
    Bláhova střela sražena vedle.

27:28
    Bude se vylučovat. Provinil se Josef Bureš (SLA).

26:55
    Hyršl v zakončení těsně míjí Frčkovu branku!

26:05
    Dlouhá pasáž bez akce. Domácí se teď dostali do situace, že stříleli ze středního pásma.

24:05
    Skvělá kličkovaná v podání Molnára. Nakonec ho zastavily až Frodlovy betony.

22:20
    Gól domácí nakopl. Chtějí co nejrychleji srovnat krok a nedat svému soupeři psychickou výhodu.

20:39

Rychlá přímočará akce v podání Slavie. Zajíc najel po straně, přihrál před branku, kde čekal MARTIN SUDA, který procpal puk za Frčka. Asistence: Marc Zajíc, Patrik Červený.

20:01

První třetina nabídla zajímavou podívanou. Viděli jsme břevno i zajímavé akce. Lepší jsou zatím domácí, ale to se může do druhé třetiny jednoduše změnit.

20:00

19:35
    Dvořák selhal v rozehrávce a hosté měli příležitost k úniku 2 na 1. Nakonec ale slávističtí útočníci honbu vzdali a odjeli vystřídat.

19:03
    Dvořákův pokus od modré lehce na prsou krotí Frodl.

18:39
    A znovu. Domácí nemají přesné pasy.

18:09
    Slavia vyhazuje.

17:49
    První vyloučení zápasu. Adolf Straka (SLA) si v blízkosti svého brankaře počínal až příliš tvrdě a dostává 2 minuty za krosček.

16:50
    Dva na jednoho v podání domácích nedopadlo brankově. Kohout dostal špatnou přihrávku.

15:52
    Nepovedená střela Dvořáka vyústila v šanci, když se na kruhu k puku dostali domácí útočníci a několika střelami prozkoušeli Frodla.

14:40
    Vhazovat se bude po levici Frčka.

13:40
    Josef Bureš svou střelou od modré pěkně Frčka protáhl. Ten na puk navíc nedosáhl, a tak může děkovat, že letěl o deset centimetrů vedle.

12:38
    Dlouhá přihrávka hostujícího Sani trefila jen hýždě Lukáše Bláhy.

11:39
    Hokej není v těchto fázích hry zrovna krásný. Hraje se spíš silově.

10:27
    K nebezpečnému zakončení se však nedostávají.

10:10
    Teď zase ale útočí hosté.

08:56
    Energetici zařadili vyšší rychlostní stupeň a Slavie nestíhá.

08:25
    Skvěle si počínali i domácí hokejisté, i brankař Frodl. Obránci jej nechali v několika šancích na holičkách.

07:38
    Osmík střílel ze strany, ale Beránek se k vyraženému puku nestihl dostat včas.

06:13
    Patzelt se prodíral, jak jen to šlo, ale před Frčka se nedostal.

05:09
    Luboš Adam dobře odstavil od puku karlovarského hráče.

04:18
    Energie je aktivnější a dobře brání, pokud už nějaký ten útok projde.

03:28
    Tečovaná střela skončila na břevně Frodlovy branky.

02:39
    Za bránou tlačil Beránek. Dobře se teď prezentovali Molnár s Beránkem.

01:59
    Hra má velké tempo. Domácí se museli osvobodit zakázaným uvolněním.

01:30
    Kohout se po velké obranné chybě hostí dostal do samostatného brejku, ale Frodl jej skvěle vychytal.

00:49
    První střela zápasu z hole Martina Kohouta nevystrašila hostujícího brankaře.

00:01

Kapitáni obou týmů objeli své spoluhráče postavené na modrých čarách, kteří se po poklepání si s kapitánem rozjeli ke svému brankaři. Už proběhly i pokřiky, a tak se může začít.

Vedeni Tomášem Dvořákem naskočili na led i domácí mladíci.

Jednou ze zajímavostí je, že brankař Dominik Frodl ze Slavie chytá se starým typem helmy, alá Dominik Hašek.

Slávisti už zarývají své nože do ledové plochy. Pražané do utkání nastoupí v červenobílé kombinaci, domácí navlékli bílé dresy.

Utkání začne za necelých deset minut. Pro oba týmy bude dnešní duel tím prvním v sezoně 2012/13.

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Nguyen-Son) – Vaněk (C), Dvořák, Bláha, Michálek, Rulík, Kodl, Veverka – Klíma, Beránek, Molnár, Kozák, Rubeš, Hroch, Gorčík, Petrov, Dimitrov, Osmík, Janata, Kohout.

HC Slavia Praha: Frodl (Souchůrek) – Straka, Kottek, Saňa, Havelka, Adam, Krejčí, Drahorád, Bureš – Červený (C), Hyršl, Josefus, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Žemlička, Zajíc, Fortelka, Suda, Maňas, Andres.

Rozhodčí: Svoboda – Pešek, Jelínek.

Přeji krásný odpoledne všem fanouškům hokeje. Dnes startuje Extraliga staršího dorostu a my budeme sledovat utkání mezi HC Energií Karlovy Vary a HC Slavií Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Vladimír Koča

Branky a nahrávky: 43. Molnár (Klíma), 53. Veverka (Kohout, Gorčík) - 21. Suda (Zajíc, Červený), 31. Fortelka (Andres), 35. Fortelka (Andres), 44. Červený (Drahorád), 60. Fortelka (Patzelt)

HC Energie Karlovy Vary: Frček (35. Nguyen-Son) – Vaněk (C), Dvořák, Bláha, Michálek, Rulík, Kodl, Veverka – Klíma, Beránek, Molnár, Kozák, Rubeš, Hroch, Gorčík, Petrov, Dimitrov, Osmík, Janata, Kohout.

Rozhodčí: Svoboda – Pešek, Jelínek