Vítkovice – Vsetín 7:0 (kon.) | Pardubice – Písek 3:5 (kon.) | K. Vary – Slavia 2:5 (kon.)
HC Kladno – Chomutov 9:3 (kon.) | Liberec – Motor ČB 5:3 (kon.) | Zlín – Olomouc 0:1 (kon.)
Letňany – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 2:1 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 2:3 (kon.)
Jihlava – Hr. Králové 3:2 (po pr.) | Třinec – Přerov 8:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
HC Slavia Praha
Pátek 07.09.2012, 13:30 • KV Arena • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Přeji krásný odpoledne všem fanouškům hokeje. Dnes startuje Extraliga staršího dorostu a my budeme sledovat utkání mezi HC Energií Karlovy Vary a HC Slavií Praha.

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Nguyen-Son) – Vaněk (C), Dvořák, Bláha, Michálek, Rulík, Kodl, Veverka – Klíma, Beránek, Molnár, Kozák, Rubeš, Hroch, Gorčík, Petrov, Dimitrov, Osmík, Janata, Kohout.

HC Slavia Praha: Frodl (Souchůrek) – Straka, Kottek, Saňa, Havelka, Adam, Krejčí, Drahorád, Bureš – Červený (C), Hyršl, Josefus, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Žemlička, Zajíc, Fortelka, Suda, Maňas, Andres.

Rozhodčí: Svoboda – Pešek, Jelínek.

Utkání začne za necelých deset minut. Pro oba týmy bude dnešní duel tím prvním v sezoně 2012/13.

Slávisti už zarývají své nože do ledové plochy. Pražané do utkání nastoupí v červenobílé kombinaci, domácí navlékli bílé dresy.

Jednou ze zajímavostí je, že brankař Dominik Frodl ze Slavie chytá se starým typem helmy, alá Dominik Hašek.

Vedeni Tomášem Dvořákem naskočili na led i domácí mladíci.

Kapitáni obou týmů objeli své spoluhráče postavené na modrých čarách, kteří se po poklepání si s kapitánem rozjeli ke svému brankaři. Už proběhly i pokřiky, a tak se může začít.

00:01

00:49
    První střela zápasu z hole Martina Kohouta nevystrašila hostujícího brankaře.

01:30
    Kohout se po velké obranné chybě hostí dostal do samostatného brejku, ale Frodl jej skvěle vychytal.

01:59
    Hra má velké tempo. Domácí se museli osvobodit zakázaným uvolněním.

02:39
    Za bránou tlačil Beránek. Dobře se teď prezentovali Molnár s Beránkem.

03:28
    Tečovaná střela skončila na břevně Frodlovy branky.

04:18
    Energie je aktivnější a dobře brání, pokud už nějaký ten útok projde.

05:09
    Luboš Adam dobře odstavil od puku karlovarského hráče.

06:13
    Patzelt se prodíral, jak jen to šlo, ale před Frčka se nedostal.

07:38
    Osmík střílel ze strany, ale Beránek se k vyraženému puku nestihl dostat včas.

08:25
    Skvěle si počínali i domácí hokejisté, i brankař Frodl. Obránci jej nechali v několika šancích na holičkách.

08:56
    Energetici zařadili vyšší rychlostní stupeň a Slavie nestíhá.

10:10
    Teď zase ale útočí hosté.

10:27
    K nebezpečnému zakončení se však nedostávají.

11:39
    Hokej není v těchto fázích hry zrovna krásný. Hraje se spíš silově.

12:38
    Dlouhá přihrávka hostujícího Sani trefila jen hýždě Lukáše Bláhy.

13:40
    Josef Bureš svou střelou od modré pěkně Frčka protáhl. Ten na puk navíc nedosáhl, a tak může děkovat, že letěl o deset centimetrů vedle.

14:40
    Vhazovat se bude po levici Frčka.

15:52
    Nepovedená střela Dvořáka vyústila v šanci, když se na kruhu k puku dostali domácí útočníci a několika střelami prozkoušeli Frodla.

16:50
    Dva na jednoho v podání domácích nedopadlo brankově. Kohout dostal špatnou přihrávku.

17:49
    První vyloučení zápasu. Adolf Straka (SLA) si v blízkosti svého brankaře počínal až příliš tvrdě a dostává 2 minuty za krosček.

18:09
    Slavia vyhazuje.

18:39
    A znovu. Domácí nemají přesné pasy.

19:03
    Dvořákův pokus od modré lehce na prsou krotí Frodl.

19:35
    Dvořák selhal v rozehrávce a hosté měli příležitost k úniku 2 na 1. Nakonec ale slávističtí útočníci honbu vzdali a odjeli vystřídat.

20:00

První třetina nabídla zajímavou podívanou. Viděli jsme břevno i zajímavé akce. Lepší jsou zatím domácí, ale to se může do druhé třetiny jednoduše změnit.

20:01

20:39
    Slavia právě vstřelila branku!

Rychlá přímočará akce v podání Slavie. Zajíc najel po straně, přihrál před branku, kde čekal MARTIN SUDA, který procpal puk za Frčka. Asistence: Marc Zajíc, Patrik Červený.

22:20
    Gól domácí nakopl. Chtějí co nejrychleji srovnat krok a nedat svému soupeři psychickou výhodu.

24:05
    Skvělá kličkovaná v podání Molnára. Nakonec ho zastavily až Frodlovy betony.

26:05
    Dlouhá pasáž bez akce. Domácí se teď dostali do situace, že stříleli ze středního pásma.

26:55
    Hyršl v zakončení těsně míjí Frčkovu branku!

27:28
    Bude se vylučovat. Provinil se Josef Bureš (SLA).

27:55
    Bláhova střela sražena vedle.

28:26
    Zakázané uvolnění Energie.

29:05
    Finální přihrávka, skrytá střela. To chybí domácí přesilovce.

29:28

30:04

Další puk za Frčkovými zády. Zblízka se prosadil MICHAL FORTELKA, čímž navýšil vedení svého týmu na dvoubrankové. Asistence: Tomáš Andres.

32:05
    Posunutá hostující branka.

32:40
    Osobně moc nechápu střelbu domácích ze středního pásma.

33:09
    Pěkná akce hostí a Frček měl hodně práce.

34:29

Obránce Rulík neubránil MICHALA FORTELKU, který se trefuje podruhé v utkání. Asistence: Tomáš Andres

34:29
    Frček odstupuje z branky. Nahrazuje jej Nguyen-Son.

35:55
    Druhá a třetí branka přistřihla křídla domácích hráčů. Ti se tak teď spíš brání.

36:33
    Nguyen-Son ještě neměl zákrok.

36:49
    Až teď za ním zvoní spojnice brankové konstrukce.

39:13
    První vyloučení na domácí straně. Sebastian Gorčík (KVA) hákoval.

40:00

Hosté se k akci už v přesilovce nedostali.

Jak jsem domácí chválil, tak se teď zrovna nepředvedli. Po několika chybách darovali vedení Pražanům. Skóre otevřel v 21. minutě Suda, o deset minut později zvýšil Fortelka a ten samý hráč přidal trefu i v 35. minutě utkání. Domácí tak prohrávají 0:3 a jsem zvědavý, jestli se vzmůžou alespoň na snížení. Po třetím inkasovaném gólu doběhl čas Jakuba Frčka a v brance ho nahradil Jan Nguyen-Son.

40:01

40:12
    Domácí se ještě musí bránit přesilovce.

40:45
    Nguyen-Son drží puk v lapačce.

41:13
    Domácí v plném počtu. Golman si počíná skvěle.

42:18
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Klíma se dostal ke střele, Frodl puk vyrazil k ALEXANDRU MOLNÁROVI, který už se zakončením do prázdné branky neměl problém. Asistence: Josef Klíma.

43:17
    A domácí se snaží.

43:36

Ale za svými zády zapomněli kapitána hostí Patrika Červeného. Ten si skvěle zpracoval pas od Drahoráda, vykoupal si v brankovišti Nguyena-Sona a zakončil do prázdné branky. Asistence: Karel Drahorád.

45:03
    Rychlá odpověď na snížení psychice domácích hokejistů určitě nepomohla.

47:19
    Dvořákovu střelu Frodl drží pevně pod rukou.

48:45
    Tempo dnešního utkání je neskutečné. Je vidět, že hráči mají hodně sil.

51:13
    Josef Saňa (SLA) vystřelil puk mimo hřiště.

51:36
    Domácí jsou roztržití. Zahráli další zakázané uvolnění.

52:10
    Gorčík se chytil s jedním ze Slávistů. Víc z toho ale nebylo.

52:31

Parádní střela od modré v podání MARTINA VEVERKY se zastavila až v síti za Frodlem. Domácí to ještě zkusí. Asistence: Martin Kohout, Sebastian Gorčík.

53:40
    Ale Slavia hraje chytře.

53:58
    Hosté brání útoky energetiků.

54:19
    Josef Saňa (SLA) si ale při bránění pomáhal nedovoleně. Za podražení míří na dvě minuty na trestnou lavici.

54:58
    Dvořák hledal někoho na teč. Frodl má puk v lapačce.