Hr. Králové – Most 6:0 (kon.) | Litoměřice – Havlíčkův Brod 2:1 (po s.n.) | Šumperk – Beroun 4:1 (kon.)
Benátky n/J – Písek 3:2 (kon.) | Kadaň – Mladá Boleslav 2:1 (po s.n.) | Jihlava – Olomouc 3:2 (po s.n.)
Třebíč – Ústí n/L 4:5 (po pr.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Medvědi Beroun 1933
Sobota 08.12.2012, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

Šumperk po zásluze vítězí s Berounem 4:1, když dokázal otevřít skóre gólem v oslabení a hlavně pak ve druhé třetině dvěma góly potvrdit vítězství. Loučí se z promrzlého Šumperku Jaroslav Svoboda. Hezký zbytek víkendu. (19:22:25)

60:00

59:50
    Zápas vrcholí, ještě jeden Sedláčkův zákrok.

59:16
    Halou zní Vysoký jalovec, raději bych něco víc na zahřátí, třeba "Co jste hasiči, co jste dělali..." Je tu opravdu zima jako v KHL na Sibiři.

57:47
    Marek Haas dostává dvě minuty a snad poslední možnost pro hosty.

57:47
    Haas se elegantně uvolnil, našel Červenku, toho ale vychytal Sedláček. A ještě se bude vylučovat.

57:11
    Ještě ofenzivní vzepětí hostů končí rychlým brejkem Finsterleho se Staňkem, ale výměna puků mezi oběma hráči dopadla v obou směrech velmi špatně, Staňkova následná střela končí pod Sedláčkem.

55:50
    Šumperk momentálně aktivnějším a lepším týmem, hosty prakticky k ničemu nepouští, sám naopak hrozí z rychlých kombinací.

55:18
    Hulva před naprosto prázdnou brankou promáchl skákavý kotouč!

54:38
    Tesařík ustál složitou situaci napadá mezi dvěma Medvědy a rozehrává útočnou akci přihrávkou na Hlinku.

54:01
    Obrovská šance domácích, kterou u tyčky v leže řeší osamocený Sedláček!

53:10
    Šumperk svírá Medvědy v pásmu a snaží se pečetit výhru další brankou, Sedláček je proti.

52:20
    Sedláček kryje Bruncův nebezpečný pokus do lapačky.

51:47
    A navíc se bude zase vylučovat na berounské straně, potrestaným Jiří Jebavý za hákování.

51:47
    Draci právě vstřelili branku!
    MAREK HAAS rychle odpovídá dorážkou do prázdné branky, Šumperští rozebrali celou berounskou defenzívu. Asistence: Adam Červenka, Michal Hlinka.

51:24
    A tentokrát budou hrát přesilovku Draci, za Medvědy vyloučen Pavel Mrňa za sekání.

50:57
    Beroun právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ KALÁB trestá zbytečný zákrok Sedláka. Berounský zadák dostal přihrávku zpoza branky a přesnou ránou k tyči snižuje. Asistence: Lukáš Havel, Zbyněk Hrdel.

50:41
    Hosté zatlačili Šumperk, ke střelbě se sice nedostávali, ale Sedlák pak zbytečným faulem mimo hru posílá Beroun do přesilovky. Pískáno napadení.

49:00
    Štůrala vychytal Lukáše Havla, který se hnal do brejku, šumperský brankář se neukvapil a počkal si na střelu útočníka, ten mířil mezi betony, tam si prostor Štůrala zkušeně pohlídal.

48:50
    Hosté vytahují napadání až do svého útočného pásma.

48:20
    Brunec neprošel kolem hrazení přes Kalába.

47:53
    Rychlý brejk Draků zakončoval Vrdlovec těsně mimo!

47:32
    Štůrala si připisuje další dva ostré zákroky, hosté zatím marně pomýšlejí na korekci stavu.

47:12

46:57
    Červenka i přes problémy se skákajícím pukem vyhazuje.

46:29
    Štůrala v sedě řeší ošemetnou situaci, znovu je na brankovišti aktivní Tomáš Doležal, šumperský gólman drží čisté konto.

46:08
    Sprinterský souboj o puk a možný brejk Draků Haas neustál, hosté zpoza vlastní branky rozehrávají další útok.

45:37
    Šumperk vyhazuje.

45:12
    Jenže prakticky vzápětí předvedl domácí Adam Rufer to samé a tentokrát se již, nejspíš i s přispěním předchozí interpelace hostů, vylučuje.

45:01
    Po mezihře ve středním pásmu zakázané uvolnění Draků a hosté se teď nejspíš po právu dožadují vyloučení, Videlka byl seknut při průchodu pásmem přes hokejku, vylučovat se ale nebude.

44:38
    Dvojí ofsajd hostů v krátkém časovém rozmezí.

44:18
    Další velká šance domácích, jenže Draci selhali ve finální přihrávce na zadní tyč, tohle přečíslení určitě nebylo řešeno příliš povedeným způsobem.

43:46
    Další ofsajd domácích.

43:22
    Ofsajd domácích.

43:13
    Šumperští dobře brání střední pásmo a v modrém hrající hosté mají potíže přejít před Štůralu.

43:00
    Sedláček kryje ránu od modré.

42:44
    Tentokrát se provinili zakázaným uvolněním hosté.

41:50
    Zakázané uvolnění Draků.

41:30
    Martin Čurda dostal z pohledu domácích až moc prostoru ke střelbě a z kruhu prověřil tvrdou bombou na vyrážečku Štůralu, ten kryje.

41:15
    Oba týmy zatím vozí kotouč z pásma do pásma, do zakončení se až nyní dostal Doležal, ale vysoko přestřelil.

40:17
    Ofsajd Draků.

40:01

Šumperk vede na svém ledě po dvou třetinách nad Berounem již 3:0, když další branky domácích přidali Jakub Hulva a Vladimír Cink. Hosté sice jsou v útoku nebezpeční, ale jejich šance likviduje Štůrala a nebo doplácejí Medvědi na nepřesnost v zakončení. Na druhou stranu více vyložených příležitostí měli domácí. Třetí třetina začne přibližně v 18:45.

40:00

39:52
    Ještě stadion křičí "Gól!", aspoň tribuny za střídačkami, odkud opravdu vypadalo, že dorážka skončila v brance a nikoliv že rozvlnila síť zvenčí. Hulva byl velmi blízko své druhé brance v utkání.

39:09

38:47
    Holíkova rána se odrazila od zadního hrazení obloukem před branku a tam hráč s číslem 44 na dresu a jmenovkou Kořínek, ačkoliv v zápise je u tohoto čísla veden Jakub Šulc, takže tedy Jakub Šulc dopustil sevření puku a ještě jej hlavní rozhodčí upozorňuje, že příště by to mohlo být za dvě minuty, protože ke kotouči již sjížděli domácí supové.

38:22
    Jestli jsem dobře postřehl, trest odpyká Martin Čurda.

38:22
    Bude se vylučovat za příliš mnoho hráčů na ledě, tentokrát jsou trestáni hosté, i když se jim to moc nelíbí.

38:12

37:53
    Hosté začínají další útok zase až od Sedláčka.

37:35
    Štůrala předvedl rychlý přesun od tyčky k tyčce a hosté nakonec hodně přísně vykázání z pásma za posunutí branky, z mého pohledu se spíš mělo na domácí straně vylučovat za krosček či nedovolené bránění, vražení, no něco by se našlo, hostující hráč byl totiž na brankovou konstrukci strčen.

36:55
    Hosté sice získali pásmo a vymýšleli místo pro zakončení, ale byl to Rufer, kdo se trhl do brejku a kdyby jeho žabka na druhé křídlo na Holíka prošla, tak by se asi Sedláček dal na modlení.

36:17
    Razantně se Šumperk osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

36:12
    A hosté si střihnou přesilovku, vyloučen Tomáš Brunec za hákování.

36:00
    Tyčku rozezvučel za Štůralou David Videlka!

34:51
    Hlinka, Haas a nakonec Červenka zakončovali na brankovišti, Sedláček se musel pořádně ohánět, aby domácím hráčům zamezil zvýšit skóre. Ale to byly další šance volající po gólu plynoucí z nedůraznosti a nedůslednosti defenzívy Berouna!

34:20
    Další obrovská šance, tentokrát Sedlák neprostřelil ve stoprocentní tutovce Sedláčka, který betonem poslal puk těsně mimo!

33:51
    Rychlá a povedená souhra domácích vede ke třetímu puku v Sedláčkově síti! Červenka poslal na levé pravé křídlo Skoumala, který krásnou žabičkou uvolnil na centru VLADIMÍRA CINKA a šumperský odchovanec zakončil kličkou na bekhend, kdy jemně přehodil Sedláčkův beton. Asistence: Michal Skoumal, Adam Červenka.

33:16
    Draci teď i měli štěstí, hosté dokázali dostat puk před branku, tam ale nezakončil Videlka, který jen promáchl.

32:44
    Icing hostů, chcete-li česky, zakázaně se Beroun uvolnil.

32:32
    Hosté v plném počtu ve chvíli, kdy Sedláček schovává do náruče Hlinkův pokus, který spíš měl parametry na teč, než na vážné ohrožení berounské branky.

32:05
    A když už mohl do útoku Červenka, tak se mu kotouč zapletl pod nohy.

31:43
    Jenže to by museli Draci vyhrát buly, hosté se zase osvobozují.

31:38
    Šumperk tak řeší možnost získat pásmo nahozením na Sedláčka a dobruslením, hra přerušena a vhazovat se bude po levici berounského brankáře.

31:28
    Hosté jim pak také sebrali puk a vyhodili, teď tak činí podruhé.

31:00
    Šumperk sice drží pásmo, ale není ranky, není branky. Spíš mají domácí problém uklidnit kombinaci.

30:28
    Pavel Mrňa dostává dvouminutový trest, na což reaguje nevěřícím kroucením hlavou, pískán krosček.

29:50
    Šumperk sevřel na chvíli Beroun v pásmu a rychlé kombinace hostům nadělaly problémy.

29:16
    Vhazování po levici Sedláčka se bude opakovat, ještě diskuse rozhodčího s Hulvou a Sedlákem o tom, jak se na buly chovat.

29:11
    A ještě jednou podobná situace, tentokrát byl Červenka pokryt a Sedláček tak ukryl kotouč pod lapačku.

29:00
    Haas nastartoval motory, ujel po křídle, pak naservíroval puk Červenkovi na druhou stranu, ten bombou po ledě ale jen trefil Sedláčkův beton! Jo, kdyby střela mířila výš...

28:06
    Ještě musí Štůrala zasahovat, na brankovišti hodně aktivní Tomáš Doležal, který zkoušel dorážet i po hvizdu rozhodčího, za což si pak od něj vyslechl pořádné kázání v rohu kluziště.

28:00

27:40
    Šumperk vyváží kotouč.

27:32
    Další berounský pokus sražen mimo led.

27:18
    Sražený kotouč se ocitá mimo ledovou plochu.

26:30

26:25
    Štůrala tasí další ostrý zákrok, hosté jsou v posledních chvílích aktivnějším celkem.

26:08
    Zakázané uvolnění šumperského mužstva.

26:00
    A spíše to na ledě vypadalo jako přesilovka Berouna, který zakombinoval v útočném pásmu, tlak hostů uťal až faul Jiřího Suchého, poměr sil se na ploše vyrovná. Prohřešek: hákování.

24:59
    Neskutečný zákrok lapačkou vysekl Tomáš Štůrala, který vychytal Jana Trojana. Berounský forvard zakončoval ránou pod břevno přečíslení hostů, ale Štůrala během přesunu vystřelil v provazu lapačku nad sebe a puk v ní schoval!

24:30
    Hned po buly je vyloučen za držení útočník hostů Tomáš Polák.

24:26
    Náznak přečíslení na druhé straně řešil střelou Michal Hlinka, Marek Haas dojížděl na dorážku zbytečně, Sedláček udržel puk v náruči.

24:11
    Štůrala přišel ve skrumáži před vlastní brankou o hokejku, hosté ale ani přes ležícího gólmana nedokázali dostat puk do branky, při koncovce byli zablokováni.

23:27
    Červenka při průniku do útočného pásma zamotal hlavu třem protihráčům, ale nakonec si ve finální kličce zamotal sám puk pod nohy.

23:09
    Sedláček si připisuje další zákrok, obecenstvo ale píská, protože u šumperské branky zůstal ležet domácí zadák Martin Novotný. Trio sudích si teď vysvětluje, co se vlastně stalo, škoda, že to nepoví i mně, abych vám to přetlumočil. Jedno je jasný, vylučovat se nebude.

22:28
    Z první akce ve druhé třetině se domácí dostávají do zakončení a JAKUB HULVA dojel do brankoviště za opuštěným kotoučem. V poslední době se střelecky trápící opavský odchovanec tak lehce prosazuje! Asistence: Tomáš Sedlák, Tomáš Brunec.

22:07
    Zakázané uvolnění a provinili se domácí.

21:36

21:27
    Šumperk vyhazuje a přesilovka hostům pomalu končí.

20:49
    Tentokrát pálil Kaláb, vhazovat se bude ve středním pásmu, puk se od hrazení odrazil na zadní síť branky.

20:41
    Petr Beneš napřáhl na modré a i přes několik nohou si Štůrala našel kotouč ve výstroji.

20:20
    Hosté ihned zavezli do útočného pásma, ale než rozehráli kombinaci, o kotouč přišli.

20:01

Za pár vteřin začne druhá třetina, hosté ji započnou v přesilovce. Vše na buly je připraveno, tak vzhůru do toho.

Šumperští hokejisté vedou po první třetině 1:0, když jediný gól vstřelil Adam Červenka po samostatné akci. Draci působili v průběhu úvodních dvaceti minut jistějším a aktivnějším dojmem, ale znovu je mírně sráží do kolen nedůraznost v zakončení. Druhá třetina začne přibližně v 17:48 a těším se na ni s vámi.

20:00

19:59
    Holík ještě přes celé kluziště napřáhl a poslal kotouč na Sedláčka, ten ale zasáhl snad již jen z principu, protože puk by do branky sice dorazil, ale již po limitu.

19:36
    A ještě se bude vylučovat, v závěru třetiny si Beroun zahraje přesilovku a pokud nedojde ke změně počtu hráčů na ledě vinou branky či dalšího vyloučení, tak v přesilovce začne i druhou část hry. Vyloučen Aleš Staněk za hákování.

19:30
    Poslední vteřiny plné nepřesností na obou stranách.

18:54
    Hosté kompletní a domácím pískán ofsajd.

18:31
    Ale jen na pár vteřin, Haas si vybruslil mezi kruhy a Sedláček musel svůj beton hodně natahovat.

18:21
    Suchému přeskočil puk na modré hokejku a Beroun na chvíli v bezpečí.

18:16
    Další Sedláčkův zákrok, nahození od modré posílá holí do ochranné sítě.

18:10
    Sedláček pro jistotu kryje nahození před svou branku.

18:00
    Aleš Staněk to vzal na sebe a udělal si dva hráče, poté servíroval puk před branku, kde hrozili dva najíždějící šumperští hokejisté, puk k nim ale o brusle posledního vracejícího se hráče nedoputoval.

17:38
    A do třetice, tahle přesilovka tedy domácím moc nevoní.

17:15
    Šumperk znovu dostal puk do útočného pásma, ale jen na pár vteřin, další osvobozující vyhození ze strany Medvědů.

16:54
    Hosté vyhazují.

16:39
    Po devíti vteřinách hra přerušena, puk zůstal zalehnut pod dvojicí hráčů v rohu kluziště, vhazuje se po levici Sedláčka.

16:30
    Následně je ale Štůrala sražen v brankovišti Doležalem a berounský útočník Tomáš Doležal dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

16:26
    Teď to však Berounští sehráli rychle a jednoduše, z čehož těžil Lukáš Havel, jeho ránu však Štůrala kryje.

15:57
    A znovu se to potvrzuje, zakázané uvolnění Medvědů.

15:46
    Hosté mají největší problém s tím dostat se do útočného pásma a tam založit kombinaci.

15:00
    Mrňovo nahození z ostrého úhlu až od hrazení si Štůrala u tyče pohlídal.

14:17
    Draci jsou aktivnějším a lepším týmem, před Sedláčkem vymýšlejí zajímavé kombinace, ale k zakončení vždy chybí klid v koncovce či ve finální přihrávce.

13:43
    Na druhé straně napřáhl Trojan, Štůrala si s jeho ránou poradil.

13:34
    Další nebezpečí před Sedláčkem, sjíždějící šumperští útočníci ale minuli prudkou přihrávku před branku.

12:53
    Domácí v plném počtu. A navíc Michal Hlinka v úniku, Sedláčka neprostřelil.

12:46
    Michal Plichta byl až příliš dlouho nohama v brankovišti Štůralově a Beroun je vykázán do středního pásma.

12:12
    Doležal našel pouze hůl soupeře a Aleš Holík bekhendovým vysokým vyhozením osvobozuje svůj tým.

11:38
    Sedlák vyhazuje podél hrazení až za Sedláčkovu branku.

10:53
    Trest odpyká Petr Gewiese, náhradník české dvacítky pro MS v Ufě.

10:53
    A u klávesnice vystřídal Martina Schwarze Jaroslav Svoboda, můj kolega zamířil za mikrofon přímého přenosu společnosti Lifetv.cz, takže vás zdravím i já.

10:53
    Hosté si zahrají přesilovku, Šumperk dle názoru rozhodčích špatně střídal, tudíž byl na ledě v šesti.

10:44

10:33
    Beroun se osvobozuje.

09:50
    Novotný si vybruslil do střelecké pozice, ale nepropálil klubko hráčů před sebou.

09:00
    Od modré čáry pálil nebezpečně Aleš Holík, Draci se ještě ve třech lidech natlačili do útočného pásma, ale tam si počínali až moc aktivně, útočící hráč v brankovišti a rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

08:44
    Další vyloučení, tentokrát pro Beroun. Na dvě minuty si jde sednout Petr Přindiš.

08:32
    Beroun po brance Šumperka značně znejistěl.

08:01
    Šumperk je aktuálně lepším celkem na ledě. Další zákrok si Sedláček připsal po střele Tomáše Sedláka.

08:07
    Zakázané uvolnění Berouna.

07:47
    Znovu musel hostující brankář zasahovat. Tentokrát se proti němu s pukem a ráznou střelou postavil Adam Červenka.

07:16
    Aleš Staněk před prázdnou brankou minul!

06:42
    Domácí se usadili v útočném pásmu, Sedláčka nadvakrát prověřil Aleš Holík.

06:10
    Teď už jsou Draci kompletní, mají však po úvodní brance daleko více navrch.

05:34
    Přesilovka hsotujícího celku se pomalu blíží ke konci a Beroun se stále nedostal ke střele.

04:46
    Máme tu branku v oslabení! V předchozí akci zkoušel Sedláčka překonat Tomáš Brunec, ale až ADAM ČERVENKA si našel úplně volný puk a poslal kotouč za bezmocného hostujícího brankáře. 1:0, bez asitence.

04:05
    Ani Berounští však nejsou se svým přechodem do útočného pásma úspěšní, Drakům se podařilo hned dvakrát vyhodit kotouč.

03:46
    Vylučovat se bude vzápětí na druhé straně. Na dvě minuty si jde sednou domácí obránce Jiří Suchý za podražení.

03:45
    Beroun už je kompletní.

03:10
    Hostující Hrdel i v oslabení unikal sám na Štůralu! Domácí brankář včas zasáhl.

02:40
    Domácí drží útočné pásmo, ale jejich přihrávky jsou zatím spíše nepřešné.

01:50
    Sedlák to zkoušel střelou od modré, Sedláček však jeho poku pohotově vyrazil.

01:32
    Díváme se na první dnešní vyloučení. Na dvě minuty za držení si jde sednou berounský Michal Plichta

01:02
    Puk do útočného pásma vyváží také Šumperk. Zatím se však Salith pouze pere o puk u mantinelu.

00:32
    První hostující akce však neúspěšná, domácí Štůrala ani nemusel zasahovat.

00:11
    Úvodní vhazování vyhrál Beroun a hned se vrhá do útoku.

00:01

V domácí brance se dnes nechází Tomáš Štůrala, v té hostující pak posila ze Sparty Vojtěch Sedláček.

Hráči obou celků se již sjíždějí na ledě, stejně jako rozhodčí dnešního utkání. V sestavě Šumperka dnes neuvidíme Denis Kindla, stejně tak za Draky nenastoupí ani Josef Pour.

Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) - Novotný, Holík, Finsterle, Staněk, Rufer - Suchý, Tesařík, Červenka, Hlinka, Haas - Pastor, Sedlák, Vrdlovec, Hulva, Brunec - Gewiese, Skoumal, Cink

Medvědi Beroun 1933: Sedláček (Kůdela) - Hošťálek, Kadlec, Čurda, Hert - Polák, Videlka, Trojan, Kaláb, Krejčí - Havel, Plichta, Doležal, Přindiš, Jebavý - Mrňa, Stromko, Hrdel, Šulc, Beneš

Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba.

Základní část první hokejové ligy se už přehoupla do své druhé poloviny. V rámci dalšího kola domácí Salith Šumperk přivítá Medvědy Beroun. Zatímco hosté od řeky Berounky se dělí o samé dno tabulky s Pískem, Draci okupují jedenáctou příčku. Výsledky z posledních zápasů jsou však rozdílné. Medvědi přetlačili doma Litoměřice, Šumperk pak nedokázal získat ani jediný bod na ledě posledního Písku.

Salithu ovšem letos vycházejí domácí zápasy, v drtivé většině z nich si svěřenci Radka Kučery připsali výhru. Právě na diváky a skvělou atmosféru mohou letos Šumperští sázet. Nejproduktivnějším hráčem Draků je Daniel Vrdlovec, jenž rozhodl dvěma góly derby v Olomouci. Berounským statistikám vládne střelec Tomáš Doležal.

Utkání mezi týmy Salith Šumperk - Medvědi Beroun začíná v 17:00 hodin!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jaroslav Svoboda

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 5. Červenka, 23. Hulva (Sedlák, Brunec), 34. Cink (Skoumal, Červenka), 52. Haas (Červenka, Hlinka) - 51. Kaláb (Havel, Hrdel)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) - Novotný, Holík, Suchý, Tesařík, Pastor, Sedlák, Gewiese - Finsterle, Staněk, Rufer - Červenka, Hlinka, Haas - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Skoumal, Cink. Trenér: Kučera.
    Medvědi Beroun 1933: Sedláček (Kůdela) - Šulc, Beneš, Přindiš, Jebavý, Kaláb, Krejčí, Hertl - Mrňa, Stromko, Hrdel - Havel, Plichta, Doležal - Polák, Videlka, Trojan - Hošťálek, Kadlec, Čurda. Trenér: Totter.

Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba