Milevsko – Bílina 2:3 (kon.) | Řisuty – Děčín 6:4 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 3:0 (kon.)
Havířov – Přerov 0:3 (kon.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 3:0 (kon.) | Prostějov – Opava 6:5 (po pr.)
Frýdek-M. – Karviná (Baník) 2:1 (kon.) | Technika Brno – SHK Hodonín 3:2 (po s.n.) | Kobra – Sokolov 7:2 (kon.)
Jablonec n/N – Tábor 3:2 (po pr.) | Jindř. Hradec – Břeclav 2:4 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
3:2 (2:0,0:1,0:1 - 1:0)
HC Tábor
Sobota 08.12.2012, 18:00 • Zimní stadion, Jablonec • 2. liga skupina Západ

Domácí si nakonec připíší dva body za vítězství v prodloužení. Táborští sice dokázali zaslouženě srovnat patnáct sekund před koncem třetí třetiny, ale v prodloužení si nepohlídali Mulače, který ujel všem a rozhodl o konečném výsledku.
    (21:54:33)

63:17
    Vlci právě vstřelili branku!

Je rozhodnuto. Bod navíc si připíši domácí bruslaři. JAKUB MULAČ ujel všem pronásledovatelům a přesně zakončil mezi Kleštilovy betony - 3:2.

Asistence: bez asistence.

63:00
    Vlci se zatím dobře brání. Posunutá Nedvídkova branka znamená, že hra se musí přerušit.

62:28
    Hosté si zahrají přesilovku. Jablonec hrál v šesti a inkasuje dvě minuty pro hráčkou lavici.

61:55
    Domácí zvládli přečíslení 2 na 1 skvěle. Proti byl však brankář Tábora, který předvedl pohotový zákrok.

61:33
    Na druhé straně předvedl podobný zásah Nedvídek. Vhazovat se bude po jeho levici.

61:14
    Stehno dostal přihrávku do jízdy a tvrdě vypálil. Trefil však pouze připravenou náruč Kleštila.

60:46
    Vyhození Kadeřábka končí až na zakázaném uvolnění.

60:13
    Jablonec začal prodloužení lépe a hned se nastěhoval před branku hostů.

60:01

Po krátké pauze začne pětiminutové prodloužení, které možná rozhodne o tom, kdo si připíše bod navíc.

60:00

59:45
    Tábor právě vstřelil branku!

Tábor se nakonec dočkal patnáct sekund před koncem utkání. Od modré se do kotouče opřel JAKUB MATUŠÍK a propálil vše co mu stálo v cestě - 2:2.

Asistence: Martin Havran.

59:41
    Hraje se především ve středním pásmu nebo u mantinelu. Vhazovat se ale bude před jabloneckou brankou. Domácí jsou blízko třem bodům.

59:03
    Jablonec se osvobozuje a zakázané uvolnění to nebude.

58:44
    Jabloneckým se nepodařilo vyhodit. Nedvídek nepříliš kvalitní střelu raději podržel.

58:34
    Táborský Kleštil zůstává na střídačce. Hosté hrají bez brankaře.

58:33
    Oddechový čas pro hosty.

58:33
    Hra se po dlouhé době přerušuje. Vlci vyhazují na zakázané uvolnění.

58:01
    Na zimním stadionu byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Hráči v modrých dresech krouží v domácím pásmu. Ke střelecké příležitosti se však zatím nedostali.

56:10
    Táborští Kohouti mají necelé čtyři minuty, aby s utkáním ještě něco udělali. Sám jsem zvědav jestli dojde na hostující poweplay.

55:51
    Na zemi zůstal ležet jeden z domácích hokejistů. Na hřišti je už zdravotnický tým, který pomáhá postiženému.

55:02
    Máme před sebou poslední pětiminutovku dnešního zápasu. Dění se odehrává převážně ve středním pásmu.

54:01
    Nedvídek znovu předvedl pohotový počin vyrážečkou a znovu drží jablonecké nahoře. Tábor svého soupeře jasně přehrává.

52:51
    Minutu teď hostům hodně rychle utíkají. Domácí se po dlouhé době dostali před Kleštila, který musel hru přerušit.

52:27
    Nedvídek teď předvedl pohotový zákrok a uchránil domácí od pohromy.

51:33
    Dlouhá pasáž bez přerušení, ve které mají navrch hostující bruslaři. Vlci ale zatím odolávají tlaku soupeře a stále drží jednobrankový náskok.

50:12
    Domácí to teď hrají hodně jednoduše. Hned jakmile přejedou půlící čáru, nahodí kotouč na branku Tábora.

49:22
    Rozehrávka Vlků končí opět na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po pravici jabloneckého gólmana.

49:02
    Hráči v modrém jsou poslední minuty aktivnější. Jabloneckým hráčům chybí bojovnost a lepší odhodlanost.

47:51
    Vlci nepřesně rozehráli a je odpískáno zakázané uvolnění.

47:05
    Hlavní rozhodčí nepostřehl, že je kotouč ve hře a odpískal. Poté se omluvil, vhazovat se ale bude opět před domácí brankou.

46:25
    Kohouti nepřesně rozehráli a je pískán icing. Vhazování po pravici Kleštila.

46:14
    Jablonečtí hokejisté se řítili do slibného brejku. Avšak ten byl zastaven odpískaným ofsajdem.

45:46
    V posledních minutách se hrálo dlouho bez přerušení. Hra je zastavena až po zákroku Nedvídka.

44:28
    Domácí bruslaři si teď hodně koledují o vyrovnávací branku. Naštěstí pro domácí vyhodil Vašek alespoň do středního pásma.

43:54
    Kadeřábek teď přihrál rukou a tak se hra stěhuje do střední pásma.

43:03
    Táborští jsou v úvodních minutách lepší týmem a touží po vyrovnání. Zatím však bez výsledně.

42:14
    Kleštil musel poprvé ve třetí třetině zasahovat. Kotouč raději podržel ve své výstroji.

42:00

41:34
    Jablonecký brankář musí znovu zasahovat. Kohouti teď hrají opravdu dobře.

41:16
    Tábor dobře brání a soupeře nepouští ani přes polovinu hřiště. Vhazování před Nedvídkem.

40:32
    Jablonečtí sice hrají přesilovku, ale zatím to tak vůbec nevypadá. vlkům se nedaří dostat do pásma něco vymyslet.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:40.

V druhé dvacetiminutovce jsme viděli pouze jedinou branku. Hosté dokázali snížit a tak poslední dějství bude ještě zajímavé.

40:00

39:59
    Domácí si zahrají přesilovku. Ta se ale odkládá až na třetí třetinu. Dvě minuty za podražení inkasoval Kratochvíl.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny. U puku se zdržují hráči v modrých dresech.

38:53

38:12
    Vlci dobře brání a osvobozují se.

37:41
    Táborští hrají přesilovku celkem slušně. Drží se v jabloneckém obranném pásmu, kde zdárně kombinují. Ke střele se však Kohouti nedostali.

36:58
    Jablonec je ve čtyřech. Z trestné lavice se vrátil Bříška.

36:53
    Jablonec bude hrát ve třech. Dvě minuty za faul loktem pro Šulce.

36:31
    Hra je opět pozastavena. Další Nedvídkův pohotový zákrok, který nezůstal bez podpory od jabloneckých fanoušků.

36:10
    Táborští znovu v útoku. Tentokrát zasáhl samotný jablonecký gólman, který hru přerušil.

35:58
    Hosté už rozjížděli v domácím obranném pásmu přesilovkový kolotoč. Ten naštěstí končí po hvizdu rozhodčího. Branka za Nedvídkem nebyla v předepsaném postavení.

35:13
    Jablonec se osvobozuje a vyhazuje přes všechny čáry.

34:58
    Táborští si zahrají přesilovku. Dvě minuty si odsedí jablonecký Kamil Bříška.

34:31
    Domácí se teď pouze brání. Peřina nahodil kotouč pouze na hokejky hráčů v modrých dresech.

33:48
    O zajímavou zápletku tak máme postaráno. Rozdíl ve skóre je už pouze jednobrankový. Táborští hokejisté začínají přidávat na obrátkách.

32:15

Vlci byli trochu v útlumu a toho dokázali hosté z Jihu Čech využít. Závaru před brankou využil JAKUB DRDA, který doklepl kotouč do poloprázdné branky - 2:1.

31:15

30:35
    Hosté jsou již ve čtyřech. První část oslabení přežili bez úhony.

30:01
    Kohouti se osvobozují a vyhazují přes všechny čáry.

29:43
    Tondr si hezky sjel před branku Tábora a zápěstím vypálil. Kleštil puk chytá do lapačky.

29:15
    Jablonecká přesilovka 5 na 3. Dvě minuty za podražení pro Matušíka.

28:53
    Táborští bruslaři se zatím brání dobře. Kotouč tentokrát vyvezli až do střední pásma.

28:35
    Vlci si zahrají v početní výhodě. Dvě minuty za vysokou hůl odpyká Mrkvička.

28:20
    Jablonec se nemohl dostat ze sevření a tak raději jablonecký brankář pozastavil hru.

27:39
    Hráči v modrém se dopustili nepřesné rozehrávky. Ta končí až na zakázaném uvolnění.

27:22

26:56
    Abraham teď nechal vyniknout Kleštilovu lapačku.

26:14
    Jabloneckým Vlkům se přesilová hra příliš nedaří. Další táborského vyhození až za branku Nedvídka.

25:32
    Hosté už jsou ve čtyřech. Vhazovat se bude v obranném pásmu Tábora.

25:22
    Hosté z Tábora jdou do třech. Dvě minuty za hákování odsedí Matušík.

24:28
    Jihočeši se zatím úspěšně brání a nedovolují domácím nic pořádného předvést. Heřmánek vyhazuje přes všechny čáry.

23:46
    Hosté se ale dokázali i ve čtyřech dostat přes polovinu hřiště. Dál je však čárový nepustil, protože odpískal ofsajd.

23:32
    Přesilovka pro Jablonec. Dvě minuty si odsedí hostující Černý, dvě minuty za nedovolené bránění.

23:07
    Tam se ale příliš dlouho nehrálo. Hráči v modrých dresech nedokázali nic kloudného vymyslet a Vlci je o puk obrali.

22:21
    Domácí nepřesně rozehráli a dopustili se zakázaného uvolnění. Hra se stěhuje před jabloneckou klec.

21:51
    Jablonečtí fanoušci se dožadovali odpískání nedovoleného prohřešku. Píšťalka hlavní rozhodčího však zůstala bez povšimnutí.

20:43
    Úvodní minuta moc hokejové krásy nepřinesla. Oba týmy se v držení kotouče střídali a hra se odehrávala převážně v neutrálním pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:49.

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli dvě branky. Obě padli z domácích hokejek a tak Jablonec zatím vede 2:0. Táborským se vůbec nedařilo využít přesilové hry a zatím působí hodně bezradně.

20:00

19:49
    Jablonec je ve čtyřech. Oslabení zvládá na jedničku s hvězdičkou.

19:02
    Poslední minuta první dvacetiminutovky. Hosté musí začínat se svojí rozehrávkou až od Kleštila.

18:26
    Vlci se hodně dobře brání a znovu se jim podařilo vyhodit. Táborští hokejisté zatím působí hodně bez nápadu a inspirace.

18:03
    Petrmichl obětavým zákrokem vyhazuje kotouč alespoň do středního pásma.

17:49
    Jenže dvojnásobná přesilovka bude pro hosty pokračovat. Domácí Abraham usedá na trestnou lavici za nedovolené bránění.

17:27
    Domácí jsou již ve čtyřech bruslařích.

17:10
    Jablonecký Stehno vyvezl kotouč až do střední pásma, kde je hra přerušena.

16:43
    Kohoutům se přesilovka zatím vůbec nedaří. Jablonec znovu vyhazuje přes všechny čáry.

16:20
    Mulač vyhazuje až za branku Tábora.

16:03
    Dvojnásobná přesilovka pro hosty. Dalším potrestaným je Mulač, který inkasuje 2+2 minuty za vysokou hůl.

15:27
    Tábor si zahraje v početní výhodě. Dvě minuty za vražení dostává kapitán Petrmichl.

15:06
    Matušík to zkusil střelou od modré čáry. Jablonecký brankář byl připraven a kotouč v poklidu chytil.

14:27
    Jablonec se znovu dostal do útočného pásma, kde celkem slušně zaměstnal Kleštila. Vhazovat se bude po jeho levici.

13:59
    Táborští se snaží o rychlou odpověď. Proti je však zatím dobře chytající Nedvídek.

13:10

Severočeši se dostávají do dvoubrankového náskoku. O druhou branku jabloneckých se postaral po přihrávce Mulače TOMÁŠ BROKEŠ - 2:0.

Asistence: Jakub Mulač.

11:40

11:35
    Domácí mají k dispozici kratinkou přesilovku. Ta sem jim však nedaří podle představ. Hraje se především ve středním pásmu.

11:12

10:57
    Na druhé straně musel stav nejvyššího ohrožení vyhlásit Nedvídek. Střelu Kellnera raději podržel ve svém náručí.

10:23
    Hra ve čtyřech vyhovuje spíše jabloneckým hráčům. Ti se několikrát dostali až do útočného pásma, avšak chyběla střelecká produkce.

09:40
    Počet na ledě se srovná. Dvě minuty za držení odsedí Mrkvička.

09:12
    Táborští hokejisté budou mít přesilovou výhodu. Dvě minuty za podražení inkasuje Lacek.

09:02
    Hosté se usídlili v domácím obranném pásmu a v něm docela zdárně kombinovali. Hru až přerušil zákrok Nedvídka, který kotouč raději podržel.

07:49
    Delší pasáž sice vyzněla lépe pro hosty z Jihu Čech, ale zatím bez výsledku. Střela Seidla byla ztečována do ochranné sítě.

06:45
    Úvodní branka domácí hodně nakopla. V posledních sekundách to jsou právě oni, kdo drží kotouč a jsou aktivnější.

05:00

Jablonečtí bruslaři sehráli první přesilovku velmi kvalitně a po zásluze jsou odměněni. JAN KADEŘÁBEK se do puku opřel od modré čáry a ten skončil až za zády brankáře Kleštila - 1:0.

Asistence: Jan Petrmichl, Lukáš Tondr.

04:43
    Přesilovka pro Vlky. Dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Mrkvička.

04:19
    Jablonecký strážce svatyně si připisuje další zákrok. Střelu od modré pokryl lapačkou.

04:03
    Úvodní minuty patří jistojistě hráčům v modrých dresech. Jihočeští Kohouti jsou zatím o dost aktivnější. Tentokrát jejich akci zastavil ofsajd.

03:39

03:26
    Tábor ostřeloval domácí branku hodně usilovně. Zatím však bezgólového efektu.

02:37
    Nedvídek převedl dobrou práci s holí a vyhodil přes všechny čáry.

02:00
    Jablonec se ale zatím dobře brání a podařilo se mu vyhodit až za branku táborského Kleštila.

01:39
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty si odsedí jablonecký Lacek, dvě minuty za vražení na hrazení.

01:18
    Tábor je od začátku lepší a aktivnější. Zatím je to on, kdo diktuje tempo hry. Poprvé si na kotouč sáhl také domácí gólman Nedvídek.

00:20
    Hosté začali hodně zostra hned se vrhli do útoku. První akce však končí táborským neúspěchem.

00:01

HC Vlci Jablonec: Nedvídek (Bouška) - Petrmichl "C", Kadeřábek, Lacek, Hloušek, Zeman, Abraham, Šulc, Bříška, Tondr, Mulač, Brokeš, Vašek, Hájek, Peřina, Stehno, Vařecha, Niko.

Hockey Club Tábor: Kleštil (Panec) - Černý, Havran, Mrkvička, Kellner, Hlaveš, Heršálek, Matušík "C", Hájek, Seidl, Kratochvíl, Kolomý, Trieb, Pechánek, Heřmánek, Drda, Liška, Šulčík.

První dva vzájemné duely této sezóny měly pokaždé jiného vítěze. Hned ve druhém kole vyhrál Jablonec na vlastním kluzišti poměrem 4:3 a v Táboře se urodil výsledek 5:3 pro Kohouty.

Jablonečtí Vlci se nachází na opačné pólu tabulky. Severočechům patří až devátá tedy předposlední pozice. Na jabloneckém účtu zatím svítí pouhých 21 bodů. Domácí bruslaři se naposledy představili na ledě děčínských Medvědů, odkud si odnesli porážku 2:5.

Na Sever Čech přijede třetí tým tabulky Západ. Hokejový klub Tábor si nevede vůbec špatně a na svém kontě má celkem 38 bodů. V posledním ligovém kole se Kohouti představili před vlastními fanoušky, kdy hostili Klášterec nad Ohří. Utkání nakonec skončilo výsledkem 4:3 po prodloužení pro táborské hokejisty.

Hezký večer všem hokejovým fanouškům. Ve dvacátém kole 2. hokejové ligy se proti sobě postaví Vlci Jablonec, kteří budou na vlastním ledě hostit soupeře z Tábora. Utkání začíná v 18:00.

Jakub Martínek

Branky a nahrávky: 5. Kadeřábek (Petrmichl, Tondr), 14. Brokeš (Mulač), 64. Mulač - 33. Drda (Havran), 60. Matušík

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Nedvídek (Bouška) - Petrmichl "C", Kadeřábek, Lacek, Hloušek, Zeman, Abraham, Šulc, Bříška, Tondr, Mulač, Brokeš, Vašek, Hájek, Peřina, Stehno, Vařecha, Niko.
    HC Tábor: Kleštil (Panec) - Černý, Havran, Mrkvička, Kellner, Hlaveš, Heršálek, Matušík "C", Hájek, Seidl, Kratochvíl, Kolomý, Trieb, Pechánek, Heřmánek, Drda, Liška, Šulčík.