Třinec – Vsetín 3:4 (po s.n.) | Olomouc – Havířov 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 0:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Motor ČB 0:5 (kon.) | Letňany – HC Kladno 5:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 6:1 (kon.)
Písek – Liberec 4:2 (kon.) | Pardubice – Hr. Králové 2:0 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 4:3 (po s.n.)
Kometa Brno – Přerov 8:1 (kon.) | HC Plzeň – K. Vary 2:3 (kon.)
HC Kometa Brno
8:1 (4:1, 1:0, 3:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 08.12.2012, 18:00 • KAJOT ARENA • Extraliga staršího dorostu

58:10
    Kometa právě vstřelila branku!

Hosté jsou zralí na ručník. Grünwald uvolnil Vaverku, jehož ránu dokázal Grigárek vykopnout. Puk se však odrazil zpět ke Grünwaldovi, který zvedl hlavu a našel u druhé tyče zcela volného ADAMA KOZLA, který už neměl problém dopravit puk do prázdné branky. Asistence: Hynek Grünwalda.

57:38
    Metelka vystřelil nenápadně kousek za modrou čarou, puk k překvapení všech skončil až na břevně a s cinknutím se odporoučel do ochranné sítě.

56:46

Toto už je debakl. Švejda vyslal kolmicí do brejku JAKUBA BOLTVANA, který byl sekán obráncem hostí, což signalizoval i sudí. Domácí kapitán ale přesto akci zakončil. Při pokusu o kličku mu ujel kotouč, k jeho štěstí ale zamířil přímo mezi betony brankáře hostí a doklouzal až za brankovou čáru. Asistence: Jan Švejda.

53:44

Je definitivně jasno, s tímto už hosté nic neudělají. Obránce PATRIK KOCH vjel do útočné třetiny a po ledě vypálil rychle a přesně ke vzdálenější tyči do protipohybu Grigárka. Asistence: Adam Kozel.

51:46
    Zohorna vybojoval puk a jel sám na Grigárka místo střely ale ještě volil pas na Ondráčka, který ale přečetla hostující obrana.

47:56
    Zohorna se v oslabení prosmýkl před brankáře a byl přitom seknut Dudou, který je tak vyloučen na dvě minuty.

47:37
    Boltvan se za brankou srazil s Grigárkem a dostane za to dvouminutový trest za napadení. Otázkou však je, co mohl domácí kapitán udělat jinak.

44:37
    Koch ostře srazil unikajícího Němce a dostane dvě minuty za faul loktem. Takřka celé dvě minuty se tak bude hrát ve čtyřech proti čtyřem.

44:27
    Domácí si zahrají další přesilovku. Za podražení je vyloučen Martin Gremlica.

43:55
    Dymáček s Ondráčkem šli dva na Metelku, druhý jmenovaný si ale neporadil s trochu zapeklitým pasem od svého spoluhráče.

40:26
    Dufka sekal Slavík a odsedí si za to dvě trestné minuty.

38:48
    Boltvan s Koblížkem jeli dva na jednoho. Prvně jmenovaný zkusil vzít zodpovědnost na sebe. Grigárka však překonat nedokázal.

33:51
    Sudí Paulík opět vylučuje na domácí straně. Za nedovolené bránění je trestán Patrik Koch.

32:13
    Nohál dostal puk před branku, zkusil si obhodit Růžičku blafákem ale trefil jenom beton domácího brankáře.

30:48
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Jan Dufek je vyloučen na dvě minuty za hákování.

30:38
    Václavíček poslal puk prázdnou branku na volného Kubíčka, ten ale prudký pas nedokázal usměrnit do branky.

29:10
    Na druhé straně uvolnil Dymáčka Garčice, který šel sám na Grigárka, avšak zblízka trefil jen hruď hostujícího brankáře.

28:41
    Gremlica vypálil ihned poté, co přejel útočnou modrou a napálil břevno za Růžičkou.

27:53
    Kundrátek to zkusil samostatně a byl přitom seknut Boltvanem, který si odsedí dvě minuty.

25:59
    Za nesportovní chování je na desetiminutový osobní trest vyloučen kapitán Zubra Daniel Karola. Pokračuje se v pěti proti čtyřem.

24:42
    Bude se hrát ve čtyřech, za pád pod nohy je vyloučen Daniel Pecha.

24:35
    Slavík projel ve velké rychlosti okolo pravého hrazení a dostal se až před Růžičku, jehož však trefil pouze do výstroje.

23:46
    Domácí Koblížek podrazil Němce a hosté si zahrají v početní převaze.

23:08

Na startu druhé třetiny slaví domácí HYNEK GRÜNWALD nastřílení hattricku. Dostal se společně se Zohornou do přečíslení dva na jednoho, namísto předpokládaného pasu zvolil střelu k bližší tyči a trefil se přímo pod víko. Asistence: David Vlček.

16:38
    Rozhodčí opět vylučuje, za hákování domácího Hájka, Přerov hraje ve čtyřech proti třem.

16:17
    Gremlica využil zaváhání Vlčka v rozehrávce a jel zcela sám na Růžičku. S bekhendovým blafákem ale neuspěl.

15:21
    Která byla opravdu hodně kraťoučká. Za podražení je totiž vyloučen hostující brankář Grigárek. Trest za něj odpyká Nohál a hraje se opět ve čtyřech na obou stranách.

14:55
    Navíc se na 22 sekund poměr sil na ledě vyrovná. Za podražení je totiž vyloučen domácí kapitán Boltvan.

13:16
    Grünwalda ve středním pásmu podrazil Padalík a přesilovku si pro změnu zahraje Kometa.

10:30
    Za sekání je vyloučen domácí obránce Vlček a Přerov si tak poprvé v utkání zahraje přesilovku.

08:35

Úvodní rychlá branka Přerova je definitivně zapomenuta. JAKUB BOLTVAN zatáhl puk okolo pravého hrazení až za branku a snažil se jej poslat do skrumáže před Grigárkem. Někdo z vracejících se hostí ale puk nešťastně ztečoval přímo do vlastní sítě a finální fázi tak odvedl namísto domácích útočníků. Asistence: David Vlček.

06:00

Dnes asi o branky nouze nebude, po šesti minutách je počítáme už čtyři. Kometa předvedla pěknou kombinaci ve středním pásmu, kde se puku ujal HYNEK GRÜNWALD a jel sám na Grigárka, kterého prostřelil střelou na vyrážečku. Brankář hostí sice puk zpomalil, v cestě do branky mu ale nezabránil. Asistence: David Vlček, Adam Kozel.

02:56

Ostrý start zápasu pokračuje, domácí se ujímají vedení. V přesilové hře našlápl HYNEK GRÜNWALD, rychle projel mezi beky Přerova a z jízdy dokázal vystřelit tak, že se po puku Grigárek jen marně natahoval. Asistence: Jan Vaverka.

02:35
    Koch poslal před branku prudký pas na volného Koblížka, ten ale nedokázal puk zpracovat.

01:31
    Hosté jdou do čtyř, Tomáš Padalík je vyloučen za hákování.

01:05

Jenomže domácí okamžitě srovnávají skóre zápasu. Kometa rozjela kolotoč přihrávek na jehož konci pálil LUKÁŠ DENK a dokázal procedit puk až za záda Grigárka. Start do zápasu je tedy vskutku bleskový, po minutě a pěti sekundách se skóre měnilo na obou stranách. Asistence: Libor Hájek.

00:33
    Přerov právě vstřelil branku!

Tak to je překvapivý start zápasu. Ihned z buly po pravici domácího brankáře vystřelil po ledě PAVEL KUBAL a kotouč si mezi betony Růžičky našel cestu až za brankovou čáru. Bez asistence.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 2. Denk (Hájek), 3. Grünwald (Vaverka), 6. Grünwald (Vlček, Kozel), 9. Boltvan (Vlček), 24. Grünwald (Vlček), 54. Koch (Kozel), 57. Boltvan (Švejda), 59. Kozel (Grünwald) - 1. Kubal

HC Kometa Brno: Růžička (Jekel) - Hájek, Koch, Štancl, Marcello, Šnajnar, Švejda, Vlček - Denk, Kozel, Ondráček, Vaverka, Koblížek, Dymáček, Garčic, Dufek, Zohorna R., Boltvan (C), Grünwald.
    HC ZUBR Přerov: Grigárek (Málek) - Slavík, Kundrátek, Maršálek, Novák, Duda, Metelka, Červínek - Gremlica, Kubal, Siegel, Pecha, Kubíček, Václavíček, Karola (C), Rybka, Nohál, Padalík, Němec.

Rozhodčí: Paulík - Linhart, Lošťák