Břeclav – Jindř. Hradec 6:3 (kon.) | SHK Hodonín – Technika Brno 7:2 (kon.) | Tábor – Jablonec n/N 7:5 (kon.)
Poruba 2011 – Nový Jičín 6:1 (kon.) | Přerov – Prostějov 6:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Frýdek-M. 1:10 (kon.)
Opava – Karviná (Baník) 4:2 (kon.) | Bílina – Milevsko 4:3 (po pr.) | Sokolov – Kobra 9:2 (kon.)
Klatovy – Klášterec nO 5:3 (kon.) | Vsetín – Havířov 4:1 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 5:4 (kon.)
HC Tábor
7:5 (5:0, 0:3, 2:2)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
Sobota 26.01.2013, 17:00 • Zimní stadion Tábor • 2. liga skupina Západ

Dnešní tip na přesný výsledek se mi drobně odchýlil, nicméně jsme viděli nádhernou přestřelku. Někdejší hvězdný hokejista Wayne Gretzky dnes slaví 52. narozeniny a jak jsme viděli, táborští i jablonečtí hokejisté mu dali pěkný dárek. Tábor v pohodě po 1. třetině vedl 5:0, pak si ale zkomplikoval cestu za 3 body, které ale nakonec po napínavém závěru urval. Příští zápas odehrají kohouti venku, a to ve středu 30. ledna s HC Řisuty. Poté doma přivítají v sobotu 2. února ve šlágru ligy HC Děčín, kdy se bude hrát zřejmě o 1. místo, tak buďte s námi u toho! Do té doby přeji příjemnou zimu. Loučí se s vámi Josef Janda. (19:19:20)

60:00

59:52
    Tábor právě vstřelil branku!
    Cenu jistoty pro Matušíka! Jel na křídle na prázdnou branku, před sebou jednoho obránce. Mohl zkusit dát hattrick, ale neriskoval a přihrál před branku volnému DAVIDU KELLNEROVI, který se nemýlil. 7:5. Je rozhodnuto!

59:27
    Puk ve středním pásmu.

59:17
    Velká nervozita při vhazování na obou stranách. Vhazuje se znovu.

58:39
    Situaci 3 na 1 teď domácí doslova zazdili!

58:00
    Dvě minuty do konce 3. třetiny. Připomínám, že hosté svůj oddechový čas již vyčerpali.

57:10
    V tutové pozici nepřekonal Klestila Kapička. Ten dostal před branku nádhernou přihrávku, golman ho ale zázračně vychytal.

56:48
    Seidlova střela sražena mimo hřiště.

56:38
    Z ledu se teď těžko zvedá pro změnu hráč Jablonce, rozhodčí radši přerušil hru.

56:20
    Kuriozní žabku od modré teď poslal na Krejbicha Havran. Brankář pro jistotu v náručí puk podržel.

55:42
    Vlci teď stále častěji řeší přechod modré čáry nahozením za bránu.

54:50

53:55
    Tábor obléhá Krejbicha a neustále střílí, gól ale zatím za záda hostující golman nepustil.

52:49
    Další ostrý zákrok Jabloneckých. Z ledu se nemůže zvednout Heřmánek. Peřina tak jde na 2 minuty za vražení.

52:05
    Vlci stále koušou, minimálně bod z dnešního zápasu by v boji o 8. místo s Bílinou potřebovali jako sůl. Bílina v současně hraném zápase hraje po 2. třetině jen 3:3 s Milevskem.

51:22
    Vlci právě vstřelili branku!
    Vzápětí ale udeřilo na druhé straně. LUKÁŠ TONDR snižuje na 6:5. Nádhernou přestřelku mohou dnes diváci sledovat. Stále není nic rozhodnuto! Asistence: Jaroslav Kedršt.

50:34
    Všichni na stadionu se radovali z dalšího gólu Tábora, dokonce i červené světlo se rozsvítilo, ale gól to nebyl, Krejbich čáru uhájil.

49:09
    Velká radost na celém táborském stadionu. Tábor vede už opět o více než 1 gól. Nechytatelnou střelou překonává na konci přesilovky Krejbicha JAN KANOV. Asistence: Tomáš Černý, Radek Seidl.

48:52
    Domácí konečně konstruktivně v pásmu.

48:00
    Kohouti se ale trápí, nedaří se jim usadit v pásmu, hosté stále vyhazují puk pryč.

47:17
    Kohouti můžou opět Jablonci utéct, na 2 minuty vyloučen Kadeřábek.

45:05
    Jako blesk z čistého nebe tak přichází kontaktní gól Jablonce. Na 5:4 snižuje ONDŘEJ KRÁTKÝ, pěkně Klestila vykoupal. Drama je na světě. Vyrovná ještě Jablonec? Nebo dokonce může vyhrát v základu? Asistence: Lukáš Tondr.

44:36
    Hra je teď dost neuspořádaná bez šancí na obou stranách.

43:51

42:57
    Bříška během 5 sekund měl 2 pěkné střely ze slušných pozic, pokaždé ale netrefil branku.

41:51
    Přesilovka pro hosty, na 2 minuty za faul kolenem jde na trestnou kapitán Matušík.

41:04
    Další rána Táborských sražena do ochranné sítě za brankou.

40:35
    Kellnerova střela míjí branku.

40:01

Kohouti si ve 2. třetině zkomplikovali cestu za vítězstvím, když přišli o vedení o 5 branek. Třemi góly hosté ještě zápas dramatizují. Stav 5:3 jim ještě dává naději. Ve 2. části Tábor gólově propadl, žádný gól nepřidal a 3 si nechal vstřelit. Dvěma góly se hlásí o hattrick spolu s domácím Matušíkem také jablonecký Michal Kapička. Jablonec hru minimálně vyrovnal a pokud bude šlapat na plyn i nadále, mohli by se domácí ještě hodně divit. Co přinese 3. třetina? To uvidíme od 18:42.

40:00

39:07
    Vlci využívají přesilovku. Šouravou střelou po zemi se téměř od modré prosadil JAN KADEŘÁBEK. Nevypadalo to, že by měl Klestil zakrytý výhled, s nadsázkou řečeno, v brance možná spal.. Asistence: Marek Červený.

38:20
    Domácí vyhazují a střídají.

37:38
    Za sekání jde bručet na 2 minuty domácí útočník Roman Šulčík.

35:45
    Oba týmy už v 5 hráčích.

35:05
    Kellner před Krejbichem v tutovce selhal.

34:25
    Nadějnou akci Táborských zastavil ofsajd.

33:45
    Bříška má za sebou první trest.

33:13
    Havran 2 minuty za zdržování hry, hraje se ve čtyřech.

33:08
    Vařeka jel sám na Klestila, branku ale netrefil.

32:35
    Vlci oslabení úspěšně brání.

31:45
    Atak Bříšky na Heřmánka končí dvojitým vyloučením Bříšky 2 minuty za sekání a 2 za podražení.

31:29
    Také se pěkně přiostřuje, Abrahám napálil Seidla na mantinel, ten se těžko zvedá. Dle rozhodčích ale čistě.

31:01
    Jablonec pomalu přebírá taktovku nad zápasem. Že by byl Tábor uspokojen vedením 5:0 po 1. třetině? Vlci se dál derou do útoku a za stavu 5:2 nic nevzdávají.

30:03
    Vlci jsou při chuti, další závar před Klestilem řeší domácí vyhozením puku do středního pásma.

29:32
    Betony teď Krejbichovi vyprášil prudkou střelou Heršálek.

28:27
    Nedáš, dostaneš! Z protiútoku se v přesilovce prosadil dnes již podruhé MICHAL KAPIČKA. Asistence: Lukáš Vařeka.

28:20
    Matušík s Kanovem ujeli při oslabení, jeli 2 na 1,ale ke střele se nedostali.

27:13
    Vlci teď cení své ostré zuby, Klestil opět musí zasahovat.

27:07
    Liška na 2 minuty za podražení.

27:02
    Při výhodě 6 na 5 Klestil opět září, odrazil dvě velice nebezpečné střely.

25:58
    Proti vyhozenému puku teď musel Klestil hodně z brány, aby ho odehrál před dojíždějícím útočníkem hostů.

25:34
    Kohouti tlačí před jabloneckou brankou, Krejbich zatím odolává.

23:34
    Prvního gólu se dočkali také hosté. Po sérii přihrávek se v útočném pásmu prosadil MICHAL KAPIČKA. Asistence: Vařeka, Kedršt.

23:21
    Jeden z jabloneckých hráčů se těžko zvedá u mantinelu.

22:48
    Kolomý vyslal střelu švihem, branku ale minul.

21:58
    Oba týmy již v plném počtu, branku jsme při hře 4 na 4 neviděli.

20:20
    Do druhé třetiny vystřídali hosté brankáře, nastoupil Krejbich. Tondr vystřelil skoro od modré, Klestil přikryl puk na hrudi.

20:01

Hosté nastoupili do zápasu dost vlažně a už po 2 minutách prohrávali 2:0. K lepšímu výsledku jim nepomohl ani následný oddechový čas. V pohodě hrající Tábor přidal do přestávky ještě 3 góly a vede po 1. třetině výrazným skóre 5:0. Dva góly vsítil domácí kapitán Jakub Matušík. Dočká se hattricku třeba už ve 2. třetině? Ta začne v 17:52, buďte s námi u toho!

20:00

19:59
    A 2. třetina začne ve čtyřech. Počet hráčů na ledě srovnává sekundu před koncem třetiny Jiří Peřina. 2 minuty za hákování.

19:48
    Heršálek jde opět na trestnou, 2 minuty za podražení.

19:38
    V poslední minutě 1. třetiny se Jablonec usadil v pásmu, nic z toho ale zatím nevytěžil.

19:02
    Domácí taktéž v plném počtu.

18:39

17:30
    Kapička se řítil sám na Klestila, bekhendovým blafákem ale bránu těsně minul.

17:02
    Síly na ledě se vyrovnají. Za podražení je potrestán 2 minutami Luboš Heršálek.

16:39
    Kadeřábek jde na trestnou lavici za podražení. Další dvouminutová přesilovka pro domácí.

15:49
    Heršálek vyslal puk od modré, ten byl sražen několika hokejkami, až skončil mezi nohama jabloneckého brankáře a sjel za brankovou čáru. Puku se jako poslední dotkl DAVID KELLNER a zvyšuje tak už na 5:0 pro Tábor. Asistence: Luboš Heršálek.

14:57

14:29
    Peřina hodně zlobí, další jeho rána Klestilovi vypadla z výstroje, ale nebyl nikdo, kdo by puk dorazil do brány.

14:16
    Peřina poslal puk od modré, bylo to ale spíš nahození. Klestil vše jistí zákrokem lapačkou.

13:41
    Seidl vyhazuje, vlci jsou zatím v přesilovce bezzubí.

12:57
    Vlci se mohou vzpamatovat, zahrají si přesilovku. Tomáš Pechánek dostává 2 minuty za hákování.

12:47
    Z levého křídla pálil Kellner, branku ale netrefil.

12:02
    Peřina teď vyděsil Klestila jedovkou od modré.

10:45
    Bouška opět hasí požár před brankou Jablonce, Tábor je při chuti.

09:29
    Po vhazování před Klestilem všem ze svého pásma ujel kapitán JAKUB MATUŠÍK, od červené čáry se hnal sám na Boušku a krásnou kličkou do forhendu golmana opět překonal. Asistence: Martin Havran.

09:01
    Vlci jsou zralí na ručník, Tábor si je drží jako v přesilovkové pasti, jablonečtí hokejisté se zmůžou jen na vyhození do středního pásma či na zakázané uvolnění.

08:30
    Další závar před brankou hostů brankou nekončí.

07:52
    Sekundu před vypršením trestu přehodil ležícího Boušku JAKUB MATUŠÍK a zvyšuje tak už na 3:0. Asistence: Tomáš Hájek

06:55
    Puk je ve středním pásmu, Tábor moc na branku nestřílí.

06:10
    Matušíkův útok teď pukem sestřelil jabloneckého hrdinu, který se postavil střele do cesty.

06:09
    Vlci už ve čtyřech.

05:53
    Jablonec jde na 16 sekund do tří proti pěti. Zeman dostal 2 minuty za sekání.

05:45
    Zmatky před brankou Jablonce, ale nic z toho.

05:00
    Tábor si vytváří tlak v útočném pásmu, Bouška zatím drží naději.

04:32

04:09
    Martin Vašek na 2 minuty za sekání. Hraje se 4 na 4.

03:46
    Kohouti opět vyhazují, tentokrát přímo na branku. Bouška musel dávat velký pozor, aby mu puk nepropadl.

03:10
    Domácí se osvobozují ze zámku.

02:32
    Radek Seidl na 2 minuty za sekání, přesilovka pro hosty.

02:08
    Oddechový čas pro hosty.

02:08
    Tábor jde hned do vedení 2:0. Po zmatku před brankou se do prázdné branky prosadil TOMÁŠ PECHÁNEK. Asistence: David Nedorost.

01:48
    Po pravém křídle unikl ROMAN ŠULČÍK a střelou švihem zavěsil krásně pod víko. Asistence: Filip Kolomý.

01:20
    Černý se procpal až před Boušku, obránci ho ale ke střele nepustili.

00:37
    První střídání proběhlo v naprostém klidu.

00:01

Domácí nastoupili v tradiční modrobílé kombinaci, hosté v červenočerném.

Hockey Club Tábor: Klestil – Havran, Hlaveš, Heršálek, Černý, Kakos, Kanov, Liška – Heřmánek, R. Pechánek, Nedorost, T. Pechánek, Kellner, T. Hájek, Kratochvíl, Matušík, Kolomý, Mrkvička, Perník, Šulčík, Seidl. Trenér: T. Matušík

HC Vlci Jablonec: Bouška - Zeman, Hloušek, Kadeřábek, Klement, Niko, Abraham, Petrmichl, Peřina - Šulc, Mulač, Vašek, Kapička, J. Hájek, Kedršt, Brokeš, Tondr, Bříška, Krátký, Stehno. Trenér: J. Kubsch

Rozhodčí: .

Výsledky vzájemných zápasů dnešních soupeřů poukazují na vyrovnané šance. Doma zvítězil Tábor nad Jabloncem 5:3, venku ale uhrál jen dvě remízy a prohrál 4:3 na nájezdy a 3:2 v prodloužení. Dnešní zápas bude demonstrací nejlepšího útoku a druhé nejlepší obrany ligy v podání domácích a druhé nejhorší obrany v podání hostů. Kohouti umí doma v poslední době rozjet pořádný gólový kolotoč (skóre 18:6 ve 2 zápasech), čili lze předpokládat, že i dnes oslavíme brankové hody a tipnu, že Tábor dnes vyhraje šest ku třem. Co myslíte? Uvidíme po zápase.

Dnešní soupeř táborských, HC Vlci Jablonec, bojuje o postup do play-off. Okolo 8. místa je dost těsno, jelikož se stejným počtem bodů dotírá klub HC Draci Bílina. Ti mají dnes relativně snazší postavení, když doma hostí poslední Milevsko. O pět bodů před Jabloncem a Bílinou je Kobra Praha. Vlci prožívají nejhorší etapu ročníku. V posledních 4 zápasech nezískali ani bod a od poloviny prosince se z pohodového 5. místa propadli na hranici postupu do play-off. Venku se Jablonci nedaří, za celou sezonu vyhrál za 3 body pouze dva zápasy.

Pěkné sobotní odpoledne z Tábora. První HC Tábor přivítá v dnešním zápase na hranici play-off vrávorající tým HC Vlci Jablonec. Vlci by mohli být soupeřem HC Tábor také v prvním kole play-off. Kohouti se vezou na vítězné vlně. V posledních třech zápasech získali plný počet 9 bodů. Zvládli dva venkovní zápasy, když vyhráli 6:4 v Praze a v posledním zápase 3:2 v Klášterci. Doma letos prohráli v 60 minutách pouze jediný zápas, a to 22. září s HC Řisuty.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Josef Janda

Branky a nahrávky: 2. Šulčík (Kolomý), 3. Pechánek (Nedorost), 8. Matušík (Hájek), 10. Matušík (Havran), 16. Kellner (Heršálek), 50. Kanov (Černý, Seidl.), 60. Kellner (Matušík) - 24. Kapička (Vařeka, Kedršt), 29. Kapička (Vařeka), 40. Kadeřábek (Červený), 46. Krátký (Tondr), 52. Tondr (Kedršt)

HC Tábor: Klestil – Havran, Hlaveš, Heršálek, Černý, Kakos, Kanov, Liška – Heřmánek, R. Pechánek, Nedorost, T. Pechánek, Kellner, T. Hájek, Kratochvíl, Matušík, Kolomý, Mrkvička, Perník, Šulčík, Seidl. Trenér: T. Matušík
    HC Vlci Jablonec nad Nisou: Bouška (21. Krejbich) - Zeman, Hloušek, Kadeřábek, Klement, Niko, Abraham, Petrmichl, Peřina - Šulc, Mulač, Vašek, Kapička, J. Hájek, Vařeka, Kedršt, Brokeš, Tondr, Bříška, Krátký, Stehno. Trenér: J. Kubsch