Novosibirsk – Omsk 3:0 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | Ufa – Magnitogorsk 5:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Avangard Omsk
Neděle 03.03.2013, 11:00 • KSK "Sibir" • Play-off KHL

Sibir Novosibirsk se raduje z dnešního vítězství v šestém zápase série. V 5. minutě otevřel skóre utkání Jonas Enlund. Další branky padaly až v závěrečné třetině, když v 47.minutě využil přesilovku Kristián Kudroč a v předposlední minutě přidal pojistku do prázdné branky Stěpan Sannikov.
    Série se tak rozhodne v posledním, sedmém zápase, který je na programu již pozítří na ledě Omsku.
    Ode mne je to v tuto chvíli vše a přeji hezký zbytek neděle! (13:23:03)

60:00

Ramo se vrací do své branky.

58:17
    Sibir právě vstřelil branku!

A je rozhodnuto! Domácí se rychle dostali k puku a STĚPAN SANNIKOV zpoza modré trefuje opuštěnou branku Avangardu!

Asistence: Jevgenij Fjodorov, Viktor Drugov.

58:15
    Karri Ramo mizí ze své branky, Omsk to zkusí v šesti!

58:02
    Romanov stíhaný třemi hráči Omsku drží puk v útočném pásmu, domácí jsou blízko výhře.

57:52
    Přichází na řadu až teď, hra se přesouvá před Glasse.

57:20
    Domácí chytře vyhazují jen do středního pásma, icing se nepíská.

57:00
    Dnešní utkání sleduje 7500 diváků. Je vyprodáno, dokonce je tu o 116 diváků více než je oficiální kapacita stadionu.

56:26
    Domácí hrají chytře a sbírají cenné vteřinky s kotoučem na svých hokejkách.

55:37
    Oba týmy jsou kompletní. Avangard má necelých pět minut na to, aby vstřelil alespoň dvě branky.

54:55
    Popov se po přihrávce Perežogina zjevil zcela sám před Glassem, ale ani tentokrát nedává!

53:58
    Záborský z pravé strany najížděl na Glasse, skulinu v jeho výstroji ale nenašel.

53:37
    V menší potyčce, spíše takovém objetí, u domácí střídačky Pujacs (OMS) a Kudroč (SIB). Oba dva už usedají na trestnou lavici.

53:00
    Hosté se snaží s výsledkem utkání ještě něco udělat, Glass je dnes ale skvělý.

51:45
    Zcela volný se zjevil Ivanov před domácí brankou, tu ale nedokázal trefit.

50:35

50:10
    Bělovovu ránu blokují domácí obránci.

49:15
    Perežogin probluslil až před Glasse, trefil ho však pouze do hrudi.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 5. Enlund, 47. Kudroč (Lehtera, Enlund), 59. Sannikov (Fjodorov, Drugov)

HC Sibir Novosibirsk: Glass (Rjažinov) - Alexejev, Kutuzov, Kulda, Kudroč, Zajcev, Lekomcev, Ignatovič - Lehtera, Enlund, Romanov - Kopejkin, Nikulin, Krivonožkin - Drugov, Fjodorov, Belokon - Sannikov, Gubin, Šumakov - Vorošilo.
    Avangard Omsk: Ramo (Rejzvich) - Valentěnko, Bělov, Salmela, Pivcakin, Ljamin, Pujacs, Kalašnikov - Kurjanov, Popov, Perežogin - Sjomin D., Frolov, Nestěrov - Pervušin, Taratuchin, Záborský - Žerebcov, Kuparinen, Volkov - Ivanov.

Rozhodčí: Bulanov, Rjonn - Šicharov, Michel