San Jose – Dallas 4:5 (0:1 po s.n.) | Columbus – Minnesota 0:3 (kon.) | Florida – Ottawa 2:1 (kon.)
Washington – Tampa 4:2 (kon.) | Chicago – Nashville 5:3 (kon.) | Buffalo – New Jersey 3:2 (1:0 po s.n.)
Anaheim – Los Angeles 4:3 (3:1 po s.n.)
po s.n. (3:1)
Anaheim Ducks
4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Los Angeles Kings
Pondělí 08.04.2013, 03:10 • Honda Center, Anaheim, CA • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Krásný dobrý pozdní večer všem příznivcům kanadskoamerické NHL! Dnes pro Vás budeme sledovat souboj domácího Anaheimu s hostujícím týmem LA Kings, obhájcem Stanley Cupu z loňské sezóny.

Los Angeles Kings jsou obhájci titulu z loňské sezony. V té letošní se jim rovněž daří, když deset zápasů před koncem drží čtvrtou pozici na Západě, díky zisku 47 bodů za 22 výher a 3 remízy. Králové jsou silní především na domácím kluzišti, ale ani venku nehrají vůbec špatně, tam mají vyrovnanou bilanci výher a porážek. Tým plný známých jmen táhnou tradičně Anze Koipta či Justin Williams, další dobrou sezonu má i kapitán Jeff Carter. V brance se střídá vyrovnaná dvojice brankářů, Jonathan Quick a Jonathan Bernier.

Jeff Carter 25 (21+4)

Anaheim Ducks zažívají skvělou sezonu, když se po odehraných 38 zápasech nachází na druhém místě Západní konference, hned za letos takřka neporazitelným Chicagem. V posledních zápasech mají kačeři sice střídavé úspěchy, nicméně postup do Play Off by jim už neměl uniknout. Za 25 vítězství získali domácí 55 bodů, nemalou měrou jim k tomu dopomohl i druhý nejlepší útok na Západě. Ten se spoléhá především na životní formu Ryana Getzlafa, ostrostřelce Perryho či nestárnoucí Koivu a Selanneho. V brance se rovnoměrně střídají Fasth a Hiller.

Češi v akci

Za domácí tým dnes nastoupí Radek Dvořák.

Hosté budou v dnešním utkání postrádat Dustina Pennera (zranění dolní části těla). Domácí se pravděpodobně budou muset obejít bez svého nejproduktivnějšího hráče Ryana Getzlafa (dolní část těla), jehož návrat je v oblasti několika dnů. Nejistý je i start brankáře Jonase Hillera, jenž je nachlazen.

Anaheim Ducks: Fasth (Hiller) – Beauchemin, Souray, Allen, Fowler, Lydman, Sbisa – Perry, Koivu S.., Ryan – Selanne, Lombardi, Winnik – Beleskey, Steckel, Cogliano – Etem, Dvořák, Palmieri.

Los Angeles Kings: Bernier (Quick) – Doughty, Regehr, Voynov, Scuderi, Ellerby, Muzzin – Brown, Kopitar, Williams – Carter, RIchards, Clifford – Lewis, Stoll, King – Nolan, Fraser, RIchardson.

Rozhodčí: VanMassenhoven, Hebert – Lazarowich, Nowak.

00:01

00:56
    Perry lehkým nahozením od modré míjí hostující klec.

01:07
    Další pokus Perryho, tentokrát se snažil tečovat puk před brankou, Bernier dobře zasahuje.

02:18
    Od modré prudce pálí švihem Muzzin, Fasth vyráží betony.

02:54
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Beleskey vybojoval puk u levého hrazení, backhandem ho poslal na najíždějícího KYLEA PALMIERIHO, jemuž při pokusu o blafák kotouč sjíždí z hole a přesně zapadá k pravé tyči! Asistence: Matt Beleskey, David Steckel.

04:37
    Jarret Stoll (LOA) vyloučen za vražení na hrazení, přesilová hra pro domácí.

05:34
    Tvrdou ránu Perryho zastavuje Bernier, jenž si proti jeho pokusu povyjel a zmenšil tak střelecký úhel.

05:34
    Vyloučení na obou stranách, Drew Doughty (LOA) a Bobby Ryan (ANA), oba dvě minuty za hrubost.

06:37

07:01
    Po tlaku domácích se hosté vysvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění, vhazování před Bernierem následuje.

07:40
    Z levé strany pokus Frasera, Fasth zastavuje u své pravé tyčky příložníkem.

07:54
    Keaton Ellerby (LOA) vyloučen za nedovolené bránění.

08:00
    Fowler pálí od modré čáry, Bernier drží puk ve své výstroji.

08:12
    V oslabení se k domácí brance hnal Dustin Brown, backhandový pokus zastavuje Fasth svým pravým betonem!

09:18
    Domácím se nedaří udržet pásmo a vytvořit si tak patřičný tlak.

09:45
    Další vyhození hráčů Los Angeles končí až u Fastha.

09:54

11:00
    Brown se tlačil do útoku podél levého hrazení, byl však včas zastaven domácí obranou.

11:30
    Hosté načínají další útočnou akci až od vlastní branky.

12:00
    Kopitar se pokoušel prosadit sám proti dvěma obráncům, uspět ale nemohl.

12:25
    V ponechané výhodě stříleli postupně vedle Ellerby a Muzzin.

12:38
    První přesilová hra pro hosty, Sheldon Souray (ANA) vyloučen za hákování.

13:30
    Ani králům se zatím hra v početní výhodě nevede.

13:58
    Z pravého kruhu střílel Kopitar, Fasth zastavuje v pokleku a kotouč drží.

14:15
    Doughty podobně z levé strany, střela ale netrefuje branku.

14:38
    I domácí se oslabení ubránili.

16:00
    Dnešní utkání zatím nenabízí příliš pohledných hokejových akcí..

16:52
    Po menším tlaku hostů ale domácí raději vyhazují přes všechny čáry na icing.

17:55
    Od modré tvrdě pálí Stoll, nedokázal ale trefit domácí klec, Fasth tak zůstal bez práce.

19:39
    Na levém kruhu se k volném kotouči dostává obránce Regehr, Fastha však trefuje pouze do hrudi.

20:00

V první třetině jsme příliš hokejová krásy neviděli, není proto divu, že padla zatím pouze jediná branka, a to z hole domácího Palmieriho, jenž tak zařídil domácím jednobrankové vedení po dvaceti minutách hry. Druhá třetině začne přibližně v 04:06.

20:01

20:29
    Carterovu střelu vyráží Fasth do rohu kluziště.

20:36
    Kyle Clifford (LOA) si při napádaní počínal příliš důrazně, dvě minuty za vysokou hůl.

21:04
    Domácí se ale sami vyhazují z pásma nepřesnou přihrávkou.

21:16
    Backhandový pokus domácího Ryana zastavuje Bernier.

21:52
    Hosté odpalují puk opět až před Fastha.

23:00
    Richardson se volný před brankou pokouší tečovat pokus vypálený jedním ze spoluhráčů od modré, Fasth je na místě včas.

23:42
    Na druhé straně pálí vedle Palmieri.

24:15
    Z levého kruhu si vede podobně i jeho spoluhráč Beleskey.

24:51
    Domácí napadají rozehrávku králů, ti však nakonec přeci jen dostávají puk alespoň za vlastní obrannou modrou.

25:43
    Matthew Lombardi (ANA) potrestán dvěma minutami za podražení, přesilová hra pro hosty.

25:50
    Richards pálí z pravého kruhu, Fasth vyráží ramenem.

25:59
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají početní výhodu již po sedmnácti vteřinách, když se od modré prosazuje tvrdou ranou DREW DOUGHTY! Asistence: Dustin Brown.

26:42
    Sražená Perryho střela od modré končí vedle hostující branky.

28:00
    Palmieri dostal zpoza branky pobídku od Steckela, sám mezi kruhy ale trestuhodně míjí branku králů!

28:31
    Po buly střílí Danny Winnik, Bernier jeho pokus viděl a tak neměl problém zasáhnout.

30:30
    Hra se pomalu začíná přiostřovat, nicméně vše je zatím v rámci pravidel a tak rozhodčí nevylučují. Bohužel však je to vše na úkor nějakých pěkných hokejových akcí.

31:50
    Hosté vybojovali v útočném pásmu už jednou ztracený kotouč, po Cliffordově zásahu musí situaci uklidnit Fasth, i jemu ale kotouč prokoul a hraje se dál.

32:31
    Další pokus, tentokrát z dílny Stolla, letí vedle domácí svatyně.

33:07
    Králové si v posledních minutkách vytvořili menší převahu, proti nim ale stojí spolehlivý Fasth v domácí brance.

33:44
    Bernier raději přikryl kotouč před dojíždějícím Ryanem, vhazovat se tak bude v útočném pásmu domácích.

35:18
    Nolan pálí z pravého kruhu, Fasth se pěkně protáhl, když jeho střelu mířící k pravé tyči vytáhl betonem.

35:54
    Stoll střílí mimo domácí branku.

36:38
    Střelu Dougthyho od modré vyráží Fasth betony zpět do hry.

37:40
    Carter to zkouší od pravého kruhu z ostrého úhlu, Fasth vyráží.

38:00
    Hosté jsou od vyrovnávací branky lepším týmem a neustále se tlačí dopředu.

38:12
    Ale udeřilo na druhé straně. Cogliano vyslal z vlastní modré krásný pas na útočnou modrou, kam si najel COREY PERRY a tváří v tvář Bernierovi posílá kotouč kolem jeho pravého betonu do sítě! Asistence: Andrew Cogliano, Sheldon Souray.

39:31
    Domácí se ale z vedení dlouho neradují. Z rohu kluziště nahazoval Richards kotouč před branku, kde stál sice bráněný JEFF CARTER, ale i přesto dokázal kotouč ze vzduchu sklepnout mezi Fasthovy betony! Asistence: Mike Richards, Brad Richardson.

40:00

Druhá třetina začala stejně jako skončila ta první a tedy nepříliš záživně. Z letargie oba týmy probrala až vyrovnávací branka Doughtyho z 26.minuty. Od té chvíle byli jednoznačně lepší hráči Los Angeles, paradoxně ale udeřilo v závěru třetiny na druhé straně, když se prosadil Perry. Do sirény ale ještě stihl srovnat Carter a tak týmy odcházejí do šaten za nerozhodného stavu. Třetí třetinu sledujte přibližně v 05:03.

40:01

40:30
    Přečíslení dvou proti jednomu vyřešil Doughty střelou pouze do připraveného Fastha.

41:01
    Backhandový pokus Winnika z pravého kruhu vyráží Bernier betony.

42:17
    Po Fraserově střele z prostoru mezi kruhy puk chytá Fasth.

43:12
    Po zásahu jednoho z hráčů Anaheimu končí puk v ochranné síti. Vhazuje se před Fasthem.

43:22
    Vhazování se opakuje podruhé a následně i potřetí poté, co vždy zasahuje Fasth proti střelám hostujících hráčů.

43:58
    Ryan si nabruslil za modrou a vystřelil, puk letí mimo branku.

44:27
    Domácí si zahrají přesilovou hru pro faulu Jeffa Cartera (LOA), dvě minuty za sekání.

44:54
    Souray pálil od modré na branku hostů, kde se pokoušel kotouč tečovat MATT BELESKEY, Bernier puk zastavuje betony, ale Beleskey ho ještě dokázal zpod jeho výstroje dotlačit do branky! Asistence: Sheldon Souray, Saku Koivu.

46:25
    Hosté se opět snaží o rychlou odpověď, Fasth si ale poradil jak se střelou Williamse, tak i s následným pokusem Muzzina.

47:10
    Clifford z levé strany míjí domácí branku.

47:44
    Velký tlak Los Angeles a vyrovnání visí ve vzduchu.

48:32
    Doughty zkouší pálit ze středního pásma, Fasth puk chytá, ale následně ho přeci jen posílá zpět do hry.

49:50
    Z levého kruhu střílel švihem Jeff Carter, kotouč ale poslal mimo domácí branku.

51:14
    Polostřelu Stolla od modré chytá Fasth raději do lapačky, hra je přerušena.

52:12
    Ještě za modrou nahazuje puk směrem k brance Carter, jestli šlo o přímou střelu na branku či jen nahození do pásma však ví asi jen on sám.

53:02
    Dustin Brown střílí zpoza pravého kruhu, Fasth vyráží.

53:23
    Od modré pálí příklepem Jake Muzzin, Fasth kryje jeho pokus vyrážečkou a vyráží vedle pravé tyče.

54:06
    Na druhé straně ujížděl Etem, střelou zpoza obránce trefil pouze připravenou vyrážečku stojícího Berniera.

55:40
    Útočit mohl Cogliano, ale v pásmu počkal na najíždějící spoluhráče a pošetřil tak pro Anaheim cenné vteřinky, ze samotné akce pak nic nebylo.

56:15
    Hosté vybojovali puk u modré čáry, z levé strany se řítil k domácí brance Kopitar, jeho střelu dokázal Fasth pouze vyrazit před sebe, kde důrazně dorazil kotouč do branky DUSTIN BROWN! Asistence: Anze Kopitar, Justin Williams.

57:30
    Králové se nechtějí smířit s pouhým vyrovnáním a dál se tlačí do útoku.

58:10
    Teď ale jejich snahu alespoň na chvíli zastavuje icing a vhazování před Bernierem.

58:43
    Tvrdě pálí od modré Scuderi, Fast chytá v rozkleku.

58:51
    Drew Doughty mohl rozhodnout, puk si potáhl do prostoru mezi kruhy a tvrdou ranou trefuje tyč domácí branky!

60:00

Stav utkání je nerozhodný a tak následuje pětiminutové prodloužení.

60:01

60:35
    Z mezikruží střílel Anze Kopitar, trefil však pouze Fasthovy betony.

61:11
    Fowlerovi se nepovedlo trefit hostující klec.

62:07
    Střelu Winnika z levého kruhu chytá vestoje do lapačky Bernier.

62:40
    Zprava pálí Brown, Bernier vyráží.

63:30
    Od modré střílel Regehr a i přes snahu jeho spoluhráčů tečovat kotouč má puk ve své výstroji Fasth.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení rozhodnutí nepřineslo a tak o vítězi tohoto utkání rozhodnou samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1 - 0
    Jako první se rozjel Bobby Ryan (ANA) a backhandovým blafákem překonává Berniera!

1 - 0
    Mike Richards (LOA) nevymyslel nic a tak domácí po první sérii vedou.

2 - 0
    Saku Koivu (ANA) blafákem pro změnu do forhendu překonává Berniera!

2 - 1
    Jeff Carter (LOA) blafákem do backhandu snižuje!

3 - 1
    Corey Perry (ANA) střelou pod pravý Bernierův beton rozhoduje!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks, vítěznou branku vstřelil SAKU KOIVU!

Domácí v dnešním zápase vítězí 4:3 po samostatných nájezdech, které rozhodl Saku Koivu. Hosté i přes výraznou střeleckou převahu zvítězit nedokázali. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji pěkný den!

Tři hvězdy utkání

1. COREY PERRY (ANA)

2. MATT BELESKEY (ANA)

3. DUSTIN BROWN (LOA) (05:56:32)

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 3. Palmieri (Beleskey, Steckel), 39. Perry (Cogliano, Souray), 45. Beleskey (Souray, Koivu S.), rozh. náj. Koivu S. – 26. Doughty (Brown), 40. Carter (Richards, Richardson), 57. Brown (Kopitar, Williams)

Anaheim Ducks: Fasth (Hiller) – Beauchemin, Souray, Allen, Fowler, Lydman, Sbisa – Perry, Koivu S., Ryan – Selanne, Lombardi, Winnik – Beleskey, Steckel, Cogliano – Etem, Dvořák, Palmieri.
    Los Angeles Kings: Bernier (Quick) – Doughty, Regehr, Voynov, Scuderi, Ellerby, Muzzin – Brown, Kopitar, Williams – Carter, RIchards, Clifford – Lewis, Stoll, King – Nolan, Fraser, Richardson.

Rozhodčí: VanMassenhoven, Hebert – Lazarowich, Nowak