Švýcarsko – Německo 3:5 (kon.) | Švédsko – Česko 4:0 (kon.) | USA – Finsko 3:0 (kon.)
USA
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Finsko
Pondělí 08.04.2013, 21:30 • SBP Arena, Ottawa • Mistrovství světa žen

59:43
    USA právě vstřelilo branku!
    Teď už to ale BRIANNA DECKEROVÁ zvládla. Ve středním pásmu vystihly Američanky finskou rozehrávku, Deckerová udělala pár temp dopředu a pak dokázala bránící hráčku prostřelit. Gól do prázdné brány definitivně rozhoduje utkání – 3:0. Asistence: Meghan Dugganová.

59:22
    Hiirikoskiová na brankovišti neskutečně zastavila Američanku v gólové šanci!

58:14
    Finsko odvolává brankářku a zkouší to v šesti!

56:49
    Noora Rätyová ještě musí zasahovat levým betonem proti gólovce Deckerové.

55:32
    Oddechový čas pro finskou lavičku.

55:32
    Druhý gól Spojených států pravděpodobně vzdorující Finky definitivně zlomí. Padl z velmi podobné akce jako před chvílí, jen po ose Jocelyn Lamoureuxová – Carpenterová – MONIQUE LAMOUREUXOVÁ, která předvedla na pětníku parádní kličku zakončenou behkendem do prázdné brány – 2:0! Asistence: Alex Carpenterová, Jocelyn Lamoureuxová.

54:06
    Tea Villiläová (FIN) je navíc vyloučena za hru tělem.

53:55
    Tak dlouho to Američankám trvalo! Jejich první gólová akce paradoxně vznikla ještě v končícím oslabení. Amanda Kesselová od mantinelu přihrála Marvinové na modré, která našla před bránou HILARY KNIGHTOVOU. Ta se otočila kolem své vlastní osy a pak zády k bráně poslala puk bekhendem o tyčku za záda Rätyové – 1:0! Asistence: Gigi Marvinová, Amanda Kesselová.

51:50
    A pozor! Brianna Deckerová (USA) se ohnala po protihráčce a jde si odpočinout na dvě minuty za podražení. Celé hale se tají dech.

50:19
    Také na finské straně je teď štěstí, Meghan Dugganová poslala svou střelu do horní tyčky.

47:33
    Julie Chuová z mezikruží pálí vedle.

43:15
    Tváří v tvář Rätyové stanula Brianna Deckerová, ale jak to asi mohlo dopadnout!

42:32
    Kesselová si z mezikruží vybruslila do ještě lepší pozice a pak chtěla před prázdnou bránou vybídnout spoluhráčku, ale ta se po puku natahovala marně.

39:57
    Po situaci se strhla mela, která vyústila v dva americké tresty a jeden finský. Kacey Bellamyová – sekání, Sarah Ericksonová (obě USA) – hrubost a Nina Tikkinenová (FIN) – hrubost.

39:57
    Kanadské publikum je opět ve varu a vestoje tleská finské brankářce! Nehlídaná Hilary Knightová se chystala z dorážky otevřít skóre, ale Räytová ji fantasticky vychytala lapačkou!

38:39
    Spojené státy hrají šestou přesilovku, ale stále si nevědí rady s Rätyovou. Ta teď i za pomoci spoluhráček ustála nápor na brankoviště.

38:14
    Jocelyne Lamoureuxovou zastavily v gólové dorážce hned dvě hráčky a jedna z nich je vyloučena, rozhodně toho však nelituje. Linda Välimäkiová (FIN) – 2 minuty za držení.

33:40
    Hilary Knightová (USA) – 2 minuty za nedovolené bránění. Dvě sekundy čtyři na tři pro Finsko...

32:57
    Neuvěřitelné, celý stadion už byl na nohou a radoval se z finského gólu! Michelle Karvinenová ale svou skrytou střelou napálila jen spojnici tyčí!

31:55
    Kanadskému publiku se předchozí verdikty nelíbily a teď se dočká aspoň malého zadostiučinění. Monique Lamoureuxová (USA) – 2 minuty za držení. Spojené státy hrají čtyři na tři.

31:42
    Dalších 51 sekund přesilové hry pět na tři pro Spojené státy. Mira Jalosuová (FIN) – 2 minuty za hákování.

30:33
    Americká přesilovka bude na 18 sekund dvojnásobná. Emma Terhová (FIN) – 2 minuty za hru tělem.

29:36
    Jedna ze sester Lamoureuxových si vybruslila od čáry do střelecké pozice, Rätyová zasahuje levým betonem.

28:51
    Carpenterová byla po střele tvrdě poslána k zemi. Mohla za to Jenni Hiirikoskiová (FIN), která si vyslechla menší trest za hru tělem. Třetí početní výhoda pro reprezentaci USA.

28:19
    Také tečovanou střelu Bozekové Rätyová lape, pak se bleskově přesunula proti dorážce.

23:21
    Obrovský nápor USA končí druhou přesilovkou. Susanna Tapaniová (FIN) – 2 minuty za hru tělem.

23:12
    Američanky se dvakrát těžko natahovaly po puku před prázdnou bránou. Naposledy nedokázala dorazit puk Hilary Knightová.

21:11
    Noora Rätyová neuvěřitelně zasahuje! Americká hráčka před ní zblokovala kotouč, který padal do brány, ale Rätyová se bleskově otočila a chytila ho do lapačky!

20:55
    Ani Kesselová k tyčce neuspěla, tam byl natažený levý beton brankářky.

20:30
    Rätyová likviduje tečovanou střelu Bozekové i dorážku.

19:24
    Mírný americký tlak je přerušen, ovšem může za to finský faul. Anne Tuomanenová (FIN) – 2 minuty za hru tělem.

11:39
    Skvělá Rätyová! Nejdřív perfektně zareagovala na tečovanou střelu Schlepperové a pak vychytala i dvě dorážky Carpenterové!

08:51
    Monique Lamoureuxová se nečekaně vymotala zpoza brány, ale Rätyová přesto nenechala u levé tyčky místečko!

06:21
    Spojené státy měly k dispozici výhodu, ale nakonec se vylučuje na obou stranách. Monique Lamoureuxová (USA) – 2 minuty za nedovolené bránění, Annina Rajahuhtaová (FIN) – 2 minuty za hákování. Čtyři na čtyři.

05:43
    Obrovský tlak Američanek! Dvojčata Lamoureuxova nedokáží na Rätyovou vyzrát.

05:06
    Tvrdou střelu Schoullisové vyráží finská brankářka s vypětím všech sil mimo tři tyče lapačkou.

03:21
    Typická akce v podání Jocelyne Lamoureuxové, která vykroužila od levého hrazení až do gólové pozice. Chtěla Rätyovou oklamat dlouhou kličkou, ale puk pak poslala jen do boční konstrukce!

01:55
    Pohotovou kombinaci v podání Spojených států zastavuje Rätyová. Střílela Kacey Bellamyová.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 54. Knightová (Marvinová, Kesselová), 56. M. Lamoureuxová (Carpenterová, J. Lamoureuxová), 60. Deckerová (Dugganová)

USA: Vetterová (McLaughlinová) – Marvinová, Bellamyová, Chessonová, Picardová, Bozeková, Schleperová, Steckleinová – Deckerová, Coyneová, Kesselová – M. Lamoureuxová, J. Lamoureuxová, Carpenterová – Dugganová, Fryová, Knightová – Chuová „C“, Schoullisová, Ericksonová. Trenérka: Katey Stoneová.
    Finsko: Rätyová (Räisänenová) – Lindstedtová, Hiirikoskiová „C“, Kilponenová, Jalosuová, Terhová, Villiläová, Tarvainenová – Voutilainenová, Tapaniová, Rantamäkiová – Rajahuhtaová, Välimäkiová, Karvinenová – Tarkkiová, Hoviová, Tikkinenová – Mäkinenová, Tuominenová, Saarimäkiová – Tuomanenová. Trenér: Mika Pieniniemi.

Rozhodčí: Tottmanová (GBR) – Gagnonová (CAN), Kúdelová (SVK).