Toronto – Montreal 5:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 0:1 (po pr.) | Carolina – Boston 4:2 (kon.)
Washington – Tampa 6:5 (po pr.) | Florida – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Minnesota – Columbus 2:3 (0:2 po s.n.)
Dallas – San Jose 2:1 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:4 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 2:1 (kon.)
St. Louis – Chicago 0:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 3:1 (kon.)
New York Islanders
0:1 (0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
New York Rangers
Neděle 14.04.2013, 01:00 • Nassau Veterans Memorial Coliseum • NHL

63:11
    Gól! Celých 63 minut a 11 sekund jsme neviděli branku, ale pak vše do svých rukou vzalo duo Derick Brassard – DAN GIRARDI! Prvně jmenovaný bekhendovým padáčkem nahrál na sjíždějícího GIRARDIHO, který střelou zprava vymetl protější roh Nabokovovy brány! Asistence: Derick Brassard, Michael Del Zotto.

60:38
    Po dlouhé kombinaci bez zakončení to z velkého úhlu zkoušel Rick Nash! Překvapivou koncovku ale Nabokov dokázal vyrazit.

59:00
    Kyle Okposo dostává dvě minuty za sekání. Pro Rangers se tak otevírá obrovská příležitost pro rozhodnutí zápasu!

50:28
    Na ledě se začíná skutečně přiostřovat. S agresivitou to teď ale přehnal Steve Eminger, který od sudích dostává dvě trestné minuty za držení. Bude následovat power play newyorských Islanders.

47:20
    Ostrované v přečíslení dvou proti jednomu! Henrik Lundqvist ale Tavaresovu střelu vyráží lapačkou!

44:55
    John Tavares se ocitl z ničeho nic volný mezi kruhy! Henrik Lundqvist ale vytáhl další důležitý zákrok!

42:11
    Brian Boyle vetoval McDonaldovu střelu projetím Matta Carknera. Ten soupeře nedovoleně zastavil, takže si Jezdci zahrají další přesilovou hru.

41:41
    Colin McDonald střílel z pravého kruhu! Jeho nenápadně vypadající střela orazítkovala Lundqvistovu spojnici!

39:27
    Moulsonovo nahození tečuje Boyes, ale Lundqvist vyráží puk svým pravým betonem!

38:16
    Horké chvilky pro oba celky! Lundqvista nejdříve opět zachraňuje tyč, aby o pár sekund později zahodil svou šanci Stepan, kterého vyrážečkou vychytal Nabokov!

37:06
    Dlouhý tlak Ostrovanů ukončuje střela do tyčky! Pár sekund předtím si Lundqvist připsal parádní zákrok, a když už ho puk prolétl, tak Jezdce zastavuje tyč!

32:22
    Téměř minutový tlak zakončuje zákrok Lundqvista proti Mattu Carknerovi! Rangers budou další dvě minuty oslabeni kvůli faulu Ryana McDonagha, který musel faulovat poté, co zlomil svou hokejku.

29:15
    Jezdci si zahrají druhou přesilovku večera. John Tavares obdržel dvě minuty za hrubost.

28:40
    Colin MacDonald parádně viděl sjíždějícího Matta Moulsona! MacDonald vyslal šikovnou střílenou nahrávku, kterou Moulson tečoval do hrudi dobře postaveného Lundqvista!

27:19
    Michael Grabner to zkoušel hned třikrát! První dvě rány mu zblokovali obránci, ale napotřetí se mu zakončení povedlo – svou střelou z mezikruží ale pouze orazítkoval tyč!

25:32
    Po střele zprava se k teči dostává Derek Stepan! Jeho šikovné nastavení hokejky ale kotouč poslalo pouze do tyčky!

24:59
    Povedené poslední momenty hostů donutily domácí k faulu – kapitán Ostrovanů Mark Streit dostává dvě minuty za podražení.

24:13
    Velký tlak hostů vyústil v další šanci! Tentokrát to zpoza branky po bekhendové otočce zkoušel Carl Hagelin, avšak padající Nabokov puk zalehl!

23:57
    Další obrovská šance hostů! Derick Brassard za brankou obral Nabokova o puk a ihned ho servíroval Ryanu Callahanovi! Střelu do prázdné branky ale zblokoval Andrew MacDonald!

23:24
    Největší šance Jezdců! Po střele od modré čáře se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal Darroll Powe! Padající Nabokov ale vyrazil dorážku svou vyrážečkou!

16:18
    Keith Aucoin nahrával před branku Michaeu Grabnerovi, ale Lundqvist puk vykopl levou nohou!

15:35
    A už to mohlo být 1:0 pro domácí! Po střele od modré čáry se k dorážce mezi kruhy dostal Josh Bailey, ale Lundqvist vytáhl parádní zákrok lapačkou, kterou druhou šanci vyrazil!

12:14
    Přesilovka se nakonec nekoná. Dodatečný trest za vyprovokování potyčky dostal Arron Asham. Hraje se tedy 4 na 4.

12:14
    A je tu první vyloučení dnešního zápasu. Za faul loktem půjde na trestnou lavici Colin McDonald – úvodní přesilovku si tak zahrají Rangers.

Šimon Pilek

Branky a nahrávky: 64. Girardi (Brassard, Zotto)

New York Islanders: Nabokov – Višňovský, Hickey, Hamonic, MacDonald, Carkner, Streit – Boyes, Tavares, Moulson – Okposo, Nielsen, Bailey – McDonald, Aucoin, Grabner – Martin, Cizikas, Joensuu
    New York Rangers: Lundqvist – Girardi, Del Zotto, Stralman, McDonagh, Eminger, Moore – Callahan, Stepan, Nash – Clowe, Richards, Zuccarello – Boyle, Brassard, Hagelin – Asham, Powe, Pyatt

Rozhodčí: HLAVNÍ: Rob Martell + Paul Devorski, ČÁROVÍ: Derek Nansen + Vaughan Rody

Diváci: 16 170