Japonsko 2 – Kazachstán 2:5 (kon.) | J. Korea – Itálie 0:4 (kon.) | Velká Británie – Maďarsko 2:4 (kon.)
Japonsko 2
2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Kazachstán
Neděle 14.04.2013, 12:30 • Budapest Sportarena • Mistrovství světa - I. A Divize

49:49
    Romanovovi se navíc nelíbilo Kawashimovo dotírání na jeho osobu a oba po menší potyčce dostávají po dvě minuty za hrubost.

47:39
    Takahashi, který před chvílí pobavil diváky parádní kličkou dostává dvě minuty za podražení.

40:36
    Blochin si odpyká dvě minuty za faul kolenem.

38:30
    A nyní si zahrají přesilovku. Takagi dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

35:57
    Starčenko dostává dvě minuty za podražení.

27:01
    Novopašin se nyní dopustil zbytečného útočného faulu a odpyká si dvě minuty za hákování.

18:57
    Kazaši začínají na ledě dominovat a Krasnoslobodcevův průnik řešil Sasaki podražením. Pětapadesát sekund dlouhá přesilovka 4 na 3 pro Kazachstán.

17:52
    Vyloučení na obou stranách. Suzuki dvě minuty za podražení a Žajlauov, který oplácel dvě minuty za hrubost.

14:45
    Japonsko má šanci navýšit vedení. Soupeř hrál v šesti a je za to podle regulí potrestán. Trest si odpyká Maxim Beljajev.

10:39
    Opět se vylučuje. Yamashita přidržel Korabeinkova a dostává dvě minuty.

07:22
    Akce Kazachstánu se však neobešla bez Satova hákování a Japonci se budou bráni ve čtyřech.

00:13
    Úvodní utkání Mistrovství světa Divize I Skupiny A je zahájeno a jako první se do historie šampionátu zapisuje Viktor Alexandrov, který nedovoleně bránil.

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 13. Tanaka (Kuji), 29. Kawai (Keller, Kuji) – 18. Savenkov, 26. Romanov (Korabeinikov), 40. Alexandrov (Starčenko), 56. Žajlauov (Upper), 59. Romanov (Puškarjov)

Japonsko 2: Fukufuji (Hata) – Keller, Kashimoto – Kawai, Tanaka, Kuji – Yamada, Kawashima – Sato, Mitamura, Ueno – Yanadori, Haga – Suzuki, Tanaka, Yamashita – Sasaki, Osawa – Takagi, Mizuuchi, Takahashi
    Kazachstán: Kolesnik (Polujektov) – Novopašin, Blochin – Alexandrov, Upper, Starčenko – Savčenko, Semjonov – Žajlauov, Polišuk, Krasnoslobodcev – Korabeinikov, Kolesnikov – Spiridonov, Puškarjov, Romanov – Fadějev, Trošinski – Solarev, Savenikov, Beljajev

Rozhodčí: Sergejev, Sidorenko – Brown, Nemeth