Zápy – Vltavín 1:2 (kon.) | Č. Lípa – Převýšov 2:0 (kon.) | Králův Dvůr – Strakonice 0:0 (kon.)
Roudnice – Písek 2:0 (kon.)
FK Arsenal Česká Lípa
2:0 (2:0)
SK Převýšov
Neděle 21.04.2013, 17:00 • Městský stadion, Česká Lípa • Česká fotbalová liga

Je za námi utkání 24. kola ČFL, v němž domácí Arsenal porazil Převýšov 2:0. Českolipští o svém vítězství rozhodli v rozmezí 10. a 12. minuty, kdy se dvakrát prosadil Gibala. Česká Lípa se tak posune na 5. místo v tabulce, Převýšov zůstane jedenáctý. Ode mě je to pro dnešek vše, z České Lípy se s vámi loučí Michal Šandor. Hezký zbytek neděle. (18:50:52)

90
    Vypadá to, že hlavní rozhodčí nenastaví ani minutu.

87
    Bína zahájil útočnou akci domácícho týmu, po jeho přihrávce centroval Broschinský do vápna, odkud se míč odrazil ke Štálíkovi. Ten posunul na Sedláčka, který viděl ještě lépe postaveného Gibalu, který ve stoprocentní šanci selhal.

85
    Broschinský krásným pasem našel nabíhajícího Gibalu, toho však v dalším snažení zastavil odmávaný a odpískaný ofsajd.

83
    Českolipští naposledy střídají, místo Schöna naskočil Štálík.

81
    Vzápětí se zažlutilo i před očima Pavla Patky.

81
    Bína se snažil uhasit nebezepčí, které vzniklo nepřesnou přihrávkou Sedláčka, ale pomohl si nedovoledně, za což ho hlavní sudí odměnil žlutou kartou.

78
    Z dobrých dvaceti metrů napřáhl Špidlen, který nejprve trefil stojícícího protihráče před sebou, ani záhy se mu však střela nepovedla a Bojčuk si relativně v klidu došel pro míč.

77
    Domácí se ženou za třetím gólem, ale Gibala ani tentokrát nenasměroval hrací předmět do sítě.

75
    Českolipští podnikli další útočný výpad. Kučera přihrál Bínovi, který míč zaseknul, ale vzápětí vystřelil nad.

73
    Domácí střídají, po pracovní době má Dudka, jehož nahrazuje Finklár.

71
    Urbanec hledal svým centrem před brankou Zeleného, ten na míč nedosáhl a balón tak bezpečně lapil gólman Bojčuk.

68
    Další útočný výpad podnikl Gibala, tentokrát však měl k balónu blíž brankář Ottmar.

65
    Do slibného protiútoku vyrazili Gibala se Sedláčkem, ovšem brankáře Ottmara nikterak neohrozili.

63
    Také trenér České Lípy Radim Nečas mění hráče, na lavičku náhradníků posílá Ježdíka, do hry naopak vyslal Bínu.

62
    Hosté naposledy střídají, odpracováno má Janoušek, místo něhož si zahraje Špidlen.

61
    Do zakončení se na velkém vápně dostal Křelina, ovšem s jeho nedůraznou hlavičkou neměl Bojčuk sebemenší starosti.

59
    Hečko se ve druhém poločase dopustil druhého faulu, který hlavní arbitr Schröter ocenil žlutou kartu, a Hečko tak zákonitě odchází předčasně do sprch.

57
    Broschinský nacentroval do vápna, kde však nestál nikdo z jeho spoluhráčů a Ottmar uzmul balón do rukavic.

55
    Bojčukovu pozornost vyzkoušel střelou z úhlu Janoušek, který sice vyprášil Bojčukovy rukavice, ovšem veškeré vzrušení se ukázalo být zbytečným, protože lajnová sudí Simmerová odmávala ofsajd.

53
    Do zajímavé šance se probíjel Gibala, který však z hranice vápna netrefil zařízení. Brankář Ottmar tak nemusel zasahovat.

51
    Na Městský stadion si našlo cestu celkem 450 diváků.

49
    Hečko se provinil proti pravidlům, když nedovoleně zastavil unikajícího soupeře a od rozhodčího Schrötera dostal kartu žluté barvy.

46
    A odstoupivšího Jarkovského nahradil Josef Dvořák

46
    Hosté o poločase dvakrát střídali, místo France přišel Kouřil.

46

Máme za sebou první poločas, který ovládli českolipští fotbalisté, když v rozmezí dvou minut dokázali vstřelit dvě branky. V 10. minutě otevřel skóre Gibala, identický hráč pak z uctivé vzdálenosti trefil prázdnou branku. Druhá půle začne asi za 15 minut.

45
    Hosté si počínali v rozporu s pravidly a málem za to draze zaplatili. Ottmar měl v převýšovské brance co dělat, aby zpacifikoval Dudkův přímý kop.

43
    Ve velké šanci se ocitl Gibala, ovšem kulatý nesmysl za lajnu neprotlačil. To byla dobrá šance pro domácí.

41
    Převýšov se znovu dostal na útočnou polovinu, ovšem až k českolipskému vápnu nikoliv, protože pomezní sudí Langer byl se zdviženým praporkem proti.

39
    U postranní čáry se v bolestech svíjí Ježdík, podle jeho reakcí to vypadá na problémy s kotníkem.

37
    Jarkovský fauloval unikajícího Gibalu a sudí Schröter nařídil trestný kop. Jeho exekuce se zhostil Dudka, jehož tvrdou střelu Ottmar vyboxoval do bezpečí.

36
    Za obranu si naběhl Křelina, jenže v jeho úniku ho zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího Langera.

34
    Ježdík od postranní čáry přenechal balón Hozdovi, který centroval před branku, jenže Sedláček na vzdálenější tyči nezkrotil balón a bylo rázem po šanci.

31
    Nyní zahrával přímý volný kop Kučera, jehož tečovaná rána skončila metr od branky.

28
    V těchto pasážích hry šancí ubylo a hra se nastěhovala ke středu hřiště. Co začíná přibývat, jsou fauly.

25
    Teď jsme byli svědky nepřesností na obou stranách. Nejprve Nesvadba nerozehrál přesně, ale jeho zaváhání nedokázal převýšovský záložník využít k založení kloudné útočné akce.

23
    Domácí měli k dispozici rohový kop, ale na Kučerův centr od praporku si nikdo v modrobílém dresu nenaskočil.

21
    Kotel českolipských fanoušků jako již tradičně dává o sobě hodně vědět a žene své miláčky za třetím gólem, který by vnesl do domácích řad definitivní klid.

18
    Schön u postranní čáry fauloval Urbance. Po následné přihrávce pálil Hečko, jehož rána se ale mezi tři tyče nevešla.

14
    Proti pravidlům se provinil Jarkovský, který od hlavního rozhodčího Schrötera vyfasoval žlutou kartu.

12
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Srdce domácího fanouška podruhé zaplesalo! Hostující brankář Ottmar první střelu ještě vyrazil, ale na dorážku MILOŠE GIBALY už byl krátký.

10
    Po následném rohu se k míči propracoval MILOŠ GIBALA, který centr od rohového praporku usměrnil za Ottmarova záda.

8
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal Schön, jehož tečovaná střela skončila nad Ottmarovou brankou.

6
    Po jednom souboji zůstal na trávníku ležet Franc, ale po krátkém ošetření se vrátil zpět do hry.

1

Arsenal Česká Lípa: Bojčuk – Broschinský, Patka, Hozda, Nesvadba – Schön – Kučera, Sedláček, Dudka, Ježdík – Gibala

SK Převýšov: Ottmar – Franc, Jánošík, Jarkovský, Zelený – Hečko, Dvořák, Janoušek, Veselka – Urbanec, Křelina

Rozhodčí: Schröter – Langer, Simmerová.

Příjemné odpoledne z Městského stadionu v České Lípě, kde je dnes na programu utkání 24. kola ČFL mezi Arsenalem Česká Lípa a Převýšovem. Východočeši v předchozím vloženém kole remizovali s rezervou pražské Sparty, zato Česká Lípa nevyválčila v Roudnici ani bod a prohrála podruhé v řadě. Podle postavení v tabulce jsou mírným favoritem domácí, kteří se aktuálně nachází na 6. místě, Převýšov je jedenáctý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.