Real Madrid – Osasuna 4:2 (kon.) | Barcelona – Malaga 4:1 (kon.) | Granada – Getafe 2:0 (kon.)
Sevilla – Valencia 4:3 (kon.) | La Coruňa – Real Sociedad 0:1 (kon.) | Celta Vigo – Espanyol 1:0 (kon.)
Mallorca – Valladolid 4:2 (kon.) | Zaragoza – Atlético 1:3 (kon.) | Levante – Real Betis 1:1 (kon.)
Rayo Vallecano – Ath. Bilbao 2:2 (kon.)
Real Zaragoza
1:3 (0:0)
Atlético Madrid
Sobota 01.06.2013, 21:00 • La Romareda - Zaragoza • Španělská LaLiga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Češi na hřišti
    Ani v jednom klubu nenastupuje žádný český hráč.

V dnešním utkání již třetímu Atléticu o nic nejde, zatímco předposlední Zaragoza může v hodině dvanácté seskočit z ponorky směřující do druhé ligy. Aragonský celek je však v nezáviděníhodné pozici. Ani vítězství nad silným soupeřem už mu totiž nemusí stačit. Aby se Real zachránil, potřebuje kromě svého vítězství ještě klopýtnutí Celty a Deportiva. Jakmile jeden z těchto týmů své utkání zvládne za tři body, prvoligový osud Zaragozy je zpečetěn. A vzhledem k tomu, že Celta přivítá hratelnějšího soupeře a i Deportivo hraje doma , nevypadá to s nadějemi Zaragozských příliš růžově. Krom toho – že by se ke konci soutěže nějak vzepjali a pokusili se zpackanou sezónu na poslední chvíli zachránit, se říct nedá. Před týdnem Zaragoza prohrála v Seville proti Betisu 4:0 a prodloužila tak své čekání na vítězství už na tři týdny, během kterých navíc vstřelila jen jediný gól!

Vítejte u onlajn přenosu utkání posledního, osmatřicátého kola španělské Primera División, v němž domácí Real Zaragoza přivítá Atlético Madrid.

Real Zaragoza: Franco – Abraham, Loovens, Álvaro Gonzáles, Fernández – Paco Montañés, Pintér, Víctor Rodríguez, Jorge Ortí – Apoño – Hélder Postiga

Atlético Madrid: Courtouis – Insúa, Miranda, Jorge Pulido, Juanfran – C. Rodríguez, Koke, Tiago, Adrián – Raúl García – Diego Costa

Rozhodčí: Estrada Fernández – Díaz Pérez, Martín García.

Utkání za malý okamžik začne.

1

2
    Domácí vhazují na vlastní polovině z levé strany.

3
    C. Rodríguez nakopl na půlící čáře padajícího Á. Pintéra do žeber, to bolelo!

4
    Naštěstí pro Zaragozu, maďarský středopolař Pinér může pokračovat v utkání.

5
    Pintér se nyní dostává do zakončení, po centru z pravé strany hlavičkuje v pokutovém území, ale pouze vedle brány.

6
    Od Postigy se nyní odráží míč do autu, na polovině hřiště vhazují hosté, ale pouze "odevzdávají" míč.

7
    Víctor Rodríguez se dostává ke střele z hranice pokutového území, gólman Atlética výtečně vyboxovává.

8
    Domácí zůstali v útoku, Fernández centroval do vápna z pravé strany, ale Courtouis si pro míč "došel" a rozehrává.

9
    Nákop domácích končí až u gólmana Courtouise, který rozehrává.

10
    Jorge Ortí nestihl míč na hrací ploše, hosté vhazují na vlastní polovině z levé strany.

11
    Ve hře Atlética je zatím až příliš nepřesností, nyní musí E. Insúa odvracet na roh, domácí rozehrávají z pravé strany.

12
    Paco Montañés rozehrává, k míči se dostává za pokutovým územím připravený Apoño, který střílí z voleje, skvělá střela! Courtouis vyráží na roh.

12
    S druhým rohem Zaragozy, tentokrát z levé strany, si obrana Atlética také poradila.

13
    E. Insúa opět odkopává pouze na roh, míč si na pravé straně staví Pablo Montañés.

14
    Fotbalisté Zaragozy zůstali v útoku, nakonec vše končí faul domácího Abrahama, hrát mohou hosté.

15
    Adrián vybojoval první rohový kop pro Atlético, což zvedlo z lavičky i kouče Madridu, Simeoneho.

15
    Diego Costa se dostává k hlavičce na vzdálenější tyči, ale hlavičkuje pouze do spojnice tyče a břevna, obrovská šance hostů!

17
    Snaha o rychlý protiútok končí výborným zákrokem Apoña na polovině, hrát mohou domácí.

18
    Fernández posílá další centr z pravé strany do vápna, tam padá k zemi Hélder Postiga, který přepadá přes bránícího Juanfrana, žádná penalta, odkop od brány.

20
    Je za námi úvodní dvacetiminutovka, domácí jsou jasně aktivnější, přesto si jedinou gólovou šanci vypracovali hosté.

21
    Autové vhazování pro Atlético na polovině domácího mužstva.

22
    Hosté mohou vhazovat ještě jednou, ale ani tentokrát se z toho "nenarodila" žádná akce či ohrožení branky.

23
    Montañés fauluje na vlastní polovině, Koke si již staví míč v blízkosti půlící čáry.

24
    Dlouhý centr, pro který si "došel" domácí gólman Franco.

25
    Tiago se nedostal do zakončení, obrana Zaragozy dobře proti němu vystoupila a obrala ho o míč.

26
    Jorge Ortí zkouší zpracovat těžký centr z levé strany v pokutovém území Atlética, je z toho rohový kop.

27
    Znovu rozehrává z pravé strany kdo jiný, než Paco Montañés, tentokrát se domácí vůbec k míči nedostávají, hrají hosté.

28
    Výborná akce hostů, Diego Costa si pohrál s obranou Zaragozy a posílá zpětnou přihrávku na hranici malého vápna, kde "číhá" Koke, ten ale stoprocentní šanci nedává – "z první" posílá míč nad bránu!

29
    V posledních minutách to vypadá, že hosté pomalu získávají více ze hry, domácí se musí častěji bránit, což se nelíbí publiku, které píská.

30
    Je za námi půlhodina hry, stav je zatím stále bezbrankový, i nyní, po centru Juanfrana z pravé strany, kdy nakonec míč končí v rukavicích gólmana Zaragozy Franca.

31
    Diego Costa opět proniká po levé straně, posílá zpětnou přihrávku do vápna, ale obránce odkopává na roh.

32
    Obrana Zaragozy odvrací, Koke se do zakončení nedostal.

33
    Atlético bude zahrávat rohový kop z pravé strany.

34
    Akce hostů ale končí odpískaným faulem Atlética.

35
    Žlutá karta pro faulujícího Tiaga, který za faul ve vzdálenosti zhruba třiceti metrů od vlastní brány dostává žlutou kartu.

36
    Hélder Postiga nakonec rozehrává volný nepřímý kop, střílí před zeď, ale posílá míč vysoko nad bránu.

37
    Útočnou akci Atlética přerušuje odpískaný ofsajd.

38
    Paco Montañés fauluje na polovině Atlética.

39
    Hostující gólman Courtouis vykopává na polovinu Zaragozy, tam míč získávají domácí fotbalisté.

40
    Začíná poslední pětiminutovka prvního poločasu, v závěru první půle se opět více "ke slovu" dostávají domácí fotbalisté.

41
    Koke rozehrává volný kop z levé strany, na míč si naběhl Miranda, který dokonce dopravil míč do brány, ale jeho radost je předčasná, gól neplatí!

42
    Adrián faulován ve výskoku při hlavičkovém souboji, hosté rozehrávají další volný kop v blízkosti pokutového území Zaragozy.

43
    Tentokrát si již obrana Zaragozy věděla s touto šancí Atlética rady.

44
    Rohový kop pro Atlético z levé strany, po zblokované střele Diega Costy z levé strany budou hosté rozehrávat další rohový kop.

45
    Běží již poslední minuta řádné hrací doby, stav je po všech šancích, které jsme v první půli zaregistrovali, stále bezbrankový.

Hlavní sudí Estrada Fernández nenastavil ani vteřinu nad rámec pětačtyřiceti minut a ukončil poločas, v němž jsme sledovali velice dobrý fotbal, který sice nenabídl žádný gól, ale i tak se diváci v hledišti La Romareda musí bavit. Více gólových šancí si vytvořili fotbalisté Atlética, kteří dokonce dopravili míč do branky, gól nakonec neplatil, Adrián přizvedl míč za obranu Zaragozy již do ofsajdu, radost Mirandy tak byla předčasná. Věřme, že ve druhé půli se již gólu dočkáme.

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:00 hodin.

46

46
    Domácí o poločasové přestávce střídají, do druhé půle již nezasáhne Pintér, nahradí ho Movilla.

47
    Hosté, konkrétně Insúa, vhazují na vlastní polovině z levé strany.

48
    Míč stále na kopačkách hráčů Atlética.

49
    Vše končí nepřesným nákopem, hrají domácí.

50
    Víctor Rodríguez se dostává ke střele z pravé strany, z bezprostřední blízkosti, je ale v ostrém úhlu, Courtouis chytá.

51
    Další závar v pokutovém území Atlética, ale Víctor Rodríguez se tentokrát do zakončení nedostal.

52
    Přesto domácí zůstali u míče, Rodríguez posílá z pravé strany centr do vápna, obrana Atlética odvrací.

53
    Diego Costa se dostává do šance, udělal kličku Álvaru Gonzálesovi, střílí, ale míč končí vedle brány, rohový kop pro Atlético.

54
    Ten hosté rozehrávají z levé strany, obrana Zaragozy odvrací.

56
    Hélder Postiga se probíjel do zakončení, byl ve vápně zastaven, dovoleně, ukazuje sudí.

57
    Po centru Ortího z pravé strany zkouší zakončit Postiga, ale je v těžké pozici, míč letí mimo.

58
    Hélder Postiga dostává za zbytečné řeči po neodpískaném faulu žlutou kartu.

60
    Je za námi hodina hry a stav je stále bezbrankový, oběma týmům nelze upřít snahu, rozhodně se nejedná o taktikou svázaný zápas, nicméně chtělo by to více klidu a přesnosti v zakončení.

61
    Fanoušci Zaragozy pochopitelně sledují netrpělivě i výsledky dalších utkání, za současného stavu by se Real Zaragoza poroučela do druhé ligy.

62
    Atlético na polovině domácího týmu.

63
    Zaragoza se brání v devíti lidech, domácí vychází ze zajištěné obrany.

64
    Zaragoza podruhé střídá, hřiště opouští Víctor Rodríguez, nahradí ho Bienvenu. A střídají i hosté, Raúla Garcíu nahradí Óliver Torres.

66
    Mezitím domácí rozehrávali rohový kop z pravé strany, bez jakéhokoliv ohrožení brány Atlética.

67
    Hosté kombinují na polovině Zaragozy. Juanfran přenechává Kokemu na pravém křídle.

68
    Ó. Torres ale ztrácí míč a hosté se musí rychle stáhnout na vlastní polovinu.

70
    Paco Montañés faulován na polovině Atlética, domácí budou rozehrávat volný kop z levé strany.

71
    Apoño posílá do vápna dlouhý centr, pro který si jde, i přes mírné problémy, gólman Courtouis.

72
    Oběma týmům jako by docházely síly, hraje se převážně na polovině hřiště.

73
    Případné útočné akce jednoho nebo druhého týmu končí zpravidla nepřesností.

73
    Poslední změna v sestavě Zaragozy, Rubén Rochina nahradí Jorge Ortího.

74
    Tiago fauluje pronikajícího Postigu na vlastní polovině, domácí rozehrávají.

75
    Rochina se poprvé dostává k míči, jeho přihrávku ale vystihl jeden z hráčů Atlética.

75
    Nadýchaný centr Adriána z pravé strany končí v rukavicích Franca, který okamžitě rozehrává, domácím již příliš času nezbývá.

76
    Leo Franco dostává žlutou kartu za faul na Diega Costu, proti němuž musel vyběhnout ze svého pokutového území.

77
    Podruhé střídá Atlético, ze hřiště odchází C. Rodríguez, kterého nahradí Arda Turan.

78
    Faulem Atlética na polovině Zaragozy končí útočná snaha hostů, hrají domácí.

79
    Je z toho ale odkop od brány Atlética.

80
    Miranda musí odkopávat na roh, Rochina rozehrává z levé strany, ale pouze do rukavic Courtouise.

81
    Atlético vhazuje na pravé straně, v blízkosti pokutového území soupeře.

82
    Míč získávají domácí, kteří se snaží o rychlý protiútok, s ubývajícím čase je na hře domácího mužstva patrná mnohem větší nervozita, než v úvodu utkání.

83
    Rohový kop pro Atlético, z pravé strany rozehrává Koke, ale obrana Zaragozy odvrací.

84
    Atlético právě vstřelilo branku!
    ARDA TURAN se dokázal prodrat z levé strany až do vápna, při tom dokázal přejít přes dva obránce Zaragozy a ani třetí bránící hráč domácího mužstva mu nakonec nedokázal zabránit vystřelit! Zaváhání domácí obrany tak turecký reprezentant trestá gólem a domácí jsou již jednou nohou ve druhé lize.

86
    Proti dobře takticky hrajícímu soupeři, který navíc vede, to již budou mít domácí fotbalisté hodně těžké.

87
    Navíc, chtějí-li stále pomýšlet na záchranu, musí dnes vyhrát, což se nyní, několik málo minut před koncem zápasu, zdá jako nemyslitelné.

88
    Další zaváhání domácí obrany mohl nyní potrestat Óliver Torres, který však z levé strany, z ostrého úhlu, z téměř brankové čáry, posílá míč pouze na břevno!

89
    Atlético naposledy střídá, ze hřiště odchází Adrián, místo něhož na závěrečné minuty nastoupí Dani Aquino.

89
    Zaragoza právě vstřelila branku!
    Tak pozor, HÉLDER POSTIGA doslova dotlačil míč do branky Atlética, poděkovat může Montaněsovi, který se natlačil za obranu Atlética a nakonec mu předložil lahůdkový míč.

90
    No jo, jenže hosté trestají pootevřené "vrata" v obraně Zaragozy, DIEGO COSTA se velice pěknou a výborně umístěnou střelou z voleje prosazuje a hosté znovu vedou!

90+1
    To je již pro domácí tým hodně nepříjemný závěr jejich prvoligového účinkování v nejvyšší soutěži, DIEGO COSTA dává do prázdné brány třetí gól Atlética!

90+3
    Běží již třetí minuta nastaveného času, o osudu tohoto zápasu, ale i domácí mužstva, je již rozhodnuto.

Je konec, je dobojováno, opona padá, Real Zaragoza se loučí s Primera División, alespoň pro tento rok. V hledišti jsou vidět slzy, nevěřícné pohledy fanoušků na hrací plochu, kde se slzám neubránili ani někteří fotbalisté Realu. Tak končí sezóna 2012/2013 pro Real Zaragozu!

Hosté si, po neskutečném závěru, odváží tři body, potvrzují svou třetí příčku v tabulce a tuto sezónu mohou v Madridu považovat za úspěšnou. Zvlášť, když si pro příští sezónu tímto umístěním zajišťují přímou účast v Lize Mistrů!

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:52:10)