Liberec – Pardubice 1:0 (kon.) | Sparta – Teplice 3:1 (kon.) | Ostrava – Táborsko 5:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Slovácko 4:0 (kon.) | Třinec – Znojmo 1:3 (kon.) | Brno – Plzeň 3:1 (kon.)
Hr. Králové – Jablonec 5:0 (kon.) | Varnsdorf – Dukla Praha 1:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Jihlava 0:3 (kon.)
Olomouc – Příbram 3:0 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
3:1 (1:1)
FC Viktoria Plzeň
Čtvrtek 08.08.2013, 16:00 • Rosice • Juniorská liga

Je dobojováno, Zbrojovka odčarovala plzeňské kouzlo v úvodu nové sezony. Západočeši se sice ujali vedení, ale těsně před půlí srovnal Vávra a druhý poločas pak už patřil jen a jen Brňanům. Nejlepším hráčem utkání byl vybrán Tadeáš Zezula.

Zbrojovka tak podruhé v sezoně zvítězila, azyl jí bodově svědčí. To je pro dnešek z Rosic vše, přejeme hezký zbytek dne! (17:57:49)

90
    Řádná hrací doba je u konce, jdeme do nastavení a s nejvyšší pravděpodobností je o bodech rozhodnuto. I když fotbal je hra nevyzpytatelná. Brňané ovšem soupeře prakticky po celý poločas nepustili do vážnější šance.

88
    Krejčířův centr neškodně prolétl velkým vápnem Plzně.

86
    A právě Ullmann si chystal střelu, ta ale byla zblokována Libotovským.

84
    Kunc pustil na hřiště Ullmanna.

84
    Brno už v závěru nikam nespěchá a nemá také důvod.

84
    Plzeň s míčem na kopačkách, vypadá to ovšem na první letošní ztrátu.

83
    Daniel Černý vidí za faul na unikajícího Jukla žlutou kartu.

81
    Plzeň se snaží dostat se do zakončení, ale je to zatím poměrně jalová snaha, Brno ve druhé půli brání výtečně a navzdory azylu je podporováno i hlučnou skupinkou fanoušků.

79
    A dohrál i Lamine Fall, toho nahrazuje Jan Sedlák.

78
    Vávra jde ze hry, jeho místo zaujme Krejčíř.

77
    Je totiž střídán Šíšou.

77
    Nyní se Pernglau přece jen dostal k ráně, byl to ovšem jeho poslední počin...

76
    Situace je pro Plzeň již poměrně kritická, sil už mnoho nezbývá a obrana Brna je nadále kompaktní. Nyní byl zastaven s míčem na noze Pernglau.

74
    Brno právě vstřelilo branku!
    Nařízený přímý kop končí brankou. DAVID JUKL zamířil precizně, obstřelil zeď a Švihořík se za míčem jen ohlédl.

73
    Na žluté karty srovnáno, z hostujícího celku je napomínán Hrubý. Zároveň se rýsuje zajímavá pozice pro Zbrojovku...

72
    Plzeň posílá do hry Hrdličku, dohráno má Hvězda.

71
    Vávra opět postupoval sám na brankáře, ale byl dostižen obráncem. Tísněný střelec prvního gólu Brna dokázal alespoň prostrčit míč na Falla, jeho rána ovšem končí nad brankou.

69
    Tempo zápasu pomalu uvadá, horko si vybírá svou daň a hru kouskuje i časté střídání. To více vyhovuje domácímu celku.

68
    Druhé střídání Brna. Střelce druhé branky Hyčku nahrazuje Drbal.

66
    Obrovská šance domácího Černého. Po centru z levé strany byl sám před gólmanem, z malého vápna nicméně netrefil branku a mířil vedle levé tyče.

65
    Střídají i domácí, duel skončil pro Kuglera a jeho post zaujme Dalibor Dvořák.

62
    Hosté poprvé střídají, David Černý jde na hřiště a odpočinout si může Mariánus.

61
    Juklova rána ze střední vzdálenosti míří nad branku.

60
    Hodina hry za námi, Plzeň se snaží zvýšit aktivitu, nicméně Zbrojovka působí ve druhé půli živějším a kompaktnějším dojmem.

58
    Švihořík si nyní zahrával hodně bohorovně s napadajícím Vávrou, nakonec se mu ale podařilo míč odklidit do bezpečí.

57
    Pavel Mariánus prošel přes několik protihráčů až do vápna, ke střele se ale nedostal, byl nakonec přece jen odzbrojen.

55
    Do velké šance se po Juklově nahrávce dostal Vávra, z voleje ale těsně minul branku.

54
    Následný rohový kop obrana Zbrojovky odvrací.

53
    Má slova vyvrátil Mlynařík, jehož pokus z hranice šestnáctky musela domácí obrana zblokovat.

53
    Plzeň zatím nenachází v této půli recept na obranu Zbrojovky tak snadno. Rusňák nyní přišel o míč na vlastní polovině.

51
    Pokus o dlouhý nákop Zbrojovce nevyšel.

50
    Osvěžené Brno podruhé v Rosicích obrací zápas, tentokrát je ale před námi ještě hodně času a hosté se jistě pokusí s výsledkem něco udělat.

48
    A Zbrojovka záhy udeřila. ALOIS HYČKA napřáhl v rohu malého vápna, Švihořík si sice sáhl na míč, ale jeho cestě do sítě nezabránil.

47
    Útočná akce Plzně ztroskotala těsně za půlicí čárou.

46
    Závěr první půle byl hodně hektický, úvod té druhé je zase spíše vyčkávací.

46

První půle navídla i přes velké horko řadu zajímavých momentů. O něco více ze hry měla domácí Zbrojovka, i Plzeň ale dokázala zahrozit. V závěru půle jsme se dočkali i branek, na Růžičkovu trefu dokázal odpovědět v posledních vteřinách Vávra.

45
    V samém závěru první půle se Brno dočkalo vyrovnání. Kuncovu přihrávku napálil STANISLAV VÁVRA nejprve do dobře postaveného obránce, dorážku již ale nasměroval do sítě. Asistence Tomáš Kunc

45
    Řádná hrací doba první půle je pryč, nastavuje se jedna minuta.

44
    Nepovedený centr Mlynaříka končí za brankou, následuje odkop Brna.

42
    Brňané mohli záhy odpovědět, Vávra šel sám na gólmana, ovšem místo zakončení si pomohl faulem.

39
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Po rohovém kopu následoval zmatek ve vápně, Veselý ještě dokázal zakročit proti střele Libotovského, nicméně na dorážku MICHALA RŮŽIČKY byl již krátký.

38
    Následně opět u míče Pernglau, jeho pokus byl tečován a Viktorka bude zahrávat roh.

38
    Rychlý přechod Plzně do útoku, nicméně Pernglau si vylámal zuby na "ligistovi" Hyčkovi.

37
    Po sérii zajímavých momentů následuje nudnější pasáž, míč se pohybuje okolo půlicí čáry.

34
    Hvězda pronikl do vápna, Hanuš jej odzbrojil na poslední chvíli.

33
    Po ní se zrodila další šance. Hlavička Zezuly donutila Švihoříka k reflexivnímu zákroku na čáře. Skvělý fotbalový moment!

32
    Zbrojovka zahrává další rohový kop.

31
    Ovšem nyní přišla velká šance Plzně. Hamerník dostal míč do vápna, posunul jej na Hvězdu a proti jeho ráně vytáhl perfektní zákrok Veselý.

30
    V těchto fázích utkání je aktivnější "domácí" tým, který podruhé letos bojuje o body v rosickém azylu.

28
    Obrovská šance a v ní Vávra. Kuncova přihrávka z pravé strany byla milimetrová, domácí útočník následně z malého vápna hlavou netrefil branku.

26
    Pernglau centruje do vápna, Veselý ale v klidu sbírá míč.

25
    A už se zase hraje. Krška poslal ideální kolmici na Vávru, ten ovšem přestřelil.

22
    Rozhodčí nyní přerušil hru, hráči se občerstvují. Horko je stále obrovské, tak jako po většinu posledních dní a týdnů.

21
    Podobným způsobem vybojoval na druhé straně balon Kugler, centr se mu ovšem nepovedl.

19
    Hostující Pernglau vybojoval míč u rohového praporku a postupoval až na malé vápno, nedokázal ale přesně přihrát.

18
    Kugler si nevšiml ideálně postaveného Jukla a jeho uspěchaná střela skončila mimo tyče.

16
    Rohový kop Vávry hosté v pohodě ubránili.

15
    Sérii nepřesností v brněnské defenzivě Viktorka nedokázala potrestat.

13
    Mnoho vzruchu na hřišti neregistrujeme, několik nadějných pokusů o založení útoku nyní zhatila nepřesnost.

9
    Ten se mu ale vůbec nepovedl a navíc za následný faul inkasuje žlutou kartu, první v utkání.

8
    Hyčka nyní zastavil akci soupeře po straně hřiště, rychle rozehrál a výsledkem je zajímavá standardní situace pro domácího Kršku.

7
    Hosté se v úvodu spíše brání a vyčkávají na svou šanci.

6
    Juklův pokus zamířil přímo do Švihoříkovy náruče a neznamenal pro obranu hostujícího celku výrazné nebezpečí.

4
    V dobré pozici se ocitl Krška, pas od Jukla na hranici vápna ale nezpracoval ideálně.

2
    Úvodní oťukávaná je za námi, oba týmy ve velkém vedru šetří se silami.

1

FC Zbrojovka Brno: Veselý – Hyčka, Zezula, Černý, Hanuš – Kunc, Fall, Krška, Kugler – Jukl, Vávra.

FC Viktoria Plzeň: Švihořík, Hamerník, Hvězda, Krčál, Mlynařík, Hrubý, Rusňák, Růžička, Libotovský, Pernglau, Mariánus.

Rozhodčí: Antoníček – Julínek, Nejezchleb..

V loňské sezoně neměl ani jeden ze soupeřů ve vzájemných zápasech navrch. Na podzim skončil duel v Plzni remízou 0:0, Zbrojovka tehdy načala dlouhou sérii bez obdržené branky (nakonec devítizápasovou). Odveta v Brně skončila taktéž nerozhodně, tentokrát 1:1.

Utkání 4. kola juniorské ligy proti sobě svede celky, které do soutěže vstoupily rozdílně.

Obhájce titulu z Brna zatím získal během tří zápasů stejný počet bodů za těsnou výhru nad Táborskem a je aktuálně až na 17. příčce, naposledy podlehl v Jihlavě 0:2.

To Plzeň ještě neztratila ani bod a prožívá podobný vstup, jako Zbrojovka v loňské sezoně. Západočeši zvítězili v Jihlavě a Pardubicích a doma porazili Liberec. V tabulce jsou druzí za vedoucí Mladou Boleslaví.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.