Třinec – Liberec 1:4 (kon.) | Kladno – Slavia 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 4:3 (po pr.)
K. Vary – Chomutov 3:2 (1:0 po s.n.) | Sparta – Mountfield HK 5:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Piráti Chomutov
Pátek 13.09.2013, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte u dalšího ročníku hokejové Extraligy! V první kole se k výhodě prvního domácího utkání v nové sezóně připraví "nová" HC Energie! Proč nová? HC Energie Karlovy Vary prošla velkými změnami, které znamenaly změnu hráčů na několika postech. S týmem se rozloučili například ex-kapitán Václav skuhravý, Jan Košťál nebo dokonce mistrovský brankář Lukáš Mensator. Energie samotná sáhla po pár zkušených hráčích, které lze byli k vidění v brněnské Kometě nebo v jiných TOP týmech české hokejové Extraligy! Samotné nové hráče si představíme během samotného utkání.

Na druhé straně, v pozici hostů, se představí chomutovští Piráti! I Chomutov v minulé sezóně zaznamenal několik zvratů, když v úvodu soutěže překvapil, ba doslova zaskočil několik favoritů ligy. Piráti si také zažili ale i pád na samotné dno, kdy museli hájit samotnou existenci v elitní soutěži. Po bojovnosti a odhodlání karibských korzárů dokázali účast v Extralize uhájit a tak lze díky posilám letos napravit to, co v loňské sezóně nebylo realizováno – účast v Play-off! Jsem zvědavý, jak první klání blízkých sousedů dopadne a doufám, že se nám představí během samotného utkání i posily Chomutova!

Nasazení mladých hráčů:A nesmím zapomenout na novinky v samotné nejvyšší soutěži. Největší změnou je uspořádání čtvrté formace, tedy, formace, která bude primárně určena hráčům mladého věku. Tato novinka má zapojit mladé hráče a juniory do nejvyšší soutěže a dát jim šanci, že i mladíci si zaslouží své místo mezi elitními hráči. Doufám, že se ukáží a přesvědčí skeptickou veřejnost fanoušků, že do "velkého" hokeje patří.

Statistiky: České hokejové prostředí se připojuje k nejlepším soutěžím světa jako je například NHL a KHL a podobně, jako v zámořské hokejové lize, připravil Český hokejový svaz novinku v podobě podrobných statistik. Fanoušci se tak mohou těšit na přesné statistiky a záznamy brankových střel, zblokovaných střel, přesnějších statistik zákroků brankářů nebo například "hity" hráčů. V neposlední řadě statistiky doplní čas strávený na ledě u jednotlivých hráčů. Fanoušci se tak mohou těšit na informace, na kterých jsou postavené nejlepší soutěže světa!

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Dlouhý, Hruška R., Hovorka, Bičánek, Šmach – Doležal, Vlach, Zucker, Drtina, Parýzek – Rohan T., Balán, Tomeček, Grman, Gulaši – Koblasa, Vachovec, Kverka J., Látal J.

Piráti Chomutov: Hanuljkak (Kostúr) – Bartečko, Svoboda, Balej, Malec, Lakos – Kubinčák, Divíšek, Hruška D., Pulpán, Mrázek – Šagát, Síkora, Hřebejk, Bartejs, Kučný – Račuk, Kämpf, Kaše, Šulák.

Rozhodčí: Minář, Lacina – Gebauer, Lederer.

Na ledě je připravený zelený koberec s logy Energie, který značí zahájení ceremonií. Za okamžik začíná další z řady prvních utkání letošní sezóny. Čestnou buly vhodil primátor Karlových Varů Ing. Petr Kulhánek.

00:01

Předem se Vám omlouvám za případné zpožděné reakce. V KV Areně máme technické potíže s internetovým připojením.

01:10
    Domácí si během prvních dvou minut vytvořili dvě střelecké šance, které zhasil Hanuljak.

01:41
    Nyní operují v útočné třetině chomutovští. Kämpf si připravil kotouč vedle branky a zkoušel přehodit domácího Závorku. To se mu nepovedlo.

03:49
    Koblasova formace diktovala tempo hry před brankou Hanuljaka. Na branku letěla jedna střela za druhou. Téměř všechny byly sraženy mimo.

04:20
    Na druhé straně prověřil Lakos Závorku. Ten chytil střelu do své lapačky za pomocí svého dobře postaveného betonu.

04:29
    Další bule byla nařízena kvůli ofsajdu hostí.

05:31
    Račuk střílel a prověřuje domácího brankáře. Ten odolává a všechny pokusy vytěsňuje nebo likviduje.

05:58
    Bartečko (CHM) podrazil v nadějné situaci jednoho z energetiků a tak bude k vidění první vyloučení letošní sezóny v tomto utkání.

06:20
    Kotouč skončil mimo kluziště, bude se vhazovat před brankou Hanuljaka.

06:42
    Hovorka nedokázal umístit kotouč do zcela odkryté branky!

07:03
    Na pátek třináctého odchází na trestnou i číslo 13 – Šulák (CHM). Podražení.

07:23
    Domácí ztratili pásmo.

07:40
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    STANISLAV BALÁN posílá Energii do prvního vedení v této sezóně! Stál na konci kombinace, kde si musel pro nahrávku dojít na vzdálenější tyč a po dobré nahrávce od Hovorky se nemýlil! Asistence: Marek Hovorka, Radim Bičánek.

08:02
    A Drtina cítí šanci zvýšit náskok! Jeho střela jen tak-tak minula branku!

08:42
    A na chvíli se srovná počet hráčů na ledě. Na straně domácích byl nedisciplinovaný Svoboda (KVA) – držení hole.

09:04
    Hosté hrají v plném počtu a tím zahajují přesilovou hru.

09:28
    Šanci na obsazení útočné třetiny zhatil signalizovaný a odpískaný ofsajd.

09:50
    Balej to zkusil od modré, ale trefil obětavého energetika, od kterého se kotouč odrazil ven z pásma. Takže si Chomutov sehraje vstup do pásma ještě jednou.

10:42
    Domácí hrají v plném počtu.

11:16
    Komerční přestávku ozdobily choerografie na obou stranách fanouškovských táborů.

12:37
    Piráti právě vstřelili branku!
    MAREK RAČUK srovnává! Po přečíslení a rychlém brejku se ocitl sám na vzdálenější tyči a po přihrávce od Kašeho neměl problém s překonáním Závorky. Asistence: Ondřej Kaše, Vojtěch Kubinčák.

13:26
    Pulpán (CHM) odchází na menší trest, na dvě minuty a to za hákování.

13:50
    Piráti už podruhé vybojovali kotouč a nasměrovali ho pryč z obranné třetiny.

14:28
    Balán stál vedle tyče a po nahrávce od modré jen "pinkl" do kotouče, který odskočil z brankové čáry přímo pod Hanuljaka!

15:26
    Hosté hrají v plném počtu.

15:29
    A opět se bude hrát ve čtyřech. Odchází Vlach (KVA) pykat na dvě minuity – vysoká hůl.

16:04
    I na druhé straně se podařilo domácím vyhodit kotouč ven z pásma.

16:43
    Koblasa vybojoval kotouč a letěl na branku! Mohl ještě nahrát, ale zvolil individuální zakončení, které ovšem neproměnil!

16:59
    Nedáš, dostaneš! Tak toto pravidlo potvrdil JOSEF BALEJ, který překonal Tomáše Závorku! Toho překonal parádní trefou po zblokování. Asistence: Jaroslav Svoboda, Jiří Kučný.

18:04
    Necelé dvě minuty před koncem první třetiny odchází na trestnou lavici k časoměřičům Šulák (CHM). Svým dvouminutovým trestem za nedovolené bránění nabízí šanci ke srovnání domácím.

18:36
    Balánova přesilovková formace si vytvořila dvě tutovky! Obě zahnali hráči Chomutova zalehnutím brankoviště a zhuštěním brankoviště.

19:21
    Chomutov bude hrát 42 vteřin ve třech! Za příliš vysoký počet hráčů na ledě si trest odpyká Síkora (CHM).

19:40
    Energie se zastavila na ofsajdovém postavení.

20:00

Aktivnější byli hosté, přesto až po vyrovnávací brance. Do samotného úvodu vletěli aktivněji domácí, kteří ale upustili od aktivního napadání rozehrávky Pirátů a myslím, že právě to znamenalo vytvoření šance na vyrovnání a obrat stavu utkání v režii Chomutova. Druhá třetina slibuje litý boj o první body v letošní sezóně. Začínáme za něco málo přes minutu.

20:01

20:20
    V začátku druhé třetiny se usadili v přečíslení domácí hráči v prostoru branky Hanuljaka.

21:14
    Svoboda zachytil kotouč v rozehrávce domácích a upaloval sám na branku. Závorku nepřekonal.

21:25

22:18
    Chomutov má kotouč ve své moci a zahajuje útočnou rotaci.

23:06
    Podražení v režii Gulašiho (KVA) znamená na dvě minuty početní výhodu pro Piráty.

23:30
    Energetikům se podařilo vybojovat kotouč a vymanit se tak z tlaku hostů.

24:35
    Do konce přesilové hry zbývá přibližně 30 vteřin a chomutovští neustále nejsou usazeni v útočné třetině.

24:47
    Balaj trefil přímo Závorkovu lapačku.

25:07

26:04
    Snaha energetiků byla přerušena vyhozením na zakázané uvolnění.

26:11
    Račukova střela se jen mihla kolem branky domácího brankáře. Razance dobrá, ale nepřesná.

27:15
    Srážka na modré bližší k Hanuljakovo brance znamená trest pro Kašeho (CHM). Podražení.

28:07
    Kuriózní situace.. Nejdřív zakopl o svojí hůl obránce hostů a následně se srazili na modré oba obránci domácích. Místo potlesku se v KV Areně ozval ironický smích.

29:06
    Momentální zmatek mi připomínal spíše Hlavní nádraží v Praze ve špičce, než hokej. Hra je ale přerušena a hráči se mohou vzpamatovat a znovu uskupit.

29:15

30:01
    Malec se vytáhl trefou od modré, ta byla zlikvidována levým betonem Závorky.

30:15
    A další střela. Pro tentokrát od Baleje.

30:47
    Domácí brankář si připisuje další zákrok svojí lapačkou.

31:03
    Kubinčák se zmocnil kotouče na hranici útočného pásma a z otočky vypálil přímo do betonu Závorky.

32:40
    Sražení kotouče znamená přerušení hry a oddychu pro hráče během komerční přestávky.

34:14
    Ani po dvou minutách se domácím nedaří zahájit útok. Napadání ze strany Pirátů plní svůj účel na sto procent.

34:59
    Dnešní Energii chybí očividně Martin Zaťovič. Někdo, kdo to vezme na sebe a "zatáhne" hru do pásma. Za to Chomutov hraje jak z partesu.

36:00
    Vyhození kotouče přes mantinelovou hráz znamená pro Hřebejka (CHM) trest na dvě minuty.

36:41
    A za stejný prohřešek odchází i Kubinčák (CHM). Dneska čepele chomutovským zřejmě nelepí tak, jak by si představovali.

37:08
    Oddechový čas pro domácí.

37:19
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč ven z obranné třetiny.

38:01
    Hosté hrají ve čtyrech.

38:42
    Hosté se ubránili a hrají v plném počtu. Na domácích jde vidět zmar.

39:38
    Konec třetiny provází souboje u mantinelu. Momentálně oko diváka nezaznamená výraznější šanci.

40:00

Zákroky brankářů po druhé třetině: Hanuljak 4 – Závorka 7.

Druhá třetina nenabídla fanouškům takové drama, jak se čekalo. Na obou stranách se hrál hokej bez výraznějších šancí, který podrtrhává i statistika brankářů. 11 zákroků brankářů dohromady značí podstandard.

40:01

40:12
    Nevinné nahození se stalo hrozbou a Závorka radši přikryl kotouč pod svojí lapačku.

41:15
    Ve třetí třetině opět aktivnější Chomutov.

41:34
    Piráti jsou aktivní i v trestech. Kučný (CHM) odchází k časoměřičům za držení.

42:13
    Šagát (CHM) zdržoval hru vyhozením kotouče přes hrazení a to znamená přesilovku 5 na 3 pro domácí.

51:58
    Omlouváme se za odmlku. Technické potíže avizované na začátku vzaly za své. Stav je pořád nezměněný – 1:2!

44:14

44:33
    Malec (CHM) hákovál a tím nabízí další přečíslení domácím.

45:56
    Hanuljak si připsal další úspěšný zákrok po střele od modré.

46:12
    Bičánek nezastihl kotouč a tím nabídl brejk Kubinčákovi, který ho ale nedokázal zužitkovat.

46:33

47:10
    Doležal (KVA) podrazil a to znamená početní výhodu na dvě minuty pro hosty z Chomutova.

48:00
    Domácí dobře brání a daří se jim vyhazovat jeden kotouč za druhým.

48:54
    Nečitelná situace před Závorkou. Kotouč zničehonic vyletí ze skrumáže až za hranici pásma.

49:11

49:32
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácího Závorky.

50:46
    Další z přerušení. Tentokrát po zákroku Tomáše Závorky. Na druhé straně Hanuljak musí mrznout.

51:00
    Trenér domácího týmu, Richard Žemlička, přeskupil formace. Ze hry byli staženi Kverka, Koblasa, Vlach. Balán byl přesunut na centra druhé formace a na pozici třetího centra se přemístil Vachovec.

53:23
    Látal (KVA) si vysloužil dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

54:22
    Rakouský reprezentant Lakos trefil horní tyč!

54:55
    KV Arenou se rozvonila další tyč!

54:55
    Hovorka (KVA) dostává desetiminutový trest za podrývání autority rozhodčího -nesportovní chování.

55:08
    Vlach je zpátky ve hře.

55:36
    Po individuální akci se trefuje PETR KOBLASA mezi betony Hanuljaka a dává Energii stejné šance na bodový zisk, jako má nyní i Chomutov. Bez asistence.

56:19
    Rohan T. (KVA) a Síkora (CHM) snižují počet hráčů na ledě. První za podražení u energetika a Síkora za filmování.

57:34
    Závorka ukryl kotouč pod své betony.

57:34
    Vhazování před Závorkou. Hosté vyhráli buly a tlačí Energii.

57:59
    Vachovec v situaci 2 na 1 s Koblasou zvolil střelu, Hanuljak puk vyrazil před sebe, kde nikdo nebyl.

58:45
    Grman se nadějně probíjel před branku, Hřebejk mu v poslední chvíli vyrazil puk, jinak by už domácí bek stál v brankovišti sám.

59:47
    Hosté čekají s pukem na závěrečnou sirénu.

60:00

Utkání sleduje 4269 diváků.

V KV Areně uvidíme pětiminutové prodloužení.

60:01

60:50
    Doležal nahodil kotouč. Ten se odrazil od pravého betonu Hanuljaka a náhle zamířil do rohu, kde se ho zmocnil obránce hostí.

56:35
    Domácí ztratili kotouč ve své třetině. Jsou velice dobře napadáni chomutovskými Piráty.

57:20
    Tentokrát se vylučovat nebude. Kotouč byl tečován hrazením a až poté skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:55
    Dlouhý zkoušel zakončit. Jeho střela lízla lapačku Hanuljaka a zamířila do prosklení za brankou.

58:52
    Svoboda se dostal do brejku a zkoušel to na Závorku kličkou. Tu domácí brankář vystihl a posílá kotouč za branku!

59:36
    Obětí střely sestal čárový sudí, který bude mít pěkné razítko nad chodidlem.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první budou nájezdy začínat Karlovy Vary – HC Energie.

Jako první jede Koblasa.

A Koblasa nedává!

Za Chomutov se k nájezdu postaví Pulpán.

Balej musí dát branku.

A nedává! Energie vítězí na samostatné nájezdy!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary
    Rozhodující samostatný nájezd proměnil STANISLAV BALÁN!

Loučím se s Vámi z dnešního utkání, které bylo završeno pyrotechnickou vložkou chomutovských fanoušků,kteří zřejmě chtěli zapálit karlovarskou KV Arenu. Hezký večer a těším se u dalších společných onlajnů! (20:45:49)

Jaroslav Kubricht

Branky a nahrávky: 8. Balán (Hovorka, Bičánek), 56. Koblasa, rozh. náj. Balán – 13. Račuk (Kaše, Kubinčák), 17. Balej (Svoboda, Kučný)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal); Bičánek, Šmach – Drtina, Parýzek – Grman, Gulaši – Látal J.; Dlouhý, Hruška R., Hovorka – Doležal, Vlach, Zucker – Rohan T., Balán, Tomeček – Koblasa, Vachovec, Kverka J.
    Piráti Chomutov: Hanuljak (Kostúr); Malec, Lakos – Pulpán, Mrázek – Bartejs, Kučný – Šulák; Bartečko, Svoboda J., Balej – Kubinčák, Divíšek, Hruška D. – Šagát, Síkora, Hřebejk – Račuk, Kämpf, Kaše.

Rozhodčí: Minář, Lacina – Gebauer, Lederer