Třinec – Liberec 3:1 (kon.) | Vsetín – Č. Budějovice 5:2 (kon.) | Zlín – Jihlava 4:0 (kon.)
Vítkovice – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Chomutov – HC Plzeň 6:2 (kon.) | HC Litvínov – Kladno 3:1 (kon.)

59:51
    Už se nic zásadního nestane, domácí drží kotouč.

59:21
    Žlutí se nikam nehrnou a jen z dálky prověřují Svobodu.

59:10
    Nakonec snažení rudých skončilo ofsajdem.

58:43
    Jihlavští na puku, pokoušejí se o rozehrávku, aktivní forčekink Zlína jim v tom brání.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty a vhazovat se bude ve střením pásmu.

56:54
    Ti se osvobodili a Matula opět pomýšlel na gól. Prosmýkl se zpoza branky před Svobodu, ale v rozhodující chvíli se mu puk svezl.

56:30
    Jihlavští drží kotouč v rohu za brankou domácích.

56:00
    Utkání se dohrává.

54:44
    Vhazovat se bude opět před jihlavským Svobodou.

54:30

53:28
    V oslabení se domácím vyplatila aktivita. Z rohu přihrával po vybojování puku Galuška a našel úplně volného DOMINIKA MATULU. Ten z první propálil překvapeného Svobodu a završil tak svůj hattrick. Asistence: Galuška.

53:17
    Jihlavští se nemůžou usadit ve třetině.

52:30
    Byl vyloučen Zaremba za úder do oblasti hlavy a krku na 2+10 minut.

51:50
    Severa tvrdě vypálil na domácího muže v masce. Lapačka se mihla vzduchem a bylo po šanci.

49:00
    To už ale neplatí, Jihlava se osvobodila.

48:45
    Andrýsek zachytil vyhození Polívky a Zlín tak udržel pásmo.

48:02
    Vzorová kombinace žlutých před brankou Jihlavy, střely zatím míří mimo. Naposledy pálil Buchta.

47:28
    Hostující Mahút pyká za sekání.

47:25
    Před klecí Jihlavy se strhla další menší potyčka, zápas se začíná vyostřovat z obou stran.

46:16
    Marcel Juráň volil tváří v tvář Svobodovi zakončení nad vyrážečku, ale domácí brankář byl velmi pohotový.

46:16
    Dukla Jihlava pojede trestné střílení!

46:06
    Po jednom ze střetů v útočném pásmu zůstal ležet Buchta na ledě.

46:03
    Jihlava se ubránila čtvrté zlínské přesilovce.

44:45
    Přesilovka beranů je zatím plná nepřesností a liknavosti v založení.

44:17
    Střela Urbance jen zaduněla o betony hostujícího gólmana.

43:59
    Na dvě minuty si odpočine hráč Jihlavy Juráň za hrubost.

43:22
    Jihlava je ve třetí části bezesporu aktivnějším celkem.

42:51
    Talán čistým hitem odstavil Střechu, který se teď za doprovodu spoluhráčů belhá ke střídačce.

42:10
    Galuška hledal před brankou spoluhráče, ale jeho přihrávka byla zblokována.

41:19
    Dominik Svoboda, podržel puk, buly v obranném pásmu Jihlavy.

40:29
    Matula byl zastaven na modré čáře rudou zdí.

40:01

40:00

39:54
    Matula byl blízko hattricku, ale Svoboda se osvědčil jako skvělý gymnasta a střelu lapil do lapačky, následně byl zraněn domácí Mika.

38:46
    Tentokrát přesilovku řídí Buchta a dvakrát jedovatě vypálil.

37:48
    Vyloučen hráč Jihlavy za sekání.

37:49
    Zlínští se znova usadili v útočné třetině a utvořili si řadu skvělých příležitostí, ale ani jedna neskončila v brance.

36:46
    Haničinec byl ve skvělé šanci když se k němu dostal vyražený kotouč, jeho střelu do protějšího růžku Svoboda ramenem tečoval mimo.

35:53
    Jihlavští hrají s nasazením a ještě budou chtít snížit.

34:44
    Zajímavě vystřelil Vykouk, ale zlínský gólman byl opět připraven.

34:02
    Jihlava kombinuje před Martinem Svobodou, střely jsou ale blokovány.

33:15
    V útočném pásmu zbytečně zafauloval domácí Gremlica, půjde si sednout na 2 minuty za podražení.

32:28
    Třetí přesilovka Zlína zůstane nevyužita, Dukla se vzorně ubránila.

31:34
    Urbanec opět od modré zasáhl gólmana rudých do masky, ten se zdá být lehce otřesen.

30:44
    Vylučovat se bude na obou stranách. Po drobné šarvátce se půjdou zchladit Jiří Vala (čtyřminutový trest) a Martin Haničinec (dvouminutový trest) za hrubost.

30:10
    Zlínští mladíci udržují Dominika Svobodu i nadále v permanenci, sám se před ním objevil i Zaremba, ale brankář z Vysočiny vytěsnil kotouč.

29:12
    Po výborné individuální akci se trefil DOMINIK MATULA, objel své protihráče při pravém mantinelu a z poměrně ostrého úhlu trefil přesně mezírku nad Svobodovým ramenem. Asistence: Urbanec, Andrýsek.

28:56
    Střelu od modré Svoboda lapil, a drží čisté konto.

28:41
    Dukla teď převzala iniciativu a obléhá branku Martina Svobody.

27:39
    Jihlavský Beran se hnal se spoluhráči do útoku 3 na 2, ale dobře bránící Urbanec jej stačil zastavit.

26:52
    Urbanec střelou od modré trefil Dominika Svobodu do masky.

25:40
    Důrazná hra Gremlici donutila gólmana Jihlavy přidržet puk.

24:59
    I druhá přesilovka Dukly zůstala nevyužita.

24:26
    Molnárovu střelu zblokoval obětavý Matula.

23:21
    Puk je ve středním pásmu, Dukle se stále nedaří založit útok.

23:06
    Za domácí byl vyloučen hráč Jakub Kužílek za držení protihráče.

22:33
    Dalším nezdarem končí založení útoku Dukly.

22:00
    Jihlava kombinuje před Martinem Svobodou.

20:37
    Vyloučen byl domácí Lukáš Buchta na dvě minuty za vysokou hůl.

20:22
    Hned na začátku druhé třetiny se prosazují domácí. Ševci proměňují i druhou přesilovku! K dorážce před Svobodu se protlačil důrazný DOMINIK MATULA a překonal ležícího Dominika Svobodu. Asistence: Andrýsek, Urbanec.

20:01

20:00

19:37
    Rozhodčí chtěli nejprve vyloučit domácí za příliš mnoho hráčů na ledě, po poradě svůj verdikt ale změnili.

19:00
    Přesilovka domácích začala stejně jako předchozí, Jihlava se osvobozuje.

18:27
    A je tu druhé vyloučení na straně Jihlavy, za hru vysokou holí si půjde na trestnou lavici sednout Erik Polívka.

18:21
    Matula obětavě padl do střely Valy a puk ukryl pod svým tělem, vhazovat se bude ve středním pásmu.

18:00
    Ofsajd zastavil útočné snahy Dukly Jihlava.

17:02
    Hned po vhazování střílel od modré Talán, ale hostující brankář byl připraven.

16:54
    Vhazování v obranném pásmu Dukly.

16:17
    Přece jen berani proměnili úvodní přesilovku zápasu. K dorážce z bezprostřední blízkosti se dostal LUBOMÍR KOVAŘÍK a nemýlil se, střelou pod víko překonal bezmocného Dominika Svobodu. Asistence: Zaremba, Buchta.

15:44
    Dukla se opět osvobozuje, ševcům se nedaří usadit se v útočné třetině.

15:05
    Ofsajd zastavil zlínskou akci, z přesilovky uteklo 42 vteřin.

14:31
    Hráč Dukly Filip Doudáček byl vyloučen za krosček.

12:44
    Jihlava je teď v ohni střel, dorážku do prázdné brány nezúročil Kratochvíl. Brankář Dukly měl obrovské štěstí.

12:03
    Zlín obléhá klec Jihlavy, Mika se blýskl pěknou individuální akcí.

10:54
    Zlín se tlačí hodně do útoku, ale neúspěšně.

10:10
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

09:21
    Čermák zariskoval před vlastním brankářem a málem se mu to vymstilo, Dominik Svoboda byl naštěstí pro Jihlavu pozorný.

08:55
    Ten skončil pouze dalším nahozením na Svobodu.

08:24
    Zmatku před jihlavskou klecí Zlínští nevyužili, rýsuje se protiútok.

07:46
    Od modré nahodil na Svobodu Tobola. Puk je v lapačce domácího gólmana.

07:22
    Jihlava už více jak dvě minuty neměla puk, ovšem zlínští hráči neopustili vlastní třetinu.

06:01
    Na puku jsou častěji žlutomodří, ale nedaří se jim vypracovat si vážnější šanci.

05:17
    Stuchlík rozehrál na Gremlicu, ale obrana Dukly je pozorná a nepustila hráče přes modrou.

04:20
    Hra se odehrává především ve středním pásmu, střely jsme zatím téměř neviděli.

03:38
    Nevýraznou hru často poznamenávají nepřesnosti, u puku opět Jihlava.

02:36
    Vhazování před Svobodou.

01:40
    V držení opět Zlína, Talán nepřesně rozehrál.

01:11
    U puku Vantuch, ale obrana Zlína jej připravila o možnost.

00:36
    Jihlava poprvé vystřelila na Svobodu, ten nejistým zákrokem vyrazil.

00:01

V pátek pokračuje ve Zlíně od 17:00 extraliga juniorů zápasem mezi domácími berany a hostující Duklou Jihlava.

Žlutomodří za sebou mají rozpačitý vstup do sezóny. Na venkovním tripu zaznamenali nejdříve porážku 2:5 v Mladé Boleslavi, z Liberce si odvezli těsnou výhru 1:0.

Dukla zatím v nové sezóně sehrála pouze jeden soutěžní zápas. O víkendu doma prohrála s brněnskou Kometou 2:5.

Oba týmy tedy začaly sezónu nepřesvědčivými výkony, a tak se určitě budou snažit napravit si reputaci ve třetím kole.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Marek Janoš

Branky a nahrávky: 17. Kovařík (Zaremba, Buchta), 21. Matula (Andrýsek, Urbanec), 30. Matula (Urbanec, Andrýsek), 54. Matula (Galuška)

Berani Zlín: Svoboda M. – Stuchlík, Zbořil, Buchta, Talán, Kužílek, Andrýsek, Macharáček, Urbanec – Galuška, Kovařík Kratochvíl, Hlaváč, Sedláček, Gremlica, Zaremba, Matula, Haničinec, Mika, Dalajka, Karola.
    HC Dukla Jihlava: Svoboda D. – Tobola, Čermák, Kosař, Vala, Polívka, Dundáček, Březka, Žáček – Lupač, Severa, Vantuch, Juráň, Střecha, Sladký, Vala, Molnár, Mahút, Vykouk, Beran.

Rozhodčí: Obadal – Wesley, Blaha