3:4 (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
HC Slovan Bratislava
Pátek 13.09.2013, 19:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Ze Záhřebu je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (21:59:38)

Dělba bodů je nakonec asi nejspravedlivější. Slovan na závěr venkovního tripu vybojoval první body v sezóně po výhře 4:3 nad Medveščakem Záhřeb. Domácí mohou litovat neubráněného dvoubrankového náskoku. O zisku prémiového druhého bodu a vítězství Bratislavy rozhodl trefou v nastaveném čase Mario Bližňák.

Střely na branku v utkání: 26:35.
    Vyhraná vhazování v utkání: 34:34.

61:43
    Slovan právě vstřelil branku!

Propad domácí obrany! Milan Bartovič v přečíslení dva na jednoho hledal MARIA BLIŽŇÁKA, který bez zaváhání poslal puk do odkryté branky za záda skvěle chytajícího Marka Dekanicha. Brankář Záhřebu byl bez šance. Asistence: Milan Bartovič.

60:58
    Žádný z týmů nechce udělat chybu, prodloužení začalo velmi opatrně z obou stran.

60:01
    Podle pravidel se hraje čtyři na čtyři.

60:01

Střely na branku ve třetí třetině: 7:9.
    Vyhraná vhazování ve třetí třetině: 13:11.

Hosté si díky brankám Bartoviče a Netíka ve třetí dvacetiminutovce vynutili nastavený čas. Po dvouminutové přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:00

59:57
    Vhazování po pravici Dekanicha.

59:57
    Závar před Dekanichem branku nepřinesl. Miklíkovu střelu nadvakrát dorážel Bližňák, avšak neúspěšně. Domácí brankář opět zachránil svůj celek.

59:30
    Třetí dějství se dohrává, jakoby oba týmy byly spokojené s prodloužením a následnou dělbou bodů.

56:07

Je vyrovnáno! Peter Ölvecký přihrál do rohu na Libora Hudáčka, který nalezl u opačné tyče zcela volného TOMÁŠE NETÍKA. Autorovi vyrovnávacího gólu již nedělalo potíže uklidit puk do odkryté branky. Asistence: Libor Hudáček, Peter Ölvecký.

54:41
    Kukumberg omylný při střele z levé strany.

54:02
    Murrayův pokus Janus vyrazil.

53:40
    Hraje se nahoru dolů, Bratislavě schází jeden šťastný zásah.

52:37
    Kutlák se činil v obraně, když zlikvidoval možnou šanci Medveščaku. Kupředu se tak žene Slovan.

51:28
    Od útočné modré čáry vystřelil Sersen, Bližňákova dorážka nebyla podle jeho představ.

50:53
    Janus nyní neskutečně podržel Bratislavu! Neobsazený Willsie nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit hájce bratislavské svatyně.

49:34
    Záhřeb se zmohl pouze na vyhození na zakázané uvolnění.

48:24
    Střelecký pokus Slovanu byl tečován do ochranné sítě, vhazování v jeho útočném pásmu.

47:20
    Kotel hostujících příznivců je na nohou, Slovan má ještě přes dvanáct minut na to udělat něco s vývojem zápasu.

47:05

Důležitá branka Bratislavy! Juraj Mikúš nalezl přesně zpoza branky MILANA BARTOVIČE, který skóroval z prostoru mezi kruhy přízemní střelou k levé tyči. Asistence: Juraj Mikúš.

46:52
    Slovan se snaží založit útok, domácí napadají a znemožňují rozehrávku slovenskému celku.

46:16
    Icing hostů.

46:09
    Cheechoo v dobré příležitosti, z pravého kruhu pro vhazování si však na Januse nepřišel.

45:28
    Daňo se objevil před Dekanichem, ve finální fázi bruslař z ofenzivy selhal a zakončil vedle.

44:50
    Bratislavě se naopak čas krátí hodně rychle, defenziva Medveščaku se má ale zatím na pozoru a nepouští hosty do vážnějších šancí.

44:11
    Zakázané uvolnění Slovanu.

43:48
    Postavení mimo hru Záhřebu.

42:30
    Domácí nikam nespěchají, drží puk na svých holích a sledují, jak se jim na kostce hodně pomalu krátí čas do konce třetí dvacetiminutovky.

41:29
    Mikúš si počínal v souboji na hranici pravidel, vylučovat se nebude.

40:38
    Icing Záhřebu.

Dnešní utkání sleduje 6 400 diváků (vyprodáno).

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 5:10.
    Vyhraná vhazování ve druhé třetině: 9:10.

Ve druhé části měl více ze hry tým Rostislava Čady, ale paradoxně to byl celek Medveščaku, který se dokázal dvakrát prosadit. Ve 37. minutě poslal zpět domácí do vedení exbratislavský Ivan Švarný, gólem do šatny se do listiny střelců zapsal třicet osm vteřin před druhou pauzou Jonathan Cheechoo. Po čtyřiceti minutách hry jsou šťastnější hokejisté ze Záhřebu, hosté mají na zvrat utkání ještě dvacet minut.

Další třetina začne přibližně ve 21:12 hod.

40:00

39:22
    Medveščak právě vstřelil branku!

Domácí těží z nenápadné akce! Bryan Willsie nalezl v levém kruhu přesnou přihrávkou JONATHANA CHEECHOOA, který vymetl pravý horní růžek branky. Asistence: Bryan Willsie.

38:48
    Hudáček se octl sám před Dekanichem. Za vteřinu dvanáct obránce domácího celku z leže vypíchl čistě kotouč útočníkovi Bratislavy.

37:55
    Vondrkovo nahození končí mimo.

36:52

V prostoru mezi kruhy se jako první k odražené černé gumě dostal IVAN ŠVARNÝ, jenž se prosazuje proti svému bývalému celku střelou k tyči. Bez asistence.

36:32

35:55
    Slovan vychází v oslabení z dobře zabezpečené defenzivy.

35:11
    Hosté nepouští Záhřeb do šancí a pozorně brání.

34:54
    Willsie nemířil mezi tři tyče.

34:32
    Budeme svědky přesilové hry medvědů. Brankáři Jaroslavu Janusovi (BRA) náleží dvouminutový trest za zdržování hry – posunutí branky.
    Trest odpyká Marko Daňo.

Vyloučení celkem v zápase: 3:3.

33:58
    Popovic vyslal nebezpečnou střelu z mezikruží, Janus vyráží nad.

33:30
    Bratislava drží kotouč na svých holích a určuje tempo hry.

32:22
    Ofsajd Záhřebu.

31:17
    Slovan zahrozil z rychlého brejku, kdy Hudáček neuspěl se svým blafákem.

30:44

29:49
    Dekanich nyní podržel Medveščak, když dokázal zneškodnit střely Sersena a Škouly.

29:27
    Štajonochova rána skončila v ochranné síti.

28:44
    A bude se znovu vylučovat. Brian Willsie (ZAG) potrestán dvouminutovým trestem za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 3:2.

27:35
    Závar před Dekanichem, po delší době se hraje ve standardním počtu hráčů na ledě.

25:20
    Poměr sil na ledě se srovná. Peter Ölvecký (BRA) si musí jít odpykat dvě minuty za vysokou hůl.

Vyloučení celkem v zápase: 2:2.

24:59
    Medveščak ve čtyřech.

24:25
    Záhřeb zatím ve třech odolává.

24:05
    Dvojnásobná přesilovka pro hosty. Patrick Bjorkstrand (ZAG) obdržel menší trest za vysokou hůl.

Vyloučení celkem v zápase: 2:1.

23:30
    Bratislava má problémy s usazením se v útočné třetině.

22:55
    Početní výhoda nyní i pro Slovan. Steve Montador (ZAG) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

21:40
    Hraje se ve středním pásmu bez větších brankových příležitostí.

20:20
    V úvodu třetiny znovu aktivnější domácí, Willsie nevyzrál na Januse.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:21 hod.

Střely na branku v první třetině: 13:14.
    Vyhraná vhazování v první třetině: 11:13.

Do utkání vstoupil lépe chorvatský celek, který se vedení ujal v páté minutě. Skóre otevřel dorážející Ryan Vesce. Postupem času měli více ze hry hokejisté Slovanu Bratislava, kterým se podařilo vyrovnat v závěru šestnácté minuty zásluhou Romana Kukumberga. Po dvaceti minutách hry odcházejí oba celky do šaten za stavu 1:1.

20:00

19:50
    Úvodní část se už pouze dohrává.

18:40
    Dekanich znovu zasahuje.

17:11
    Vyrovnávací trefa Slovan hodně nabudila, svěřenci Rostislava Čady jsou nyní hodně při chuti.

15:52

Po dlouhém čekání se Bratislavě podařilo srovnat skóre! ROMAN KUKUMBERG se prosazuje svou jedovkou z pravého kruhu po přihrávce Milana Bartoviče. Asistence: Milan Bartovič, Jonathan Sigalet.

14:40
    Hosté kombinují, Medveščak se brání zuby nehty.

13:55
    Více ze hry má v posledních minutách Slovan Bratislava, Dekanich ale stále drží Záhřeb ve vedení.

12:11
    Daňovu dělovku zneškodnil domácí brankář.

11:35
    Bakoš vystřelil nad.

10:20
    Kukumberg zkoušel své střelecké štěstí z pravého kruhu, to by ale nesměla zaúřadovat Dekanichova mrštná lapačka.

Bohužel je pátek třináctého. Omlouvám se Vám za technické potíže, které byly způsobeny výpadkem serveru, načíst nešlo žádný online přenos na webu onlajny.cz, nefungovala ani administrace.

Všechny informace budou nyní doplněny.
    Děkuji za pochopení
    Zdeněk Kamínek ml.

09:11
    Slovenský celek dostal nyní svého soupeře pod tlak, domácí se nedokáží dostat do střední třetiny.

08:30
    Kolena zamířil vedle.

07:52
    O vyrovnání se pokusil také Sersen, betony Dekanicha však byly proti.

07:44
    Hudáček vystrašil maskovaného muže domácích, kterému vypadl kotouč z lapačky.

07:22
    Icing pro změnu v podání Slovanu.

06:48

06:01
    Záhřeb v početní výhodě zatím bezzubý, hosté pozorně brání.

05:25
    Hokejisté Bratislavy vyhazují touš k Dekanichovi.

04:47
    Medveščak si zahraje v přesilové hře. Michel Miklík (BRA) inkasoval menší trest za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

04:21

Bill Thomas zpoza branky adresoval puk před brankoviště, kde stál nikým nehlídaný RYAN VESCE, jenž bez problémů prostřelil gólmana Slovanu. Asistence: Bill Thomas, Charles Linglet.

03:53
    Hosty brzdí při zakládání útoku hvizd čárového rozhodčího, postavení mimo hru.

03:08
    Kutlák z hranice útočného pásma vyslal jedovku na Dekanicha, brankáři domácích pomohla branková konstrukce!

03:05
    Domácí znovu vyhazují přes všechny čáry na icing.

02:59
    Pohledná kombinace hostů, na jejímž konci stál Sersen. Zadák Slovanu Bratislava ale z prostoru mezi kruhy na hájce záhřebské svatyně nevyzrál.

02:29

01:45
    Beznadějně vyprodaný stadion žene domácí kupředu, Janus si připsal první zákrok.

01:21
    Zápas začal z obou stran velmi opatrně, gólmani zatím bez práce.

00:10
    Střelecká muška Miklíka nebyla přesná, Dekanich zasahovat nemusel.

00:01

Stadionem zní hymny obou mužstev.

KHL Medveščak Zagreb: Dekanich – Katic, Popovic, Foster, Švarný, Letang, Montador – Jessiman, Murray, Walker – Vesce, Thomas, Linglet – Willsie, Murley, Cheechoo – Perkovich, Bjorkstrand, Kane. Trenér: Mark French.

HC Slovan Bratislava: Janus (Kopřiva) – Sersen, Škoula, Mihálik, Kutlák, Sigalet, Štajnoch, R. Mráz, T. Mikúš – Vondrka, Bližňák, Miklík – Bartovič, J. Mikúš, Kukumberg – Daňo, Ölvecký, Netík – Hudáček, Kolena, Bakoš. Trenér: Rostislav Čada.

Rozhodčí: Gofman, Rogachyov – Metalnikov, Sirotkin.

Letošní bilance obou týmů v Kontinentální hokejové lize:

KHL Medveščak Zagreb:
    3 zápasy: 1 výhra, 2 porážky; skóre 9:9, 3 body, v tabulce Západní konference 10. místo.

HC Slovan Bratislava:
    3 zápasy: 0 výher, 3 porážky; skóre 2:11, 0 bodů, v tabulce Západní konference 14. místo.

Vstup do sezóny vyšel Záhřebu na výbornou, v prvním kole letošního ročníku porazil chorvatský celek doma CSKA Moskva 7:1. V dalším utkání hostil Medveščak tým Dinamo Riga, ale z výhry se radovali hosté, kteří zvítězili 5:1. Poslední střetnutí odehrál Záhřeb v úterý proti Lvu Praha, tři body v dlouho bezbrankovém zápase ale po výhře 3:1 odvezli svěřenci Václava Sýkory a Jana Votruby.
    Co se kádru Medveščaku týče, tvoří ho především hráči Kanady a USA. Největší oporou by měl být Kanaďan Jonathan Cheechoo, jenž se pyšní velmi bohatými zkušenostmi z NHL (560 zápasů; 186 gólů). V soutěžním ročníku 2006/2007 si nynější forvard medvědů zahrál v All Star Game.

Bratislavě se letos v úvodu KHL vůbec nedaří, ze tří venkovních zápasů nezískala slovenská družina pod vedením Rostislava Čady jediný bod, když postupně nestačila na Donbass Doněck (2:4), Spartak Moskva (0:5) a Dinamo Minsk (0:2).
    Prosadit se podařilo zatím pouze slovenskému Milanu Bartovičovi a rakouskému Marku Danovi. Většina hokejistů v šatně Slovanu je slovenské národnosti.

Favoritem dnešního duelu jsou domácí.

Ve čtvrtém kole KHL zavítá Slovan Bratislava na led nováčka soutěže. Chorvatský celek KHL Medveščak Zagreb, který byl v loňském ročníku účastníkem rakouské EBEL-ligy, hostí doma tým, který nezískal v letošní sezóně zatím jediný bod.

Vítáme Vás u on-line přenosu ze Záhřebu. Utkání začíná v 19:30 hod.

Branky a nahrávky: 5. Vesce (Thomas, Linglet), 37. Švarný, 40. Cheechoo (Willsie) – 16. Kukumberg (Bartovič, Sigalet), 48. Bartovič (Mikúš), 57. Netík (Hudáček, Ölvecký), 62. Bližňák (Bartovič)

Medveščak Záhřeb: Dekanich – Katic, Popovic, Foster, Švarný, Letang, Montador – Jessiman, Murray, Walker – Vesce, Thomas, Linglet – Willsie, Murley, Cheechoo – Perkovich, Bjorkstrand, Kane. Trenér: Mark French.

Rozhodčí: Gofman, Rogachyov – Metalnikov, Sirotkin

Diváci: 6 400 (vyprodáno)