Třinec – Mladá Boleslav 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 3:4 (kon.) | Zlín – Č. Budějovice 5:1 (kon.)
Chomutov – Kladno 3:0 (kon.) | Vsetín – Jihlava 5:2 (kon.) | Pardubice – Slavia 2:3 (kon.)
HC Litvínov – HC Plzeň 2:5 (kon.) | Vítkovice – Liberec 1:3 (kon.)

59:40
    Vítkovičtí stále v šesti, ke střele se však nemohou dopracovat... liberecká obrana je ve střehu.

59:46
    V závěru utkání je za hákování Illéše vyloučen Jakub Mrázek (LIB).

58:48
    Oddechový čas pro domácí.

58:09
    Horváth sprintuje na střídačku, Vítkovice s šesti hráči v poli.

57:40
    Ostravané mají možnost pokračovat v okupaci útočné třetiny – píská se icing Bílých Tygrů.

57:12
    Liberec hraje v plném počtu.

56:37
    Icing Vítkovic... do konce početní výhody domácích zbývá něco málo přes půl minuty.

56:20
    Hosté se znovu osvobozují...

56:00
    Vítkovicím se kombinace nedaří, nyní je navíc přesilovková pětice vykázána z pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

55:12
    Vylučování nebere konce. Za držení protihráče si dvě minuty odpyká liberecký obránce Jakub Mrázek.

54:40
    Belovič vyzval pasem před bránu Reiniše ke skórování, druhému jmenovanému však puk utekl.

54:04

53:20
    Další početní výhoda se Liberci nedaří, hraje se před Vaněčkem.

52:04
    Na trestnou lavici opět odjíždí Ondřej Slováček. Je vyloučen na 2 minuty za sekání + 10 minut osobního trestu. Dvouminutový trest za něj odpyká Adam Charvát.

50:30
    Liberec právě vstřelil branku!

MATÚŠ BELOVIČ využívá přesilovou hru a posílá svůj tým do dvougólového vedení. Asistence: Tomáš Havlín.

49:51
    Za sekání vyloučen Ondřej Slováček (VIT).

48:50
    Ondřej Slováček se prodral do pásma, Vaněček jeho ostrou střelu od levého mantinelu dokázal vyrazit pouze před sebe. Následnou dorážku Ollendera pokryl hostující bek.

48:23
    Rozehrávka Vítkovic nyní vázne, píská se icing.

46:20
    Hraje se bez šancí, puk mají na hokejkách převážně domácí hráči.

44:51
    V bráně domácích došlo ke změně, nastoupil Ondřej Horváth.

44:51
    V témže čase vyfasoval osobní desetiminutový trest René Svoboda (VIT).

44:51

Hosté se dostávají do vedení... A to díky dalšímu nenápadnému nahození, jež si našlo cestu za Svobodova záda. Střelcem druhého gólu je ADAM JANDEJSEK. Asistence: Adam Dlouhý.

44:20
    Svobodovu pozornost vyzkoušel Dominik Vlk. Vhazování proběhne po pravici vítkovického brankáře.

44:11
    Zakázané uvolnění Ostravanů.

43:02
    Liberecká přesilová hra přišla vniveč, domácí jsou kompletní.

42:40
    Obranná čtveřice Vítkovických šetří vteřinky z oslabení a zdržují hosty v před Vaněčkem.

42:00
    Domácí se dostali k puku a vyhazují jej přes všechny čáry.

41:50
    ... Zatím bez jakéhokoliv úspěchu.

41:21
    Hosté kombinují v útočné třetině...

41:02
    Za sekání je na dvě minuty vyloučen René Svoboda (VIT), trest za něj odpyká Adam Škutchan.

40:17

Je srovnáno! Že puk po nahození TOMÁŠE HAVLÍNA skončil za brankovou čarou překvapilo v Multifunkční hale všechny. Bez asistence.

40:01

40:00

38:38
    Po menší roztržce jsou vyloučeni Jakub Mrázek (LIB) – sekání a Vojtěch Tomi (VIT) – hrubost.

38:38
    Až v samotném závěru přesilovky dostali Liberečtí domácí hráče pod tlak. Jandejskovu pumelici od modré lajny zkrotil Svoboda s vypětím všech sil.

38:35

38:11
    V početní výhodě se Bílým Tygrům nedaří.

37:54
    Postavení mimo hru, posouzené jako úmyslné, stěhuje hru do obranné třetiny Severomoravanů.

37:40
    Hraje se daleko od Svobodovy svatyně...

37:10
    Vítkovičtí se osvobodili... hokejisté Liberce začínají od vlastní branky.

36:50
    Přesilovková pětice hostů před Svobodou, obrana Ostravy ale zatím pracuje na výbornou.

36:35
    Proti pravidlům se provinil Jakub Gelnar (VIT), který vyfasoval dvě trestné minuty za hrubost.

36:05
    Pilař na ledě, hosté jsou kompletní.

35:55
    Na modré si puk několikrát vyměnili Klok se Slováčkem. Následná dělovka druhého jmenovaného minula pravou tyč Vaněčkovy klece jen o centimetry.

35:17
    Hosté vyhazují a rychle střídají...

34:50
    Sudí vykazuje hru do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

34:20
    Přesilovková formace domácích se usadila před Vaněčkem...

34:05
    Z celku Bílých Tygrů je na 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku vyloučen Petr Arlt. Dvouminutový trest za něj odpyká Radek Pilař.

32:50
    Oba celky v plném počtu.

32:45
    Illéšova střela z mezikruží byla beky Liberce ztečována do ochranné sítě.

32:10
    Za volným pukem v obranném pásmu Liberce spěchal Vojtěch Tomi. Brankář Vaněček byl sice u puku dříve, ale kotouč se odrazil přímo na hůl vítkovického útočníka, který si obhodil vracejícího se Mrázka, ale bekhendem zakončil těsně mimo odkrytou bránu.

30:50
    Liberci se nabízí možnost přesilové hry 4na3. Vyloučen Erik Němec za vražení na hrazení.

30:25
    K vidění je dlouhý boj o puk poblíž Vaněčkovy brány.

30:21
    Bude se hrát 4na4. Za sekání odjíždí na trestnou lavici Marek Langhammer (LIB) a Adam Hawlík (VIT).

28:30
    Plynulost hry je ta tam. Píská se další ofsajd, tentokrát byli nedočkaví hráči domácího celku.

27:31
    Hra se přelévá z jedné strany kluziště na druhou, ani jeden z týmů není sto dopracovat se k vážnému ohrožení soupeřovy brány.

26:13
    Bílým Tygrům rozehrávka nevyšla a je z toho další zakázané uvolnění.

25:54
    Icing hostujícího mužstva.

25:04
    Liberečtí již hrají v plném počtu, ostravští hráči přesilovou hru využít nedokázali.

24:00
    Domácí i nadále kombinují v útočném pásmu, Vaněček zůstává pozorný.

23:36
    Hra přerušena po zákroku libereckého brankáře proti pokusu Jakuba Illéše.

23:20
    Erik Němec zkusil střelu zpoza beka, Vaněček ji viděl a puk stačil vyrazit do rohu.

23:04
    Martin Šír (LIB) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

22:49
    Severomoravany zastavuje postavení mimo hru.

22:22
    Nepřesnosti v kombinaci na obou stranách kazí dojem z předváděné hry.

21:00
    Proti jedovaté střele Kalfiřta vyrukoval Svoboda s výborným zákrokem lapačkou.

20:59
    Hra se po icingu stěhuje před Vaněčka.

20:16
    Liberec vyhrál bully a rozjíždí útok zpoza vlastní klece.

20:01

20:00

19:45
    V první dvacetiminutovce se již nic nestane.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:55
    ... Ten však záhy končí a Vítkovičtí otáčejí hru.

18:46
    Havlín rozehrává další útok hostů...

17:47
    Belovič si vybruslil před domácí klec, ale na jejího strážce si nepřišel. Svoboda puk zkrotil na hrudi.

16:24
    Vaněček vyšel ze soubojů s Patrikem Demelem jako vítěz. Druhý pokus vítkovického beka z levého kruhu skryl v lapačce.

15:56
    Pozorujeme boj o puk za bránou hostujícího mužstva.

14:50
    Dominik Hrníčko zkusil Svobodu překvapit nahozením z téměř nulového úhlu... Domácí brankář si prostor u pravé tyčky dokázal pohlídat.

13:22
    Nahození Cabáka od modré Vaněček v klidu pokryl.

13:10
    Hokejisté Liberce zahráli na zakázané uvolnění.

12:56
    Sysala vybojoval u levého mantinelu puk a domácí pokračují v okupování libereckého obranného pásma.

12:00

11:40
    Vítkovice opět před Vaněčkem... Několikrát tečovaná Tomiho střela ale zamířila výrazně mimo.

11:18
    Hosté opět vyhazují, tentokrát musí Ostravané rozjet další útok od vlastní branky.

10:39
    Další Hawlíkův pokus směřoval mimo tři tyče a Liberečtí se alespoň na chvíli osvobozují...

10:18
    S prudkou střelou Adama Hawlíka si Vaněček poradil bez problémů.

10:07
    Vítkovická přesilovková pětka zahajuje přesilovkový kolotoč...

10:00
    Sudí Šír poprvé vylučuje. Dvě minuty za sekání vyfasoval Šimon Boček (LIB).

09:23
    Nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou, domácí se oproti hostům z Liberce ke střele nedostali.

08:50
    Svoboda v poklidu zasahuje proti nahození Dlouhého.

08:42
    Vítkovice sevřely soupeře v útočné třetině, Vaněček pozorný.

08:07
    Píská se další postavení mimo hru Libereckých.

07:10
    Před Vaněčkem to teď hořelo. Škutchan ani nadvakrát tváří v tvář libereckému gólmanovi neuspěl, neujal se ani následný pokus Illéše z mezikruží.

05:50
    Rozehrávka hostujícího celku teď poněkud vázne...

04:48
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Po rychlé kombinaci otevírá DAVID SYSALA gólový účet utkání. Asistence: David Ballner a Vojtěch Černín.

04:32
    Ofsajd Vítkovic.

04:06
    Blahutova střela zápěstím nadělala Vaněčkovi mnoho starostí. Vhazování proběhne po jeho levé ruce.

03:15
    Zmatky v domácí obraně ukončuje Jonáš vyhozením puku do bezpečí, Ostravané střídají.

02:10
    Domácí se zdržují v útočném pásmu, Vaněčka však zatím bezprostředně neohrozili.

01:40
    Belovič zkusil nahození z ostrého úhlu, před Svobodou však nikdo z Libereckých nebyl.

00:55
    Hawlík od modré čáry otestoval Vaněčkovu pozornost. Liberecký brankář zasahuje betonem.

00:30
    Radka Pilaře zastavuje odpískané postavení mimo hru.

00:20
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

00:10
    Úvodní vhazování vyhráli hráči Vítkovic a spěchají do útoku.

00:01

Úvodní pětky obou týmů jsou již nastoupeny na ledové ploše. Zápas za pár chvil odstartuje.

HC Vítkovice Steel: Svoboda (Horváth) – Hawlík, Demel, Jonáš, Klok, Charvát, Černín, Cabák – Ballner, Tomi, Holý, Němec, Illéš, Blahuta, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar, Churý

Bílí Tygři Liberec: Vaněček (Sobotka) – Havlín, Jandejsek, Turek, Mrázek, Pálek, Beránek, Šír, Arlt – Vlk, Pilař, Dlouhý – Langhammer, Havlas, Kalfiřt – Belovič, Hrníčko, Reiniš – Boček

Rozhodčí: Šír R. – Jureček J., Rychlý P.

Dobré odpoledne z ostravské Multifunkční haly, kde v 17:00 započne utkání čtvrtého kola NOEN extraligy juniorů, v němž se představí domácí celek HC Vítkovice Steel proti týmu Bílých Tygrů ze severu Čech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 5. Sysala (Ballner, Černín) – 41. Havlín, 45. Jandejsek (Dlouhý), 51. Belovič (Havlín)

HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Horváth) – Hawlík, Demel, Jonáš, Klok, Charvát, Černín, Cabák – Ballner, Tomi, Holý, Němec, Illéš, Blahuta, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar, Churý