Havířov – Havlíčkův Brod 3:2 (po pr.) | Šumperk – Olomouc 1:4 (kon.) | Litoměřice – Ústí n/L 5:6 (0:1 po s.n.)
Třebíč – Motor ČB 1:2 (kon.) | Kadaň – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Beroun – Most 1:0 (kon.)
Jihlava – Benátky n/J 4:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Sobota 14.09.2013, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 1. liga (ČR)

Dukla i přes menší komplikace z pětatřicáté minuty vyhrává doma i druhé utkání tohoto ročníku první ligy. Gólový účet zápasu otevřel v devatenácté minutě Radek Hubáček. V již zmiňované 35. minutě hosté z přesilovky pět na tři vyrovnali, když se trefil Jan Plodek. Do konce druhé dvacetiminutovky si ale připsal první zářez v této sezoně jak Adam Zeman, tak nováček v dresu Dukly Filip Seman. Ve třetí části si Dukla vedení hlídala a pojistila ho trefou do prázdné branky, když se po přihrávce Ujčíka trefil Matic Podlipnik. Z Horáckého zimního stadionu se loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (19:49:29)

60:00

59:58
    V posledních vteřinách se ještě mohla trefit dvojice Čachotský – Ujčík. Ujčík po obkroužení branky přihrál Čachotskému, který netrefil ideálně puk, ale poté přihrál mezi kruhy Ujčíkovi a ten ranou z první trefil rameno Stejskala. Následuje konec zápasu.

59:10
    Jelikož se z domácího kotle ozývá pokřik Skřítkové tesaři a Co jste hasiči, co jste dělali, je jasné, že fanoušci Dukly slaví tři body.

59:05
    Po kombinaci Krupky s Hubáčkem mířil druhý jmenovaný z pravého kruhu k levé tyči Stejskala, kde už byla připravená lapačka gólmana hostů.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:44
    Dukla právě vstřelila branku!

Nakonec ale domácí legenda puk na obranné modré puk získala. Ujčík poté bleskurychle sklepl puk na TOMÁŠE ČACHOTSKÉHO, který ze středního pásma trefil bez problémů volnou branku. Asistence: Viktor Ujčí, Matič Podlipnik.

57:39
    Hosté se před Rittichem neprosadili a Viktor Ujčík málem získal na obranné modré puk.

57:27
    Gólman Benátek Jiří Stejskal zůstává na střídačce. Hosté hrají v šesti.

57:27
    Pokud dnes Dukla vyhraje, posune se po dvou kolech minimálně na čtvrté místo.

57:27
    Hosté si berou oddechový čas.

57:27
    Po vhazování raději podržel puk Rittich ve své výstroji.

57:21
    Rozhodčí po útočné akci Benátek přerušuje hru, branková konstrukce totiž byla lehce vychýlena.

57:06
    Zakázané uvolnění Benátek nad Jizerou.

56:49
    Na přihrávku Jonáka nedosáhl u pravé tyče číhající Bittner.

56:30
    Zadražil si v rohou neporozumněl s Ujčíkem a Dukla přichází nejenom o puk, ale bude se muset bránit.

55:14
    Benátky však také dlouho neudržely puk ve své moci. Dukla se poté natlačila před Stejskala, ale Čachotský před brankou netrefil puk a neprosadil se ani Seman v následném závaru před gólmanem hostů.

54:30
    Dukla ale puk ztrácí.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 19. Hubáček (Čachotský), 38. Zeman (Zadražil), 40. Seman (Ujčík), 58. Čachotský (Ujčík, Podlipnik) – 35. Plodek (Jonák, Říha)

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Dobrovolný, Zadražil, Mocek, Podlipnik, Kaláb, Štebih – Čachotský, Zeman, Seman – Důras, Ujčík, Prokš – Velecký, Hubáček, Krupka – Kadlec
    HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (Jelínek) – Jánoš, Šimek, Pyrochta, Vitásek, Niko, Ulrych, Říha – Bortňák, Skořepa, Klimt – Krejčík, Plodek, Jonák – Skalický, Mikyska, Bittner – Maďar, Pabiška, Jech

Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Křivohlavý