Ried – Grödig 4:2 (kon.) | Sturm Graz – Wacker 1:0 (kon.) | Rapid – Wolfsberger 2:4 (kon.)

RZ Pellets Wolfsberger AC 6

Rapid se po dnešním utkání propadne na čtvrtou příčku tabulky o dva body za Grödig, Wolfsberger se naopak vyšvihne na osmou pozici před Innsbruck.
    To je ode mě pro dnešek vše a zase někdy napočtenou. (21:10:18)

Divoké utkání dnes bylo k vidění v rakouské metropoli. Domácí Rapid svého soupeře z Vlčí Hory třicet minut jasně přehrával, pak však přišel kontaktní gól z ojedinělé šance a taktovku utkání od té doby převzali hosté. Ti po změně stran udeřili třikrát v rozmezí osmnácti minut a dokonale obrátili stav utkání na konečných 4:2. Potvrdil se tak komplex Rapidu z týmu RZ Pellets Wolfsberger AC. Několikanásobný mistr Rakouska tým z korutanského okresního města ještě nedokázal porazit.

90+2
    A když se neprosadil ani další hráč Rapidu je zelenobílým jasné, že dnešní zápas dobře nedopadne.

90+1
    Rapid se v posledních minutách střetnutí žene do útoku, ale nic naplat, Behrendt opět zamířil hodně nad.

88
    Střídání v týmu RZ Pellets WAC: ze hřiště odchází Liendl, přichází Salenting.

84
    Po dlouhé době velká šance domácích. Po rohovém kopu hlavičkoval Dibon a gólman Dobnik zachytával míč až na brankové čáře. Rapid avizoval branku, ale to nemohlo projít, protože míč rozhodně nebyl celým objemem za čárou.

83
    Žlutou kartu za nesportovní chování vidí Palla, ten po odpískaném rohu vztekle odpálil míč a trefil pomezního rozhodčího.

81
    Nene, takto to nepůjde, Rapid zatlačil soupeře, ale kombinace skončila ve ztracenu po hodně nepovedeném centru.

80
    Následný přímý kop skončil v náručí Dobnika.

80
    Po faulu na Behrendta si první žlutou kartu utkání vysloužil Michal Sollbauer

77
    Střídání v týmu RZ Pellets WAC: ze hřiště odchází Gotal, přichází Jacobo.

76
    Poslední minuty patří aktivitě Rapidu, hosté se stáhli do obrany a zatím vyčkávají, co předvede soupeř.

76
    Příchozivší Behrendt se uvedl velmi dobře. Zpoza jedenáctky vyslal jedovatou střelu, která mířila jen těsně nad břevno.

74
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Pichler, přichází Behrendt.

72
    Střídání v týmu RZ Pellets WAC: ze hřiště odchází Topcagič, přichází Falk.

69
    Pellets WAC právě vstřelili branku!
    Stadionem Rapidu se ozývá pískot a zcela po právu. Wolfsberger navyšuje vedení. Po rohovém kopu hlavičkoval jen do brankáře Novoty Topcagič, slovenský golman vyrazil před sebe, kde měl lehkou práci nikým nekrytý NEMANJA RNIČ, jež doklepl míč do brány a ve Vídni to začíná zavánět blamáží.

65
    Gotalovi zabránil k průniku nedovoleným zákrokem Pichler.

63
    Domácí trenér se snaží oživit hru příchodem dvou ofenzivně laděných hráčů, zatím si však stále s míčem více tykají hráči Wolfsbergeru.

61
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Burgstaller, přichází Grozurek.
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Hoffman, přichází Sabitzer.

59
    Rapid se snaží rychle vrátit do hry, zatím však tomu chybí lehkost úvodu utkání.

56
    Tak tohle je pořádně vychlazená sprcha pro domácí fanoušky i hráče. Protiútok Pelletsu končí gólem. Po centru Kerheho se hlavou nemýlil MIHRET TOPCAGIČ, který dokonává obrat.

54
    A na druhé straně bylo pořádně horko, autor druhé branky Gotal se ocitl v situaci jeden na jednoho s Pallou, ke štěstí zelenobílých Palla míč včas zblokoval.

53
    Po delší době v útoku Rapid, Hoffman vyslal zpoza pokutového území pomalou střelu, kterou ještě stejně zblokoval jeden z obránců.

51
    Ta sice gólem neskončila, stejně jako následný roh, poté však dostal míč Liendl, dostal se s ním až do pokutového území, odkud poslal střílenou přihrávku na SANDRA GOTALA, který ji tečí usměrnil do branky. Vlčí Hora stejně jako v minulém zápase smazává dvoubrankový handicap.

48
    Palla fauloval De Paulu a hráči Wolfsbergeru budou zahrávat zajímavou standartní stiuaci.

46
    První střelu druhého poločasu vyslal De Paula, Novota s ní neměl mnoho starostí.

46

První poločas zápasu je minulostí. Lépe do něj vstoupili domácí, kteří se v průběhu dvaceti minut dostali do dvoubrankového vedení. A nemuselo zůstat jen u toho. Další vyložené šance zelenobílí zahodili a tak podle pravidla "nedáš, dostaneš" udeřili hosté. Ojedinělý útok zužitkoval v branku Liendl a rázem se začala psát nová kapitola utkání. V ni byli aktivnější hosté, do konce poločasu se však neprosadili. To se však klidně může stát ve druhém poločase, který ještě bude zajímavý.

43
    Pellets dobře zakombinoval, k šanci se však nedostal, protože poslední přihrávka skončila na ruce ošetřeného Topcagiče.

42
    Výhoda domácích netrvala dlouho, útočník hostí se již vrátil do hry.

41
    Hráči Vlčí Hory hrají v deseti, ošetřován je Topcagič.

39
    Hosté jsou při chuti a momentálně na hřišti vládnou, k vidění byl nepříjemný rohový kop, kdy přihrávku od rohového praporku patičkou poslal k bráně Gotal, míč od brány včas odrazil Trimmel.

35
    Přímý volný kop, který hosté zahrávali po faulu na Liendla, způsobil domácí obraně nemalé problémy. Míč se po odrazu dostal ke Gotalovi, jenž z voleje pálil vedle.

34
    Jenom za cenu faulu teď Petsos zastavil Liendla.

34
    A hosté rázem hrají jako pokropení živou vodou, obrana Rapidu se má co ohánět.

30
    Už jsem chtěl psát o tom, jak jsou hráči Vlčí Hory marní v útoku, když v tom nečekaně udeřili do černého. Domácí obrana neuhlídala Gotala, který vysoký centr odhlavičkoval na MICHAL LIENDL, který přesnou ranou snižuje stav utkání a dostává hosty zpátky do hry.

28
    A domácí se málem dostali do třígolového trháku! Hostující obrana přestala po sporném zákroku na Boyda hrát, čehož využil Hoffman, který se ocitl prakticky sám před brankářem, svou střelu však umístil vedle Dobnikovy brány.

22
    Hosté se snaží zvýšit svou aktivitu, ale zatím doplácejí na nepřesné přihrávky.

20
    Rapid právě vstřelil branku!
    Nádherný okamžik! THOMAS PETSOS napřáhl z dobrých dvaceti metrů a jeho rána jako z kánonu málem protrhla síť. Domácí vedou již o dvě branky.

17
    První rohový kop utkání v podání hráčů Wolfsbergeru se stal snadnou kořistí pro slovenského brankáře Rapidu Jana Novoty.

14
    Po úvodu utkání, který nabídl tlak Rapidu momentálně sledujeme spíše tuhý boj ve středu hřiště.

11
    Vyrovnání mohl zajistit Topcagič, to by si však musel lépe poradit s dobrým pasem od Kerheho

10
    Do vedení se přece jen dostávají domácí. Ti zahrávali standartní situaci, k odraženému míči se dostal LOUIS SCHAUB, který se nemýlil.

9
    Teď se však do vedení málem dostali hosté, nikým nepokrytý Kerhe se dostal až do pokutového území Rapidu, přihrávkou našel Liendla a ten pálil těsně vedle.

7
    Domácí celek je od úvodu jasně aktivnější, další střelu vyslal Schaub, ale spíš než do brány zamířil Pánu Bohu do oken.

3
    První velká šance utkání, Burgstallera však vychytal Dibon.

1
    Prvního faulu zápasu se dopustil Stephan Palla na Kerheho.

1

-1
    Hráči již vstoupili na hřiště a vše je tak připraveno k úvodnímu hvizdu utkání. Rapid nastoupil se zelenobílými dresy, Wolfsberger bude hrát v bílé.

SK Rapid Vídeň: Novota; Dibon, Trimmel, Sonnleitner, Palla, Petsos, Hofmann, Pichler, Burgstaller, Boyd, Schaub
    Náhradníci: Behrendt, Schrammel, Radlinger, Sabitzer, Pavelič, Bajrami

RZ Pellets WAC: Dobnik; Rnič, Sollbauer, Standfest, Baldauf, Polverino, Kerhe, Gotal, De Paula, Liendl, Topcagič
    Náhradníci: Suppan, Segovia, Jovanovič, Salentinig, Falk, Jacobo

Rozhodčí: Drachta- Staudinger, Schüttengruber.

Proti Rapidu bude hrát vzájemná bilance obou týmů. Celek z hlavního města zatím nikdy neporazil hráče Wolfsbergeru. Naposledy se obě mužstva střetla v úvodním kole letošní sezony a zápas skončil nerozhodně 2:2.
    Velkou výhodou Rapidu by naopak mělo být domácí prostředí. Na svém stadionu zatím v letošní sezoně inkasovali pouze jednou.

I hosté z Wolfsbergeru pomalu zapomínají na nevydařený start do sezony. V posledních dvou zápasech získali čtyři body, v sedmi předcházejících pouze dva. Tým z Korutan tak se šesti body okupuje předposlední devátou příčku soutěže.

Rapid se po rozpačitém úvodu sezony dostává do formy, když z posledních tří ligových zápasů vydoloval sedm bodů z devíti možných. Momentálně se svěřenci trenéra Barišiče nachází na třetím místě tabulky se ziskem patnácti bodů.

Vítám Vás u sledování online přenosu z utkání 10. kola rakouské Bundesligy, ve kterém se proti sobě postaví Rapid Vídeň a RZ Pellets Wolfsberger AC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.