Coimbra – Arouca 0:0 (kon.) | Rio Ave – Nacional 0:3 (kon.) | Marítimo – FC Ferreira 3:4 (kon.)
Olhanense – Estoril 1:2 (kon.) | Benfica – Belenenses 1:1 (kon.) | Braga – Sporting 1:2 (kon.)
Benfica Lisabon
1:1 (1:1)
CF OS Belenenses
Sobota 28.09.2013, 19:30 • Estádio da Luz • Portugalská Primeira Liga

Hostům patří gratulace za výstavně ubráněný bod. Utkání končí remízou 1:1. (21:32:47)

Tak to byl vyloženě taktický masterpiece v podání CF OS Belenenses. Od 75. minuty utkání se stihlo odehrát dobrých 5-6 minut. Zbytek času vyplnila zranění, křeče, střídání, rozvážné odkopy od branky či promyšlená autová vhazování. Bod ze hřiště favorita se zkrátka cení zlatem, fanoušek fotbalu až na druhém místě.

90+7
    Arsénio si vzal time-out. S míčem v ruce za postranní čarou zvažoval všechny možné varianty vhazování. Jeho rozjímání přerušuje až hlavní rozhodčí, který přispěchal se žlutým kartónkem nad hlavou.

90+6
    Zahanbit se nenechal ani Ljubomir Fejsa. Žluté ocenění také pro něj.

90+5
    Mamadou Diawara předvedl divákům, že když je potřeba, umí přitvrdit. Za ostrý skluz zezadu jasná žlutá.

90+4
    A je to právě João Pedro, kterého chytla křeč do pravé nohy. A teď dokonce i do levé. Chvilka oddechu.

90+2
    João Pedro pošetřil minutku. Místo toho, aby se nadechl k velkému sólu skrz rozhozenou obranu Benfiky, raději zpomalil a začal kličkovat. Hostům to stačí.

90+1
    Óscar Cardozo tečuje patičkou střelu Enza Péreze. Tři metry od levé tyče.

90
    Hlavní arbitr dává fotbalistům k dispozici ještě 6 minut.

89
    Tak jak? Podaří se domácímu favoritovi v závěru zápasu vstřelit vítěznou branku?

88
    Rodrigo na střílenou přihrávku nedosáhl. Matthew Jones se připravuje k odkopu.

88
    Kop od rohového praporku pro Benfiku Lisabon.

87
    Tak už se konečně hraje. Bude zajímavé sledovat, kolik minut sudí nastaví nad rámec základní hrací doby.

86
    Matthew Jones si ještě vyžádal novou kopačku na pravou nohu. Sudí Jorge Joaquim Martins de Barros Tavares mu ji poslušně přináší. A čas plyne vesel dál.

85
    Hosté hrají závěr utkání po taktické stránce famózně. Další fotbalista v modrém se svíjí na trávníku bolestí a v permanenci jsou chlapci s nosítky.

82
    Zraněného Tiaga Silvu odváží stylový zahradní traktůrek. Hosté si nemohou dovolit v závěru hru o desíti, proto je na snadě okamžité střídání. Atmosféru portugalského derby okusí také islandský záložník Eggert Jónsson.