Třinec – K. Vary 3:1 (kon.) | Plzeň – Kladno 3:5 (kon.) | Chomutov – Pardubice 2:5 (kon.)
Zlín – Vítkovice 1:3 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Liberec – Slavia 2:1 (3:1 po s.n.)
Sparta – Litvínov 7:0 (kon.)
Mountfield HK
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
HC Kometa Brno
Úterý 01.10.2013, 18:00Tipsport extraliga

Já se s Vámi pro dnešek ze zimního stadionu v Hradci Králové loučím a přeji všem příjemný zbytek úterního večera. U onlajnech pod Bílou věží někdy zase napočtenou. (20:52:45)

Hradecký Mountfield měl v prodloužení dvakrát možnost hry v početní převaze 4 na 3, tu první sice Hradečtí ještě nevyužili, ve druhé už ale byli neomylí a o plusovém druhém bodu rozhodl Tomáš Mertl. Díky dnešní výhře si tak domácí polepšili o jednu pozici, kdy se posunuli na průběžné čtvrté místo. Kometa se dnes musí spokojit pouze s jedním bodem. Nutno ale podotknout, že více šancí měli v dnešním zápase hradečtí hokejisté a po zásluze si tak na své konto připisují dva body za výhru po prodloužení.

Střely celkem v dnešním zápase:
    42 (HKM) – 26 (KOM)

Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni za hosty v extralize poprvé chytající Marek Čiliak a z řad domácích hráčů to je také naprosto zaslouženě kapitán Jiří Šimánek.

Branka nakonec byla uznána a Hradec si do třetice všeho dobrého připisuje plusový bod za výhru po prodloužení!

Pozor pozor, rozhodčí si ještě kontorlují celou situaci u videa, zdali nebyla posunuta brněnská klec dříve, než do ní Mertl zamířil!

63:38
    Mountfield právě vstřelil branku!
    A hradečtí přesilovku brzy využívají! Šimánek našel u levé tyče volně stojícího TOMÁŠE MERTLA, který jeho pas pohodlně dopravil až za záda beznadějně se natahujícího Čiliaka. Asistence: Jiří Šimánek, Peter Mikuš.

63:26
    Za katr usedá Žižka, který se provinil hákováním.

63:26
    Nastává velká příležitost pro domácí hráče! Zahrají si další přesilovou hru 4 na 3!

63:03
    Boj o puk ale zvládli lépe hosté a už si to mašírují přes celé hřiště do útočného pásma.

62:48
    Hradečtí operují za brněnskou brankou.

62:35
    Ptáček rozjíždí útok.

62:18
    Vydarený se pohodlně dostal za útočnou modrou čáru, odkud vystřelil přes beka. Čiliak však jeho střelu tahem ukrývá ve své lapačce.

61:58
    Kometa už hraje v plném počtu.

61:38
    Květoň orazítkoval pravou tyč Čiliakovy svatyně!

61:16
    Vzápětí Kudrna předvedl kulišáckou střelu z téměř nulového úhlu. S tou si nakonec s menšími potížemi brněnský fantom poradil.

61:08
    Vydarený to zkoušel z bezprostřední blízkosti, ale minul!

60:50
    Vydarenému nesedla střela od modré čáry, tu s klidem Čiliak vyrazil do ochranné sítě nad jeho klecí.

60:36
    Mertl vybombil z pravé strany! Puk se zastavil na betonech Čiliaka, ten však kotouč v moci neměl, ale nikdo z domácích hráčů už černou pryž za jeho záda nedokázal protlačit.