Omsk – N.Novgorod 5:1 (kon.) | Barys – Kazaň 0:5 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Viťaz 3:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 2:4 (kon.)
Barys Nur-Sultan
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Ak Bars Kazaň
Sobota 12.10.2013, 13:00 • Dvorec sporta Kazachstan • KHL

Přeji příjemný zbytek dne, na shledanou! (15:21:49)

Hosté z Kazaně uštědřili domácím těžký debakl 5:0. První třetinu dokázali domácí ještě držet krok s hosty. Od druhé třetiny byl na ledě pouze jeden tým. Kazaň přehrála ve zbytku utkání domácí téměř ve všem a zaslouženě si odváží tři body.
    Střely na branku: 18:28.
    Vyloučení: 3:3 navíc Svitov (KZN) a Gratton (AST) 5 minut.

60:00

59:58
    Savčenko obkroužil útočné pásmo. Jeho střelu kryje Barulin.

58:18
    Skvělým zákrokem nyní Vincour zabránil gólu!

57:35
    Golubev si ještě odsedí dvě minuty za podražení.

57:18
    Vincour od červené čáry nastřelil puk na Poluektova.

57:00
    Dawes vyzkoušel pozornost Barulina. Barulin s přehledem chytá stejně jako celý zápas.

56:14
    Utkání se už pouze dohrává, o vítězi je rozhodnuto.

55:41
    Barulin nyní baseballovým prvkem chytá puk do lapačky.

54:56
    Tkačuk uháněl na Poluektova. Střela mířila pod paží brankáře. Puk prošel, ale byl tečován těsně vedle branky.

54:05
    Nyní se ke střele dostal Ruděnko. Po jeho střele Barulin pouze máchnul lapačkou, ale pokus Ruděnka šel mimo.

53:37
    Útočnou akci Astany zastavuje postavení mimo hru.

52:50
    Situaci dva na jednoho výtečně kryje Poluektov!

52:16
    Zakázané uvolnění Barysu.

51:48
    Astana se usídlila v útočném pásmu. Vystřelit se jim už nepodařilo.

Slavomír Jansa

Branky a nahrávky: 19. Pesonen (Těreščenko, Nikulin), 23. Varnakov (Burmistrov), 37. Vincour (Burmistrov), 47. Těreščenko (Pesonen), 51. Medvěděv (Burmistrov)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (37.Poluektov) – Lundin, Litviněnko, Savčenko, Lakiza, Semjonov, Grebešnikov – Boyd, Bochenski, Dawes – Ruděnko, Upper, Antropov – Žajlauov, Starčenko, Poliščuk – Gratton, Gavrilin, Rachmanov – Spiridonov.
    Ak Bars Kazaň: Barulin (Jaroslavlev) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Jarullin – Pesonen, Těreščenko, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Vincour , Obuchov – Tkačjov, Lukojanov, Jarullin – Svěčnikov.

Rozhodčí: Bukin, Romansko, Nazarov, Čubikin.