Kometa Brno – HC Plzeň 6:2 (kon.) | Zlín – Chomutov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 1:2 (kon.)
Olomouc – Kladno 6:2 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 4:1 (kon.) | Jihlava – Sparta 4:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 1:5 (kon.)
HC Olomouc
6:2 (4:0, 1:2, 1:0)
Rytíři Kladno
Pátek 18.10.2013, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL Extraliga juniorů

Domácí hokejisté po jasném průběhu utkání, kdy svého soupeře zlomili již v první části, vítězí vysoko 6:2. Děkujeme za pozornost. (19:52:09)

60:00

58:56
    V samém závěru zápasu si domácí zahrají ještě jednu početní výhodu. Za hru v šesti odchází na trestnou Křepelka (KLA).

56:52
    Domácí přežili dvouminutovou hru ve čtyřech. Beták je zpět na ledě.

54:52
    Beták (OLO) inkasuje dvouminutový trest za nedovolené bránění, kterým se provinil ve středním pásmu.

54:38
    Olomoučtí hokejisté se nikam neženou a nechávají hrát spíše svého soupeře. Hraje se také více do těla, hlavní sudí před chvílí domlouval oběma kapitánům.

52:58
    Domácí během početní výhody nic složitého nevymýšleli, hosté jsou kompletní.

50:58
    Hostující tým jde do čtyř. Křepelka (KLA) se provinil sekáním.

49:15
    Kladno je také kompletní.

48:48
    Domácí jsou kompletní, Mora si zahraje chvíli v přesilové hře.

47:15
    Křepelka (KLA) si vyšlápl u mantinelu na domácího Nesvadbu, kterého po odehrání puku poslal k ledu. Dvě minuty za napadení, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

46:48
    Ve středním pásmu podrazil Fibrich (OLO) pronikajícího protihráče a inkasuje dvě minuty trestu.

45:47
    Před domácí klecí se semlela další menší šarvátka, sudí ale ani tentokrát nevylučuje. Je to tak alespoň počtvrté v utkání, kdy se hráči do sebe pustili, ovšem rozhodčí nijak netrestá.

45:15
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí hokejisté odskakují do čtyřbrankového vedení. Rajnoch v rohu kluziště vybojoval kotouč, který následně poslal na neobsazeného JOSEFA FIBRICHA stojícího před bránou. Olomoucký útočník zasunul puk mezi betony gólmana. Asistence: Michal Rajnoch.

45:00
    Hostující hráči se marně snaží něco vymyslet. Olomoucká obrana je na rozdíl od druhé třetiny důslednější a soupeře k ničemu nepouští.

41:34
    Před domácí brankou se do sebe pustili Bauer s Habrdou. Menší roztržku rozhodčí okamžitě vyřešili, hlavní vylučovat nebude.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:04.

40:00

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 8. Ostřanský (Králík, Škůrek), 9. Kocián (Rajnoch, Fibrich), 12. Nesvadba (Jergl, Králík), 20. Bauer (Hánl, Beták), 24. Králík (Jergl, Ostřanský), 46. Fibrich (Rajnoch) – 32. Habrdla (Hájek), 34. Kalla (Šilhavý)

HC Olomouc: Kochta (Slezák) – Škůrek, Kraigher, Brančík, Soukal, Nesvadba, Brandýs – Bauer, Fibrich, Jergl, Kocián, Rajnoch, Kočiřík, Králík, Ostřanský (C), Konečný, Beták, Zezula, Nedopil, Hánl.
    Rytíři Kladno: Kaňka (21. Švihálek) – Větrovec, Hájek, Bunda, Gutwald, Špaček, Šmíd, Rajter – Šilhavý (C), Macháček, Kobes, Doležal, Kalla, Habrdla, Kuzďas, Novák, Veselý, Hovsepyan, Křepelka.

Rozhodčí: Fiedler – Lukš, Novák