Kadaň – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Třebíč – Olomouc 1:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Motor ČB 3:2 (kon.)
Havířov – Jihlava 3:5 (kon.) | Beroun – Benátky n/J 1:3 (kon.) | Litoměřice – Most 2:4 (kon.)
Šumperk – Mladá Boleslav 0:5 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
0:5 (0:0, 0:2, 0:3)
BK Mladá Boleslav
Pondělí 21.10.2013, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Na Šumperský led si v sobotu našli cestu Ústečtí Lvi. Hosté šli hned v úvodu zápasu do vedení díky trefě Markulince. Šumperk stihl do konce první dvacetiminutovky vyrovnat zásluhou Brunce. V druhé třetině se Draci ujali dvoubrankového vedení a to když se nejprve trefil Plášek a minutu před koncem druhé třetiny Staněk. Ve třetí periodě dokázalo Ústí zápas zdramatizovat a to po trefě Tůmy. Výhru Draků pečetil gólem do prázdné branky Karel Plášek. Draci si tak na svém ledě dokázal poradit s Ústím 4:2 a připsali si tak třetí výhru v řadě.
    Šumperk se nachází v tabulce na jedenáctém místě se ziskem šestnácti bodů.

Mezi nejaktivnější hráče Šumperka patří:
    1. Karel Plášek 11b. (7+4)
    2. Aleš Holík 10b. (4+6)
    3. Jakub Hulva 9b. (5+4)

Mladá Boleslav si v posledním zápase s chutí zastřílela v Třebíči. O první branku zápasu se postaral Broš. Hosté dokázali na tuto branku zareagovat v šestadvacáté minutě a to když stav zápasu vyrovnal Malena. To bylo od domácích hráčů vše, poté už stříleli branky jen Mladoboleslavští a to konkrétně Loskot, Protivný, Jiránek, Vrbata a Jindra. Boleslav tak na ledě Třebíče dokázala zvítězit 1:6.
    Mladá Boleslav se v tabulce nachází na prvním místě s náskokem pěti bodů na druhou Jihlavu.

Mezi nejaktivnější hráče Boleslavi patří:
    1.David Výborný 24b. (6+18)
    2. Michal Broš 20b. (8+12)
    3. Tomáš Nouza 17b. (9+8)

V téhle sezóně máme za sebou jeden duel mezi těmito celky a to když na sebe narazili hned v úvodním kole. Šumperk si z tohoto utkání odvezl z Boleslavi vysokou prohru 6:1.

Salith Šumperk: Vajner (Štůrala) – Holík "C", Dudáš, Sedlák, Tesařík, Starý, Novotný, Bail, Navrátil – Haas, Plášek "A", Půhoný – Brunec, Hulva "A", Semorád – Staněk, Moskal, Žálčík – Cink, Skoumal, Langr

BK Mladá Boleslav: Valent (Will) – Bohunický, Kurka, Protivný, Žabka, Jindra, Něměček – Broš, Výborný "C", Mikulík – Vrbata "A", Jiránek, Klimenta – Lenc, Musil, Nouza "A" – Loskot, Rys

Rozhodčí: Trombík – Poruba, Štěpán.

00:01

00:05
    Jako první se puku zmocnili domácí hráči.

00:35
    Šumperk v útočném pásmu ale k výraznější šanci se neprobojoval.

01:15
    Moskal nahrával na volného Brnuce ten puk ale v dobré příležitosti netrefil.

01:44
    Vrbata prověřil Vajnera, ten puk schoval do lapačky.

01:44
    Vhazuje se po pravici Vajnera.

02:38
    Hostující hráč nahodil puk do pásma jeho hráči se puk snažili marně dojet u puku Šumperk.

03:13
    Protivného nahrávku vystihl Cink.

04:01
    Mikulík zavezl puk do pásma tam objel branku snažil se nahrát na volného Vrbatu ovšem nahrávka se mu nepovedla.

04:36
    Hostující hráč stratil puk toho si všiml Moskal který ujížděl po pravé straně kluziště, jeho střela byla zblokována do ochrané sítě.

05:27
    Staněk nahrával na modrou na Starého tomu ale puk přeskočil hokejku.

05:45
    Boleslav nahodila puk do pásma a odjela střídat.

05:55
    Zakázané uvolnění Boleslavi.

06:12
    Cink z otočky vystřelil těsně vedle branky Valenta.

06:19
    Vyloučen hostující Němeček za držení protihráče.

06:35
    Holíkova střela z modré skončila v lapačce Valenta.

06:49
    Mladá Boleslav se po buly dokázala osvobotit.

07:13
    Nepřesná rozehrávka Sedláka na Holíka ten puk pouze poslal o plexisklo do hlediště.

07:39
    Brunec nahrával Sedlákovi na modrou ten se napřáhl ke střele která skončila v lapačce Valenta.

07:58
    Boleslav vyhazuje.

08:19

08:53
    Novotného střela skončila vedle levice Valenta.

09:26
    Jiránek nahrával na volného Lence ten puk netrefil.

Dudášova střela ze středního pásma, Valent vyráží do rohu kluziště.

10:38
    Sedlák nahrával na volného Brunce který měl čas na střelu ale trefil pouze připraveného Valenta.

11:27
    Broš střílel z mezikruží, Vajner vyráží betony.

11:43
    Bailova střela tahem z mezikruží skončila v hrudi hostujícího gólmana.

12:49
    Mikulík se natlačil před Baila vzal si puk, jeho střela skončila na betonech Vajnera.

13:55
    Semorádova střela letěla do pravého růžku brány, Valent si ji naposlední chvíli všiml a vyrazil ji.

14:49
    Boleslav zakládala útočnou akci, kterou jiim překazil Novotný.

14:54
    Loskotovu střelu Vajner vyrazil do rohu kluziště.

14:54
    Dudáš dvě minuty za hrubost.

15:07
    Protivného střela z modré končí ve Vajnerově lapačce.

15:19
    Postavení útočícího hráče v brankovišti, vhazuje se ve středním pásmu.

15:50
    Hulva vyhazuje puk do středního pásma.

16:09
    Nouzovu střelu vyrazil Vajner před sebe a následnou dorážku Jiránka schoval dolapačky.

16:39
    Boleslav kombinuje v útočném pásmu, Šumperk ji zatím ke střele nepustil.

16:54

17:51
    Šumperk teď drží puk na svých hokejkách a snaží se dostat do útočného pásma.

18:25
    Výborný objel branku nahrál na Protivného, ten se ale ke střele nedostal.

19:05
    Staňkova střela z mezikruží skončila ve Valentově lapačce.

19:36
    Hned po buly se ke střele dostal Staněk ale jeho střela byla zblokována do ochrané sítě.

20:00

Je za námi první třetina která nám gól nepřinesla. Šumperk i Boleslav si dokázali vypracovat pár dobrých šancí ale gólmani zatím drží své týmy.

20:01

20:15
    Protivný vyzkoušel Vajnera, ten puk schoval do lapačky.

20:37
    Nouzova střela skončila na Vajnerových betonech.

21:31
    Bruncova střela projela napříč brankovištěm.

21:48
    Dvě minuty za sekání si jde odsedět Klimenta.

22:24
    Novotný střílel z modré, puk před brankou ještě tečoval Žálčík, Valent si s tečí poradil a vyrazil ji betonem.

22:47
    Zakázané uvolnění Šumperka.

23:15
    Pláškovi se nepodařilo zajet do pásma, poté to zkoušel Haas ale ani tomu se nepovedlo dostat do útočného pásma.

23:48

24:08
    Špatná rozehrávka Jindry skončila až na zakázaném uvolnění.

24:50
    Lenc si jde odsedět dvě minuty.

25:12
    Boleslav vyhodila, Šumperk rozjíždí útočnou akci od své branky.

25:55
    Brunec špatně zpracoval nahrávku a Boleslav se tak osvobodila.

26:05
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ JIRÁNEK se v oslabení zmocnil puku, od modré se napřáhl ke střele která skončila až v bráně Vajnera. Bez asistence.

26:50

27:38
    Langr položil hůl do rozehrávky Boleslavi, puk skončil v hledišti. Vhazuje se ve střením pásmu.

28:28
    Dobrá spolupráce Pláška a Haase, slibně rozjetou akci zastavil ofsajd.

28:57
    Hulvovu střelu z modré Valent vyrazil.

29:24
    Loskot vyzrál na Starého otočkou ale následnou střelu si Vajner pohlídal.

30:12
    Kurkova střela byla zblokovaná Novotným do rohu kluziště.

30:48
    Nouza nahrál puk napříč pásmem na volného MILANA MIKULÍKA který poslal puk pod vyrážečku Vajnera. Asistence: Tomáš Nouza, Boris Žabka.

32:31
    Sedlákova střela z modré skončila nad brankou Valenta.

32:39

33:19
    Kurkovu střelu schoval Vajner do své hrudi.

34:21
    Protivného střela skončila na betonech Vajnera.

34:25
    Dvě minuty za sekání si jde odsedět hostující Mikulík.

34:41
    Broš vyhodil přes všechny čáry.

35:12
    Střela Tesaříka skončila vedle branky Valenta.

35:15
    Hulva našel krásnou nahrávku Tesaříka ten branku v dobré příležitosti netrefil.

36:21
    Dudášova střela byla zblokována Rysem.

36:25

36:55
    Holík mohl zakončovat ovšem trefil pouze hostujícího hráče do chráníčů.

37:50
    Dudáš nahrával na Půhoného, jeho střela z modré skončila vedle levice Valenta.

38:15
    Dudáš nahrával přes celé kluziště na volného Moskla, tomu puk ale odskočil z hokejky a musí tak o něj bojovat v rohu kluziště.

39:01
    Hulvovi sjel puk z hokejky, u puku hosté.

39:50
    Staněk nádhernou nahrávkou našel volného Žálčíka ten trefil beton skvěle se přesouvajícího Valenta.

40:00

Je za námi druhá třetina která nám přinesla dvě branky do domácí sítě. Nejprve se v oslabení trefil Jiránek a v jednatřicáté minutě navýšil skóre zápasu na Mikulík. Stav je tedy po dvou třetinách 0:2.

40:01

40:10
    Špatná rozehrávka Boleslavi končí na zakázaném uvolnění.

40:13
    Holík se po buly dostal ke střele která skončila nad brankou Valenta.

40:25
    Žabkovu střelu schoval Vajner do lapačky.

41:08
    MICHAL BROŠ z úhlu prověřil Vajnera ten puk vyrazil betonem před sebe, dojíždějící Brunec si ho kopl nešťastně bruslí do své brány. Asistence: David Vrbata

42:41
    Cink si obhodil hostujícího hráče zavzl puk do útočného pásma, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

43:13
    Půhoného střela z levé strany kluziště, Valent vyraží.

43:20
    Dvě minuty za držení protihráče dostává Bohunický.

44:05
    Holík protečoval puk do pásma, Draci o něj bojují v rohu kluziště.

44:20
    Holíkova střela skončila vedle pravice Valenta.

44:53
    Boleslav se osvobozuje.

45:12
    Hulvova střela z levého kruhu, valent vyrazil betonem.

45:20

45:34
    Tesařík nestihl puk na modré čáře, píská se ofsajd.

46:34
    Žálčík ujížděl po pravé straně kluziště poté se dostal až k Valentově bráně ten ale jeho střelu vyrazil.

47:15
    Vrbata poslal z modré ostrou střelu na Vajnera, ten ji vyrazil beotnem.

47:55
    Půhoného střela byla ztečovaná do ochrané sítě.

48:21
    Tesařík se napřáhl z modré, puk skončil vedle branky.

49:02
    Klimenta se snažil nahrávat napříč pásmem, rozehrávku vystihl Moskal.

49:39
    Novotný nahodil puk do pásma tam se ho snažil marně dojet Žálčík.

49:49
    Skoumalova střela tahem byla zblokována.

50:10
    Výborný nahrál na TOMÁŠE NOUZU ten si nabruslil před Vajnera a beckhendem poslal puk do levé části branky. Asistence: David Výborný

51:28
    Jiránek vypích kotouč Tesaříkovi z hole.

52:38
    Kotouč se odrazil k volnému Semorádovi který udělal stahovačku na Valenta, ten mu puk ještě stihl vypíchnout špičkou hole.

53:06
    skákavý kotouč nedokázal Lenc zpracovat a je z toho zakázané uvolnění.

53:25
    Rys nahrál na MILANA MIKULÍKA který střelou pod lapačku nedal Vajnerovi šanci. Asistence: Jiří Rys, David Výborný

55:25
    Žálčík se pokoušel o kličku ta se mu nepovedla a ztratil puk.

55:50
    Cink nahodil ze středního pásma puk za branku Valenta, tam nebyl žádný z domácích hráčů.

56:00
    Skoumal prověřil Valenta, ten si bez problémů se střelou poradil.

56:38
    Holíkova střela z modré, Valent vyráží do rohu kluziště.

57:05
    Hulva bojuje o kotouč u mantinelu.

57:34
    Loskotova střela letěla nad branku Vajnera.

58:00
    Jsou před námi poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:51
    Do Rysovi střeli položil hůl Moskal.

59:42
    Skoumal zavezl puk do pásma tam ho přenechal Cinkovi, ten zakončit nedokázal.

60:00

Mladá Boleslav ve třetí třetině dokázala přidat ještě tři branky do domácí sítě a dokázala tak potvrdit roli favorita. Z Šumperka si tedy odváží vítěztví 5:0. (20:17:26)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 27. Jiránek, 31. Mikulík (Nouza, Žabka), 42. Broš (Vrbata), 51. Nouza (Výborný), 54. Mikulík (Rys, Výborný)

DRACI PARS ŠUMPERK: Vajner (Štůrala) – Holík "C", Dudáš, Sedlák, Tesařík, Starý, Novotný, Bail, Navrátil – Haas, Plášek "A", Půhoný – Brunec, Hulva "A", Semorád – Staněk, Moskal, Žálčík – Cink, Skoumal, Langr

Rozhodčí: Trombík – Poruba, Štěpán