Chabarovsk – Omsk 2:5 (kon.) | Vladivostok – Barys 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:4 (0:1 po s.n.)
Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 3:0 (kon.) | Kazaň – Spartak Moskva 2:0 (kon.)
Viťaz – Záhřeb 1:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Doněck 1:2 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
Lev – Riga 2:1 (4:3 po s.n.)
Ak Bars Kazaň
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Spartak Moskva
Pondělí 21.10.2013, 17:00 • Tatneft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý večer! Dovolte mi abych vás dnes provedl utkáním mezi Kazaní a Spartakem Moskva. Kazaň je po devatenácti zápasech první v tabulce východní konference, a to s jednačtyřiceti body. Spartaku se tak výrazně nedaří a na západě je s šestadvaceti body na místě desátém, přičemž má odehráno o dva zápasy méně než Ak Bars.

Za domácí Kazaň by měl podle všech předpokladů nastoupit i
    Tomáš Vincour
    , který nabral zkušenosti i v zámořské NHL, kde působil za týmy Colorado Avalanche a Dallas Stars. V sestavě Spartaku by neměl chybět slovenský útočník Rastislav Špirko, který je zatím, co se bodového zisku týče, nejlepším hráčem Spartaku.

Statistiky brankářů:
    Konstantin Barulin (13 Záp., 1.53 POG, 95.0% Zák.)
    Emil Garipov (6 Záp., 1.78 POG, 93.2% Zák.)

Umístění v tabulce (Západ):
    10. – 26 bodů

Rastislav Špirko – 14 KB (6+8)
    Quint Deron – 12 KB (4+8)
    Matt Andersson – 10 KB (7+3)

Jeff Glass (16 Záp., 1.96 POG, 93.2% Zák.)
    Alexej Ivanov (2 Záp., 2.60 POG, 88.9% Zák.)

00:01

00:40
    Jeff Glass si připisuje první zákrok, když se Kazaň usadila na polovině Spartaku.

01:42
    Hra se převrací ze strany na stranu, ale bez střel.

02:35
    Kazaň aktivně forčekuje a Spartak má problémy s rozehrávkou.

03:32
    Wandellovu střelu vyráží Garipov.

03:55
    Mamkin střílel bekhendem v mezikruží, ale těsně minul.

04:31
    Burmistrov s Varnakovem nebezpečně operují okolo branky Spartaku.

05:25
    Rozhodčí rozebírá předešlou předbrankovou situaci s domácí lavičkou.

05:25
    Nakonec z toho vyplynulo vyloučení Tomáše Vincoura, který odpykává trest za mnoho hráčů na ledě.

05:55
    Nikulin osvobozuje Kazaň.

06:23
    Quintovu střelu kryje domácí brankář.

06:51
    Kazaň opět vyhazuje, Spartak se zatím v přesilové hře nedostal do výraznější šance.

07:20
    Lukojonov zblokoval nahození hostů.

07:25

08:42
    Spartak se tlačí dopředu, ale zatím se často nedostává do koncovky.

09:25
    Špirkova střela letí mimo.

10:20
    Zacharčukovi sjel puk z čepele v blízkosti branky, ale nic z toho nebylo.

10:42
    Nebezpečné nahození teď musel likvidovat Garipov, ale poradil si s ním velmi pohotově.

11:15
    Nikulin opět chyboval v rozehrávce, ale následná střela Spartaku letěla těsně vedle branky.

11:42
    Garipov chytá nenápadnou střelu z úhlu s přehledem.

12:10
    Zacharčukovu střelu blokuje moskevská obrana.

13:25
    Tokranov střílel úplně nehlídán od modré čáry, ale Glass jeho pokus vyráží.

14:15
    Zatím se ani jeden z týmů nedostává to větších šancí a na obou stranách vidíme velmi opatrnou hru.

15:21
    Krutov příjmal přihrávku od Kozlova, ale tváří v tvář golmanu neuspěl!

16:21
    Spartak se na chvíli usadil na polovině soupeře, ale všechny pokusy zblokovala obrana Kazaně.

17:15
    Stapleton dostal pohlednou přihrávku od Varnakova, ale domácí golman si dobře pohlídal svojí pravou tyč a nedovolil mu vstřelit branku.

18:21
    Kazaň je ke konci třetiny výrazně aktivnější. Na Glasse letěly tři nebezpečné pokusy, se kterými si ale dokázal poradit.

19:41
    Zacharčuk pálil z první do horního rohu branky, ale Glass vytáhl krásný zákrok lapačkou.

20:00

Začátek první třetiny se hrál velmi opatrně a bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce chybovat. Ke konci třetiny jsme ale mohli vidět, že domácí celek tlačil Spartak, ale se všemi jejich pokusy si zatím dokázal poradit Jeff Glass. Hosté hráli v šesté minutě utkání přesilovou hru, kde si ale nedokázali vytvořit větší brankovou situaci, a tak je stav po první třetině vyrovnaný 0:0.

20:01

20:25
    Kazaň se usadila na polovině soupeře.

20:50
    Následný protiútok a střelu Voronina vyráží Garipov.

21:17
    Střelu Bodrova vyrazil Garipov a domácí obrana vyhazuje na zakázané uvolnění.

21:40
    Tereščenko se objevil úplně sám před Glassem, ale střela mu vůbec nesedla.

22:34
    Burmistrova střela zblokována.

23:30
    Kazaň tlačí Spartak. Glass zatím všem střelám odolává a hosté vyhazují na icing.

23:57
    Zacharčukova střela letí mimo.

24:21
    Hra se začíná přitvrzovat. Kozlov tvrdě sestřelen na červené čáře.

25:00
    Andrej Sergejev už útočné pásmo nezachránil a zajel do ofsajdu.

25:46
    Andersson střílel z oblasti levého kruhu, jeho střela ale letěl mimo.

26:21
    Spartak si začíná vytvářet nebezpečné šance a je viditelně aktivnější.

26:55
    Varnakov nahodil puk od modré čáry, před bránou ho tečoval Stapleton, ale Glass se natáhl co to šlo a střelu vyrazil levým betonem!

27:22
    Po zavezení puku do útočného pásma střílel Krutov, ale jeho střelu vyrazil Garipov vyrážečkou.

27:34
    Kazaň se již podruhé provinila šesti hráči na ledě a Spartak si tak zahraje druhou přesilovou hru.

28:32
    Spartak aktivně střílí, ale Garipov je zatím pozorný.

28:32
    Arťom Lukojanov vyloučen za sekání a Kazaň posílá do tří hráčů.

29:24
    Sergejevovu střelu vyráží Garipov beronem.

30:12
    Garipov výrazně pomáhá svému týmu při oslabení skvělými zákroky.

30:31
    Bodrov přestřelil domácí branku a Kazaň se tak osvobozuje ze sevření Spartaku dlouhým vyhozením.

30:32
    Kazaň v pěti.

31:21
    Po dvou střelách Kazaně vyhazuje moskevská obrana na zakázané uvolnění.

31:47
    Burmistrov teď nadvakrát prověřil Glasse, který oba jeho pokusy vyrazil.

32:15
    Varnakov si vyjel před bránu, ale netrefil ji!

33:10
    Petrov dostal nádhernou přihrávku na modrou čáru od Ilji Nikulina, ale v koncovce nevyzrál nad zatím skvěle chytajícím Glassem.

34:01
    3 na 2 se teď řítili domácí útočníci na branku Spartaku, ale Sergejev zblokoval přihrávku na střed.

34:37
    Michail Varnakov se obtačil kolem brány, vystřelil a následně dorážel Stapleton, který byl ale faulován, a tak si odsedí dvě minuty Andrej Sergejev za hákování.

35:54
    Ilja Nikulin napřáhl na modré, ale ani jednou ze dvou pokusů netrefil hostující branku.

36:37
    Spartak v plném počtu.

37:03
    Quint vyhazuje na zakázané uvolnění.

37:12
    Obuchov vystřelil hned z buly, ale jeho střelu chytá pohotově Glass.

37:54
    Glass likviduje další pokusy domácích.

38:26
    Kazaň vstřelila branku!
    Máme zde první branku zápasu, kterou vstřelil domácí celek. Konkrétně to byl KIRILL PETROV, který se rozjel po přihrávce od Heshka a prostřelil Glasse mezi betony. Asistence: Shaun Heshka, Alexandr Osipov

39:45
    Nesterov byl na hranici pravidel zastaven při samostatném úniku Zacharčukem.

40:00

Ve druhém dějství jsme viděli jednu branku, o kterou se postaral Kirill Petrov, když střelou mezi betony překonal Glasse. Musíme pochválit výkony obou gólmanů, kteří jsou velkými oporami svých týmů a aktuální stav je tím důkazem. Hraje se velmi tvrdý hokej plný tvrdých střetů.

40:01

40:21
    Špirko se prodíral domácí obranou, ale ta ho nepustila příliš daleko.

40:54
    Garipov si připisuje první cenné zákroky v třetí třetině. Tentokrát skvěle vychatal Špirka betonem!

41:40
    Spartak zatím nepouští Kazaň moc často ke kotouči.

42:07
    Po nahození Kazaně střílel z ostrého úhlu Burmistrov a Glass předvedl další zákrok lapačkou.

43:21
    Po kombinaci Kazaně střílel z mezikruží Svitov, ale přestřelil hostující svatyni.

44:48
    Kazaň si zahraje přesilovou hru. Vyloučen Michail Mamkin za úder kolenem.

46:35
    Kazaň využívá přesilovou hru a navyšuje skóre zápasu na 2:0. TIM STAPLETON přijmul přihrávku od Burmistrova a v koncovce se nemýlil. Asistence: Alexandr Burmistrov, Michail Varnakov

48:00
    Spartak vyhazuje na zakázané uvolnění.

48:23
    Střelu, kterou vyslal Tokranov zblokovala obrana Spartaku.

49:20
    Střela Denise Bodrova letí mimo.

50:24
    Quint si vybruslil k levému kruhu, nahrával před bránu, ale jeho nahrávka nenašla přijemce.

51:41
    Znovu vidíme mnoho tvrdých hitů, které rozdává hlavně Alexandr Burmistrov.

52:20
    Anderssonovu střelu příklepem schoval Garipov mezi betony.

52:31
    Kazaň znovu vyhazuje na icing.

53:14
    Vincour vybojoval kotouč za bránou soupeře, následně ho předal na Pesonena, ale jeho střelu bez přípravy Glass chytá.

54:10
    Lukajonov trefuje ve vyložené šanci tyč!

54:05
    Vyloučen Tomáš Vincour za vysokou hůl.

55:10
    Quintova tvrdá střela sražena obránci Kazaně.

55:40
    Spartak nadále ohrožuje branku domácích!

55:44
    Andersson teď vyloučen za podobný zákrok jako Vincour a odpyká si 2 minuty za vysokou hůl.

56:05
    Kazaň hraje v plném počtu.

57:32
    Volkov vypíchl přihrávku na Tokranova, po dlouhém výletu přes celé hřiště se ale ke střele nedostal.

57:44
    Spartak v pěti hráčích.

58:12
    Lukajonov se snažil dorazit puk do branky, ale Glass mu to nepovolil.

59:10
    Glass opouští branku a Spartak to zkouší v šesti hráčích v poli.

59:50
    Vincourovu střelu do prázdé brány zblokoval Jevgenij Kulik!

60:00

V dnešním zápase mezi Kazaní a Spartakem Moskva vyšel vítězně domácí celek, a to i díky skvělým zákrokům Garipova, který si připisuje další nulu do sbírky. Spartak trápila nepřesná koncovka a skvěle chytající Glass nakonec na dvě střely nestačil.

Z naší strany je to pro dnešek vše a budeme se těšit na další zápasy KHL zase někdy příště. Příjemný zbytek večera a dobrou noc! (19:13:01)

Robert Novotný

Branky a nahrávky: 39. Petrov (Heshka, Osipov), 47. Stapleton (Burmistrov, Varnakov)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Jaroslavlev) – Nikulin, Kornějev, Tokranov, Heshka, Zacharčuk, Jarullin, Osipov – Těreščenko, Tkačjov, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Pesonen, Obuchov – Bodrov, Vincour, Lukojanov, Fajzullin
    Spartak Moskva: Glass (Ivanov) – Quint, Sergejev, Bodrov, Kulik, Vasiljev, Mamkin, Sorokin, Několenko – Špirko, Anderson, Wandell – Kozlov, Nikulin, Krutov – Junkov, Volkov, Něsterov – Černych, Ignašin, Žerděv

Rozhodčí: Anisimov, Odins – Goljak, Dědjulja