Boston – Anaheim 3:2 (1:0 po s.n.) | NY Rangers – Buffalo 2:0 (kon.) | Arizona – Nashville 5:4 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Boston Bruins
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Anaheim Ducks
Pátek 01.11.2013, 00:05 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Dnešní další utkání zámořské NHL k sobě svádí domácí mužstvo Boston Bruins, na jehož led zavítají hosté z Anaheimu Ducks. Zápas začne krátce po půlnoci.

Už tabulkové postavení obou týmů napovídá, že by se mohlo jednat o pořádnou podívanou. Domácí Boston je po 11 odehraných zápasech na 5. místě tabulky Východní konference se 14 body. Ve svém, posledním utkání NHL Pittsburghu svému soupeři těsně 2:3.

Hosté jsou na tom ještě lépe. V Západní konferenci drží s 20 získanými body dokonce třetí příčku. Anaheim hraje na ledě soupeře posledních 5 zápasů, z nichž ty poslední tři dokázal vyhrát na hřištích Ottawy, Columbusu a Philadelphie vždy jednobrankovým rozdílem.

Posledních 5 vzájemných utkání

Anaheim Ducks Boston Bruins 2:3
    Boston Bruins Anaheim Ducks 0:3
    Anaheim Ducks Boston Bruins 4:3
    Boston Bruins Anaheim Ducks 1:6
    Boston Bruins Anaheim Ducks 6:0

Ať už vyhrává ten nebo ten, o branky ve vzájemných zápasech obou soupeřů většinou nouze nebývá. Nezbývá tedy než doufat, že to ani dnes nebude jinak.

Češi na ledě

Za domácí nastupuje český centr David Krejčí a slovenský obránce Zdeno Chára. V Ahaheimu momentálně nehraje žádný hráč české, či slovenské národnosti.

Mužstva jsou nastoupena na ledové ploše a za několik okamžiků se začne.

00:01

00:26
    zápas začali aktivněji domácí, kteří zabrali útočnou třetinu, ale Anaheim rychle posunul puk do středního pásma.

01:15
    Další ofenzivní akce Bostonu a další osvobození hostů.

01:38
    Přihrávka před bránu domácímu útočníkovi příliš nevyšla a brankář hostí chytá puk pod lapačku.

01:52
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Po chybě domácího obránce, který ztratil kotouč na obranné modré, stačila hostům pouze jediná střela k tomu, aby se ujali vedení. Jejím autorem je DEVANTE SMITH-PELLY. Asistence: Mathieu Perreault, Dustin Penner.

02:54
    U mantinelu se teď do sebe pustil Chára a Maroon, ale rozhodčí je velmi rychle odtrhli.

03:13
    Brad Marchand dostává menší trest a první početní převahu si zahrají hosté.

04:15
    Hráči Anaheimu si sice vytvářejí tlak, ale k nebezpečnější příležitosti to zatím nevedlo.

05:13

06:46
    Hollandova střela, kterou zlikvidoval domácí brankář.

07:30
    Vhazování před Hillerem.

08:41
    Obě mužstva chybují v rozehrávkách a nemohou se tak prosadit.

08:41
    Komerční přestávka.

09:27
    Hosté se ocitli v zajímavé pozici, ale útočník Anaheimu nezpracoval dobře kotouč a ze slibné akce tak nakonec nic nebylo.

09:52

10:04
    Hampus Lindholm dostává menší trest za nedovolené bránění a přesilovou hru si tak vyzkouší také domácí mužstvo.

11:21
    Domácí byli vyhnáni z útočné třetiny a musejí znovu zakládat útočnou akci.

12:04

12:44
    Ani Bostonští hráči nebyli úspěšní a nedokázali si při vlastní přesilové hře vytvořil nadějnější pozici.

13:11
    Kotouč mají domácí za svou brankou a chystají útok.

14:41

15:36
    Tvrdou střelu od modré čáry se ještě snažil tečovat Iginla, ale neúspěšně.

16:55
    Zakázané uvolnění hostí.

17:09
    Další vhazování před Raskem.

17:15
    A ještě jedno vhazování po levici brankáře domácích.

18:11
    Tvrdá střela od modré čáry, ale Hiller nemusel zasahovat.

18:46
    Postavení mimo hru domácího celku.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:03
    Další vhazování po levici brankáře hostí.

19:28
    Brad Marchand je potrestán za držení.

20:00

První třetina je za námi a viděli jsme v ní jednu branku na samém začátku třetiny, když nejprve vstoupili do útkání aktivněji domácí, ale hosté skórovali z první střely. I nadále byl v zápase lepší Boston, ale né nijak výrazně. Ve druhé třetině budou hosté začínat v početní převaze.

Další třetina začne přibližně v 1:03.

20:01

21:21
    Maroon se pokoušel překonat domácího brankáře z těsné blízkosti, ale z tohoto souboje vyšel vítězné Rask.

22:05
    Domácí šli do zajímavého protiútoku, ale přihrávka najíždějícímu hráči nesedla.

22:58
    Domácí jsou přesto v útočném pásmu.

23:40
    Iginlův pokus, ale Hiller výborně zasáhl.

24:25
    Domácí v náporu, ale Hiller odolává.

24:58
    Chárova střela neohrozila Hillera.

26:18
    Hráči Bostonu pokračují v náporu a hosté mají plno práce v obranné třetině.

26:53
    Ducks přenesli hru na druhou stranu, ale dlouho se tam neohřáli a dopředu znovu spěchají domácí.

27:49
    Pro změnu nebezpečná situace před domácí brankou, ale s tou si zase poradil vynikající Rask.

28:02

29:15
    Boston znovu získal útočnou třetinu a bojuje o kotouč v rohu kluziště.

30:35
    Hra se přesouvá na druhou stranu před domácího brankáře, hraje se v rychlém tempu a moc se nepřerušuje.

32:11
    Hollandova střela od modré, kterou Rask vyráží směrem k mantinelu.

32:45
    Bruins právě vstřelili branku!
    CARL SÖDERBERG ujel obraně Anaheimu a blafákem do bekhendu překonal brankáře Hillera. Asistence: Chris Kelly, Ryan Spooner.

33:08

33:49
    Hraje se v útočné třetině hostů.

35:19
    Hra se znovu rychle přesunula na druhou stranu a Hiller musel podržet kotouč.

35:33
    Spooner dostává 2 minuty za hákování.

35:55

36:48
    Přesilové hry dnes zatím nejsou silnou stránkou ani jednoho týmu a Anaheim tuto statistiku zatím potvrzuje.

37:33

38:19
    Domácí hráči drží útočné pásmo.

38:55
    Střela od modré čáry, která ovšem Hillera neohrozila.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:39
    Hosté vyhráli vhazování v útočné třetině a po nepřehledné situaci v mezikruží se k puku dostal MATHIEU PERREAULT, který střelil puk mezi betony domácího gólmana. Asistence: Devante Smith-Pelly, Cam Fowler.

40:00

Ve druhé třetině měl navrch Boston, tentokráte trochu výrazněji a také to přineslo ovoce ve 33. minutě, kdy Söderberg proměnil svůj samostatný únik. Hosté ale 21 sekund před koncem dokázali znovu takovou nenápadnou akcí a přesnou střelou znovu získat vedení a po dvou třetinách tak vedou 2:1.

Další třetina začne přibližně v 1:55.

40:01

40:53
    Patrice Bergeron zasáhl protihráče hokejkou do obličeje a půjde si odsedět menší trest za nebezpečnou hru vysokou holí.

41:06
    Postavení mimo hru hostů.

42:16
    Hosté si vytvořili tlak, ale hráči Bostonu již mají puk pod kontrolou a posouvají jej do středního pásma.

42:36
    Střela od modré čáry byla zblokována a domácí se znovu osvobozují.

42:53

44:05
    Hiller musel vyjet z brány a rychle rozehrát, ale udělal to bezchybně.

45:01
    Rask výborně zasáhl proti střele z levé strany.

46:03
    Hraje se v obranném pásmu domácích, kterým teď vázne rozehrávka.

46:32

48:11
    Po nepříliš povedené akci Anaheimu spěchají dopředu pro změnu domácí hráči.

49:38
    Po Thortonově střele zasahuje Hiller.

49:42
    Vhazování před Hillerem vyhráli hráči Ducks, ale pouze posunuli kotouč do třetiny domácích a jedou střídat.

50:27
    Nebezpečná situace před Hillerem, na domácího útočníka mířil skákavý kotouč a ten měl před sebou úplně odkrytou bránu, jenomže než stihl puk zpracovat brankář hostí se přesunul na druhou stranu a puk přikryl vlastním tělem.

50:55

51:34
    Hostům se nepovedlo založit útočnou akci a tak jen odevzdali kotouč svému soupeři.

52:28
    Stejná situace se opakovala, ale na druhé straně.

52:45
    Zakázané uvolnění Anaheimu.

53:26
    Vhazovat se bude po Raskovo levici.

54:37
    Hra se přelévá na druhou stranu a uvidíme naopak buly v obranném pásmu hostí.

55:43
    Hra se v poslední minutách hodně uklidnila, pravděpodobně za to může snížená aktivita Anaheimu, který navíc výborně brání střední pásmo a nenedává tak domácím mnoho příležitostí.

56:29
    Vidíme velkou taktickou bitvu, ve které jsou zatím úspěšnější hosté.

56:50

57:02
    Maroon dostává 2 minuty za podražení.

57:10
    Početní převahu využívá ZDENO CHÁRA a domácí tak necelé 3 minuty před koncem třetí části vyrovnávají. Asistence: David Krejčí, Torey Krug.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:28
    Kotouč je v obranném pásmu hostů.

60:00

Třetí třetinu nakonec vyhráli hráči Bostonu, když v 58. minutě vyrovnal Zdeno Chára a za nerozhodného stavu 2:2 tak půjdeme do prodloužení.

60:01

61:06
    Závar před Hillerem, ale brankář hostí má puk pod sebou v bezpečí.

61:33
    Další Hillerův zákrok a vhazování v útočném pásmu domácích.

61:59
    Tvrdá střela, kterou vypustil Getzlaf, ale bohužel pro hosty na branku nemířila.