Omsk – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Barys – Ufa 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 3:4 (po pr.)
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 5:4 (1:0 po s.n.) | Čerepovec – Riga 0:1 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
Mytišči – Lev 0:4 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 4:2 (kon.) | Spartak Moskva – Chabarovsk 1:0 (kon.)
Minsk – Vladivostok 3:4 (0:1 po s.n.) | Doněck – Novosibirsk 1:2 (kon.) | Záhřeb – Novokuzněck 4:3 (1:0 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk
3:4 (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Traktor Čeljabinsk
Pátek 01.11.2013, 14:00KHL

Dnešní utkání končí, bod navíc v něm nakonec získávají hosté, kteří si tímto získali bod navíc. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:17:19)

60:38
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Utkání rozhoduje český útočník JAN BULIS! Asistence: Jevgenij Kuzněcov.

60:22
    Dnešní utkání sleduje 2700 diváků.

60:01

Třetí třetinu, která byla rovněž plná zvratů, nakonec zvítězil domácí celek poměrem 2:1 a utkání po základní hrací době tak končí nerozhodným výsledkem 3:3 a my budeme svědky prodloužení, případně samostatných nájezdů.

60:00

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:57
    Hosté přešli útočnou modrou, ale jejich střelecký pokus neohrozil Birjukova.

58:01
    Domácí se snaží vybojovat útočné pásmo a dobře napadají, ale hosté hrají ve svém pásmu zodpovědně.

57:05
    Po vhazování před Garnettem získávají kotouč hráči Jugry, kteří jej posouvají do středního pásma.

56:20
    Domácí mají kotouč ve svém pásmu a chystají se na založení útočné akce.

55:23
    O rychlé vyrovnání se postaral nádhernou střelou z mezikruží JEVGENIJ KUZNĚCOV. Asistence: Konstantin Klimontov.

53:57
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Pouhých 18 vteřin stačilo domácímu hráči IGOROVI SKOROCHODOVI, aby zajistil domácím vedení, využitím přesilové hry. Asistence: Tomáš Starosta.

53:39
    Konstantin Klimontov dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

52:33
    Kotouč mají za svou brankou domácí.

51:44
    Po krásné individuální akci domácího útočníka šla přihrávka na najíždějícího Žukova, který ovšem nezvládl vystřelit přesně z první.

51:15
    Po vhazování ovšem získali kotouč domácí a jdou dopředu pro změnu právě oni.

51:09
    Hosté ani po nevyužité přesilovce nepolevují v útočné aktivitě. Po střele od modré čáry musel zasahovat Birjukov.

50:35

50:12
    Po pěkné kombinaci hostů následovala nepřesná střela a Jugra se osvobozuje.

48:35
    Ivan Chlyncev dostává menší trest za sekání, hosté si zahrají početní výhodu.

48:14
    O vyrovnání se postaral domácí hráč TOMÁŠ STAROSTA. Asistence: Veli-Matti Savinainen.

47:54
    Situace je stále stejná a hráči převážně bojují o kotouč ve středním pásmu.

46:12
    Hra se teď neustále přesouvá z jedné strany na druhou a ani jedno mužstvo se nedokáže prosadit.

44:53

43:53
    Postavení mimo hru hráčů hostí.

42:53
    Petri Kontiola dostává 2 minuty za podražení.

42:31
    V obrovské šanci se ocitli domácí hráči, ovšem poslední přihrávka před bránu už byla navíc.

41:27
    Hra se přenesla na druhou stranu a vhazovat se bude před Garnettem.

40:58
    Do třetího dějství vstupují hosté s velkým nadšením, nabuzení otočením skóre ve druhé části.

40:01

Další třetina začne přibližně v 15:38.

Ve druhé třetině jsme viděli hned tři branky. Tu první vstřelili domácí, když ve 29. minutě dal vedení Jugře Chvostov. V přesilové hře ale vyrovnal Kuzněcov a o 5 minut později krátce po další přesilovce hostů, dal vedení Čeljabinsku Alexej Popov.

40:00

39:02
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:58
    Vhazování po Birjukově levici.

36:42
    A hosté krátce po skončení vlastní přesilové hry otáčejí skóre, díky brance ANDREJE POPOV. Bez asistence.

35:59

35:31
    Hezkou kombinaci zkoušeli hosté, ale finální přihrávka byla nepřesná.

35:07
    Hosté ještě udrželi pásmo.

34:29
    Hosté zabírají útočné pásmo.

33:59
    2 minuty za hákování si odsedí Ivan Jacenko.

33:16
    Postavení mimo hru hostí.

31:59
    Krásně to vymysleli hosté. Nastřelený kotouč se odrazil k domácímu útočníkovi, který celou akci vyšperkoval přihrávkou na úplně volného JEVGENIJE KUZNĚCOVA, který vyrovnává na 1:1. Asistence: Maxim Kondratěv, Jan Bulis.

31:11
    Hosté se tak dostali do obrovské příležitosti ve vlastním oslabení, ale své vedení nezvýšili.

30:58
    Trestné střílení jel Michajl Žukov, ale neprostřelil brankáře Garnetta.

30:58
    Bylo nařízeno trestné střílení.

30:31
    Ivan Chlyncev dostává menší trest za hru vysokou holí a přesilovku si tak zahrají pro změnu hosté.

28:09
    Krátce po návrahu vyloučeného Katičeva se prosazuje domácí JEVGENIJ CHVOSTOV. Asistence: Alexandr Petrov.

28:03

26:59
    Tomáš Starosta vypálil, ale Garnett byl v pohotovosti.

26:11
    Komerční přestávka.

26:03
    Jevgenij Katičev dostává 2 minuty za hrubost.

25:38
    Domácí se v plném počtu ženou do ütoku.

24:54

24:40
    Hosté byli vyhnáni do vlastního pásma, ale teď již zakládají novou útočnou akci.

23:15
    Hosté drží útočné pásmo.

22:54
    Vladimir Gorbunov dostává 2 minuty za podražení.

22:02
    Po střele Popova zasahuje Birjukov.

21:27
    po útočném snažení Jugry se hra přesouvá znovu před Garnetta.

20:37
    Skorochodov vypálil z pravé strany, ale s tímto pokusem neměl Garnett potíže. Vhazování po gólmanově levici.

20:01

Druhá část začne přibližně ve 14:45.

V první třetině jsme branku neviděli. Větší aktivitu vyvinula domácí Jugra, která svého soupeře přestřílela v poměru 11:5.

20:00

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:39
    Hraje se ve středním pásmu, kde obě mužstva bojují o puk. První část dnešního zápasu je na střely zatím velmi chudá.

16:08
    Na druhé straně pálil Kirill Knjazev, jehož pokus Garnett vyrazil do rohu kluziště.

15:45
    Po oslabení se ženou dopředu hráči hostí.

15:00

13:45
    Hráči Jugry drží útočnou třetinu, ale domácí zodpovědně brání a zatím je ke střele nepustili.

13:00
    Jan Bulis dostává 2 minuty za sekání. Přesilová hra pro domácí.

12:01
    Mokin prověřil Birjukovu pozornost.

10:48
    Stále trvá rychlé tempo od začátku třetiny. Málo se přerušuje a hraje se nahoru a dolu. Teď se vhazuje pro změnu před Birjukovem.

09:51

08:45

07:59
    domácí znovu zakládají útočnou akci.

07:22
    Domácím ovšem utíká kotouč do středního pásma.

06:45
    Alexej Bondarev dostává 2 minuty za krosček a přesilovku si tak vyzkouši i domácí mužstvo.

06:20
    Postavení mimo hru domácích.

06:01

05:39

05:12
    Domácí velmi dobře brání, ale teď po chybě v obranném pásmu pustili ke střele Kondratěva.

04:58
    Hostům se ale vůbec nedaří získat pásmo.

04:05
    Velli-Matti Savinainen dostává 2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí. První početní výhoda dnešního utkání pro Čeljabinsk.

03:39
    Čeljabinsk dostal na chvíli kotouč do útočné třetiny, ale dlouho v ní nepobyl a na druhou stranu jde opět domácí Jugra.

02:08
    Domácí vybojovali vhazování v útočném pásmu.

01:37
    Hra se přelévá ze strany na stranu a brankáři stále nebyli v ohrožení.

00:55
    Začalo se v rychlém tempu, ale brankáři zatím nemuseli zasahovat.

00:05

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Kuzněcov) – Chvostov, Pepeljajev, Trončinský, Starosta, Putilov, Sokolov, Djakov – Sitnikov, Skorochodov, Žukov – Andersson, Savinainen, Dixon – Chlyncev, Krysanov, Knjazev – Olunov, Petrov, Jacenko, Gorbunov.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Fokin) – Bondarev, Kondratěv, Katičev, Borodkin, Klimontov, Vasilčenko, Artamov, Fljagin – Čistov, Bulis, Kuzněcov – Kosticyn, Kontiola, Abdullin – Glinkin, Popov, Kokujov – Mokin, Osnovin, Valejev.

Rozhodčí: Bondar, Tsyplakov – Majtak, Pronskich.

00:01

Vzájemná utkání

V loňské sezóně spolu obě mužstva sváděla vyrovnané souboje. V tom pvním zvítězila Jugra na svém ledě 2:1 po prodloužení a o necelý týden později jim tento zápas Čeljabins vrátil, když zvítězil stejným poměrem, ovšem v základní hrací době. Také letos spolu oba celky hráli v rámci připravného utkání a také v tomto případě byl Čeljabinsk na svém ledě úspěšnější. Tentokráte vyhrál v poměru 5:2.

Hosté jak již bylo nastíněno, jsou v tabulce před svým dnešním soupeřem, ale žádná sláva to také není. Čeljabinsk má po 21 odehraných zápasech na svém kontě 28 bodů a snaží se zápas od zápasu probojovat do postupové osmičky. Výsledky tomu odpovídají, z posledních pěti utkání dokázal Traktor čtyřikrát zvítězit, jen v posledním ligovém zápase Čeljabinsk podlehl na ledě Jekatěrinburgu poměrem 0:2.

Domácí Jugra, která je současně desátá v tabulce Východní konference, dýchá na krk právě soupeřům z Čeljabinsku, na které ztrácí 3 body s tím, že mají odehráno o jedno utkání více. Domácí prožívají velmi špatnou sérii, již v šesti zápasech za sebou nedokázali získat ani jediný bod. Naposledy jim v tom zabránil Magnitogorsk, který je porazil na jejich ledě poměrem 5:2.

Dobré odpoledne, dnešní utkání Kontinentální hokejové ligy nás zavádí mimo jiné na stadion celku Jugra Chanty-Mansijsk, na jejichž hřiště zavítají hosté z Traktoru Čeljabinsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 29. Chvostov (Petrov), 49. Starosta (Savinainen), 54. Skorochodov (Starosta) – 32. Kuzněcov (ondratěv, Bulis), 37. Popov, 56. Kuzněcov (Klimontov), 61. Bulis (Kuzněcov)

Rozhodčí: Bondar, Tsyplakov – Majtak, Pronskich