Vítkovice – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Zlín – Poruba 2011 5:0 (kon.) | Třinec – Vsetín 5:1 (kon.)
HC Litvínov – HC Plzeň 1:4 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 7:2 (kon.) | Liberec – Písek 4:1 (kon.)
Olomouc – Havířov 2:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 5:2 (kon.) | Slavia – Hr. Králové 7:1 (kon.)
Pardubice – Č. Budějovice 0:3 (kon.) | Sparta – Letňany 6:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
HC Kometa Brno
Pátek 06.12.2013, 13:00 • ČEZ aréna Ostrava • Extraliga staršího dorostu

Po nepříliš povedené první třetině se vítkovičtí přece jen dostali do tempa a dotáhli dnešní zápas do vítězného konce. Ve druhé části strhli domácí vedení na svou stranu a i přes snížení Komety otěže zápasu už nepustili.

Z tohoto utkání je to tedy vše, dovoluji si Vás ale pozvat od pěti hodin ke sledování textového onlajnu ze zápasu Tipsport extraligy mezi Vítkovicemi a Karlovými Vary.

Zatím Vám přeji pěkné odpoledne. (15:09:32)

60:00

59:58
    Hosté brání svou prázdnou branku úspěšně.

59:51
    Kotouč v bezpečí z pohledu Vítkovic.

59:39
    Kometa se jako velká voda navalila do pásma, domácím se ale podařilo dostat k puku včas.

59:30
    Brňané vyhráli vhazování u své branky, Šindelka sprintuje na střídačku.

59:25
    Oddechový čas pro hosty.

59:06
    Vítkovičtí u gólmana Komety, ani jejich pokusy nejsou přesné.

58:27
    Hra v pásmu před Waneckim, ale hosté nemají na střely moc času.

58:06
    Hájek se dostal k opuštěnému puku, předvedl dvě, tři stahovačky, nakonec jej však domácí stačili zpacifikovat.

57:41
    Stupka se dobře postavil před Šindelku, ale kotouč do branky nedostal.

57:09
    Šindelka zasahovat nemusel, střela Stránského skončila na zadním mantinelu.

56:34
    Hosté se v pásmu dlouho nezdrželi, vítkovičtí zakládají útok od své klece.

55:58
    Na opačné straně to zkusil Denk, ale Wanecki jeho pohyb vystihl.

Kometa právě vstřelila branku!
    Brnu se přece jen podařilo snížit, hráči přetavili atak Waneckiho branky v kontaktní gól, po nahrávce Kubeše snižuje RICHARD GARČIC – 4:3. Asistence: Jakub Kubeš.

53:34
    Hosté vtrhli do pásma, ale na Wanckiho si nepřišli.

53:09
    Vítkovičtí kontrolují puk.

52:44
    Domácí vyhodili a dostali se do pásma, za podražení je vyloučen hostující Hájek. Oba celky hrají ve čtyřech.

52:30
    Wanecki je pozorný, hosté si začínají zoufat.

52:08
    Šance pro hosty, za držení putuje za katr domácí Fajkus.

51:27
    Vítkovičtí padají do střel svého soupeře, Kometě se nedaří přihrávky.

51:00
    Hosté se dostali k puku a co nejrychleji se snaží dostat do pásma.

50:32
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí se snažili u Šindelky najít skulinku, ŠIMON STRÁNSKÝ si nakonec objel branku a z otočky poslal puk do branky – 4:2. Bez asistence.

50:05
    Vítkovičtí dostali puk pod kontrolu.

49:31
    Brňané u domácí branky, Wanecki je ale proti změně skóre.

48:50
    Vítkovicím se v těchto chvílích nedaří přesunout hru do bezpečnějších vod.

48:13
    Hosté velmi touží po srovnání, Wanecki opět řešil nepříjemný závar.

47:57
    Nebezpečný závar u Waneckiho, ale ten už drží kotouč.

47:33
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

47:26
    Snaha Komety je pozastavena pro ofsajd.

47:02
    Vítkovičtí prověřili Šindelku, a hra se opět přesunuje na opačnou stranu.

46:27
    Hosté pokračují ve hře v útočném pásmu.

46:06

45:42
    Biolkova střela mezi betony se neujala.

45:28
    Kometa usazena v pásmu, ale domácí se také brání dobře.

44:54
    Vítkovičtí vyhazují kotouč.

44:35
    Wanecki padl po jedné prudké střele na zem otřesen, hostující hráč jen kroutí hlavou.

44:06
    Za podražení je vyloučen domácí Kafka, hosté mají šanci na srovnání.

43:23

43:06
    Hosté sehrávají své oslabení na výbornou, znovu se osvobozují.

42:44
    Vítkovičtí znovu v pásmu.

42:33
    Dvořák se dostal s pukem až k brance, jeho nahrávka na sjíždějícího si spoluhráče však neprošla.

42:18
    Hosté vyhodili kotouč a následují ho do pásma.

41:58
    Domácí v pásmu.

41:23
    .... byl však faulován Havlátem, který si odsedí trest za vražení na hrazení.

41:13
    Vítkovický kapitán Kafka se protáhl podél mantinelu do pásma...

40:35
    Kotouč pod kontrolou hostujícího celku, který se snaží dostat do pásma.

40:07
    Vítkovičtí vyhrávají vhazování.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:28.

Domácí po přestávce přidali, zlepšili hru i pohyb. To vše se jim vyplatilo, gólem v závěru druhé části se dostali dokonce do vedení. Brněnští hráči, jakoby zvolnili, ale manko jedné branky se dá hravě zvrátit, proto si počkejme na další třetinu.

40:00

39:39
    Šindelka má plné ruce práce, ale je úspěšný.

39:15
    Vítkovice usazeny v pásmu jako při přesilovce.

38:40
    Hosté se brání úspěšně, příliš se jim však nedaří přesunout hru do bezpečí.

38:02
    Vítkovičtí se přesunují pomalu ale jistě do pásma před Šindelku.

37:23
    Obě mužstva střídají.

36:57
    Domácí branka byla v mírném ohrožení, Biolek ani Denk své akce do konce nedotáhli.

36:25
    Hosté se tlačí do pásma, ale nedaří se jim.

35:56
    Domácí si otevřeli před Šindelkou střelnici a útočili na něj ze všech stran. Už už se zdálo, že budou svých neproměněných šancí litovat, když se brněnský gólman přece jen kapituloval po střele DANIELA SPRATKA, který strhává vedení na stranu Vítkovic – 3:2. Asistence: Martin Stoklásek, Dominik Kafka.

35:11
    Kometa v útoku, Wanecki měl ale dobrý výhled.

34:44
    Vítkovičtí u Šindelky, ale brňané hrají pozorně.

34:18

33:44
    Kotouč končí na domácí střídačce.

33:03
    Vítkovičtí uklidňují hru a rozehrávají pomalu od své branky.

32:28
    Brněnští u Waneckiho, ten jednu ze střel pouze vyrazil, Havlát se mohl dostat k puku a využít odkryté klece, ale byl ubráněn.

32:08
    Hosté mají puk pod kontrolou.

31:24
    Garčic se dostal až k vítkovické brance, ale byl tísněn, nevystřelil přesně.

30:55
    Hraje se nahoru dolů.

29:46
    Zakázané uvolnění Brna.

29:27
    Vítkovice usazeny v pásmu, Šindelka je připraven.

29:00
    Hosté v pásmu, domácí k nim přistupují rychle.

28:37
    Šikovná akce Horkého, ale Wanceki měl dobrý výhled.

27:55
    Teď se naopak musí mít na pozoru Wanecki, jeho pozornost prověřil Hroudný.

27:19
    Vítkovice kontrolují kotouč a přesunují se do útoku.

26:59

26:38
    Jáchym ani Beneš skulinku v brance nenašli.

26:09
    Brňané vyhazují kotouč.

25:41
    Vítkovičtí v rozjetém přihrávkovém kolotoči, ale Šindelka je pozorný.

25:08
    Pokus Brna o vyhození neprošel.

24:57
    Za držení protihráče bude dvě minuty odpočívat hostující Švajnar.

24:38
    Před branku si nabruslil Kafka, ale netrefil puk podle představ.

24:35
    Vítkovičtí jsou při chuti, znovu atakují Šindelkovu klec.

24:20
    Je srovnáno! Vítkovičtí se doslova nahrnuli k brance jako velká voda, za asistence Jáchyma se přesnou střelou prezentoval KRYŠTOF BENEŠ – 2:2. Asistence: Tomáš Jáchym, Petr Šendera.

23:55
    K ničemu se ale nedostali, musejí se tedy vrátit zpět.

23:37
    Brňané přesunují hru do útočného pásma.

23:00
    Biolek si sjížděl k brance, ale Krenželok mu lehl do dráhy střely.

22:43

22:27
    Stránský s pukem byl vytlačen z dobré střelecké pozice.

22:13
    Kotouč u Wanckiho, ale vítkovičtí jej mají plně pod kontrolou.

21:42
    Vítkovickým se daří udržet puk v pásmu, zleva to zkusil Stránský.

21:30
    Zakázané uvolnění ze strany Komety.

21:12
    Vhazování po levici brněnského brankáře.

20:39
    Hájek se prodíral do pásma, ale zeď v podobě Šendery jej za kruhy nepustila.

20:20
    První zákrok této třetiny pro Šindelku.

20:09

20:01
    Vítkovice budou hrát osm vteřin v přesile.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:47.

Hosté byli v první třetině lepším týmem, více si na ledě rozuměli a vstřelili dvě branky. Vítkovickým se podařilo vyzrát na Šindelku až v závěru první části a mají o přestávce co dohánět.

20:00

19:49
    Hostující gólman prozatím drží hubené vedení Brna.

19:20
    Slánskému se v pozici klečícího střelce u levé tyče nepodařilo ani natřikrát dostat puk za Šindelkova záda.

19:01
    Domácí usazeni před Šindelkou.

18:41
    Obrovská hrubka domácích, do sóla byl vyzván Denk, ale díky hráčům, kteří mu dýchali na záda, nebyl ve svém zakončení úplně stoprocentní.

18:31

18:13
    Kometa se téměř okamžitě uvolňuje tvrdým odpalem až k domácí brance.

18:09
    Za vražení na hrazení bude pykat hostující Biolek.

17:33
    Kotouč pod kontrolou hostů, kteří se přesunují před Waneckiho.

17:05
    Vítkovičtí u puku, snaží se rozehrát.

16:51
    Domácí přece jen snižují – Jáchym projel brankovištěm, ale namířil jen do Šindelky, volného puku si bleskově všiml VLASTIMIL MALINA a poslal jej nad gólmanovo rameno – 1:2. Asistence: Tomáš Jáchym, Kryštof Beneš.

16:39
    Domácí se dostali do útočného pásma.

16:12
    Vítkovičtí kombinovali na zakázané uvolnění.

15:41
    Přetahovaná o kouč ve středním pásmu.

15:22
    Hosté mají více ze hry, domácímu mužstvu se nedaří nic vymyslet.

14:48
    Efektní protiútok hostů byl zmařen dobrým obranným zákrokem vítkovického hráče.

14:23
    Vítkovičtí se usadili v pásmu, ale moc si nerozumějí.

13:42
    Hosté v situaci dva na jednoho, Hasoň poslal puk do jízdy Garčicovi, ale ten nezakončil podle představ.

13:11
    Kometa se dostala puku a okamžitě míří na vítkovickou klec.

12:46
    Wanecki musí být ve střehu, hosté okupují jeho území.

12:20
    Vítkovičtí kontrolují puk, ale hosté jim brání v rozehrávce.

11:51
    Jen pár sekund po přesilovce přidávají brňané druhou branku, když se po přesné přihrávce trefil RICHARD GARČIC – 0:2. Asistence: Jan Švejda.

11:42

11:11
    Brněnští opět usazeni před Waneckim.

10:49
    V rohu urputně bojuje o kotouč Beneš a šetří tak cenné vteřiny.

10:36
    Vítkovičtí se osvobozují vyhozením k Šindelkovi.

10:28
    Hroudný pálil od modré, ale jen do klubka hráčů.

10:17
    Hosté pevně usazeni v útočném pásmu, zkoušejí jednu střelu za druhou.

09:42
    Za hákování bude pykat vítkovický Kafka.

09:10
    Je tady první branka – Hroudného střela se jen odrazila od Waneckiho výstroje, agilní MARTIN BIOLEK umístil puk do odkryté části klece – 0:1. Asistence: Daniel Hroudný, Jakub Kubeš.

09:02
    Kubeš se prosmýkl až před branku.

08:48
    Hosté poslali puk také na zakázané uvolnění.

08:14
    Protiútok domácích hosté zarazili v samotném počátku.

08:00
    Hosté se drali do branky, Wanecki předvedl efektní zákrok.

07:51
    Zakázané uvolnění vítkovického mužstva.

07:38
    Vítkovičtí vtrhli do útočné třetiny, ještě před samotným zakončením ale přišli o puk.

07:26
    Hostující Horký prověřil vítkovickou jedničku.

07:18
    Wanecki si připisuje další zákrok z rychlého protiútoku.

06:48
    Vítkovičtí v pásmu, ale v rohu přišli o puk.

06:29
    Biolek u branky, snažil se protlačit puk mezi betony domácího brankáře.

06:09
    Hosté poslali kotouč do středního pásma.

05:56
    Vítkovičtí u brněnské klece a hledají skulinku v brance.

05:24
    Švajnar se protáhl mezi kruhy, jeho střelu přes obránce lapil Wanecki do lapačky.

05:17
    Hosté se snaží rozehrát, ale nemohou se dostat z vlastního pásma.

04:43
    Biolek na Waneckiho lapačku nevyzrál.

04:27
    Kometa se protáhla do pásma.

03:51
    Přetahovaná o puk končí vždy před kruhy obou mužstev.

02:53
    Vítkovičtí rozehrávají ze středního pásma.

02:21
    Dobrý zákrok vítkovického gólmana, vhazuje se po jeho levici.

02:00
    Šindelova pozornost vyzkoušena Fajkusem, Stupkou i Spratkem.

01:39
    Domácí usazeni v pásmu.

01:16
    Po ataku brněnské klece zazvonila tyč, rozhodčí upažuje.

00:35
    Wanecki v pohotovosti, připisuje si první zákrok.

00:17
    Hosté krouží s pukem po svém obraném pásmu.

00:01

Rozhodčí již testují práci paní rolbařky.

Věřím, že Vás neodradila ani časná popolední hodina ke sledování onlajnu. Udělejte si pohodlí a správně se nalaďte – za chvilku začínáme.

Nejlepším hráčem Vítkovic je útočník Tomáš Jáchym se sedmatřiceti body (13+24). Nejlepším střelcem se po posledním kole stal Vlastimil Malina se čtrnácti přesnými zásahy (14+15). Pozici nejlepšího obránce stále drží Ivan Puzič se třinácti body (3+10). Nejtrestanějším hráčem je obránce Dominik Rudl s devětadvaceti trestnými minutami. Nejvytíženějším z vítkovických gólmanů je Michal Wanecki s úspěšností 92,85% a průměrem 2,28.

Lídrem kanadského bodování Komety je Roman Dymáček s čtyřiadvaceti body (14+10), nejlepším snajprem je ale Richard Garčic se sedmnácti přesnými zásahy (17+6). Libor Hájek je s dvanácti body nejlepším obráncem (4+8). Titul nejtrestanější hráč týmu patří obránci Janu Švejdovi, který nasbíral už 64 trestných minut. Gólmanem s nejvyšším počtem odchytaných minut je Zdeněk Slavíček úspěšností 89,38% a průměrem 2,67.

Obě mužstva se v letošní sezóně setkávají už počtvrté. V předchozích zápasech měly navrch vítkovičtí, když vyhráli všechna tři utkání, dvakrát ale až po základní hrací době – skóre 13:9. Ve vzájemných zápasech se nejvíce dařilo vítkovickému Samuelovi Ollenderovi (0+6) a Tomáši Jáchymovi (2+3). Za brněnské nejvíce bodoval Daniel Hroudný (4+1) a Roman Dymáček (3+2).

RAKO extraliga staršího dorostu míří ke svému konci – tedy, ke konci základní části. Ve vítkovické aréně se právě dnes odehraje její předposlední kolo. Vítkovičtí tentokrát změří síly s týmem Komety Brno.

Domácí z posledních čtyř zápasů získali devět bodů, a i když podlehli jen Zlínu, který jim v tabulce dýchá na paty, dokázali své prvenství uhájit. S pětapadesáti body, bilancí 15-4-2-5 a skóre 114:62 jim patří první příčka zaslouženě. Hostující Kometa má o pět bodů méně, a to ji zajišťuje 4. místo s bilancí 15-1-3-8 a skóre 104:78. Pro Brno je tento zápas posledním, závěrečné kolo si předehrálo již včera. kdy na domácím ledě podlehlo Třinci 1:4. Z posledních čtyř zápasů tak brněnští vydolovali šest bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 17. Malina (Jáchym, Beneš), 25. Beneš (Jáchym, Šendera), 36. Spratek (Stoklásek, Kafka), 51. Stránský – 10. Biolek (Hroudný, Kubeš), 12. Garčic (Švejda), 55. Garčic (Kubeš)

HC Vítkovice Ridera: Wanecki (Zavadil) – Šendera, Krenželok, Fajkus, Bartek, Čechman, Krčmář, Veřmířovský – Beneš, Malina, Stoklásek, Kafka, Horvát, Slánský, Spratek, Jáchym, Stupka, Stránský, Bernát
    HC Kometa Brno: Šindelka (Dostál) – Hájek, Sedláček, Marcello, Švejda, Švajnar, Kubeš – Nohel, Zohorna, Dvořák, Hasoň, Denk, Biolek, Horký, Garčic, Hroudný, Havlát

Rozhodčí: Koziol J. – Adamec R., Poruba M.