Toronto – Dallas 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – San Jose 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:3 (kon.)
Montreal – Boston 2:1 (kon.) | Tampa – Ottawa 3:1 (kon.) | Florida – Winnipeg 5:2 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 5:1 (kon.) | Nashville – Carolina 2:5 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:3 (kon.)
Edmonton – Colorado 8:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Dallas Stars
Pátek 06.12.2013, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Pro dnešek je to ode mne všechno. Přeji vám příjemný zbytek noci a pokud možno ve zdraví přežitý páteční den ve společnosti orkánu Xaver. (04:14:23)

Tři hvězdy utkání

1. Jonathan Bernier (TOR) 48 zásahů, 2 góly, úspěšnost 96,0 %
    2. Trevor Smith (TOR) 1+0
    3. Nazem Kadri (TOR) 2+0

Československá stopa v utkání

Žádný Čech ani Slovák se v tomto utkání na ledě neobjevil.

Dnešní utkání sledovalo 19 164 spokojených diváků.

Střely na branku v prodloužení:
    TOR 2 – DAL 6.

Střely na branku v celém utkání:
    TOR 24 – DAL 50.

Ač byl v prodloužení Dallas mnohem aktivnějším týmem, z nenápadné akce se nakonec radují domácí. Toronto celý zápas neprohrávalo a tak si bod navíc asi zasloužilo více, ač měli hosté drtivou střeleckou převahu.

64:18
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Toronto nakonec přeci jen vítězí! TREVOR SMITH před brankou tečoval Gardinerovu střelu mimo dosah brankáře. Asistence: Jake Gardiner, Dion Phaneuf.

63:33
    Gardiner si od modré sjel s pukem až do středu kruhu, ale poté netrefil branku.

62:40
    Kessel ujížděl po pravém křídle. Kadri na středu byl pokrytý, tak se rozhodl pro střelu, kterou Lehtonen schoval do náruče.

62:10
    Connauton si hned po buly vybruslil na střed a bekhendem střílel na lapačku. Brankář byl pozorný.

62:04
    Opět Gončar. Bernier vyrážečkou mimo hrací plochu. Vhazuje se před ním.

61:59
    Chiassonovu ránu Bernier přikryl lapačkou na svém rameni.

61:00
    Na obou stranách zatím po jednom náznaku šance, hraje se ve velmi svižném tempu.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině:
    TOR 7 – DAL 17.

Třetí třetina přinesla místy drtivý tlak Dallasu, který si své dvojí vyrovnání skutečně zasloužil. Ač se Toronto dostalo v přesilovce podruhé do vedení, nemělo dostatek sil ho uhájit. Druhé vyrovnání Dallasu se zrodilo také v přesilovce (do dnešního zápasu úspěšnost pod 12 %, druhá nejhorší v lize) a to ještě jeden gól hostů taktéž v přesilovce nemohl být uznán pro teč vysokou holí. Jdeme do prodloužení.

60:00

59:36
    Bernier radši přikryl puk před dojíždějícími hráči.

58:58
    Opět Gončar, dnes pálí jako za starých časů. Tentokrát vedle.

58:45
    Ten táhl po pravém křídle van Riemsdyk, bekhendem Lehtonena nepřekonal.

58:37
    Seguin v rozhodujcím okamžiku upadl a založil tak rychlý protiútok domácích.

58:00
    Nahození od modré vyrazil Bernier jen před sebe, naštěstí do míst, kde nikdo v bílém nestál. Další zakázané uvolnění.

57:54
    Toronto se brání jen horko těžko a teď jen za cenu zakázaného uvolnění.

57:23
    Hosté při chuti, střílel Ničuškin.

57:14
    Dallas právě vstřelil branku!
    Opět teč polovysoké střely, ale tentokrát bylo všechno v pořádku a Dallas se vyrovnání přeci jen dočkal! Střílejícím byl Kevin Connauton a tečujícím opět SHAWN HORCOFF. Využitá přesilovka, u Stars věc nevídaná. Asistence: Kevin Connauton, Sergej Gončar.

57:01
    Gončarovu ránu Bernier vyráží do rohu.

56:15
    Seguin promáchl Bennovu přihrávku, Dallas se sám vystrnadil z pásma.

55:55
    Další vyhození.

55:29
    Seguinovu ránu Bernier vyráží a následně beci vyhazují.

55:18
    McClement zbytečně hrábnul holí po Seguinovi a dává Dallasu další šanci ke srovnání skóre. Podražení.

54:40
    Ničuškin si kličkou položil brankáře, druhou zpětnou kličkou zkoušel zasunout podél něj do branky, ale měl to na dlouhou hůl a minul!

53:10
    Benn se snažil vytáhnout puk zpoza branky a rychle zasunout, obránce však přistoupil rychle a vrátil ho zpátky za branku.

52:45
    Horcoff nahazoval na Berniera z nemožného úhlu, ale účel to splnilo. Puk se odrazil před branku, kde však nikdo v bílém nečíhal.

52:10
    Až nyní se dokázali domácí na chvíli vymanit z velkého tlaku.

51:45
    Nyní to vypadá jak na přesilovce Dallasu, ač se hraje 5 na 5.

51:10
    Seguin měl na pravé straně dostatek prostoru, najel si do velmi dobré pozice, ale Bernierova lapačka byla na svém místě a nedovolila hostujícímu útočníkovi skórovat! Seguin poté jen zvedl oči v sloup.

49:44
    A skutečně měl hůl příliš vysoko. Rozhodčí branku neuznávají a Dallas se tak musí snažit dál.

49:44
    Zkoumá se video, zda Horcoff netečoval střelu od modré vysokou holí!

48:37
    Bernier pokryl střelu od modré i v krkolomné pozici dorážku Whitneyho!

47:51
    Fraser zahákoval Ničuškina a Dallas má velkou šanci vyrovnat.

47:36
    Domácí povzbuzeni, Ashton vyzkoušel Lehtonena.

46:58
    Nakonec však přeci jen kapituloval! Kessel vracel napříč třetinou puk na modrou Fransonovi, který si všiml mezi kruhy číhajcího NAZEMA KADRIHO, adresoval mu střílenou přihrávku a domácí útočník ji jemně tečoval na vzdálenější tyč! Toronto využívá přesilovku a jde opět do vedení! Asistence: Cody Franson, Phil Kessel.

46:38
    Kessel střílel zleva, van Riemsdyk dorážel, ale Lehtonen drží! Hlavně proti dorážce předvedl skvělý zákrok.

46:17
    Goligoski krosčekoval van Riemsdyka a oslabuje svůj tým v opravdu nevhodnou chvíli. Druhá přesilovka Toronta.

46:12
    Phaneuf ve své šanci přestřelil.

45:49
    Seguinova zpětná přihrávka před brankou nikoho nenašla.

45:39
    D'Amigo prověřil Lehtonena. V brance ale skončil jen jeden z bránících hráčů.

45:14
    Lehtonen odpaluje kotouč před dojíždějícím útočníkem, který předtím nedokázal zpracovat prudkou přihrávku na holeně.

44:15
    Zničehonic mohl ujíždět na druhé straně sám na branku Kessel, avšak spoluhráč se nestihl vrátit do střední třetiny. Hledištěm to jen smutně zahučelo.

43:47
    Hosty vyrovnání povzbudilo a tlačí svého soupeře.

43:08
    Další obrovská šance Dallasu, Bernier jen s vypětím všech si udržel puk před brankovou čárou po akci Jamieho Benna!

41:52
    Chybu Toronta při střídání hosté dokázali využít! Ničuškin se ve středním pásmu zmocnil volného puku, přejel modrou, posunul za sebe na Horcoffa, který nádhernou přihrávkou vyzval ERIKA COLEA k jemné teči, na kterou Bernier neměl šanci reagovat! Je vyrovnáno. Asistence: Shawn Horcoff, Valerij Ničuškin.

41:20
    Raymond se snažil před brankou najít Smitha, avšak přihrávku mu poslal za brusle.

40:50
    Whitney se téměř prodral až ke střele. Na poslední chvíli byl od puku odstaven.

40:31
    Kessel byl v pokusu o brejk zastaven, tak jen nahazuje a střídá.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:04 hod.

Střely na branku ve 2. třetině:
    TOR 8 – DAL 12.

I druhá třetina přinesla zajímavý hokej s dostatkem šancí na obou stranách. Brankáři jsou však dnes oporami svých týmů a dovolili střelcům zatím jediný gól. Tomu už skutečně zabránit nešlo. Ač je Dallas stále střelecky aktivnější, je to právě tento tým, který bude ve třetí třetině dohánět manko.Je tomu tak i díky skutečně mizerným přesilovkám hostů.

40:00

39:15
    Chiasson pálil zprava, Bernier vyrazil na druhou stranu, kde dojížděl úplně osamocený Whitney. Bohužel pro něj mu přišel puk pod nohy, takže do něj holí jen tak plácnul a kotouč se jen pomalu plazil po ledě směrem k prázdné brance. To bylo jediné štěstí Toronta, protože jinak to byl jasný gól! Takto se Bernier stihl přemístit a skokem puk zastavit.

38:54
    Benn nabral ve střední třetině rychlost, najel mezi čtveřici bránících domácích a jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

38:38
    Ihned po buly se opět připomněl Gončar, tentokrát branku vůbec netrefil.

38:30
    Hra je nyní velice rychlá, akce střídá akci, u všech ale chybí finální přihrávka či zakončení. Ztráta puku a rychle na druhou stranu. Až Toronto nezvládlo rozehrát a je tu zakázané uvolnění.

37:12
    Po Bernierově zákroku zůstal kotouč chvíli volný před brankovištěm, ale nikdo se k němu nedostal a brankář ho nakonec odpálil holí.

36:57
    Lehtonen radši přikryl odražený puk před dojíždějící dvojicí.

36:03
    Jamie Benn si nikým neobtěžován vyjel zpoza branky, ale nedokázal procpat puk nad ramenem Berneira! Gólman domácích měl dobře pokrytý prostor.

35:52
    Gončar, tentokrát od modré, nastřeloval do chumlu hráčů před brankou. Žádná teč se nekonala, puk skončil v Bernierově náruči.

35:00
    Hosté hrají s pukem podél mantinelů, ale dovnitř své třetiny je Toronto nepouští.

34:19
    Nepřesná rozehrávka Maple Leafs přináší zakázané uvolnění.

33:26
    Na konci oslabení se dokonce do šance dostali i hosté, ale Bernier dvakrát dobře zasáhl proti Bennovým pokusům.

32:33
    Dvě výborné příležitosti krátce po sobě si vytvořili domácí hráči, ale v obou případech jen těsně minuli branku!

31:42
    Hosté se osvobozují.

31:25
    Fiddler nepustil Kadriho před branku, ale jen za cenu faulu. Držení. První přesilovka Toronta.

31:13
    Gardiner pálil pouze do připraveného gólmana Dallasu.

30:54
    Clarkson po buly netrefil branku.

30:49
    Puk se ocitl v ochranné síti nad Lehtonenovou brankou a hra je přerušena.

29:30
    Fiddler po přihrávce zpoza branky v těžké pozici minul.

28:41
    van Riemsdyk již v plném počtu hráčů z rohu přihrál úplně volnému a napřaženému Fransonovi, jehož ránu Lehtonen kryl.

28:22
    Seguin se dostal ke střele z levého kruhu, ale přestřelil.

27:30
    Goligoski zachytil pokus o vyhození, předal puk na modré Whitneymu, Bernier chytá a dává spoluhráčům možnost vystřídat.

26:46
    Toronto se ihned osvobozuje.

26:36
    Kadri se snažil udělat místo parťákovi s pukem, ale přehnal to a jde si posedět za nedovolené bránění. Dallas má druhou možnost přesilovky v tomto utkání.

26:13
    Kuljomin se ocitl v dobré pozici v levém kruhu, Lehtonen se zaskočit nenechal.

25:10
    Jamie Benn si vybruslil mezi kruhy, napoprvé puk minul, ale napodruhé už dokázal vystřelit, Bernier vyráží ramenem.

24:54
    Kadri po pravém křídle ujížděl, ale obránce mu visel na zádech dostatečně silně na to, aby ho odvezl za branku.

24:24
    Whitney zápěstím vystrašil Berniera.

23:48
    Rychlý protiútok hostů v situaci 2 na 2 skončil nepřesnou přihrávkou ještě ve středním pásmu.

23:08
    Bernier vyřešil souboj u své levé tyče tím, že lapačkou přikryl puk. Drobná strkanice byla poté rozehnána dřív, než z ní mohlo vzejít něco vážnějšího.

22:40
    Domácí jsou najednou při chuti a napadají rozehrávku Dallasu.

20:58
    V akci před gólem padající van Riemsdyk vzal s sebou na led obránce Dallasu Daleyho, který zůstal ležet u zadního mantinelu a z ledu musel za pomoci spoluhráčů a doktora. Míří rovnou do kabiny. Vypadá to na problémy s kolenem.

20:58
    Kessel za brankou vybojoval puk, van Riemsdyk přihrál před branku najíždějícímu NAZEMU KADRIMU, jenž z první překonal přesouvajícího se Lehtonena. Domácí jdou do vedení! Asistence: James van Riemsdyk, Phil Kessel.

20:25
    Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním Dallasu.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 2:02 hod.

Střely na branku v 1. třetině:
    TOR 7 – DAL 15.

Po velmi ospalém, až se dá říct nudném, začátku jsme nakonec viděli docela zajímavou třetinu, které chyběly jen góly. Aktivnější jsou zatím hosté z Dallasu, avšak největší šance ke skórování si připravili ke konci třetiny domácí. Tyč a velmi dobrý Lehtonen však udrželi bezbrankový stav. Třešničkou na dortu se stala krátká pěstní roztržka mezi oběma kapitány, jev, který není zase tolik k vidění.

20:00

19:01
    Gončar se opět dostal do zajímavé pozice, ale zatím mu není souzeno.

18:36
    Roussel přejel modrou a švihem vystřelil. Bernier ani nemusel přerušovat hru, poslal puk za branku.

18:09
    Zajímavá příležitost Toronta po zisku puku v útočné třetině, Lehtonen u své levé tyče připraven a mezírku nenechal.

16:35
    Chiasson na druhé straně připomněl Bernierovi, aby moc neodpočíval.

16:13
    van Riemsdyk dvakrát dorážel Fransonovu střelu od modré, ale ležící Lehtonen udržel beton u tyče a zabránil domácímu útočníkovi skórovat!

15:36
    Franson napřáhl na modré a trefil pravou tyč Lehtonenovy branky!

15:15
    Po skončení přesilovky branku konečně trefili, ale Dillon Berniera nepřekonal.

15:12
    Domácí v plném počtu. Až koncem přesilovky se Dallas dokázal usadit v útočném pásmu, ale krom jedné střely od modré mimo nic nevymyslel.

14:00
    Stars ale přesilovku nehrají příliš dobře a potvrzují tak svoji mizernou úspěšnost v této herní situaci.

13:12
    Franson zasáhl holí Seguina příliš vysoko a hosté si zahrají první přesilovku.

13:08
    Connauton nepřekonal Berniera.

12:40
    Smith na druhé straně provětral Lehtonena.

12:16
    Eakin nikým nerušen, ač kolem něj jeli dva obránci domácích, projel až před branku a jeho střelu Bernier skvěle vykopl betonem!

11:30
    Kessel si po buly vybruslil na střed a švihem donutil Lehtonena k rychlému rozkleku.

11:10
    Pokračujeme 4 na 4.

11:09
    Po odpískání se strhla mela. Jamie Benn si šel s Phaneufem vyříkat předchozí srážku ve středním pásmu a oba kapitáni to nakonec začali řešit ručně. Vychladnout půjdou na trestnou lavici.

11:09
    Konečně první střela na branku v podání Toronta. Kapitán Phaneuf se dostal do dobré pozice, ale Lehtonen nebyl dostatečně vychladlý, aby toto pustil za sebe.

10:17
    Jeffreyho formace motala hráče Toronta, ale také ani nevystřelila.

09:00
    Máme za sebou 9 minut hry a v kolonce střel na branku u Toronta svítí velká nula.

07:28
    Gončar se vydal na výlet až před branku. První střelou minul, od zadního mantinelu se ale puk vrátil k němu na brankoviště a druhým pokusem už přidělal Bernierovi mnoho starostí.

06:32
    Hosté ujížděli ve třech, avšak přihrávka žabičkou přes posledního beka Toronta přeskočila i hůl připraveného Jeffreyho.

06:03
    Goligoski si tak dlouho rovnal puk na střelu, až ho nechal za sebou. Do útoku můžou domácí.

04:51
    Whitney střílel mimo.

04:31
    Elitní formace Maple Leafs dlouho kombinovala podél mantinelů, ke střele se ale nedostala.

03:40
    Kessel vracel puk na modrou Phaneufovi, jehož střela těsně minula branku.

03:03
    Lehtonen nerozehrál přesně, avšak domácí hráči o puk v útočném pásmu zase rychle přišli.

01:43
    Eakin donutil Bernierovu lapačku k rychlému švihu.

01:28
    První náznak šance na straně Stars, ale křížná přihrávka před brankovištěm adresátovu hůl přeskočila.

01:03
    První minuta byla pouze oťukávací.

00:01
    Domácí v tradiční tmavě modré kombinaci, hosté v bílém, tak dnes nastoupili oby týmy do zápasu.

00:01

V Air Canada Centre, jedné z nejslavnějších současných hal NHL, je zatím stále tma. Na úvodní buly si ještě nějakou chvilku počkáme.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Gunnarsson, Phaneuf, Franson, Fraser, Gardiner, Ranger – Kessel, Kadri, Riemsdyk – Clarkson, Smith, Raymond – Kuljomin, Holland, Ashton – D'Amigo, McClement, McLaren.

Dallas Stars: Lehtonen (Ellis) – Daley, Goligoski, Oleksiak, Dillon, Connauton, Gončar – Peverly, Seguin, Jamie Benn – Chiasson, Eakin, Whitney – Jeffrey, Fiddler, Roussel – Ničuškin, Horcoff, Cole.

Rozhodčí: Hebert, Lee – Cvik, Murchinson.