Toronto – Dallas 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – San Jose 5:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:3 (kon.)
Montreal – Boston 2:1 (kon.) | Tampa – Ottawa 3:1 (kon.) | Florida – Winnipeg 5:2 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 5:1 (kon.) | Nashville – Carolina 2:5 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:3 (kon.)
Edmonton – Colorado 8:2 (kon.)
St. Louis Blues
5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
New York Islanders
Pátek 06.12.2013, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Skončil zápas mezi Blues a Islanders, který výsledkově dopadl jednoznačně. Hosté drželi, nebyli vyloženě horším týmem, jenže hra v oslabení je stála jakoukoli naději na bodový zisk. St. Louis tak po dvou prohrách vítězí, Islanders prohrávají 8. zápas v řadě. (04:31:55)

60:00

59:26
    Shattenkirk trefil před brankou spoluhráče Berglunda. Hosté za chvíli v plném počtu.

58:54
    Nielsen vyhodil, takže Grabner mohl vystřídat.

58:35
    Grabner je bez hole, ale domácí marně hledají prostor ke střele.

57:56
    Schwartz neměl na zadní tyči dostatek času k tomu, aby si srovnal puk a poslal ho za Nilssona.

57:31
    Budou k tomu mít šanci v přesilové hře. Dvě minuty dostává Andrew MacDonald (NYI) a hrubost.

57:15
    Ale domácí jsou ještě při chuti a snaží se přidat další trefu.

56:42
    Teď už se zápas opravdu jen dohrává.

56:05
    Nilsson chytá střelu ze středního pásma, hosté jsou kompletní.

55:23
    Bouwmeester zastavil snahu Clutterbucka o útok ve vlastním oslabení.

54:43
    Nebo naopak zhoršit. Pietrangelo poslal z vrcholu kruhu puk těsně mimo.

54:23
    Hosté si mohou alespoň upravit své mizerné statistiky z oslabení.

53:59
    Aaron Ness (NYI) dostává dvě minuty za držení.

53:19
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Naopak je z toho trefa na druhé straně a nyní už to je opravdu definitivní úder. Roy perfektní přihrávkou našel u vzdálenější tyče BRENDENA MORROWA, který vyhrál souboj s Tavaresem a poté i s Nilssonem. Asistence: Derek Roy, TJ Oshie.

53:00
    Třetí pětka Islanders se dostala do tlaku, Halák ale neřešil žádnou ošemetnou situaci.

52:05
    Bouchard tečoval střelu Hamonica těsně vedle Halákovy svatyně.

51:31
    Sympatické na hostech je, že to ještě nezabalili a snaží se s výsledkem něco udělat.

50:44
    Nielsen našel před brankou Vaneka, kterému ale poskakoval puk po hokejce. Hostující útočník nedokázal kotouč ztlumit a poslat ho za Haláka.

50:06
    Okposo přestřelil z vrcholu kruhu. Možná si mohl chvíli počkat, protože Bouwmeester podklouzl.

49:27
    Oshie po mantinelu poslal puk Backesovi. Jeho střelu Nilsson vyrazil.

48:27
    Hezká stahovačka dostala Sobotku do slušné příležitosti. Nilsson byl znovu ve střehu.

48:07
    Bouchard se natlačil do brankoviště, ale slovenský brankář ani nemusel zasahovat.

47:20
    Čas se poměrně rychle krátí a nevypadá to na to, že by hosté přerušili šňůru proher.

46:15
    Pietrangelo počkal na Roye, který si sjel z druhé vlny. Nilsson předvedl výborný zákrok proti jeho střele.

45:43
    Hickeyho střela byla snad třikrát tečovaná. Halák zasahoval poměrně zvláštním způsobem.

44:48
    Komunikace mezi Shattenkirkem a spoluhráči trochu zaskřípala, ale pro domácí to dopadlo dobře.

44:03
    Berglund udělal kličku na modré, což se většinou nevyplácí.

43:35
    Blues vyčkávají, až všichni vystřídají.

42:51
    Rozhodčí přerušil hru po boji u mantinelu, ze kterého se nikomu nepodařilo získat kotouč.

42:17
    Teď už se ale musel činit i Nilsson, který vytáhl další šanci Backese.

41:55
    Steen se snažil dostat do střelecké pozice. Ness ho ale dobře vybruslil a domácí šutér nedostal ke střele prostor.

41:17
    Bouchard byl úplně sám před Halákem, ale poskakující kotouč za něj nedostal ani na dva pokusy.

40:36
    Hostům se nepodařilo dostat puk z obranného pásma a Pietrangelo ho obratem vrátil na branku. Nilsson však byl připraven.

40:01

Andrew MacDonald vyrovnával na 1:1, ale přesně od té chvíle se vývoj zápasu zvrtl jednoznačně na stranu Blues. Islanders se nechali hloupě vylučovat a vzhledem k tomu, že jejich oslabení je nejhorší v celé soutěži, to nebylo nejlepší znamení. St. Louis dnes využilo 3 přesilovky ze 4, přičemž na to domácím stačily jen 4 střely.

40:00

39:57
    A ještě jedna šance. Steen ale z úhlu na hostujícího brankáře nevyzrál.

39:15
    Bouwmeester se dostal k další střele. Nilsson si ale zlepšil náladu.

38:38
    Grabner hledal od modré Nielsena, ale až k němu se přihrávka nedostala.

37:54
    Matt Martin (NYI) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Potrestán je ovšem také Vladimír Sobotka (STL) za krosček.

37:04
    Za brankou vybojoval kotouč Clutterbuck, ale jeho přihrávku na volného Cizikase obránci výborně pokryli.

36:24
    Islanders by nutně potřebovali přestávku, o které se částečně mohou vzpamatovat.

35:35
    Další střelecké pozice pro Bouwmeestera. Ten ale minul branku.

34:59
    Nechci pro hosty přivolávat nic špatného, ale měli by se hodně rychle probrat. Dva hráči v rohu napadali Berglunda a úplně zapomněli na před brankou stojícího MAGNUSE PÄÄJÄRVIHO, který si pohrál s Nilssonem. Asistence: Patrik Berglund, Jay Bouwmeester.

34:47
    Steen potvrdil, že je ve výborné formě. Zblízka umístil svůj pokus neskutečně přesně a Nilsson měl co dělat.

33:55
    Grabner se snažil protlačit puk na Cizikase, který číhal na brankovišti. Obtížná nahrávka ale neprošla.

33:18
    Berglund se přesto dostal do šance, Nilsson musel vytáhnout dobrý zákrok. Hosté poté vyhodili na zakázané uvolnění.

32:52
    Berglund dostal prostor ke kličce na střed, ale jeho střelu srazil Hickey.

32:23
    Střela Colea nadělala Nilssonovi velké potíže. Dorážející domácí už si pohlídali obránci.

32:06
    Backes a Oshie se snažili vymotat soupeře v obranném pásmu, nakonec se to nepovedlo.

31:14
    Dvě branky v rychlém sledu s hosty musely otřást.

29:33
    Hloupé vyloučení Carknera stojí hosty ještě větší problémy. DAVID BACKES dostal puk na modré, udělal dva roky a využil clony Oshieho. Namířil přesně do šibenice a Nilsson neměl nárok. Asistence: Alexander Steen, Kevin Shattenkirk.

29:02
    Matt Carkner (NYI) a Chris Stewart (STL) se dostali do křížku, ale místo bitky to skončilo tím, že oba borci skončili na zemi. Horší pro hosty však je, že Carkner dostává dvě minuty navíc za vyprovokování bitky.

28:37
    Na chvilku se Islanders znovu usadili v pásmu Blues, ale nedokázali si vytvořit střeleckou pozici.

27:58
    Pro hosty je to velmi nepříjemná rána. V oslabení jsou nejhorším celkem celé soutěže.

27:02
    Tak se zdá, že přesilovky budou dnes hodně důležité. DEREK ROY tečoval střelu Shattenkirka a volný kotouč poté ve změti hokejek dopravil až za hostujícího brankáře. Asistence: TJ Oshie, Kevin Shattenkirk.

26:20
    Matt Martin (NYI) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

26:10
    Výhoda pro domácí, přesilovku si po delší době zahrají také Blues.

25:19
    Islanders právě vstřelili branku!
    Vanek odvedl před brankou skvělou práci, když dokonale zaclonil výhled Halákovi. Střela ANDREWA MACDONALDA si tak našla cestu až do branky domácích. Asistence: Frans Nielsen, Kyle Okposo.

24:53
    Nielsen posunul mezi kruhy na Tavarese, ale jeho střela byla zblokována.

24:19
    MacDonaldovi přeskočil na modré puk hokejku, ale hostující bek rychle zareagoval.

23:54
    Derek Roy (STL) dostává dvě minuty za podražení. Zajímavější věc se stala při výhodě hostů, kdy Tavaresova střela trefila Haláka tak, že domácímu brankáři začala téct krev z úst.

23:30
    Bouchardovu střelu Halák dobře viděl a Clutterbuck už se k dorážce neprotlačil.

22:31
    Jenže udeřit mohlo na druhé straně. Jackman dostal hodně prostoru, ale z kruhu nenamířil přesně a minul branku.

22:14
    Ostrované ale dobře dostali domácí pod tlak.

21:38
    Teď ale domácímu brankáři vypadlo poměrně lehké nahození Hamonica. Naštěstí pro domácí mimo branku.

21:13
    Vanek dobře reagoval na divný odraz puku. Rychle nadzvedl hokejku obránci a vystřelil. Halák měl však beton na ledě včas.

20:49
    Druhá perioda začíná vlažněji než ta první.

20:01

Máme za sebou poměrně zajímavou první třetinu. V té se jednou prosadili domácí, když vteřinu před vypršením Vanekova trestu trefil přesně od modré obránce Bouwmeester. Je však paradoxní, že se domácí prosadili v početní výhodě. Ve hře pět na pět soupeře dokáží zmáčknout, ale nestandartní počet hráčů na ledě využívají spíš hosté, kteří jsou v takových momentech nebezpečnější. Po vyrovnané první třetině se máme ve druhé části na co těšit.

20:00

19:11
    A Halák si připisuje další zákrok, Bailey nestřílel špatně, ale jeho sraženou střelu stihl slovenský brankář zastavit.

19:00
    Začíná poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.

18:05
    Hosté byli pod tlakem, takže si pomohli jednoduchým vyhozením přes všechny čáry.

17:50
    Tarasenko natáhl puk na střed, ale jeho střela byla sražena do rohu hřiště.

17:06
    Další parádní akce hostů. Tavares servíroval před prázdnou branku Vanekovi, ale Rakušan puk netrefil. Od Tavarese každopádně výborná nahrávka.

16:14
    Nielsen s Grabnerem vyrazili do přečíslení. Dánský útočník to vzal na sebe, ale Halák podržel Blues.

16:00
    Alexander Steen (STL) a Andrew MacDonald (NYI) dostávají dvě minuty za držení. Oba současně.

15:52
    Při vyrovnaném počtu hráčů jsou domácí zatím nebezpečnějším týmem.

14:42
    Dvakrát za sebou předvedl skvělou práci v obraně Tavares.

14:12
    Po nepřesné rozehrávce se ovšem vrací puk zpět před branku Blues.

13:54
    A český obránce teď pěkně zpracoval na modré čáře výpad Nielsena.

13:14
    Polákova střela trefila před brankou stojícího Grabnera.

12:47
    Shattenkirk si sjel od modré pro přihrávku, ale z těžkého úhlu neměl čas pořádně zamířit.

11:47
    Domácím ale na využití přesilové hry stačila opravdu chvilka! JAY BOUWMEESTER si vyměnil na modré puk se Sobotkou a jeho rána prošla Nilssonovi mezi rukou a tělem. Asistence: Vladimír Sobotka, Ian Cole.

11:11
    A další kotouč míří k Halákovi.

10:46
    Ostrované zatím odvádějí v oslabení dobrou práci, Blues se v podstatě nedostali do pásma.

10:08
    Další šance pro Grabnera, který prodal svou rychlost. Tentokráte se nedostal do brejku a tak střílel, ovšem vzdálenější tyč minul.

09:48
    A další vyloučení. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Thomas Vanek (NYI).

09:24
    Oslabení je u konce, a tak se domácí znovu vydávají na prozkoumání terénu před hostující brankou.

08:44

08:12
    Blues se podařilo vyvést puk a chvíli ho udržet.

07:45
    Pietrangelo musel na šití, rána ho trefila zezadu do nekryté části hlavy.

07:30
    Poměrně hezká kombinace Ostrovanů skončila nepřesnou střelou Nielsena.

07:13
    Pietrangelo schytal tvrdou ránu MacDonalda.

06:44
    Série vyloučení pokračuje. Brenden Morrow (STL) dostává dvě minuty za sekání.

06:36
    Okposo nahrával před branku, kde byli hosté překvapivě ve výhodě. K přesnějšímu zakončení se ale nedostali.

06:09
    A už se hraje opět pět na pět.

05:52
    Přesilová hra domácích už začala, ale Ostrované se osvobodili.

05:25
    Michael Grabner vypálil dopředu jak raketa a jeho sólový únik zastavila tyč!

05:11
    Hra 4 na 4 se pomalu blíží ke svému konci. Za chvíli začne zkrácená přesilová hra St. Louis.

04:43
    Po soubojích v obranném pásmu hostů se puk dostal také na hokejky Islanders.

04:09
    Islanders neskutečně propadli ve vlastní přesilovce a kdyby Andrew MacDonald (NYI) nehákoval, jeli by domácí dva na nikoho.

03:47
    Halák vytáhl ukrytou střelu Tavarese.

03:32
    První přesilovku si však zahrají oni. Patrik Berglund (STL) dostává dvě minuty za hákování.

03:22
    Úvod zápasu se Blues povedl, hosté mají potíže.

02:41
    Švédského brankáře teď zaměstnal Pääjärvi.

02:15
    Nilsson vytahuje první zákrok večera, když vyrazil dalekonosnou střelu domácích.

01:25
    Jaden Schwartz těsně minul z podobné pozice, kterou před chvílí disponoval Vanek.

00:59
    Vanek si vyměnil puk s Tavaresem a z mezikruží mohl pálit. Puk ale netrefil ideálně.

00:24
    Stewarta hosté ke střele nepustili a z protiútoku přinutil Martin Haláka k prvnímu zákroku.

00:01

St. Louis Blues: Halák (Elliott) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Polák, Cole – Steen, Backes, Oshie – Schwartz, Sobotka, Tarasenko – Morrow, Berglund, Stewart – Pääjärvi, Roy, Lapierre.

New York Islanders: Nilsson (Poulin) – MacDonald, Hamonic, de Haan, Hickey, Ness, Carkner – Vanek, Tavares, Okposo – Grabner, Nielsen, Bailey – Bouchard, Regin, Clutterbuck – Martin, Cizikas, McDonald.

Rozhodčí: Kozari, Morton – Racicot, Wheler.

Čeští a slovenští hokejisté v akci
    V sestavě Blues nebude kromě brankáře Jaroslava Haláka chybět ani obránce Roman Polák (3+4) a útočník Vladimír Sobotka (5+7). V sestavě Ostrovanů se pravděpodobně neobjeví ani jeden hráč české nebo slovenské národnosti, byť oba státy své zástupce v týmu mají. Radek Martínek však nejspíš bude mimo sestavu a Lubomír Višňovský je stále zraněný.

Jedná se o první vzájemný zápas obou celků v letošní sezoně. Do branky půjdou Jaroslav Halák a Anders Nilsson.

NEW YORK ISLANDERS
    Ostrované se topí v krizi. Nevyhráli ani jednou z posledních sedmi zápasů a v tabulce Metropolitní divize jim celkem pochopitelně patří poslední příčka. Nic na tom nemění ani skvělé výkony lídra Johna Tavarese. V obraně to totiž hoří. Islanders patří mezi nejhůře bránící celky soutěže, přestalo se jim dařit v přesilovkách a mají nejhorší oslabení.