Boston – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Montreal – Buffalo 3:2 (kon.) | Ottawa – Toronto 3:4 (0:2 po s.n.)
Detroit – Florida 1:2 (kon.) | Tampa – Winnipeg 1:2 (po pr.) | Washington – Nashville 5:2 (kon.)
NY Rangers – New Jersey 3:4 (po pr.) | St. Louis – Anaheim 2:5 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:2 (po pr.)

3. Mats Zuccarello 1+1

Prodloužení moc dlouho netrvalo. Hosté rozhodli po pouhé minutě a devatenácti vteřinách. Střelcem je Gelinas. Tento zápas byl už od začátku velice vyrovnaný. Domácí se v první části dostali do vedení, ale hosté ve třetí třetině dokázali otočit utkání ve svůj prospěch. Domácí se nevzdali a vyrovnali dvacet jedna vteřin před koncem.

61:19
    Devils právě vstřelili branku!
    A je rozhodnuto! Hosté využívají přesilovou hru a tím pádem ukončují zápas. Jágr rozehrál doleva na Eliáše, ten nabil obránci ERICU GELINASOVI a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Lundqvist byl při střele bezmocný, protože nic neviděl. Asistence: Patrik Eliáš, Jaromír Jágr.

61:13
    Hosté budou mít přesilovou hru celé prosloužení.

61:02
    Callahan (NYR) dostává dvě + dvě minuty za vysokou hůl.

60:38
    A máme tady prodloužení. Jágrova formace se drží v útočném pásmu.

60:01

Třetí třetina skončila a přinesla nám tři branky. Ve třetí části byly hosté velice aktivní a dokázali obrátit utkání ve svůj prospěch, ale dvacet jedna vteřin před konce dokázali domácí ještě vyrovnat a to v přesilové hře. Prodloužení začne za malý okamžik.

60:00

59:39
    Rangers právě vstřelili branku!
    A je vyrovnáno ! Domácí využívají power play. Callahan vystřelil od modré a CHRIS KREIDER dokázal dorazit puk za brankářovi záda. Asistence: Ryan Callahan, Ryan McDonagh.

59:31
    Domácí to zkoušejí v šesti proti čtyřem. Hosté se zatím brání skvěle.

59:01
    Nyní mají domácí velkou šanci na vyrovnání a budou hrát bez brankáře.

58:49
    Zajac (NJD) dostává dvě minuty za zdržování hry.

58:40
    Brodeur nyní asi zachránil svůj tým, když vychytal střelu Stralmana z mezikruží.

58:23
    Nyní se bojuje o puk ve středním pásmu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 4. Richards (Zuccarello, Falk), 21. Zuccarello (Callahan, Girardi), 60. Kreider (Callahan, McDonagh) – 27. Janssen (Sestito, Brodeur), 46. Zajac (Jágr, Zubrus), 56. Ryder (Sestito), 62. Gelinas (Eliáš, Jágr)

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh, Girardi, Staal, Stralman, Falk, Moore J. – Nash, Stepan, Kreider – Callahan, Richards, Zuccarello – Miller, Brassard, Hagelin – Pyatt, Moore D., Boyle
    New Jersey Devils: Brodeur (Schneider) – Fayne, Greene, Volčenkov, Merrill, Gelinas – Jágr, Zajac, Zubrus – Bernier, Eliáš, Henrique – Ryder, Loktionov, Boucher – Janssen, Sestito, Brunner

Rozhodčí: Charron, Peel – Driscoll, Galloway

Diváci: 18 006