Třinec – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Litvínov – Pardubice 2:1 (kon.) | Plzeň – Liberec 5:3 (kon.)
Kladno – Zlín 0:2 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 4:3 (1:0 po s.n.)
Sparta – Chomutov 9:0 (kon.)
HC Sparta Praha
9:0 (3:0, 4:0, 2:0)
Piráti Chomutov
Pátek 24.01.2014, 18:30 • Tipsport Aréna • Tipsport extraliga

51:15
    Lukáš Pech inkasoval v útočném pásmu úder od chomutovského Mrázka a dlouho se nemohl sebrat z ledu. Nakonec však odjel a snad bude v pořádku. Mrázek dostává 2+2 minuty za vysokou hůl.

49:31
    Forman tak dlouho kroužil útočným pásmem, až jeho snahy utnul hostující gólman Kostúr podražením. Trest za gólmana Chomutova odsedí Hřebejk.

37:41
    Jan Švrček teď mstil faul Marka Bomersbacka a vyčinil hostujícímu hráči co proto. Výsledek: Bomersback dostává 2+2 minuty za hrubost, stejný trest i pro Buchteleho. Plus navíc dvouminutový trest za hákování pro Ivana Rachůnka.

35:49
    Hostující Havel jde na trestnou lavici za podražení.

29:56
    Hostující Malec dostává dvouminutový trest za držení hole.

23:46
    Chomutov hrál v šesti a bude potrestán. Dvě minuty odsedí Hřebejk.

20:00
    V poslední minutě fauloval ještě hostující Kubinčák, ale protože Sparta hostům vůbec nepůjčila puk, přelije se trest do druhé třetiny.

15:23
    Dvě minuty za hákování dostává Hřebejk. Za brankou Chomutova ještě došlo k drobné potyčce, ta už ale k dalším trestům nevede.

11:31
    Sparta si zahraje první přesilovku, Mrázek dostává dvě minuty za hákování.

07:09
    Ale domácí budou znovu pykat. Dvě minuty tentokrát dostává za sekání Radek Philipp.

04:22
    Sparta půjde do čtyř. Dvě minuty za hákování pro Lukáše Klimka.

Robin Mana

Branky a nahrávky: 7. Kumstát (Pech, Philipp), 11. Přibyl (Forman), 14. Ton (Pilař, I. Rachůnek), 25. Pilař (T. Rachůnek, Hlinka), 27. Klimek (Rolinek, I. Rachůnek), 29. T. Rachůnek (Ton), 38. Buchtele (Pilař, Pech), 46. Polášek (Klimek, Krejčík), 52. Kumstát (Simon)

HC Sparta Praha: Pöpperle (Málek) – Krejčík, Pilař, Švrček, Sičák, Kubát, Philipp, Polášek – T. Rachůnek, Hlinka, Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – I. Rachůnek, Rolinek, Klimek – Forman, Přibyl, Simon. Trenér: Josef Jandač.
    Piráti Chomutov: Růžička (od 25. Kostúr) – Mrázek, Lojek, Pulpán, Malec, Krstev, Havel, Šulák – Kubinčák, Straka, Balej – Bomersback, Bartečko, Hruška – Hřebejk, Sikora, Šagát – Račuk, Kämpf, Kaše. Trenér: Jaroslav Beck.

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Bláha, Kostka

Diváci: 5 434