Ústí n/L – V.Popovice 7:5 (kon.) | Hr. Králové – Krkonoše 5:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kolín 4:10 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
HC Krkonoše
Pátek 24.01.2014, 16:15Liga juniorů

To je pro dnešek z východočeské metropole vše, mějte hezký zbytek večera a povedený víkend. (18:17:48)

Je to tak! Domácí se po nepříliš povedené druhé třetině zvedli, ve třetí části vstřelili svému soupeři čtyři branky, a radují se z jasné výhry 5:0. Ta se nerodila vůbec lehce, Hradci pomohlo to, že hosté přijeli pouze v deseti hráčích a postupně jim docházely síly.

60:00

59:45
    Kotouč ve středním pásmu, dnešní zápas skončí 5:0.

58:32
    Ještě jedna šance pro Hradec, protože je vyloučen Tatar za hákování.

57:43
    Hradec právě vstřelil branku!
    O to více po další brance, tentokrát z hole LUKÁŠE ŽEMLIČKY, jenž se dokázal prosadit z otočky z levého kruhu. Asistence: Tadeáš Ouzký.

57:36
    Hosté toho mají už dost a byli by jistě nejradši, kdyby už byl konec. Hradec je neskutečně mele.

56:30
    A tak přichází navýšení na 4:0. DANIEL KLEMENC dostal krásný pas mezi obránce od Lukáše Bezděka a jel sám na Čápa. Rychlou střelou zápěstím se trefil mezi jeho betony a může se radovat z branky.

55:30
    Hradec nyní pozorně brání, Krkonoše nemají síly na to dostat se do nějaké šance.

54:40
    Nedvídek si pohrál s obranou, předložil touš Půlpánovi, jenž čtvrtou branku Hradce nepřidal.

54:01
    Ofsajd Krkonoš.

53:28
    I Bernart byl nyní zaměstnán. Nejprve střelou Dufka, poté pokusem Smékala. Hradecký gólman stále drží čisté konto.

50:58
    Další šance lvů, kotouč jen projel kolem krkonošského brankáře.

49:59
    Domácí pokračují v aktivitě a svého soupeře nyní celkem jasně přehrávají. Zdá se, že se začíná projevovat to, že je hostů jen deset.

48:53
    Je to 3:0 pro Hradec! DANIEL ŠEPS se krásnou individuální akcí uvolnil, dostal do útočného pásma, kde se pohrál s obranou a dokázal na poslední chvíli z brankoviště postrčit kotouč za Čápa. Bez asistence.

48:48
    Vzrušení na obou stranách. Na Čápa nevyzrál Půlpán, poskakující kotouč před Bernartem si žádný z hostů nenašel.

48:16
    Po střele Smékala na druhé straně se vhazuje po levici Bernarta.

47:59
    Do série dalších šancí se prokousali Hradečtí, skóre se tentokráte nemění.

47:04
    Domácí svou aktivitu ze začátku třetí třetiny přetavují ve druhou přesnou trefu. Bezděk chytře nahazoval puk od pravého mantinelu před bránu, kde ho na hranici brankoviště dokázal za Čápa dostat JAN TVRDÍK. Asistence: Lukáš Bezděk.

46:55
    Na druhé straně ale ano Bernart, a sice po střele Smékala.

46:18
    Několik pokusů lvů bylo zblokováno, Čáp tak nemusel zasahovat.

45:19
    Teď ale nepřesně rozehrál a musel si poradit se střelou Srnského od mantinelu.

44:35
    I hosté zahrozili, a to z přečíslení dvou ne jednoho. Bernart s pomocí vracejících se hráčů situaci zvládl.

43:42
    Žemlička nedokázal letící kotouč na branku tečí lépe umístit, ten skončil v rohu.

43:28
    Na začátku třetí třetiny jako by domácí navázali na výkon z té první – jsou výrazně aktivnější, dost střílejí.

42:26
    Lukáš Nedvídek vyhrál buly na Půlpána, který rychle vystřelil do břevna braky Krkonoš. Štěstí teď stálo při hostech.

42:23
    Vyhozený kotouč před dotírajícím Klemencem Čáp raději přikryl lapačkou.

41:27
    Podruhé za krátkou dobu se domácí efektivně probojovali do útočné třetiny, na střelu už neměli.

40:28
    Po pěkné hradecké souhře se ke střele dostal Půlpán, kterého ale rozhodil obránce, a tak jen nahodil puk na Čápa.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:42.

Ve druhé třetině branka nepadla, navíc jsme nebyli svědky nikterak krásné hokejové podívané. Hra se sice přelévala z jedné strany hřiště na druhou, ale bez výraznějších šancí, které by měly blízko ke gólu. Uvidíme, zda nám závěrečná perioda nabídne nějaké výraznější vzrušení, které by pobavilo přítomné diváky.

40:00

39:55
    Matějček krásně a hlavně čistě sestřelil ve středním pásmu Krseka, domácí střídačka bouří.

39:30
    Střela z modré čáry z hole Půlpána byla zblokována do ochranné sítě.

39:11
    Jedna taková způsobila další zakázané uvolnění.

38:37
    Po pozdvižení způsobeném vyloučeními se hra vrátila do starých kolejí – příliš šancí nevidíme, nepřesnosti ano.

38:07
    Hned ale vyhazuje puk až k Čápovi. Ten se po pískání vrací před Bernarta.

37:59

37:28
    Velká šance Hradce ve vlastním oslabení. Nedvídek ale zblízka Čápa nepropálil.

36:36
    S jednou střelou od modré si poradil Bernart, do druhé si lehl Půlpán, od kterého se odrazil za modrou čáru.

36:16
    Domácí ve čtyřech.

35:59
    Hradec bude hrát sedmnáct vteřin ve třech. Matějček potrestán za podražení.

34:56
    Krásně to udělal Ouzký. Sebral za svou bránou puk svému soupeři, dalšího obehrál a v klidu vyvezl kotouč až do střední třetiny.

34:16
    Možnost na srovnání pro hosty. Půlpán vyloučen na dvě minuty za sekání.

33:11
    Tatar z mezikruží tvrdě vypálil a trefil Kulhánka do plexiskla na přilbě. Hradecký hráč bude naštěstí v pořádku.

32:36
    A to i po střele Půlpána, která mezi tři tyče nemířila.

31:36
    Puk se stěhuje z jedné strany hřiště na druhou, brankáři se ale musejí nudit.

30:32
    Přes dva Hradecké do prokličkoval Vacek, svou akci gólem nezakončil.

29:42
    Ve druhé třetině jako by kvalita hry mírně opadla, dochází k nepřesnostem a ke spoustě ztrátám kotoučů.

28:59
    Po návratu Ouzkého se lvi nastěhovali před Čápa, kde se hraje už dobrou minutu, avšak bez vážnější hrozby.

27:50
    Domácí neměli moc velké problémy se ubránit a hrají v plném počtu.

27:14
    Zajímavá situace s hostujícími brankáři, kteří se opět střídají. Do branky se vrací Čáp.

27:14
    Na začátku druhé už ale ano, od modré tvrdě střílel krkonošský obránce.

26:50
    Za první minutu se nic vážného nestalo.

25:50
    A právě tento hráč podrazil protihráče a oslabuje svůj tým.

25:40
    Hosté se mohli dostat do přečíslení tří na jednoho, dobře zasáhl hradecký Ouzký.

24:51
    Špes přenechával kotouč v útočném pásmu svému spoluhráči, který jeho myšlenku evidentně nepochopil.

24:16
    Nepřesná rozehrávka hradecké obrany, kotouč mají na holi Krkonoše.

23:18
    Matějčkovi se zamotal puk u branky Hradce a tím pěkně vystrašil Bernarta.

23:00
    Oba útoky se nyní snažily probojovat přes obrany, které ale zvítězily.

22:07
    Klemenc krásně nacházel na útočné modré čáře Kulhánka, který letící kotouč nedokázal zachytit. Icing Hradce.

21:08
    I s další ránou si hradecký brankář poradil.

20:50
    Na druhé straně napřáhl Kadavý a Bernart měl co dělat, aby projektil alespoň vyrazil.

20:12
    Kotouče se hned zmocnil střelec první branky, jeho střela nebyla nikterak nebezpečná.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:00.

Po první třetině budou jistě spokojenější domácí, kteří využili hned první početní výhodu zásluhou střely Matějčka a ujali se vedení 1:0. Po této brance došlo u Krkonoš ke střídání brankářů a odstupujícího Čápa v ní nahradil Abrahám. Krkonoští, kteří přijeli pouze v deseti hráčích, jsou méně aktivním týmem, ale velmi dobře brání.

20:00

19:47
    Hradec ho vyhrál a dostal se ihned ze svého pásma, ani jeden z týmů se ke střele už nedostal.

19:18
    V poslední minutě první třetiny posílají hradečtí hráči puk přes všechny čáry. Vhazování před Bernartem.

18:42

18:20
    Když už se tam dostali, je puk zase venku.

17:59
    Krkonoše dobře napadají, Hradec se vůbec nemůže dostat do pásma.

17:00
    O podobnou akci jako při první brance se pokoušeli domácí, tentokrát Matějčkovu střelu zastavil Abrahám.

16:42
    Další početní výhoda pro Hradec. Nyní se vysokou holí provinil Srnský a i on jde na trestnou lavici.

16:24

16:36
    I když už se tam dostali, nikterak nebezpeční nejsou.

15:29
    Hosté se nemohou probojovat do útočného pásma.

14:24
    Po faulu hradeckého hráče vysokou holí je tu přesilovka i pro hosty.

13:14
    Celkem překvapivý krok krkonošské střídačky. Po inkasované brance z klece putuje Čáp, který byl až doposud bezchybný. Nahradil ho Abrahám.

13:14
    Po 21 vteřinách lvi první početní výhodu využívají. Nedvídek posunul po modré čáře puk na MARTINA MATĚJČKA, jenž pouze nahazoval kotouč na branku, a ten propadl až do ní. Asistence: Lukáš Nedvídek.

12:53
    První vyloučení v zápase, přesilovku si zahrají domácí. Krkonošský kapitán podrazil hradeckého a je prvním potrestaným.

12:36
    A v zápětí přichází další.

12:11
    Dvanáct vteřin na to je tady další zakázané uvolnění hostů.

11:59
    Další zákrok Čápa, nyní po střele Půlpána z hranice kruhů.

11:28
    Tři střely Klemence, každá skončila jinak. První dokázal vyrazit Čáp, druhá se otřela o spojnici a třetí propnula ochrannou síť. Hradec byl blízko brance díky agilnímu hradeckému útočníkovi.

11:11
    Icing hostů po nepřesné rozehrávce.

10:00
    První polovina první třetiny nám nabídla velmi svižný hokej se spoustou střel, žádná z nich však nebyla gólová.

09:16
    Hradec se snaží rozjel útok, hosté nicméně dobře brání a nepouští lvi do střední třetiny.

08:02
    Šance na obou stranách, brankáři pokračují v dobrých výkonech. Za Hradec pálil Bezděk, za Krkonoše Vacek.

07:29
    Kastner nejprve ztratil kotouč ve svém pásmu, po chvíli ho zase vybojoval zpět.

06:29
    Na krátko se mu to sice povedlo, ale zase se pokračuje před Čápem.

05:39
    Domácí tlačí svého soupeře, ten se nemůže dostat z pásma.

04:45
    Žemlička hledal před bránou spoluhráče, žádný tam ale nebyl.

03:52
    Na druhé straně se činil Bernart, jehož se snažil překonat střelou z mezikruží Smékal.

03:33
    Prudkou střelu zápěstím z hole Nedvídka vyrazil ramenem Čáp, který si poradil i s následnou dorážkou Matějčka.

02:24
    Chyba obrany lvů na své modré čáře díky které se hostující celek dostal jednoduše do útočného pásma.

01:59
    I tým domácích se dopustil icingu, vhazuje se před Bernartem.

01:29
    Hradec se hned nastěhoval před Čápa a svým dobrým pohybem dělá problémy obraně Krkonoš.

00:53
    Ihned po buly se ke střele dostal Žemlička, ani on branku neohrozil.

00:51
    Chvíli na to se hosté dopustili zakázaného uvolnění.

00:24
    První rána zápasu z hole Srnského letěla mimo bránu.

00:01

Pod Bílou věží se dnes od 16:15 odehraje utkání Ligy juniorů skupiny B, ve kterém si to o body rozdají Královští lvi Hradec Králové a HC Krkonoše.

Hradec Králové se již několik let snaží probojovat do juniorské extraligy, ale ani letos se mu to s největší pravděpodobností nepovede. Ačkoliv se nachází na druhé pozici, tak na jediné postupové místo ztrácí propastných 12 bodů. Důvodem jsou nepříliš povedené výkony z posledních čtyř utkání, ze kterých odešli Lvi třikrát poraženi.

Krkonoše jsou na tom ještě o něco hůře. Doposud nasbíraly 10 bodů, což je o dva méně než Hradečtí. Ve vyrovnané tabulce se tak nacházejí na páté pozici. Krkonoše prohrály dva z posledních tří zápasů, ale naposledy si poradily s Havířovem, který je na třetí pozici.

První vzájemné měření sil mezi oběma dnešními soupeři dopadlo jednoznačně ve prospěch Hradce, který si přivezl tři body za výhru 5:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 14. Matějček (Nedvídek), 48. Tvrdík (Bezděk), 49. Šeps, 57. Klemenc (Bezděk), 58. Žemlička (Ouzký)

Královští lvi Hradec Králové: Bernart (Jeřábek) – Kastner, Suk, Ouzký, Půlpán, Nedvídek "C", D. Souček, Rejl, Šeps, Bartoň, Žemlička, Matějček, Bezděk, Tvrdík, Skála, Klemenc, Stoilskij, Kulhánek. Trenér: Petr Luštinec.
    HC Krkonoše: Čáp (Abrahám) – Dufek, Janoušek, L. Souček, Smékal, Krsek, Junek, Srnský, Vacek, Tatar "C", Kadavý. Trenér: Radovan Beigl.