Los Angeles – Philadelphia 0:2 (kon.) | Toronto – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Florida 4:1 (kon.)
St. Louis – Nashville 4:3 (2:1 po s.n.) | Arizona – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Anaheim – Dallas 0:2 (kon.)
Calgary – Minnesota 4:3 (po pr.) | San Jose – Chicago 2:1 (3:1 po s.n.) | Washington – Detroit 6:5 (po pr.)
Montreal – Winnipeg 1:2 (kon.)
Calgary Flames
4:3 (1:0, 1:1, 1:2)
Minnesota Wild
Neděle 02.02.2014, 04:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je ode mě vše, přeji dobrou noc nebo příjemné vstávání. (06:50:33)

Vhazování: 32:23

Calgary Flames tak vyhrává popáté za sebou! Zápas za stavu 3:3 došel do prodloužení, kde ho parádní brankou rozhodl Backlund, který se v dnešním utkání prosadil střelecky dvakrát.

62:25
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, Calgary vítězí popáté v řadě! Backlund vybojoval puk, který následně nahrál na Monahana. Ten vypálil, kotouč se odrazil od hole Kuempera zpět k MIKAELU BACKLUNDOVI, který skvěle dokázal trefit puk ze vzduchu a druhou brankou v utkání rozhoduje prodloužení! Asistence: Sean Monahan, Mark Giordano.

60:58
    Giordano se ze středního pásma vydal až do třetiny Wild. Tam se odhodlal ke střele, ta však nenadělala problémy Darcymu Kuemperovi.

60:22
    Tvrdá střela Ladislava Šmída šla zřejmě od Kuempera do ochranné sítě. Hostující brankář však protestoval s tím, že kotouč netečoval, a nakonec si vyhádal buly ve středním pásmu.

60:01

Statistiky po třetí třetině:
    Střely: 29:22
    Hity: 17:13
    Vhazování: 30:21

60:00

Vše nasvědčovalo tomu, že si Flames dojdou pro výhru, nakonec je však vše úplně jinak. Backlund sice dal ve vlastním oslabení branku na 3:1 pro domácí, díky gólům Heatleyho a Ballarda však americký celek dokázal srovnat na 3:3.

59:44
    Berra se zlobí, protože Heatley do něj strčil, čímž poslal na zem švýcarského brankáře a posunul branku ze základního postavení.

59:33
    Snažili se o to hráči Wild. Coyle dlouho míchal s pukem, následně jej vystřelil na Berru, kde ještě dorážel Niederreiter. Berra ale udržel puk před čarou.

59:01
    Je tu poslední minuta třetí části, podaří se některému z celků urvat vítězství už po základní hrací době?

58:28
    Mikael Granlund mohl otočit vývoj zápasu a téměř jistě zařídit svému týmu výhru. Granlund byl sám za brankou Flames, měl hodně času, proto si vyjel až před Berru. Gólman Calgary však ucpal všechny prostory, kde by mohl puk proniknout do sítě.

57:49
    Minnesota je rázem logicky na koni, Kyle Brodziak teď ohrozil Berru střelou z ostrého úhlu.

55:57
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Na tohle nestačil ani výtečný Berra! Dá se říct, že celou branku zařídil KEITH BALLARD. Ten se nacpal do brankoviště, kde odstavil Widemana, který následně vadil Berrovi při zákroku. Puk se odrazil za branku, kde ho na svou hůl vzal Brodziak, jenž nahrál kotouč zpět před branku, kde ho Ballard dokázal svou střelou procpat za čáru. Asistence: Kyle Brodziak, Dany Heatley.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 13. Galiardi (Westgarth, Butler), 39. Wideman (Butler, Galiardi), 41. Backlund (Giordano, Stempniak), 63. Backlund (Monahan, Giordano) – 35. Cooke, 51. Heatley (Granlund, Parise), 56. Ballard (Brodziak, Heatley)

Calgary Flames: Rämö (18. Berra) – Giordano (C), Brodie, Butler, Breen, Wideman, Šmíd – Stempniak, Backlund, Hudler – Colborne, Monahan, Cammalleri – Jones, Stajan, Bouma – McGrattan, Galiardi, Westgarth.
    Trenér: Bob Hartley.

Minnesota Wild: Kuemper (Bäckström) – Brodin, Suter, Prosser, Scandella, Stoner, Ballard – Niederreiter, Coyle, Parise – Pominville, Granlund, Heatley – Fontaine, Brodziak, Cooke – Zucker, Haula, Rupp.
    Trenér: Mike Yeo.

Rozhodčí: Charron, Kowal – Henderson, Cameron

Diváci: 19 289