Tottenham – Southampton 3:2 (kon.) | Aston Villa – Stoke 1:4 (kon.)
1:4 (1:3)
Stoke City
Neděle 23.03.2014, 17:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji krásný podvečer a vítám Vás u sledování textového přenosu z 31. kola Premier League, kde se odehraje utkání Aston Villa FC – Stoke City. Dnešní utkání bude zřejmě velmi vyrovnané, když se utkávají sousedé v tabulce, kteří mají dokonce stejně bodů.

Úvodní výkop je naplánován na 17:00.

Aston Villa naposledy odehrála utkání s londýnskou Chelsea, kterou dokázala na vlastním hřišti porazit 1:0. I díky této výhře se nachází momentálně na desáté pozici se ziskem čtyřiatřiceti bodů.

Stoke City

Stoke City také své poslední utkání vyhrálo, když vstřelilo West Hamu tři branky a radovalo se z vítězství 3:1. V tabulce se nachází se ziskem čtyřiatřiceti bodů na jedenácté příčce. V případě dnešní vítězství by se dostalo právě před Aston Villu.

Rozhodčí

Jako hlavní rozhodčí bude dnešní utkání řídit Mark Clattenburg. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Simon Beck a Gary Beswick. Čtvrtým rozhodčím bude Kevin Friend.

Sestavy

Aston Villa FC: Guzan – Bacuna, Vlaar, Baker, Bertrand – El Ahmadi, A. Westwood, Delph – Weimann, Benteke, Agbonlahor.
    Náhradníci: Steer – Bennett, Clark, Sylla, Albrighton, Holt, Robinson.
    Manažer: Paul Lambert.

Stoke City: Begović – Cameron, Shawcross, Pieters, Wilson – Odemwingie, Nzonzi, Whelan, Palacios, Arnautović – Crouch.
    Náhradníci: Sørensen – Muniesa, Wilkinson, Shotton, Guidetti, Shea.
    Manažer: Mark Hughes.

Rozhodčí: Mark Clattenburg. Asistenti: S. Beck, G. Beswick. Čtvrtý rozhodčí: K. Friend.

Těsně před výkopem

Hráči obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše a zápas mezi Aston Villou a Stoke City bude moci za pár okamžiků začít. Mírným favoritem zápasu jsou domácí Villans, ti se však nacházejí na desátém místě tabulky Premier League, těsně před Potters.

1

1
    Mark Clattenburg dal pokyn k zahájení zápasu, který je střetnutím dvou sousedů z tabulky. Aston Villa i Stoke navíc mají na svém kontě shodný počet bodů.

1
    Glenn Whelan fauloval ve středu hřiště Christiana Bentekeho.

2
    Potters jsou v úvodu zápasu častěji na míči, k ohrožení Guzanovy brány se však zatím nedostali.

3
    Aston Villa je týmem, který už v letošní sezóně dokázal porazit Arsenal, Manchester City a nedávno také londýnskou Chelsea, která se nachází ve skvělé formě.

5
    Aston Villa právě vstřelila branku!
    CRISTIAN BENTEKE posílá Aston Villu do vedení!! Delph našel krásnou přihrávkou volného Bentekeho, který levačkou zamířil přesně na přední tyč. Skvělý start v podání Villans.

7
    Gabriel Agbonlahor fauloval Geoff Camerona.

8
    Vzápětí přišel další faul Aston Villy. Karim El Ahmadi fauloval vysokého Petera Crouche.

8
    Žlutou kartu dostává Karim El Ahmadi (Aston Villa FC).

9
    Aston Villa vede po brzkém gólu Bentekeho, který tentokrát číhal na zadní tyči, k hlavičce se ale po centru svého spoluhráče nedostal.

10
    Aston Villa rozehrála rohový kop, po kterém byl domácím hráčům odpískán faul na brankáře Begoviče.

11
    Asmira Begoviče fauloval v pokutovém území Nathan Baker, který to přehnal s důrazem.

12
    DŽEMÍ MÍČE: Aston Villa 63% Stoke City 37%

12
    Peter Odemwingie zkusil vpředu uvolnit Marka Arnautoviče, ten se ovšem ocitl v ofsajdu.

13
    Pieters se vydal dopředu, domácí ale jeho snahu překazili a Stoke to musí zkoušet znovu.

14
    Aston Villa má v úvodu zápasu na vrh, zatímco útoky Stoke jsou naprosto bezzubé.

15
    Gabriel Agbonlahor si vykoledoval faul a po zákroku Geoff Camerona bude zřejmě potřebovat ošetření.

16
    Útočník Aston Villy už je zpět na nohou a vypadá to, že bude v zápasu moci pokračovat.

17
    PŘIHRÁVKY: Aston Villa 111 Stoke City 86

18
    Agbonlahor posílal přihrávku pod sebe, bohužel pro Villans ale našel pouze Shawcrosse, který odkopl míč za postranní čáru.

19
    Delph posílal do šestnáctky Stoke nebezpečný střílený centr, hosté ale zvládli situaci vyřešit a odvrátili míč do zámezí.

19
    Christian Benteke vypálil levačkou zpoza šestnáctky, jeho střela ale byla zablokována.

20
    Peter Odemwingie předvedl své technické dovednosti a mezi obránci Villans se dostal ke střele, která byla sražena těsně vedle pravé tyče!

21
    Palacios odvedl také velmi dobrou práci a přesnou přihrávkou našel Odemwingieho, ten ale stav zápasu vyrovnat nedokázal.

22
    Stoke City právě vstřelilo branku!
    PETER ODEMWINGIE vyrovnávááá na 1:1!! Spolupráce dvou Peterů nyní vyšla na jedničku. Peter Crouch vyhrál hlavičkový souboj a ve středu pokutového území se dostal ke střele Peter Odemwingie, který levačkou zamířil přesně do černého.

23
    Stoke během posledních minut zlepšil hru a nyní má na vrh.

24
    Žlutou kartu dostává Wilson Palacios (Stoke City).

24
    Wilson Palacios sestřelil nepříjemně Cristiana Bentekeho a mohl být rád, že za svůj zákrok viděl pouze žlutou kartu.

25
    Ashley Westwood poslal do šestnáctky Stoke dobrý centr, po kterém se dostal k hlavičce Nathan Baker, jeho pokus ale pravou tyč těsně minul.

26
    PETER CROUCH otáčí vývoj zápasu a posíláááá Stoke City do vedení 2:1!! Erik Pieters našel skvělou přihrávkou do pokutového území volného Petera Crouche, který z prostoru kolem penaltového bodu zamířil přesně k pravé tyči.

27
    Aston Villa se ujala brzy vedení, Stoke City to ale vůbec neotřáslo a nyní jsou to hosté, kdo je blíže vítězství.

28
    Jeden z hráčů Aston Villy zůstal ležet na hrací ploše a bude potřebovat ošetřit.

28
    S Karimem El Ahmadim to nevypadá příliš dobře a zřejmě bude potřebovat vystřídat.

29
    Erik Pieters hledal dlouhým pasem Marka Arnautoviče, který se ovšem podruhé v zápase ocitl v ofsajdovém postavení.

30
    Je za námi téměř půlhodina hry, po které Stoke City vede na hřišti Aston Villy po špatném vstupu do utkání 2:1.

31
    Ryan Bertrand zastavil nedovolenými prostředky Petera Odemwingieho.

31
    Ashley Westwood napřáhl zpoza šestnáctky pravačkou ke střele, která byla zablokována.

32
    Gabriel Agbonlahooor! Villans nebyli daleko vyrovnání. Benteke našel přesnou přihrávkou Agbonlahora, který zpoza šestnáctky nepříjemně vypálil a jeho pokus těsně minul pravý horní roh.

33
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Andreas Weimann, přichází Yacouba Sylla.

33
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Karim El Ahmadi, přichází Marc Albrighton.

34
    Aston Villa sáhla v závěru prvního poločasu ke dvojitému střídání. U Karima El Ahmadiho bylo střídání logické, protože záložník Villans není kvůli zranění schopen pokračovat ve hře. Proč ale střídal Weimann, to mi jasné není.

35
    Nový hráč na hřišti fauloval. Yacouba Sylla zastavil nedovoleným způsobem Erika Pieterse.

36
    Hráči Stoke rychle rozehráli a pokoušejí se prodrat do zakončení.

37
    Marc Wilson se dostal po centru Glenna Whelana k hlavičce, která minula pravou tyč a brankář Guzan zasahovat nemusel.

38
    Centr Whelana z rohového kopu si zaslouží pochvalu, protože byl velmi dobrý. Skóre ale zůstává stejné.

39
    STŘELY CELKEM: Aston Villa 4 Stoke City 3

40
    STŘELY NA BRÁNU: Aston Villa 1 Stoke City 2

40
    Hráči Aston Villy vybojovali rohový kop...

41
    .. Begovič si po jeho rozehrání vyběhl z brány, aby míč chytil, jenže se mu to nepodařilo. Villans ale chybu brankáře Stoke potrestat nedokázali.

41
    Palacios vybojoval rohový kop, který tentokrát budou mít k dispozici hráči Stoke City.

42
    STEVEN N'ZONZI zvyšuje v závěru poločasu na 3:1!! N'Zonzi napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné střele, která zapadla přesně k levé tyči.

43
    Z Aston Villou to nyní nevypadá vůbec dobře. Svěřenci Paula Lamberta sice vedli, nyní už ale prohrávají o dvě branky. Manažer Villans navíc musel už dvakrát střídat.

44
    Peter Odemwingie vybojoval standardní situaci poté, co ho k zemi poslal za rámci pravidel Ryan Bertrand.

45
    Blíží se konec prvního poločasu. Kvůli střídání a ošetřování bude ale určitě ještě něco nastaveno.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.

45+2
    Villans už by určitě byli rádi, aby bylo po prvním poločase, ve kterém předvedli naprostý kolaps.

45+2
    Cristian Benteke se pokusil snížit, jeho střela zpoza šestnáctky ale byla zablokována.

45+3
    Do konce prvního poločasu už zbývají jen sekundy a ve Villa Parku už se zřejmě nic nestane.

45+3

Aston Villa se ujala brzkého vedení zásluhou Cristiana Bentekeho, poté ale přestala hrát a ke slovu se dostal Stoke City, který zásluhou Petera Odemwingieho, Petera Crouche a Stevena N'Zonziho dokázal ještě před přestávkou skóre zápasu otočit. Skóre po prvním poločase. Aston Villa 1 Stoke City 3.

Vracíme se zpět do Villa Parku, kde se už vše chystá k výkopu druhého poločasu utkání mezi Aston Villou a Stoke City. Hráči obou týmů jsou, co se přesnosti střel na bránu týče, stoprocentní. Jenže zatímco Villans vstřelili gól jediný, tak hosté ze Stoke už se prosadili třikrát.

46

46
    Aston Villa rozehrála druhý poločas, ve kterém se bude snažit smazat své dvoubrankové manko.

46
    Domácí zkusili v úvodu druhého poločasu nakopnout míč dopředu na Bentekeho, ten se ale k míči nedostal.

47
    Bacuna fauloval Arnautoviče a Stoke City bude mít k dispozici standardní situaci.

47
    Arnautovič už stojí u míče...

48
    ... jeho následný centr byl ale velmi nepřesný a hráči Aston Villy se v pohodě ubránili.

48
    Brankáři Guzan a Begovič v dnešním zápase zatím nepředvedli ani jeden zákrok, oba však už inkasovali.

49
    Hůře je na tom domácí brankář Guzan, který už za svá záda pustil tři góly.

50
    Hosté přešli do útoku a dostali se k centru, ten však našel pouze připraveného brankáře Guzana, který rychle rozehrál na Delpha.

50
    Aston Villa v minulém kole porazila na domácím hřišti londýnskou Chelsea, na toto vítězství ale zřejmě navázat nedokáže.

51
    Delph pronikl do šestnáctky po skvělé individuální akci a poté se míč snažil předložit Bentekemu, ten se ale k ohrožení Begovičovi brány nedostal.

52
    Žlutou kartu dostává Christian Benteke (Aston Villa FC).

52
    Cristian Benteke se snažil nasimulovat pád v pokutovém území a za své počínání uviděl žlutou kartu.

53
    Aston Villa se v úvodu druhého poločasu herně zvedá, aby to ale neskončilo jako v prvním poločase, kdy to sní po vstřelení gólu také vypadalo dobře, poté ale tři góly inkasovala.

54
    Brankář Guzan si došel pro centr Potters a v pohodě míč ukryl míč ve svém náručí.

54
    ŽLUTÉ KARTY: Aston Villa 2 Stoke City 1

55
    N'Zonzimu byl odpískán faul, po kterém mohl Delph rozehrát standardní situaci a jeho následný centr ze vzduchu stál připravený Begovič.

56
    Bertrand zastavil N'Zonziho, který vybojoval pro svůj tým rohový kop.

56
    Hráči Stoke rozehráli rohový kop, který svěřenci Paula Lamberta v pohodě odvrátili.

57
    ROHOVÉ KOPY: Aston Villa 3 Stoke City 3

57
    Hosté přešli do útoku, který postrádal přesnou finální přihrávku a Guzan mohl v klidu odkopávat od své brány.

58
    Palacios se dopustil faulu, rozhodčí ale přidělil míč Stoke City a naopak odpískal faul Villans.

59
    DRŽENÍ MÍČE: Aston Villa 49% Stoke City 51%

60
    Delph se snažil podél postranní čáry uvolnit Bertranda, jeho přihrávka ale postrádala přesnost.

60
    Begovič může v klidu rozehrát poté, co byl domácím hráčům odpískán další útočný faul.

61
    Je za námi hodina hry. Stoke City vede na hřišti Aston Villy stále 3:1.

61
    Aston Villa se zatím marně snaží se zápasem něco udělat a Begovič ještě nemusel předvést ani jeden zákrok.

62
    Svěřencům Paula Lamberta však stačí vstřelit jeden gól, aby se vrátili zpět do hry.

62
    Sylla to přehnal s důrazem a fauloval Palaciose.

63
    Hráči Stoke mohli v klidu rozehrát a nikterak se nehrnou směrem dopředu. Za současného stavu to ani není potřeba.

63
    Na druhou stranu nezaujatý divák by si určitě přál ještě vidět nějaký ten gól.

64
    Arnautovič zvládl zpracovat těžký pas a přesnou přihrávkou našel Petera Crouche.

64
    Peter Odemwingie se dostal ke střele zpoza šestnáctky, po které musel Guzan předvést první vážný zákrok!

65
    Benteke se snažil něco vymyslet na velmi malém prostoru, hosté se ale ubránili.

65
    Shawcross byl tím hráčem, který odvracel míč dalekým odkopem od své brány.

66
    Hráči Aston Villy mohli vyrazit do dalšího útoku, ten ale vzápětí zastavil útočný faul.

66
    Steven N'Zonzi se dostal ke střele, ta však byla hodně nepřesná.

67
    Bacuna hledal v šestnáctce Westwooda, ten se ale k zakončení nedostal, stejně jako spoluhráč.

68
    Stoke City zatím hraje skvěle a nepouští Aston Villu do žádné šance.

69
    Dnešní utkání mezi Aston Villou a Stoke City sleduje ve Villa Parku 30292 diváků.

70
    Vlaar se dostal k nebezpečné hlavičce, která skončila těsně nad břevnem!

70
    Nechybělo mnoho a Aston Villa se mohla vrátit zpět do hry.

71
    DRŽENÍ MÍČE: Aston Villa 50% Stoke City 50%

71
    Hra je ve druhém poločase poměrně vyrovnaná, čemuž nasvědčuje i držení míče.

72
    Bertrand si udělal dobrý den s Wilsona a poté našel přesnou přihrávkou Bentekeho.

72
    Z šance Villans ale nic nebylo a domácí navíc inkasují žlutou kartu.

72
    Žlutou kartu dostává Marc Albrighton (Aston Villa FC).

73
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Ashley Westwood, přichází Grant Holt.

74
    Aston Villa sáhla k poslednímu střídání. Za současného stavu ji ani nic jiného nezbývá.

75
    Hráči Aston Villy vypadají hodně frustrovaní.

75
    Peter Odemwingie se ocitl na hřišti, rychle se ale zvedl a dnešní zápas zřejmě dohraje.

76
    Cameron vystihl přihrávku směrující na Agbonlahora a připsal si dobrý obranný zákrok.

76
    Jednoho z hráčů Stoke City zřejmě trápí křeč.

77
    Erik Pieters je tím ošetřovaným hráčem, který zřejmě zápas nedohraje.

78
    Pieters už je za postranní čarou a zápas může pokračovat plynule dál.

78
    Albrightonův nákop do šestnáctky byl odvrácen Shawcrossem, který vyhrál hlavičkový souboj.

79
    Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Erik Pieters, přichází Marc Muniesa.

79
    Erik Pieters skutečně nebyl kvůli zranění schopen pokračovat ve hře a na závěrečné minuty ho nahradil Marc Muniesa.

80
    Cristian Benteke číhal v pokutovém území Stoke City, k hlavičce se ale nedostal.

80
    Albrighton rozehrál standardní situaci a do šestnáctky Stoke posílal dobrý centr, nebezpečí pro hostující bránu ale odvrátil pozorný Shawcross.

81
    Žlutou kartu dostává Leandro Bacuna (Aston Villa FC).

81
    ŽLUTÉ KARTY: Aston Villa 4 Stoke City 1

81
    N'Zonzi byl ve středu hřiště faulován Delphem.

82
    Marco Arnautovič se dostal ke střele, která skončila vysoko nad břevnem.

83
    Bertrand se dožadoval odpískání faulu, píšťalka Marka Clattenburga ale zůstala němá.

83
    Žlutou kartu dostává Nathan Baker (Aston Villa FC).

84
    Nathan Baker je již pátým hráčem v dresu Aston Villy, který viděl během dnešního zápasu žlutou kartu.

84
    Wilson našel dlouhým nákopem Arnautoviče, který mohl pokračovat v útočném snažení...

85
    ... následná finální přihrávka v podání Potters už ale přesná nebyla a Guzan mohl v klidu odkopávat od své brány.

85
    Aston Villa mohla přejít do útoku a vybojovala autové vhazování, které obstaral Benteke.

86
    Villans se dostali k centru, který byl ale odvrácen a Begovič v běžící 86. minutě ještě nemusel ani jednou zasahovat.

86
    Arnautovič se mohl řítit do velké šance, jenže se ocitl v těsném ofsajdu, který byl správně odpískán.

87
    Albrighton posílal před bránu Stoke centr, který odvrátil dalekým odkopem Whelan.

87
    Shawcross fauloval Holta a Aston Villa bude mít k dispozici zajímavý volný přímý kop.

88
    Bacuna si odkrokoval míč a z volného přímého kopu napřáhl ke střele, která skončila metr nad břevnem.

88
    Domácí fanoušci Aston Villy už začínají opouštět Villa Park.

89
    Aston Villa byla před začátkem dnešního utkání před Stoke, po závěrečném hvizdu je ale soupeř o tři body předstihne.

90
    Delph předvedl dobrý obranný zákrok a odkopl míč do bezpečí.

90
    GEOFF CAMERON zvyšuje na 4:1 pro Stoke City!! Arnautovič předvedl skvělou individuální práci, když prošel do šestnáctky přes Bacunu a poté našel přihrávkou Geoffa Camerona, kterému už nezbývalo nic jiného, než dorazit míč do prázdné brány.

90+1
    Nad rámec zápasu bylo nastaveno 5 minut.

90+2
    Stoke City zvládl dnešní zápas na jedničku.

90+3
    STŘELY CELKEM: Aston Villa 7 Stoke City 9

90+4
    STŘELY NA BRÁNU: Aston Villa 2 Stoke City 5

90+4
    Ryan Bertrand se dostal ke střele a také Asmir Begovič si v dnešním zápase připsal jeden úspěšný zákrok!

90+5
    Do konce zápasu zbývá pouhých 60 sekund, během nichž už se s největší pravděpodobností nic nestane.

Stoke City předvedl na hřišti Aston Villy dokonalý obrat a po inkasovaní brzkého gólu nastřílel do sítě svého soupeře čtyři góly. Za domácí se prosadil jako jediný Cristian Benteke, po kterém se na listinu střelců v dresu Stoke City postupně zapsali Peter Odemwingie, Peter Crouch, Steven N'Zonzi a Geoff Cameron. Konečný výsledek. Aston Villa 1 Stoke City 4.

Pro dnešek je to ode mě vše. Z Villa Parku se s Vámi loučí a děkuje Vám za pozornost komentátor Tomáš Reiner, který Vás tímto zve na další fotbalová a hokejová utkání z bohaté nabídky onlajny.com. (18:57:15)

Tomáš Reiner

Branky: 5. Benteke (Delph) – 22. Odemwingie (Crouch), 26. Crouch (Pieters), 42. Nzonzi, 90. Cameron (Arnautović)

Karty:   8. El Ahmadi (ASV), 52. Benteke (ASV), 72. Albrighton (ASV), 81. Bacuna (ASV), 83. Baker (ASV) – 24. Palacios (STK)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:4.
    Aston Villa FC: Guzan – Bacuna, Vlaar, Baker, Bertrand – El Ahmadi (33. Albrighton), A. Westwood (73. Holt), Delph – Weimann (33. Sylla), Benteke, Agbonlahor.

Stoke City: Begović – Cameron, Shawcross, Pieters (79. Muniesa), Wilson – Odemwingie, Nzonzi, Whelan, Palacios, Arnautović – Crouch.

Diváci: 30292