AZ Alkmaar
2:1 (2:1)
PEC Zwolle
Neděle 23.03.2014, 14:30 • AFAS Stadion, Alkmaar • Nizozemská Eredivisie

Skončil duel mezi Alkmaarem a Zwolle. Souboj o šest bodů dopadl lépe pro domácí družstvo, které se již po čtvrthodině hry ujalo dvoubrankového vedení. Hostům se sice v závěru první půle podařilo snížit, avšak ve druhém dějství už žádný gól nepadl, a tak po devadesáti minutách může slavit domácí mužstvo, které vyhrálo zaslouženě 2:1. (16:20:57)

90+2
    Beerens prošel až k bráně hostí, ale poté nepřesně přihrál do pokutového území. Domácí fanoušci už si přejí konec zápasu.

90+1
    S míčem nyní kombinují hosté, pouze však ve středu hřiště.

90
    Hlavní arbitr nastavi dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Hostující fotbalisté se nyní nemůžou vůbec k ničemu dostat, míč na svých kopačkách mají stále hráči vedeni trenérem Dickem Advocaatem.

90
    Další útočné snažení červenobílích zastavil odpískaný ofsajd.

89
    Rodící se útok Alkmaaru zastavil Benson pouze za cenu faulu. Domácí si s rozehrávkou dávají na čas.

88
    S blížícím se závěrem utkání domácí fanoušci povzbuzují svoje hrdiny čím dál více, ti se jim to snaží oplatit na hřišti.

87
    Rohový kop domácího týmu obrana Zwolle odvrátila do bezpečí.

86
    Domácí hráči jsou v závěru utkání aktivnější a jde vidět, že žádné drama nechtějí připustit.

85
    Ortizovu pumelici zblokoval van der Werff, poté se však k odraženému míči dostal Henriksen, který pořádně prověřil Boera.

84
    Po jeho rozehrání se však nic podstatného nestalo, hostující obrana si s ním totiž hravě poradila.

83
    Gudmundsson našel přesnou přihrávkou Henriksona, jeho následná střela byla zblokována, Alkmaar bude kopat roh.

82
    Hosté navíc měli možnost standardní situace, z dvaceti metrů zvolil přímou střelu Saymak, ale ta letěla pouze do bránící zdi.

81
    Do konce utkání zbývá zhruba deset minut, během kterých se hostující celek bude pokoušet o vyrovnání.