Letňany – Slavia 3:4 (po pr.) | Třinec – Zlín 5:4 (1:0 po s.n.) | Vsetín – Olomouc 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Plzeň – K. Vary 2:5 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 4:3 (2:1 po s.n.) | HC Litvínov – PZ Kladno 4:1 (kon.)
Chomutov – Kladno 6:1 (kon.) | Písek – Jihlava 0:5 (kon.) | Pardubice – Sparta 3:2 (1:0 po s.n.)
Piráti Chomutov
6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Rytíři Kladno
Pátek 26.09.2014, 17:30 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu

Piráti tak díky brankám Wágnera, Běhuly, Lyszczarczyka, Adámka a Hlaváčka porážejí Rytíře Kladno 6:1. Jedinou branku hostů zaznamenal Čečetka. To je ode mě pro dnešek vše, u dalšího hokejového přenosu na Onlajny.com se budu těšit na shledanou! (19:35:13)

60:00

59:44
    Piráti právě vstřelili branku!
    MARCEL HLAVÁČEK těsně před koncem zápasu využívá přesilovku tvrdou ranou od modré. Asiistence: Daniel Novák, Alan Lyszczarczyk.

59:38
    Sražená střela vyletěla do ochranné sítě za Jirouškem.

58:36
    Kulich několikrát dorážel u Jirouškova betonu, to se moc nelíbilo hostujícímu kapitánovi Havelkovi.

58:16
    Podruhé vyloučena také hostující jedenáctka – Petr Patyk (KLA) – dvě minuty za držení protihráče.

57:06
    Adámek se opět uvolnil a trefil tyč!

56:56
    Zatím útočí spíše domácí, teď se dopustili ofsajdu.

55:16
    Z domácích řad je na dvě minuty vyloučen Alan Lyszczarczyk (CHM) za hrubost.

55:11
    Ofsajd domácích Pirátů.

54:57
    U hostující střídačky byl tvrdým hitem atakován Daniel Novák, nakonec se vše obejde bez vyloučení.

54:17
    Hosté už vsadili všechno na ofenzívu a vznikl z toho brejk domácích, který přesnou střelou pod lapačku gólmana využil TOMÁŠ ADÁMEK. Asistence: Alan Lyszczarczyk, Marcel Hlaváček.

53:07
    Zakázané uvolnění domácích.

51:58
    Strejcova lapačka opět v permanenci po střele Borkovce.

51:34
    Další z mnoha střeleckých pokusů Okegawy končí v rukavici brankaře Strejce.

50:26
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním.

50:00
    Hosté hrají v pěti a na srovnání už mají pouze polovinu třetiny.

49:35
    Toman od modré napálil boční konstrukci brány.

48:35
    Tomanovu ránu ukryl Jiroušek ve výstroji.

48:26
    Adámek nahodil puk a dojetím gólmana si pojistil vhazování v útočném pásmu.

47:44
    Petr Patyk (KLA) – dně minuty za napadení.

47:38
    Čečetka v přečíslení nedokázal přihrát, puk se mu svezl z čepele.

47:01
    Kulich mezi kruhy míjí bránu.

46:22
    Lyszczarczyk útočil na hattrick, pálil těsně mimo.

44:53
    Okegawa se znovu prodral až ke Strejcovi, ale znovu si na něj se zakončením nepřišel.

43:48
    Wágner sám před Jirouškem, gólman byl se svým zákrokem úspěšný.

43:02
    Ofsajd Pirátů.

42:17
    Poprvé v útoku Piráti, Paličkovo nahození schytá do rukavice Jiroušek.

40:53
    Okegawa znovu v šanci, přímo před Strejcem míjí kotouč.

40:16
    Do třetí třetiny lépe odstartovali hosté, Okegawa těsně míjí bránu.

40:01

Ve druhé třetině Piráti pravděpodobně rozhodli utkání. Opět se trvalo do poloviny třetiny, ale pak to šlo ráz na ráz. Ve 31. minutě se v přesilovce prosadil Běhula a pak ho dvěma zásahy následoval Alan Lyszczarczyk. Třetí třetinu, ve které se budou Rytíři pokoušet o velký zvrat, vám nabídneme od 19: 53.

40:00

39:58
    Lyszczarczyk v posledních sekundách druhé třetiny sám před Jirouškem, bekhendovým blafákem míjí!

38:22
    A hostující gólman vyráží tvrdou střelu Tomana.

38:18
    Jiroušek raději přikryl kotouč, který kolem něj projížděl.

37:42
    Jiroušek se teď v brankovišti tvrdě ohnal po Adámkovi s Polákem, kteří za ním přijeli nepříjemně dorážet.

35:40
    Domácí se nezastavují. Tom Polák vystřelil a odražený kotouč napálil ALAN LYSZCZARCZYK, čímž zvýšil už na 4:1. Asistence: Tom Polák.

34:36
    Tomáš Adámek se chopil puku ve středním pásmu a prosmýkl se kolem obrany k zakončení. Jeho bekhendová střela ještě na Jirouška nevyzrála, Dorážka Toma Poláka už svůj cíl neminula. Jako střelec branky je z neznámých důvodů oznámen ALAN LYSZCZARCZYK. Asistence: Tomáš Adámek, Zdeněk Gröger.

33:31
    V další gólovce byl Matyáš Svobody, ten ale odkrytou bránu míjí.

33:21
    Do Wágnerovy střely z otočky vložil hůl Malý a puk vyletěl vysoko do ochranné sítě.

32:37
    Čermák pálil v protiútoku, Strejc vyrazil puk holí do rohu.

32:14
    Domácí pokračují v tlaku.

30:35
    Hostům se nepodařilo vyhodit a Piráti si na nich smlsli. Od modré poslal puk na bránu František Wágner, tam ho Kulich klepl přímo na hůl TOMÁŠE BĚHULY, který ho neomylně zametl do odkryté klece. Asistence: Jaroslav Kulich, František Wágner.

30:20
    Vyloučení také na straně hostů. Kryštof Hrabík (KLA) – dvě minuty za krosček.

29:30
    Od modré pálil Malý a pak nebezpečně z mezikruží Řepka, s oběma střelami si poradil brankař Strejc.

27:57
    Domácím se podařilo osvobodit.

27:31
    Čtvrtá přesilovka pro Rytíře. Alan Lyszczarczyk (CMH) je vykázán na dvě minuty za faul kolenem.

27:17
    Domácí jsou kompletní a hned přešli do útoku, Polák řešil přečíslení střelou, kterou si pohlídal gólman Rytířů s přehledem.

26:38
    Tvrdá rána Muchky jen prosvištěla kolem Jirouškovy brány.

26:14
    Hrabík vystřelil po přihrávce zpoza brány, Strejc puk přikryl.

25:03
    Další zbytečný přestupek Pirátů. Za příliš mnoho hráčů na ledě je vyloučen jeden z jejich hráčů, konkrétně Zdeněk Gröger(CHM).

24:05
    V obrovské šanci se po Polákovy přihrávce ocitl sám před bránou Lyszczarczyk, ale Jiroušek se perfektně roztáhl na brankové čáře a zamezil puku v cestě do klece!

23:47
    Rychlé přenesení hry na druhou stranu hřiště a puk v rukavici tentokrát ukryl Strejc.

23:37
    Po delší době přerušení, Lidák s přihrávkou čekal tak dlouho, až se rozhodl raději zakončit. Jeho střelu kladenský brankař chytá.

21:10
    Svobodův střelecký pokus zkrotil Jiroušek nadvakrát.

20:44
    Nepřesnost na straně Rytířů a zakázané uvolnění.

20:01

V první třetině se oba týmy nejdříve rozkoukávaly a poté začala ofenzivní snaha domácích. Piráti drželi Rytíře dlouho pod tlakem, ale ve 14. minutě se nechali zbytečně vyloučil ta za to pykali. Přesilovku využil Čečetka. Odpověď na sebe ale nenechala čekat ani dvě minuty. Po vhazování ujel František Wágner a blafákem srovnal stav. Druhá třetina začne zhruba v 18:18.

20:00

19:47
    Ještě jeden icing Rytířů.

19:05
    Další Kulichův pokus opět likviduje hostující gólman, následně je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

18:52
    Jiroušek si poradil se střelou i následnou dorážkou Kulicha.

18:37
    Ofsajd hostů.

18:17
    Jiroušek trochu neopatrně vyjel z brány pro puk a domácí tak dostali šanci na rychlý obrat skóre, jenže Tom Polák v největší šanci puk mezi tři tyče nedostal.

16:55
    Domácí střelec FRANTIŠEK WÁGNER se po vhazování ve středním pásmu uvolnil, pláchl obraně a dokonalým zakončením překonal Jirouška. Bez asistence.

16:47
    Okegawa zůstal po tvrdém ataku chvíli ležet na zemi, ale po hvizdu se z ledu sebral a odkráčel po svých. Vylučovat se nebude.

16:23
    Piráti zpět v ofenzívě, Tom Polák vyprášil betony Jirouška.

15:04
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají přesilovku. Puk nahozený Patykem se v brankovišti odrazil od MICHALA ČEČETKY, který tak otevírá skóre utkání. Asistence: Petr Patyk.

14:53
    Strejc kryje kotouč po střele Janečka.

13:53
    Patrik Lidák (CHM) si odpyká dvouminutový trest za vyhození kotouče mimo hrací plochu.

13:47
    Rychlonohý Okegawa vybojoval puk pro Borkovce, ten netrefil bránu.

12:59
    Hlaváčkova střela z otočky šla těsně mimo, tu Tomanovu pak Jiroušek chytil a nepustil.

12:16
    Novákovu ránu přizvedl Jiroušek těsně nad horní tyč.

11:56
    Piráti jsou kompletní a vyhazují přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

10:20
    Borkovcova rána trefila brankový oblouk, o několik sekund později Piráti vyváží kotouč.

09:45
    Dvě minuty za podražení pro domácího Daniela Nováka (CHM).

09:34
    Tvrdá rána Lyszczarczyka, Jiroušek ji vyráží do rohu.

08:46
    Hostující kapitán Havelka vystihl nebezpečnou přihrávku a odrazil puk do neutrální zóny. Přerušil tak tlak Pirátů.

07:15
    Opět je to Okegawa, kdo úřaduje v útočném pásmu hostů. Jeho střelu zápěstím Strejc vyrazil.

06:29
    Adámek vymýšlel další přihrávku mezi kruhy, k puku se dostal Wágner a nastřelil břevno!

06:12
    Teď už hostující gólman ukryl kotouč v rukavici.

05:10
    Skvělé zákroky betony v podání Jirouška proti střelám Kulicha a Wágnera.

04:41
    Po bekhendovém pokusu Lyszczarczyka zazvonil oblouk brány a Jiroušek raději přikryl puk.

04:15
    Stejný přestupek Kladna i podruhé v krátkém sledu.

04:02
    Hra přerušena kvůli zakázanému uvolnění Rytířů.

03:12
    Pejchar byl v dobré pozici v ose hřiště čistě atakován a odstaven od kotouče.

02:37
    První střela na bránu, Tomanovu ránu od modré z jízdy chytil Jiroušek.

01:55
    Lyszczarczyk také nabízel puk z otočky před brankoviště, ale tam nikdo ze spoluhráčů nebyl.

00:45
    Okegawa za bránou obral Lidáka a směřoval přihrávku Kubíkovi, ten ji v dobré pozici bekhendem nezpracoval.

00:01

Piráti Chomutov: Strejc – Lidák, Hlaváček, Běhula, Gröger, D. Novák, A. Novák, Muchka – Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, Svoboda, Jindra, Dejmek, Wágner, Šilar, Adámek (C).

Rytíři Kladno: Jiroušek – Havelka (C), Malý, Šíma, Kiml, Smrž – Řepka, Patyk, Vach, Okegawa, Pejchal, Čermák, Janeček, Sagan, Zelingr, Borkovec, Hrabík, Čečetka, Kubík..

Příjemné odpoledne z chomutovské SD ARÉNY, za několik málo okamžiků budeme sledovat bitvu sedmého kola RAKO Extraligy staršího dorostu, která proti sobě svede druhý a předposlední tým tabulky Západ. Hůře postavení Piráti hostí Kladno, které se o svou příčku dělí a musí o ni bojovat. Bude to ovšem nesmírně náročné zejména pro obranné řady, jelikož v zápise o utkání figuruje pouze pětice beků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 17. Wágner, 31. Běhula (Kulich, Wágner), 35. Lyszczarczyk (Adámek, Gröger), 36. Lyszczarczyk (Polák), 55. Adámek (Lyszczarczyk, Hlaváček), 60. Hlaváček (Novák, Lyszczarczyk) – 16. Čečetka (Patyk)