Senica – Detva 3:6 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Pov. Bystrica 6:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Bardejov 3:2 (kon.)
Prievidza – SR 18 6:2 (kon.) | Trnava – Michalovce 0:1 (kon.) | Topoľčany – Prešov 2:3 (po pr.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
6:1 (0:0, 2:1, 4:0)
HK 95 Považská Bystrica
sk Pátek 26.09.2014, 17:00 • Enel aréna • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

V stretnutí šiesteho kola prvej hokejovej ligy si zmerajú sily tímy MHK 32 Liptovský Mikuláš a HK 95 Považská Bystrica.Domácemu celku nevyšiel podľa predstáv vstup do nového súťažného ročníka. Hoci v prvom kole vyhrali Mikulášania po nájazdoch v Michalovciach a následne doma so SR 18, potom nasledovali už len prehry.

Bez bodu sa vracali z Bardejova, minulý piatok doma podľahli Detve a v ostatnom kole ich Prešov na svojom ľade zdolal 2:0. V tabuľke je z toho zatiaľ len desiate miesto. „Snahu nemôžem chalanom vytknúť, no odvrátila sa od nás šťastena. Nedali sme gól ani do odkrytej bránky. Musíme ďalej pracovať na tom, aby nastal obrat,“ povedal tréner Marián Horváth po meraní síl na východe republiky.

Liptáci by sa na výsledkovo lepšiu vlnu mohli dostať práve proti Považskej Bystrici. Tá sa totiž na súperov pozerá z dna tabuľky, patrí jej dvanásta priečka. Určite však v srdci Liptova nepredá kožu lacno.

V uplynulom kole Trnava na domácom ľade vyhrala nad Považskou Bystricou vysoko 8:1. Domáci viedli už 7:0, potom za hostí znížil Havlíček.

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Mezovský, Kadlubiak, Holiga, Duriš, Nitriansky, Moravčík, Oravec, Školiak – Kuric, Uhrík, Bartík, Trochta, Macík, Marcinko, Piatka, Poliaček, Klimčík, Divok, Roháč.

HK 95 Považská Bystrica: Hričina – Tarabík, Filo, Ružička, Mikuš – Kudlej, Koleda, Ligas, Havlíček, Zlocha, Trenčan, Rufati, Kubín, Kovačič, Švantner.

Rozhodca: Husár – Farkaš, Hanko..

Príjemný piatkový podvečer zo zimného štadióna v Liptovskom Mikuláši.

Na ľade ako prví hráči Považskej Bystrice.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:02
    Na úvodnom buly úspešnejší domáci kapitán Kuric.

00:46
    Pekná akcia prvého útoku, Bartíkova koncovka je ale nepresná.

01:19
    Durišov nahodený puk a betóny brankára hostí.

02:06
    Hostia zachytili rozohrávku brankára Hollého, no strela mieri vedľa bránky.

02:25
    Prvé vylúčenie v zápase je na strane hostí, za hákovanie dostal trest Kubín.

03:17
    Zakončenie Bartíka zblízka úspešné nebolo.

03:39
    Skúša to aj kapitán Kuric, no ten zblízka trafil do dobre postaveného brankára Považskej Bystrice.

04:19
    Macík sa dostal až pred brankára, ten puk vyráža.

05:20
    Puk sa teraz ocitol v hľadisku.

06:01
    Bartík na Kurica, toho odzbrojila dvojica hráčov Považskej Bystrice.

06:13
    Macík pohotovo vystrelil po buly, no pohotovým zákrokom sa prezentoval aj brankár hostí.

06:57
    Druhé vylúčenie na strane hostí. Havlíček inkasuje trest za hru s vysokou hokejkou.

08:05
    Kadlubiakovu strelu sa pokúsil tečovať Bartík, puk končí v gólmanovej lapačke.

08:35
    Bartíkov pokus brankár vyráža.

09:01
    Strelu Mezovského sa pokúšal doraziť Uhrík.

10:19
    Na domácich vidieť, že chcú streliť úvodný gól, no zatiaľ sa im to nedarí.

12:01
    Trochta pred bránkou zakončoval, no puk neumiestnil presne.

13:17
    Piatka z ľavej strany, no pred bránkou prihrávka nenachádza adresáta.

14:21
    Bartík nahral Mezovskému, jeho zakončenie z blízka gólmana hostí moc neohrozilo.

14:59
    Po strela Havlíčeka musel zasahovať Hollý, je z toho vhadzovanie pred jeho bránkou.

16:08
    Za bránenie inkasuje trest hráč Považskej Bystrice Filo.

16:33
    Klimčíkov pokus Hričina vyráža.

17:06
    Útočnú akciu, ktorú založil Poliaček, zakončuje Bartík. Hričina puk radšej prikrýva, lebo po ňom vyštartoval kapitán domáceho celku Kuric.

17:50
    Havlíček zakončoval po zaváhaní Kadlubiaka, Hollého ale neprekonal.

18:30
    Durišom nahodený puk pred bránkou tečoval Marcinko, brankár hostí je zatiaľ 100 %-ný.

19:11
    Strelu Moravčíka Hričina vyrazil.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V úvodnej tretine sme gól nevideli, hoci viac z hry i šancí mal domáci celok.

Uvidíme, aký priebeh bude mať druhá časť hry. Tá sa začne o 15 minút po úprave ľadovej plochy.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:31
    Domáci v pásme súpera.

21:41
    MARTIN HAVLÍČEK otvára skóre. Osamotený bez problémov zakončil do odkrytej časti Hollého bránky.

23:03
    Z otočky pozornosť Hollého vyskúšal Koleda.

24:02
    Macík získal pásmo, nahral Trochtovi, no jeho prihrávku zachytila obrana hostí.

24:36
    FRANTIŠEK POLIAČEK vyrovnáva. Dostal sa cez dvoch obrancov a svoju aktivitu zakončil tak, ako sa patrí – gólom.

26:01
    Mikuláš v pásme hostí, no bez šance.

27:02
    Macíkov pokus z pravej strany tečoval Mikuš.

27:57
    Liptovský Mikuláš teraz stratil útočné pásmo.

29:24
    Trochta to skúšal z ľavej strany, no strela nemierila do priestorov bránky.

30:11
    Faul priamo pred očami hlavného arbitra.

30:14
    Na strane hostí inkasuje dve minúty za podrazenie Havlíček.

30:22
    Strelou to vyskúšal Kadlubiak.

31:18
    Prvé vylúčenie na domácej strane. Macík inkasuje za bránenie.

32:11
    Nitrianskeho strelu vyráža Hričina.

33:16
    Domáci celok opäť bude hrať presilovku. Kudlej dostal menší trest za držanie.

33:45
    Macík, hoci tiesnený, ukázal v sebe bojovníka a zakončil.

34:40
    Domáci boli v pásme, no nezakončili, hostia vyhodili puk cez všetky čiary.

35:17
    Piskot na štadióne, presilovka sa veru hrá inak...

36:29
    Strela Nitranskeho Hričinovi vypadla z lapačky.

37:01
    Teraz si domáci v útoku veru nerozumeli a prichádzajú o puk.

38:17
    Považská Bystrica v pásme domáceho celku, no bez zakončenia.

38:26
    Domáci sa dostávajú do vedenia. Školiak v obrane získal puk, posunul ho Roháčovi, ten pekne našiel MARTINA TROCHTU, ktorý sa pred brankárom nemýlil.

39:11
    Ružička strelou od modrej vyskúšal pozornosť domáceho brankára Hollého.

39:56
    Bartíkova výborná strela, Hričina vyrazil betónmi.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme videli už aj góly, konkrétne tri. Hostia išli do vedenia v 22. minúte po Havlíčkovom zásahu, no vyrovnanie domácich nenechalo dlho čakať. Poliaček vyrovnával o tri minúty.

V závere prostrednej časti hry poslal domácich do vedenia Trochta.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:37
    Akciu domáceho celku zastavilo postavenie mimo hry.

41:17
    Nitriansky nahodil puk a domáci môžu prestriedať.

42:01
    Piatka si pekne obhodil obrancu hostí, škoda, že puk sa už nedostal k Poliačkovi.

43:51
    Považská Bystrica zatlačila domáci celok, no je to bez zakončenia.

45:25
    Nahodený puk Koledu domácemu brankárovi neurobil väčšie starosti.

45:39
    Liptovský Mikuláš vedie o dva góly. Úspešným strelcom je skúsený útočník domáceho celku PETER BARTÍK, ktorý pred bránkou umiestnil puk za chrbát Hričinu.

46:25
    Na ľade Piatka, puk ho trafil do tváre,

46:25
    Piatka sa z ľadu dostal po svojich no okamžite na striedačke vyhľadal lekársku pomoc.

46:25
    Na ľade aj upratovacia čata.

46:26
    Hráme ďalej.

47:11
    Divok zblízka v dobrej pozícii minul bránku.

48:47
    Zlocha inkasuje menší trest za podrazenie.

49:17
    Nitransky nezachytil puk na dobrej a hostia získavajú potrebné sekundy.

49:31
    Domáci tím využíva početnú výhodu a vedie už o tri góly. FRANTIŠEK POLIAČEK strieľa svoj druhý gól v zápase, keď vg skrumáži pretlačil puk za brankára.

49:57
    Po krátkom čase ďalší presný zásah domácich. Strelu Kurica jemne tečoval PETER BARTÍK a puk končí v sieti.

49:58
    Na brankárskom poste hostí došlo k striedaniu. Hričinu nahradil Kutej.

50:41
    Za filmovanie si posedí Koleda.

52:05
    Domáci kapitán JURAJ KURIC nezaváhal z pravej strany a puk umiestnil pod brvno po peknej prihrávke Bartíka. Liptovský Mikuláš využil početnú výhodu.

54:40
    Liptovský Mikuláš sa teda pekne gólovo rozbehol.

56:01
    Oravcov nahodený puk sa snažil pred bránkou tečovať Divok.

57:27
    Pokus Marcinka z ľavej strany nebol úspešný.

57:47
    Posunutá bránka domáceho celku.

58:34
    V závere vylúčenie na domácej strane. Klimčík inkasuje trest za narazenie.

59:12
    Zápas sa už len dohráva.

60:00

Najmä vďaka štyrom gólom v záverečnej časti hry Liptovský Mikuláš zaslúžene v priemernom zápase zdolal súpera z Považskej Bystrice 6:1.

Ďakujeme za pozornosť pri dnešnom prenose. (19:05:18)

Michal Paška

Branky a nahrávky: 25. Poliaček (Marcinko, Duriš), 39. Trochta (Roháč, Školiak), 46. Bartík (Macík, Kadlubiak), 50. Poliaček (Moravčík, Nitriansky), 50. Bartík (Kuric, Macík), 53. Kuric (Bartík) – 22. Havlíček (Zlocha, Trenčan)

HK 95 Považská Bystrica: Hričina (50. Kutej) – Tarabík, Filo, Ružička, Mikuš – Kudlej, Koleda, Ligas, Havlíček, Zlocha, Trenčan, Rufati, Kubín, Kovačič, Švantner.

Rozhodčí: Husár – Farkaš, Hanko.