K. Vary – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Plzeň – Zlín 5:2 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 6:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Slavia 0:4 (kon.) | Litvínov – Olomouc 3:1 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 4:2 (kon.)
Sparta – Liberec 4:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
HC Kometa Brno
Neděle 05.10.2014, 15:30 • KV Arena • Tipsport extraliga

54:52
    Sotva skončil Skuhravému (KVA) trest, může si odpočinout na trestné lavici znovu.

52:39
    Vyloučen je Václav Skuhravý (KVA).

46:36
    Teď ale budou domácí muset zase chvíli bránit. Na trestné lavici si posedí Stanislav Balán (KVA).
    KOBLASA - 4:1

45:53
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Trio Koblasa-Kverka-Vachovec si teď vytvořilo během poslední minuty obrovský tlak, který končí brankou PETRA KOBLASY z mezikruží. Asistence: Ondřej Šmach
    VACHOVEC - 3:1

43:28
    V branovišti před Čiliakem byl obrovský zmatek. Kotouč nakonec i s brankářem do branky doslova dotlačil PETR KOBLASA. Asitence: Stanislav Balán

40:46
    Skuhravý, Heizer a V. Tomeček, vystavili teď hosty obrovskému tlaku a Dlapa (KOM) si pomohl faulem oceněným dvěma minutami.

37:56
    Při velkém zmatku před Čiliakovou brankou Ondřej Dlapa (KOM) podrazil Jaromíra Kverku a odpyká si tak dvouminutový trest.

33:55
    Domácí si vyzkouší oslabení, vyloučen je Šmach (KVA) za vysokou hůl.

31:09
    Tvrdý zákrok u mantinelu teď připravil Šmachovi Leoš Čermák. Verdikt rozhodčího zní vražení na hrazení a trest na 2 minuty.

27:16
    Roman Erat dostal skvělou přihrávku od obránců, ale sám v souboji jeden na jednoho proti Závorkovi, se střelou mezi betony neuspěl.

23:24
    Pěknou střelu z mezikruží vyprodukoval osamocený David Hruška. Nakonec šel kotouč těsně mimo branku.

19:03
    S ohlášenmí poslední třetiny odchází zároveň na trestnou lavici František Ptáček (KOM). Vysoká hůl!
    SVOBODA - 2:1

16:25
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté snižují na rozdíl jedné branky. Po střele Romana Erata se puk odrazil k TOMÁŠI SVOBODOVI, který neměl problém do prázdné branky puk dorazit. Asistence: Roman Erat, Vojtěch Němec

14:14
    Hosté reagují střídáním brankařů, Martina Faltera nahradil Marek Čiliak.
    KVERKA - 2:0

14:14
    Po chybě hostů ve středním pásmu se dostal do úniku JAROMÍR KVERKA, který střelou mezi Falterovy betony zvyšuje na 2:0. Bez asistence.
    PŠURNÝ - 1:0

13:54
    Domácí se dostávají do vedení. Balán vyhrál buly v útočném pásmu, poslal puk na levé křídlo a ROMAN PŠURNÝ skóroval z mezikruží. Asistence: Stanislav Balán.

13:52
    Pšurný si dlouho rozmýšlel kam puk zpoza soupeřovy branky přihraje, nakonec si vybral Skuhravého před brankou, ten však puk do branky nezastrčil.

08:35
    Teď jsou velmi aktivní domácí. Vyprodukovali několik střel v krátkém sledu, ale ani Balánova velká šance brankou neskončila.

07:56
    Kapitán Čermák teď velmi nebezpečně vyzkoužel Závorkovu pozornost, avšak ten svou svatyni uchránil.

03:40
    Za faul vysokou holí si odsedí trest Roman Pšurný (KVA).

Daniel Kot

Branky a nahrávky: 14. Pšurný (Balán), 15. Kverka, 44. Koblasa (Balán), 46. Koblasa (Šmach) – 17. Svoboda (Erat, Němec)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Deyl, Dvořák – D. Hruška, Balán, Pšurný – V. Tomeček, Skuhravý, Heizer – Koblasa, Kverka, Vachovec – Flek, R. Hruška, Štals – Gorčík.
    HC Kometa Brno: Falter (od 15. Čiliak) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dlapa, Malec, König, Dujsík – J. Hruška, Čermák, Ton – Erat, Němec, Svoboda – Burian, Holec, Dočekal – Raška, Mrázek.

Rozhodčí: Souček, Hodek – Gerát, Hynek