Nitra – Poprad 4:3 (kon.) | Skalica – Žilina 0:4 (kon.) | Banská Bystrica – Zvolen 4:6 (kon.)
Košice – Trenčín 1:0 (kon.) | Piešťany – Martin 5:2 (kon.)
HK Skalica
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
MsHK Žilina
sk Neděle 05.10.2014, 17:00 • HANT aréna Skalica • Tipos Extraliga (SR)

Ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok dňa. (19:03:02)

Tak a máme tu koniec dnešného stretnutia. Vývoj zápasu bol pomerne jednoznačný, keď sa Žilinčanom podarilo streliť po jednom góle v prvej a druhej tretine. V tretej dvadsaťminútovke už potom úradovala aj nervozita na hokejkách Skaličanov z čoho rezultovali dva presné zápasy Vlkov zo severu Slovenska. Tri body a koniec 9 zápasovej šnúry prehier. Aj tak by sa dal zosumarizovať dnešný zápas z pohľadu Žiliny.

60:00

59:30
    Skalica chce zaznamenať aspoň čestný gól, o ktorý sa pokúšal Vaškovič. Kosowski si dnes ale právom zaslúži neinkasovať.

59:00
    Zakázané uvoľnenie pre Žilinu.

58:25
    Vaškovičova strela len do zadného mantinelu.

57:30
    Tempo výrazne opadlo, už sa to len fakt dohráva.

57:00
    Žilinčanom sa asi páčia mantinely, pri ktorých sa teraz väčšinu času hrá.

56:25
    Zakázané uvoľnenie Žiliny.

55:44
    Zápas sa už skôr len dohráva, hrá sa v strednom pásme, nepresnosť na oboch stranách a frustrácia na hokejkách domácich.
    DREVENÁK - 0:4

54:13
    Žilina dala gól!
    Prečíslenie Žiliny vychádza na jednotku! O osude zápasu je definitívne rozhodnuté. Prečíslenie 4 na 2, strelcom gólu je MILAN DREVENÁK, ktorý posiela puk popod Lipovského betóny, asistoval mu Kristek. Asistencie: Jaroslav Kristek.

53:43
    Štumpfova rana len do betónov pripraveného Kosowskeho.

53:30
    Žilina sa teraz oslobodzuje, vyhadzuje cez všetky čiary.

53:10
    Záverečných 7 minút celého zápasu, Žilina s piatimi hráčmi.

52:18
    Ani teraz sa Skalica nepresadila, prekliate stále poračuje. Ani Drtina, ani Nechala od modrej. Ja už neviem ako...

51:40
    Tentoraz prerušil snahu Skalice ofsajd jedného z hráčov.

51:30
    Žilina posiela puk až za Lipovského bránu.

51:10
    Bomba od Drtinu len do Procházku, toto mohlo bolieť! Medzičasom odchádza na trestnú Moravec.

50:40
    Hráči oboch tímov striedajú, brankári sú už dlhší čas bez práce.

50:00
    Puk sa nachádza v strednom pásme, je z toho ofsajd Žiliny, zdá sa ale, že je o osude zápasu rozhodnuté.

49:19
    Čo z toho tlaku, keď nepadne gól, Žilina s piatimi hráčmi.

49:01
    Konečne vydarená presilovka v tomto zápase, Skalica dusí súpera v jeho vlastnej tretine.

48:19
    Gólová šanca pre Drtinu, ktorý však zaváhal a ten správny moment na strelu švihom premrhal. Rútil sa sám na Kosowského.

47:19
    Puk má pod kontrolou Kosowski, bude sa vylučovať na strane Žiliny. Na trestnú lavicu si sadá Krčula. Pred bránou sa po odpískaní strhla mela. Hrá sa 5 na 4.

46:30
    Skalica ako keby nezvládala vývoj zápasu. Kosowski nemá za svojím chrbtom bránu. Skaličania sa dostali až príliš blízko k bráne, tlačenica a píšťalka rozhodcu. Gól dneska asi domáci nedajú.

46:16
    Nechala sa ocitol v ofsajde.
    KRISTEK - 0:3

45:07
    Lacný gól pre Žilinu. Mikeska čakal, že Kristek nebude javiť žiadnu aktivitu o puk, JAROSLAVOVA KRISTEKOVA hokejka bola rýchlejšia ako Lipovského lapačka. Bez asistencii.

44:43
    Štpmpf bol blízko k tomu, aby posunul puk za chrbát poľského brankára. Nestalo sa tak.

44:30
    Hra sa pomerne ukľudnila. Do dobrej šance sa po nudnej časti hry dostal rýchly Štumpf, ktorý preveril Kosowskeho lapačku.

43:20
    Valášek strieľal z otočky, len do Lipovského.

42:53
    Puk za Koskowskim, ktorý klepe hokejkou o ľad. Končí sa presilovka Žiliny.

42:00
    Kolotoč Žiliny je už v plnom prúde, Kristekova delovka a ani Moravcov príklep sa za Lipovského nedostali.

41:20
    Skalica vyhadzuje cez všetky čiary, opäť nemastná neslaná presilovka pre MsHK.

40:59
    René Školiak podrazil svojho súpera, minúta z hry odkrojená, čakajú nás dve minúty presilovky pre Žilinu.

40:08
    Novotný pálil z pravého kruhu nebezpečnú strelu po ďalšom vyhratom buly v úvode tretiny.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina sa skončila, aj v tejto dvadsaťminútovke sa presadili len hostia. Druhý gól strieľa Petr Kanko. Žilina teda vedie nad Skalicou po dvoch tretinách 2:0. Prihlásime sa opäť cca o 18:30.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:42
    Tretia skalická formácia je dnes veľmi útočne naladená. Kamil Kosowski však dnes žiaden puk za svoj chrbát pustiť nechce.

39:30
    Kubiš strieľal spoza obrancu po tom, ako si nakorčuľoval do pásma, len do Lipovského.

38:47
    Lipovský drží puk v jeho lapačke, vhadzuje sa po jeho ľavici.

38:36
    Hra sa prerušuje kvôli tomu, že hráči Žiliny ukryli puk. Rozhodca ho nevidel a tak fúkol do píšťalky.

38:10
    Stloukal sa snažil presadiť cez pravú stranu, ani tentoraz mu to ale na strelu nevydalo.
    KANKO - 0:2

37:21
    Zaujímavý gól padol v Hant aréne, kde Žilina vedie nad Skalicou už 2:0 ! Vyhraté buly a strela okamžite po Drábekovej prihrávke od PETRA KANKA, ktorý tak zvyšuje skóre! Asistencia: Jakub Drábek.

37:13
    Ďurkechova strela od modrej čiary narobila Lipovskému problémy. Vhadzuje sa ale po jeho pravici.

36:50
    Počet divákov "neuveriteľných" 880...

36:30
    Menší tlak Skalice, okrem toho, že strela Stloukala bola zblokovaná sa nič vážne nestalo. Až teda na menšiu potyčku medzi hráčmi Skalice a Žiliny.

35:41
    Zaváhanie Kosowskeho za vlastnou bránou. Nemastná a neslaná presilovka Žiliny je na konci.

34:40
    Ďurkechova strela zblokovaná, Školiak mu vzal puk, ale sily na útok už bohužiaľ nemal.

34:20
    Po dlhom čase vo vlastnom pásme Žilina v pásme súpera.

34:05
    Skalica vyhadzuje puk cez všetky čiary.

33:41
    Hra bola prerušená z dôvodu odsunutia brány. Lipovský dnes opäť fauluje! Sekanie pre brankára Skalice.

33:07
    Dnes vidíme na štadióne v Skalici aj množstvo hitov, teraz pocítil tvrdosť mantinelu jeden z hráčov Žiliny.

32:10
    Množstvo zblokovaných striel od žilinských Vlkov! Výborne sa hodil do puku Heřman, Vaškovič mohol darmo páliť na Kosowskeho.

31:50
    Tečovaný puk od Juríka nenarobil Kosowskemu problémy. Vhadzuje sa po jeho ľavici.

31:24
    Pre zmenu icing domácich.

30:57
    Mikeska si urobil priestor a nakoniec aj pohotovo zakončil, jeho projektil sa však za Kosowskim neocitol.

30:10
    Hra sa opäť presťahuje pred žilinskú bránu. Zakázané uvoľnenie.

29:42
    Kristek sa dostal k puku po nepresnej rozohrávke od Školiaka. Prvá strela zblokovaná, druhý pokus skončil len v lapačke Miroslava Lipovského.

29:03
    Tentoraz sa už hra prerušuje po Heřmanovej strele z Ľavého kruhu.

28:30
    Stále sa snaží Žilina tlačiť čo to dá, Skalica nie a nie vymaniť sa z ich nadvlády. Lipovský však výraznejšie zasahovať nemusel.

27:56
    Skalica s plným počtom. Ani Žiline táto presilovka veľmi nevyšla.

27:15
    Skalici sa podarilo puk vyhodiť cez všetky čiary.

26:37
    Kolotoč Žiliny je v plnom prúde, Kanko strieľanou prihrávkou posúval puk na Drábeka, Lipovský mal problémy, ale dokázal si s nimi poradiť.

26:05
    Hneď po buly sa dostala Žilina do šance, pred bránou operoval Procházka, ktorý však nedokázal sklepnúť puk až do brány.

25:56
    Lipovského nedovolené bránenie, Žilina má presilovku. Brankár domácich sa hnevá.

25:20
    Nepríjemná strela od modrej čiary v podaní Jelíneka, Lipovský mal menšie problémy.

25:20

25:05
    Skalica sa previnila ofsajdom, žilinský hráč už na ľade po tom čo domácim presilovka vôbec nevyšla.

24:47
    Žilina sa opäť oslobodzuje.

24:27
    Strela od modrej čiary v podaní Horvátha skončila len u Kosowskeho.

24:03
    Piskot fanúšikov Skalice po tom, ako sa podarilo Žiline vypichnúť puk z hokejky Grundlinga.

23:32
    Strela Jankoviča nad žilinskú bránu len vysoko nad, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

23:05
    Školácka chyba Žiliny – príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Presilovka domácich.

22:42
    Kosowski mal poriadne kusiko šťastia. Puk smeroval k ľavej žrdi, tam už číhal Jurík, ktorý ale nedokázal doklepnúť puk do opustenej prázdnej brány! Šťastie a smola pre oba celky.

22:07
    Dobrá šanca pre Kubiša, ktorý sa mohol rútiť do samostatného úniku, nestalo sa tak. Bol odzbrojený.

21:32
    Skalica sa snažila o rýchly prechod do pásma, Kosowski opäť nemusel zasahovať, dobrá práca hráčov v defenzívnych radoch.

20:45
    Moravec sa snažil dobiedzať pred Lipovským, ten radšej puk kryje, vhadzuje sa po jeho pravici.

20:15
    Žilina vyhráva aj po druhýkrát úvodné buly. Hneď po tom ako sa Vlci zmocnili puku sa rútili na Lipovského – neúspešne.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Máme za sebou prvú tretinu zápasu, ktorý má náboj, má aj nasadenie. Domáca Skalica bude musieť naháňať gólové manko. Jediný gól zápasu dal po dlhom tlaku žilinských Vlkov Matej Valášek. Nechajme sa prekvapiť, či takéto tempo vydrží hráčom aj ďalších 40 minút. Prihlásime sa opäť cca o 17:40.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:45
    Ďurkechova strela od modrej čiary skončila len v Lipovského lapačke!

19:25
    Ku koncu tretiny tu máme ešte zakázané uvoľnenie Žiliny.

18:52
    Nepríjemná strela z pravého kruhu, Novotný bol blízko druhého gólu, strela orazítkovala len mantinel.

18:06
    Domáci sa snažia rýchlo odpovedať, Kosowski však pozorný.
    VALÁŠEK - 0:1

16:38
    Kapitán Vlkov Drevenák zvádzal súboj s hráčom Skalice Matejom Benem. Od neho sa puk odrazil len na hokejku MATEJA VALÁŠEKA, ktorý príklepom z medzikružia otvára skóre zápasu. Asistencie: Milan Drevenák.

16:07
    Puk za Kosowskeho bránou, rýchly prechod Žiliny do pásma a opäť kolotoč v tretine domácich.

15:37
    Ku koncu tretiny sa dostávajú k slovu aj domáci. Hrá sa pomerne rýchly hokej. Stále ale bez gólov.

14:23
    To nie je možné čo teraz zahodili domáci! Zasekávačka Bezúchovi nevyšla, nakoniec však z toho mohol ťažiť Štumpf, ku ktorému sa dostal puk po odraze od korčule hosťujúceho hráča. Daniel Štumpf nevystrelil, len poslal puk na voľného Bezúcha – Kosowski ale perfektne zasahuje!

13:54
    Opäť pomerne ľahký prechod do pásma domácich. Hralo sa však len v okolí mantinelov, Lipovský tak bez práce.

13:05
    Po veľmi dlhej dobe sa hra prerušuje. Dôvod je jasný – Lipovského zákrok lapačkou.

12:23
    Kubiš chcel oklamať svoj tieň, no bohužiaľ nepodarilo sa mu to. Otočil sa a vypálil, len do korčule. Žilinčanom sa ale darí pomerne ľahko dostávať sa do pásma domácich. Uvidíme dokedy.

11:24
    Žilina však už opäť v pásme, Skalica si nevie dať rady s hráčmi Žiliny. Vlkom sa ale nedarí streliť potrebný prvý gól.

10:40
    Prvá vážnejšia a hlavne nečakaná strela prišla na Kosowskeho z ľavého kruhu. Bekhend vyslal Lukáš Popela.

10:06
    Prvý ofsajd v zápase prichádza po 10. minútach z hry, dopúšťajú sa ho hráči Žiliny.

09:24
    Ani teraz to Krčulovi nevyšlo, bomba od modrej len do hokejky brániaceho hráča.

09:10
    Ďalšie zakázané uvoľnenie Skalice. Tí sa nevedia vymaniť spod žilinského tlaku. Bohužiaľ pre Vlkov, ten nie a nie pretaviť v gól.

08:13
    Ďurkechova tvrdá bomba od modrej narobila Lipovskému mierne problémy, puk pri mantineli.

07:34
    Puk za bránou hostí, ktoré sa snažili rozvinúť gólovú akciu. Seká sa po hokejkách ako sekerou po dreve, Drábek sa ale nedal a z medzikružia vypálil, tesne vedľa.

06:53
    Hrá sa veľmi nudný hokej, ani Lipovský a ani Koskowski nemusia zasahovať, len sa pozerajú na svojich spoluhráčov ako sa naháňajú za pukom.

05:20
    Méry prihrával Benemu, ten však nestihol dobre zareagovať, mohla z toho byť dobrá šanca Skalice.

04:42
    Haluzova strela z ľavého kruhu len do betónov Miroslava Lipovského. Žilina je od začiatku stretnutia aktívnejšia.

04:14
    Strela švihom od Drábeka, opäť len zrazená k mantinelom.

03:32
    Zakázané uvoľnenie Skaličanov, Žilina zatlačila súpera.

03:06
    Heřmanov zblokovaný pokus na brankára Lipovského, štvrtý útok Žiliny sa chce dobre predať.

02:22
    Valášek sa snažil niečo vymyslieť pred modrou čiarou, bol však zastavený dobrým obranným zákrokom domácich.

00:45
    Zatiaľ sa hrá nemastný – neslaný hokej. Obe mužstvá sa iba hľadajú, stratami pukov to len tak hemží.

01:05
    Do prvej dobrej šance sa dostal aj Vaškovič, ktorý to pred Kosowskim prestrelil!

00:15
    Hneď po úvodnom buly, ktoré vyhrala Žilina sa hostia snažili priblížiť k Lipovskému. Podarilo sa, prvý úspešný zákrok lapačkou po strele z ľavého kruhu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Tak ešte raz dobrý podvečer vážení a milí. Stretnutie sa nám o chvíľu začne, hráči sú už na ľade. Domáci typicky v zelenom, Vlci v žltom.

Úvodné zostavy:

HK 36 HANT Skalica: Lipovský. M – Grundling, Jankovič, Horváth, Drtina, Popela, Noechala, Mikésa – Školiak, Stloukal, Vaškovič – Jabrocký, Méry, Bene – Štumpf, Bezúch, Jurík – Romančík, Dvonč, Rejžek

MsHK DOXXbet Žilina: Kosowski – Moravec, Ďurkech, Jelínek, Bobček, Hertl, Krčula, Niník – Kristek, Procházka, Novotný – Drábek, Kubiš, Kanko – Haluza, Dreveňák, Valášek – Heřman, Jarab, Lipovský. A

Rozhodca: T. Bundil – M. Junek, J. Tvrdoň.

Vážení športoví priaznivci, vítam Vás pri sledovaní ďalšieho kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže – Tipsport extraligy. Dnes máme na programe už 10. kolo, v rámci ktorého sa stretne HK 36 Skalica a MsHK Žilina.

Čaká nás duel tímov, ktoré okupujú posledné a predposledné miesto v tabuľke. Nechajme sa prekvapiť, či to bude zaujímavý hokej alebo len nuda počas 60. minút.

Skalica odohrala v tejto sezóne 9 zápasov po ktorých svieti na ukazovateli bodov v tabuľke číslo 7. Koncom mesiaca september sa im podarilo zvížaziť v Nitre 2:1. V poslednom hranom kole neuspeli na domácom ľade a prehrali s Popradom 0:5!
    Žilina je na tom ešte o čosi horšie. Len štyri body z desiatich zápasov to je priam katastrofa. Z posledných troch zápasov si odniesli nulu na konte a až 16 inkasovaných gólov. Prehrali v Piešťanoch, s Košicami a v poslednom kole aj v Banskej Bystrici.
    Kto vyhrá tento dnešný boj? Bude to poriadne zaujímavé!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Jakub Mitter

Branky a nahrávky: 17. Valášek (Drevenák), 38. Kanko (Drábek), 46. Kristek, 55. Drevenák (Kristek)

HK Skalica: Lipovský. M – Grundling, Jankovič, Horváth, Drtina, Popela, Noechala, Mikésa – Školiak, Stloukal, Vaškovič – Jabrocký, Méry, Bene – Štumpf, Bezúch, Jurík – Romančík, Dvonč, Rejžek
    MsHK Žilina: Kosowski – Moravec, Ďurkech, Jelínek, Bobček, Hertl, Krčula, Niník – Kristek, Procházka, Novotný – Drábek, Kubiš, Kanko – Haluza, Dreveňák, Valášek – Heřman, Jarab, Lipovský. A

Rozhodčí: T. Bundil – M. Junek, J. Tvrdoň