Buffalo – Columbus 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 6:4 (kon.) | Washington – Montreal 1:2 (2:3 po s.n.)
Philadelphia – New Jersey 4:6 (kon.) | Detroit – Boston 2:1 (kon.) | Tampa – Florida 3:2 (po pr.)
Nashville – Ottawa 3:2 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 2:3 (kon.) | Dallas – Chicago 2:3 (0:1 po s.n.)
Minnesota – Colorado 5:0 (kon.) | Edmonton – Calgary 2:5 (kon.) | Arizona – Winnipeg 2:6 (kon.)
Pittsburgh Penguins
6:4 (3:1, 2:2, 1:1)
Anaheim Ducks
Pátek 10.10.2014, 01:10 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:00:35)

Československá stopa v utkání:

Do dnešního zápasu bohužel nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Největší čas na ledě: Letang 23:44 – Lindholm 23:45

Branky a nahrávky: 6. Hörnqvist, 8. Crosby (Kunitz, Maatta), 14. Dupuis (Maatta, Malkin), 38. Crosby (Dupuis, Hörnqvist), 39. Comeau (Maatta, Dupuis), 42. Sutter (Dupuis) – 15. Kesler (Getzlaf, Vatanen), 28. Perry (Maroon), 33. Perry (Kesler, Vatanen), 57. Perry (Getzlaf, Kesler). Diváci: 18633. Rozhodčí: Dwyer, Joannette – Cormier, Driscoll.

Dnes jsme měli možnost vidět nadstandardní hokejové utkání snad se vším všudy, co nehezčí kolektivní sport na světě může nabídnout. K vidění bylo celkem 10 branek, řádění Crosbyho a Perryho na obou stranách a na závěr také pořádná bitka!

Už v 6. minutě poslal domácí do vedení Patric Hörnqvist, chvíli na to se poprvé v dnešním zápase prosadil také kapitán domácích Sidney Crosby. Domácí přidali i třetí branku, když se ve 14. minutě trefil Pascal Dupuis, dnes nejlepší hráč na ledě.

Anaheim ale dokázal ještě do přestávky snížit, o což se zasloužila nová akvizice Ryan Kesler. Ve druhé třetině pak Kačeři dirigovali hru a odměnou jim byly dvě branky Coreyho Perryho, které znamenaly vyrovnání.

Ještě do konce druhé části hry ale Penguins opět zvrátili stav zápasu na svou stranu, když se v krátkém sledu po sobě trefili Sidney Crosby a Blake Comeau. A když se na začátku třetí periody v oslabení prosadil Brandon Sutter, zdálo se být rozhodnuto.

A v podstatě tomu tak i bylo, Ducks se totiž do konce zápasu podařilo jen snížit, když v 57. minutě v přesilové hře dovršil Corey Perry svůj hattrick. Pittsburgh tak v exkluzivním souboji dvou gigantů raduje z vítězství 6:4!

60:00

59:43
    Na druhé straně Sutter nezpracoval dobře Dupuisovu pobídku, domácí už to ale nebude muset mrzet.

59:17
    Po podcenění se ale k další brance málem dostal Ryan Getzlaf, branku ale netrefil.

58:56
    Hosté se každopádně i v oslabení snaží hledat cesty k případným únikům, už je to ale ohromně těžké.

58:37
    Ben Lovejoy se snažil hledat najíždějícího Cogliana, který se ale k puku nedostal.

58:18
    Po najetí Emersona Etema do Fleuryho je už zřejmě definitivně rozhodnuto, hostující útočník je vyloučen za nedovolené bránění brankáře.

58:05
    Kačeři se ještě snaží něco s výsledkem udělat, moc času už ale nezbývá.

57:34
    Comeau se Spalingem mohli vrátit tříbrankové vedení opět na stranu Penguins, jejich akce ale nebyla úspěšná, domácí dvojice ani nezakončila.
    Corey PERRY - 6:4

56:47
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Nádherná a rychlá kombinace hostů končí třetím přesilovkovým zásahem a hattrickem COREYHO PERRYHO, který si opět našel prostor mezi kruhy, kde ho adresnou přihrávkou našel Getzlaf. Kanadský střelec pak napálil puk pod břevno Fleuryho branky! Asistence: Ryan Getzlaf a Ryan Kesler.

56:16
    Jevgenij Malkin je vyloučen za hákování, Kačeři tak ještě mají příležitost něco s výsledkem udělat.

55:54
    Lovejoyova střela nebyla pro Fleuryho žádným nebezpečím, naopak na druhou stranu už nabírá rychlost Brandon Sutter.

55:26
    V další šanci se ocitl Chris Kunitz, který dnes zatím nebyl moc vidět, u tyčky ale nedokázal procpat kotouč do branky.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 6. Hörnqvist (Crosby), 8. Crosby (Kunitz, Maatta), 14. Dupuis (Maatta, Malkin), 38. Crosby (Dupuis, Hörnqvist), 39. Comeau (Maatta, Dupuis), 42. Sutter (Dupuis) – 15. Kesler (Getzlaf, Vatanen), 28. Perry (Maroon), 33. Perry (Kesler, Vatanen), 57. Perry (Getzlaf, Kesler)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Ehrhoff, Letang, Maatta, Martin, Scuderi, Despres – Kunitz, Crosby (C), Hörnqvist – Dupuis, Sutter, Malkin – Spaling, Goc, Comeau – Downie, Sill, Adams
    Trenér: Mike Johnston.

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Beauchemin, Lindholm, Fowler, Lovejoy, Stoner, Vatanen – Maroon, Getzlaf (C), Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Etem, Rakell, Smith-Pelly – Beleskey, Thompson, Jackman
    Trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Dwyer, Joannette – Cormier, Driscoll

Diváci: 18633