Buffalo – Columbus 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 6:4 (kon.) | Washington – Montreal 1:2 (2:3 po s.n.)
Philadelphia – New Jersey 4:6 (kon.) | Detroit – Boston 2:1 (kon.) | Tampa – Florida 3:2 (po pr.)
Nashville – Ottawa 3:2 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 2:3 (kon.) | Dallas – Chicago 2:3 (0:1 po s.n.)
Minnesota – Colorado 5:0 (kon.) | Edmonton – Calgary 2:5 (kon.) | Arizona – Winnipeg 2:6 (kon.)
po s.n. (0:1)
Dallas Stars
2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 10.10.2014, 02:40 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítám vás na počátku dalšího ročníku kanadskoamerické NHL, která už sice odstartovala několika zápasy v předešlé noci, ale v noci ze čtvrtka na pátek už se ke svému prvnímu utkání připravuje i zbytek týmů. Konkrétně zde budeme sledovat utkání z Centrální divize, protože Dallas Stars na svém ledě přivítají Chicago Blackhawks, a dá se tak očekávat velice zájímavá podívaná. Zápas má naplánovaný start na 2:30, jenže, jak už je u NHL zvykem, tak samotné úvodní vhazování bude vhozeno až kolem 2:45.

Vedení Dallasu míří v letošní sezóně co nejvýše, a tak GM Jim Nill před sezónou dovedl do týmu útočníky Jasona Spezzu a Aleše Hemského, od kterých si slibuje, že především uvolní tlak, který je stavěn na první údernou dvojici Ja.Benn – Seguin. V přípravě odehráli hokejisté Stars dohromady šest utkání, ve kterých se jim podařilo zdolat dvakrát Floridu Panthers a St. Louis Blues, avšak ani v jednom zápase se texaskému týmu nepodařilo porazit Tampu Bay Lightning.

Poslední tři přípravná utkání:

St. Louis Blues – Dallas Stars 2:4
    Dallas Stars – Florida Panthers 5:4
    Dallas Stars – Tampa Bay Lightning 1:5

Naopak finalisté západní konference budou v letošní sezóně opět chtít útočit na Stanley cup, a tak tým Chicaga neprošel přes léto příliš velkou obměnou. Za zmínku však stojí příchod zkušeného Brada Richardse, jenž má i hodně odehráno právě za Dallas, a tak zná prostřední American Airlanes Center až moc dobře. Joel Quenneville bude opět především sázet na duo Patrick Kane a Jonathan Toews, které výborně doplňují i zbývající hráči. Také Chicago odehrálo v přípravě šest utkání, ale připsalo si v nich hned čtyři porážky a jen dvě vítězství.

Poslední tři přípravna utkání:

Edmonton Oilers – Chicago Blackhawks 0:5
    Chicago Blackhawks – Montreal Canadiens 1:3
    New York Rangers – Chicago Blackhawks 3:2 po sn.

Vzájemná střetnutí:

Jelikož jsou oba týmy spolu v Centrální divizi, tak to znamená, že si proti sobě zahrají v pěti zápasech. V minulé sezóně naprosto ovládlo vzájemné měření těchto dvou celků Chicago, které vyhrálo hned čtyři z pěti zápasů. Stars svého soupeře dokázali porazit pouze jedinkrát na jeho stadionu a v jednom z prohraných utkání se Dallasu podařilo získat alespoň bod za prohru po samostatných nájezdech.

Československá stopa v utkání:

Do zápasu zasáhnout hned dva čeští hokejisté a jeden hráč ze Slovenska. V zeleném dresu totiž nastoupí nová posila Stars Aleš Hemský, kterého se bude především snažit bránit Michal Rozsíval a o útočné choutky Chicaga by se poté ještě měl snažit Marián Hossa.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dallas Stars: Lehtonen (Lindback) – Goligoski, Daley, Dillon, Jo. Benn, Connauton, Nemeth – Ja. Benn (C), Seguin, Ničuškin – Eaves, Spezza, Hemský – Roussel, Eakin, Garbutt – Horcoff, Fiddler, Sceviour.

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Seabrook, Hjalmarsson, van Riemsdyk, Oduya, Rundblad – Sharp, Toews (C), Hossa – Saad, Shaw, Kane – Bickell, Richards, Smith – Carcillo, Kruger, Morin.

Rozhodčí: St. Laurent, Skilliter – Racicot, Mach.

Obě mužstva už jsou připravená, a tak za malou chvíli už vypukne samotné utkání.

00:01

00:17
    Jako první se do útoku dostali domácí hokejisté, a to konkrétně Ničuškin, jenž se protlačil až do zakončení, které však zblokovala obrana Chicaga.

00:45
    Hawks se až nyní dostávají ze svého obranného pásma, odkud se hosté dostali postupnou kombinací.

00:56
    Bohužel se však Chicagu nepodařilo přejít přes útočnou modrou, a tak je odpískáno postavení mimo hru.

01:23
    Znovu se píská offside, a znovu to je na straně hostujících.

01:40
    Morin drží společně s Krugerem kotouč v rohu obranného pásma Dallasu, ale dál se zatím hosté nemohou dostat.

01:50
    Navíc je tu zbytečný faul v útočném pásmu ze strany Marcuse Krugera (CHI), jenž jako první míří na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.

02:15
    Chicagu se podařilo vytlačit domácí až do středního pásma, a tak Dallas musí vyklidit útočné pásmo.

02:46
    Crawford měl nyní co dělat, aby udržel nulu na svém kontě, protože se po vyražené střele Ja. Benna dostali domácí ještě k několika dorážkám, ale brankář Chicaga podržel své mužstvo.

03:12
    Hawks vyhazují kotouč přes celé kluziště.

03:44
    Další vyhození hostů, kteří už zřejmě své první oslabení zvládnou ubránit bez inkasované branky.

03:56
    Po konci přesilové hry se do útočného pásma dostal Daley, který z pravé strany nahrával před hostující bránu, kde si najel Garbutt, ale jeho zakončení z bezprostřední blízkosti zneškodnil Crawford.

04:38
    Ja. Benn hledal zpoza brány svého spoluhráče Seguina, ale k němu se kotouč nedostal.

05:13
    Kotouč je stále v obranném pásmu Chicaga, ale domácí hokejisté zatím spíše kombinují hodně daleko od Crawfordovy brány.

05:48
    Kane chtěl z pravé strany posunout puk mezi kruhy, ale Daley jeho úmysl vystihl, a získal tak kotouč pro svůj tým.

06:18
    Daleymu se však nyní nevydařila jeho útočná rozehrávka, a puk tak končí až na zakázaném uvolnění.

06:39
    Jo. Benn byl ní podražen ve sém obranném pásmu, ale hlavní rozhodčí nyní zůstávají klidní.

06:47
    Dillon následně poslal puk ze svého obranného pásma až do útoku na Roussela, jenže ten byl v útočném pásmu dříve než kotouč, a tak je Stars odpískán offside.

06:47
    Máme tu první komerční přestávku v utkání.

07:22
    Tak až nyní se poprvé k puku dostal i domácí brankář Lehtonen, na kterého z levé strany vystřelil Morin.

07:36
    Tak to byla obrovská šance domácích! Hemský se dostal k vyraženému puku za bránou Chicaga a český útočník jej následně přihrál mezi kruhy Dillonovi, který však v obrovské šanci trefilpouze přesunujícího se brankáře.

08:14
    Stars nahodili puk ze středního pásma přímo na Crawforda, který jej raději ukryl ve své lapačce, a přerušil tak hru.

08:50
    Roussel se pokusil překvapit Crawforda zpoza hostující brány, al brankář Hawks byl u své tyče připravený a dokázal kotouč zachytit do své lapačky.

08:55
    Ihned po vhazování se do zakončení protlačil Fiddler, ale jeho střela letěla jen těsně vedle hostující brány.

09:32
    A tak si svou první střelu v utkání připsal i Patrick Kane, jenž si přebral kotouč ve středním pásmu, odkud se dostal až do pravého kruhu a jeho střelu dokázal Lehtonen vytěsnit za svou bránu.

10:19
    Domácí publikum bouří, protože domácí kapitán Ja. Benn nyní čistě sestřelil hned dva hráče Chicaga, a to se fanouškům Dallasu hodně líbí.

10:44
    Útočná akce Chicaga je zastavena čárovým rozhodčím, a tak je hostům odpískáno další postavení mimo hru.

10:44
    Následuje komerční přestávka.

11:13
    Chicago drželo kotouč ve své útočné třetině, kde se kotouč dostal na modrou ke Keithovi, jehož střelu však srazil Roussel mimo obranné pásmo Dallasu.

11:48
    Hemský hledal svým křižným pasem najíždějícího Eavese, jenže tomu přeskočil kotouč přes hokejku.

12:21
    Richards jen prodloužil kotouč do útočného pásma, kde si jej však za svou bránou přebírají domácí hokejisté.

12:48
    Puk je opět na druhé straně, kde je v akci formace Fiddlera, ale hostující mají celou situaci ve svém obranném pásmu zcela pod kontrolou.

13:10
    Ja. Benn znovu v akci, protože nyní seslal k ledu Sharpa.

13:29
    Chicagu se opět nevydařil přechod do útočného pásma, a tak je odpískán další offside hostů.

14:15
    Morin byl nyní příliš rychlý, protože byl v útočné třetině dříve než puk, a tak je tu další postavení mimo hru Chicaga.

14:15
    Bohužel však následně Travis Morin (CHI) trefil do obličeje projíždějícího Garbutta, a tak si hostující útočník odsedí dvě minuty na trestné lavici.

14:15
    Druhá přesilovka Dallasu však vypukne až po komerční přestávce.

14:31
    Hjalmarsson získal puk za svou bránou, a tak jej následně rychle vyhodil přes všechny čáry.

15:00
    Seabrookovi se podařilo zachytit nahození Stars a kotouč znovu putuje až k domácímu brankáři.

15:35
    Chicago zatím svá oslabení zvládá bez větších potíží, protože v nich nepouští Dallas téměř k ničemu.

16:13
    Saad naposledy vyhodil puk až za bránu Dallasu, a Morin se tak už bude moci vrátit zpět do hry.

16:28
    Postavení mimo hru se nyní píská na domácí straně.

16:51
    Sharp se pokusil překvapit Lehtonena z hodně velkého úhlu, ale domácí brankář byl na svou tyč přilepený, a jeho střelu tak vyrazil mimo.

17:13
    Nemeth jen poslal kotouč obloučkem do středního pásma, kde se k němu dostává Keith.

17:42
    Ja. Benn svým dlouhým pasem hledal najíždějícího Fiddlera, ale ten puk nezachytil, a tak mají kotouč hosté.

18:20
    Hjalmarsson našel velice pěkným pasem v pravém kruhu volného Kanea, jenž už měl před sebou odkrytou bránu, ale hostující útočník při své střele zlomil svou hůl.

18:52
    Následně na druhé straně přihrával před bránu Chicaga Hemský, ale Crawford jeho pas raději zastavil.

19:17
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hawks se trochu překvapivě dostávají do vedení! Sharp přihrál puk na modrou Seabrookovi, který ihned přihrál k pravému mantinelu DUNCANU KEITHOVI, jenž ihned vystřelil a kotouč hodně překvapivě prošel Lehtonenovi mezi jeho betony. Asistence: Brent Seabrook, Patrick Sharp.
    Duncan KEITH - 0:1

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina úvodního utkání je už minulostí. Více navrch v ní měli domácí hokejisté, jenž svého soupeře tlačili, ale snaha Stars nepřinesla žádnou branku, a tak z ničeho nic udeřilo v poslední minutě třetiny Chicago, které poslal do vedení Keith.

20:18
    Chicago je ve svém útoku opět zastaveno už na modré čáře, protože je hostům odpískán offside.

20:23
    Stars budou hrát svou třetí přesilovou hru, protože na trestnou lavici míří střelec první branky Duncan Keith (CHI) na dvě minuty za hru vysokou holí.

20:42
    Ja. Benn našel křižným pasem Seguina, který si však ještě kotouč zpracovával, a nemohl tak následně zakončit.

21:15
    Nyní už však Seguin vystřelil a Crawforda pořádně svou střelou protáhl, ale brankář Chicaga zatím drží svůj tým.

21:40
    Chicago vyhodilo kotouč přes celé kluziště.

22:00
    Sceviour se nyní pokusil překvapit Crawforda z hodně velkého úhlu, ale hostující brankář jeho střelu vyrazil.

22:22
    Tak to byla největší šance Dallasu v přesilové hře, protože Eakin dostal hodně prostoru na pravé straně a jeho střel dokázal Crawford vytáhnout nad svou bránu.

22:49
    Garbutt se dostal až za obranu Chicaga a upaloval zcela sám na Crawforda, na kterého si však se svou střelou na vyrážečku nepřišel.

23:46
    Ničuškin nahrával zpoza brány na Ja. Benna, ale ten byl skvěle pokrytý hostující obranou.

24:22
    Spezza přihrával z rohu kluziště na Hemského, který stál hodně blízko Crawfordovi, jenže ten se nenechal překvapit a zastavil i tuto střelu domácích.

25:05
    Stars mají zatím v utkání jednoznačně navrch, ale domácí nemohou překonat skvěle chytajícího Crawforda.

25:43
    I Chicago si už konečně zahraje svou první přesilovou hru, protože na dvě minuty za hákování putuje na trestnou Vernon Fiddler.

25:50
    Dallas vyhrál následné vhazování a domácí poslali puk co nejdále od své brány.

26:29
    Sharp vystřelil hned dvakrát v krátkém sledu od modré a Lehtonen obě jeho střely vyrazil svým betonem.

26:56
    Dillon se dostal do zakončení ve vlastním oslabení a Crawford se musí mít na pozoru i při přesilové hře Chicaga.

27:34
    Stars se nyní podařilo hned dvakrát za sebou vyhodit kotouč přes celé kluziště.

28:03
    Z pravé strany nyní vystřelil Bickell a Lehtonen jeho střelu vyrazil za sovu bránu.

28:25
    Chicago poslalo kotouč na zakázané uvolnění, a tak se hra přesune před Crawforda.

28:53
    Eaves zachytil špatné vyhození Hjalmarssona a následně se dostal do zakončení z pravého kruhu, ale s touto střelou neměl Crawford žádný problém.

28:53

29:05
    Sharp vystřelil z pravé strany a Lehtonen proti jeho střele opět zasáhl svým betonem.

29:35
    Toews našel zpoza domácí brány Hossu, který ihned vystřelil, ale Lehtonen byl pozorný a kotouč dokázal vyrazit.

30:03
    Niklas Hjalmarsson (CHI) nyní trefil svou holí do obličeje domácího Eavese. Navíc se v obličeji útočníka Stars objevila krev, a tak si hostující obránce odsedí čtyři minuty.

30:03
    Dlouhá přesilovka Dallasu však začne až po komerční přestávce.

30:13
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars využívají přesilovou hru! Spezza nahrál kotouč za bránu na Hemského, který poslal kotouč na TREVORA DALEYHO, jenž jej trefil basebalově, a prostřelil tak poprvé v utkání Crawforda. Hemský i Spezza si připisují své premiérové body v dresu Stars. Pro Daleyho to je navíc skvělý dárek k jeho dnešním narozeninám.Asistence: Aleš Hemský, Jason Spezza.
    Travor DALEY - 1:1

31:19
    Nyní se dostal do zakončení Seguin, ale Crawford jeho střelu zachytil svou lapačkou.

31:45
    Horcoff dostal pas za obranu Chicaga, kde ujížděl zcela sám na Crawforda, kterého chtěl překonat střelou mezi betony, ale hostující brankář je dnes famózní.

32:25
    Hjalmarsson je už zpět ve hře, a tak se opět hraje v plném počtu hráčů na ledě.

32:55
    Fiddler chtěl přihrát zadovkou na Ja. Benna, jenže toho si obrana Chicaga dobře hlídá.

33:24
    Seguin se chtěl protáhnou do útočné třetiny, ale jeho prohození vytěsnil jeden z obránců na střídačku Dallasu.

33:55
    Spezza vyslal svou jedovku z pravé strany útočného pásma, ale jeho zakončení letělo mimo bránu Chicaga.

34:04
    Následně se do útoku dostali hosté, ale jejich zakončení bylo zblokováno do ochranné sítě za bránou Lehtonena, a tak se bude vhazovat před bránou Dallasu.

34:04
    Hra však bude pokračovat až po reklamní pauze.

34:20
    Lehtonen se musel mít na pozoru, protože se do zakončení z pravé strany prodral Smith, ale domácí brankář jeho střelu zneškodnil.

34:52
    Chicago nyní uzavřelo domácí v jejich obranném pásmu, ale Dallasu se nakonec podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

35:04
    Domácí se velice rychle dostali až do svého útočného pásma, kde Garbuttovi sice ujel kotouč z hole, ale následně jej sebral CODY EAKIN, který z mezikruží nedal Crawfordovi žádnou šanci a poslal kotouč přesně do pravého horního růžku hostující brány. Asistence: Ryan Garbutt, Antoine Roussel.
    Cody EAKIN - 2:1

35:41
    Ničuškin přihrál na levé křídlo Ja. Bennovi, jehož následnou střelu však vytěsnil Crawford až do ochranné sítě.

36:01
    Crawford pomohl svému týmu a vyhodil puk do středního pásma.

36:25
    Garbutt byl s kotoučem zcela bez pomoci v obranné třetině Chicaga, kde na něj číhali hned oba obránci Hawks.

37:04
    Dallasu se nepodařil přechod do útočného pásma, protože se Hemskému zamotal puk od jeho nohami, a tak je domácím odpískán ofsajd.

37:09
    Jenže Chicago po vyhraném vhazování poslalo puk přes celé kluziště,a tak se pro změnu píská zakázané uvolnění.

37:20
    Jo. Benn vystřelil z levé strany a jeho střelu vyrazil Crawford na pravou stranu, kde byl Sceviour, ale ani ten se svou dorážkou neuspěl.

37:26
    Chicago bude hrát přesilovou hru, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává Brenden Dillon (DAL).

37:43
    Eakinovi se podařilo dostat kotouč do středního pásma, a tak musejí hosté vyklidit útočnou třetinu.

38:26
    Sharp vypálil z pravé strany, ale jeho střelu dokázal zblokovat Daley.

38:46
    Tentokrát se ke střele odhodlal Kane, ale Lehtonen jeho zakončení vytěsnil za svou bránu.

39:15
    Přesilovka Chicaga však končí předčasně, protože Marián Hossa (CHI) dostává dvě minuty za podražení.

39:28
    Kruger se dostal až do zakončení, ale jeho střelu zblokoval Daley.

39:46
    Chicago poslalo puk přes celé kluziště, a tak to vypadá, že si Stars svou přesilovku přenesou do třetí třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Dallasu se ve druhé třetině podařilo otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. Nejdříve v přesilové hře vyrovnal po přihrávce od Hemského Daley, na kterého se svou brankou ještě navázal Eakin. Vedení Stars však mohlo být i vyšší, ale parádní výkon Crawforda zatím drží Chicago ve hře.

40:17
    Smithovi se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště, a tak Stars musejí začít až od své brány.

40:43
    Kotouč je znovu v obranné třetině Dallasu, kam jej opět poslali hostující hokejisté.

41:05
    Chicago už zřejmě tohle oslabení zvládne bez inkasované branky.

41:26
    Kruger dlouho čekal se svou střelou z levé strany, ale nakonec hostující útočník orazítkoval boční brankovou konstrukci.

41:56
    Roussel vyslal na Crawforda hodně překvapivou střelu, kterou kanadský brankář nečekal, ale kotouč nakonec dokázal zachytit svou lapačkou.

42:23
    Chicago bude hrát přesilovou hru, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává Patrik Nemeth (DAL).

42:30
    Stars se však ihned po vhazování podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.

42:55
    Střelu Keitha zblokoval Goligoski, od kterého se puk odrazil ke Eakinovi, jenž jej poslal pryč.

43:30
    Hawks se drží ve své útočné třetině, kde zatím nebezpečně kombinují kolem brány Dallasu.

43:55
    Kane vystřelil z pravé strany, ale Lehtonen jeho střelu vyrazil.

44:16
    Tak to jsou hodně horké chvilky pro obranu Dallasu a hlavně potom pro Lehtonena, jenž měl nyní co dělat, aby udržel vedení Stars.

44:47
    Až nyní končí tlak Chicaga, protože jeden z hostujících hráčů zahrál v útočném pásmu vysokou a hlavní rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

44:47
    Dvě minuty za hrubost nyní dostávají Brenden Dillon (DAL) a Andrew Shaw (CHI). Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.

45:28
    Oduya dostal hodně prostoru na modré čáře, odkud nakonec vyslal svou dělovku, se kterou trefuje pravou tyč domácí svatyně.

45:58
    Dallasu se nevydařil přechod do útočného pásma, a tak je Stars odpískán offside.

46:30
    Seabrook vystřelil z velkého úhlu a Lehtonen jeho zakončení vyrazil za svou bránu.

46:48
    Oba hříšníci se už vracejí z trestné lavice, a tak se bude znovu hrát v pěti na obou stranách.

47:13
    Po nepřesné střele van Riemsdyka putuje kotouč až do obranného pásma Chicaga.

47:39
    Fidddler nabral ve středním pásmu velice dobrou rychlost, se kterou se mu podařilo přebruslit van Riemsdyka, ale na Crawforda už si nepřišel.

48:20
    Ja. Bennovi se nyní podařilo zachytit špatnou rozehrávku Crawforda zpoza jeho brány, ale domácí kapitán nedokázal trefit opuštěnou klec.

49:10
    Kane vystřelil od modré čáry, ale jeho zakončení mířilo hodně mimo bránu Dallasu.

49:30
    Eaves jen poslal kotouč do obranného pásma Chicaga a domácí následně odcházejí střídat.

49:49
    Hemský se už málem dostal do úniku, ale českého hráče skvěle pohlídal poslední obránce Hawks.

50:25
    Až nyní s přerušuje hra, protože po zblokované střele se kotouč odrazil od zadního mantinelu ke Crawfordovi, který jej raději ukryl ve své lapačce.

50:25

50:25
    Utkání má v těchto chvílích úžasné tempo a takový zápas musí potěšit i oko nezaujatého diváka.

50:36
    Oduya poslal kotouč přes celé kluziště, a tak je Chicagu odpískáno zakázané uvolnění.

51:03
    Richards vystřelil od modré a Lehtonen si proti jeho střele připisuje další úspěšný zákrok.

51:03
    To je ovšem zcela zbytečné vyloučení na domácí straně, protože Jordie Benn (DAL) dostává dvě minuty za držení protihráčovi hole. Nutno však dodat, že to bylo vzájemné.

51:10
    Blackhawks využívají přesilovou hru! Hosté vyhráli následné vhazování a Keith posunul kotouč na PATRICKA SHARPA, jenž vše prostřelil a dostal puk až do brány Dallasu. Asistence: Duncan Keith, Patrick Kane.
    Patrick SHARP - 2:2

52:05
    Akce Dallasu je zastavena čárovým rozhodčím, a tak je domácím odpískán offside.

52:05

52:37
    Keith vystřelil od modré, ale Ničuškin jeho střelu dokázal zblokovat.

53:08
    Hemský získal puk u střídačky Chicaga a posunul jej na Eavese, který vystřelil od modré, ale Crawford jeho střelu chytá.

53:50
    Connauton vystřelil od modré a jeho střela se odrazil od zadního mantinelu ke Crawfordovi, který jej dokázal pokrýt před dotírajícím Spezzou.

54:23
    Roussel chtěl přebruslit Keitha, ale tento úmysl domácímu útočníkovi nevyšel.

54:38
    Ja. Benn byl dle čárových rozhodčích v ofsajdu, a tak je hra přerušena.

55:19
    Keith našel dlouhým pasem Shaw, který následně z pravé strany vystřelil, ale Lehtonen jeho střelu zastavil.

55:53
    Sceviour zavezl kotouč do útočného pásma, odkud jej přihrával před Crawforda a puk se nakonec odrazil až ke Fiddlerovi, kterému však jeho zakončení nevyšlo přesně dle představ.

56:38
    Eakin se pokusil vystřelit zpoza obránce, ale jeho zakončení letělo mimo bránu Chicaga.

56:44
    Akce Dallasu je zastavena, protože se domácí hokejisté ocitli v ofsajdu.

56:44

56:56
    Spezza vystřelil z pravé strany a k dorážce se ještě dostával Hemský, ale Crawford celou situaci dokázal vyřešit.

57:10
    Hossa se protlačil až před Lehtonena, kde ještě zvolil místo střely přihrávku na Richardse, jenž však nedokázal uklidit puk do odkryté brány Dallasu.

57:19
    Stars vyhodili puk až na zakázané uvolnění.

57:19
    Lindy Ruff (DAL) si raději bere oddechový čas.

57:35
    Nyní je však zakázané uvolnění odpískáno na druhé straně.

57:44
    Chicagu se opět nevydařila útočná rozehrávka a znovu je hostům odpískán icing.

58:05
    Jordie Benn (DAL) oslabuje svůj tým ve velice nepříjemnou chvíli, protože dostává dvě minuty za zdržování hry.

58:22
    Sharp vystřelil od modré, ale Lehtonen jeho střelu vyrazil.

58:44
    Sharp našel křižnou přihrávkou Toewse, ale jeho následné zakončení skvěle chytil Lehtonen svou lapačkou.

58:56
    Seabrook se odhodlal ke střele od modré, ale jeho ránu zblokoval Roussel a Eakin následně vyhodil puk.

59:37
    Do zakončení ve vlastním oslabení se nyní dostal Garbutt, ale jeho střelu Crawford zneškodnil.

59:51
    Chicago se následně dostalo velice rychle do svého útočného pásma, kde z pravé strany vystřelil Richards a Lehtonen má puk někde ve své výstroji.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Oba týmy si tedy připisují své první body do tabulky, protože se Chicagu podařilo ve třetí třetině vyrovnat v přesilové hře, ve které se dokázal prosadit Sharp. Uvidíme zdali bude stačit pouze prodloužení nebo o bonusovém bodu budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

60:12
    Hjalmarsson vystřelil od modré a jeho pokus zřejmě vyrazil Lehtonen za svou bránu.

60:31
    Dallasu se podařilo dostat puk do obranného pásma Chicaga, a tak mohou domácí odejít vystřídat.

61:08
    Kane se pokusil o velice pěkné zakončení z otočky, ale Lehtonen se nenechal nachytat.

62:04
    Spezza přihrál na levou stranu Daleymu, jehož střelu však dokázal zneškodnit Crawford.

62:26
    Nyní vystřelil z pravé strany Fiddler, ale jeho zakončení bylo zblokováno.

63:12
    Stars přežili menší zámek Chicaga a oba týmy odcházejí střídat.

63:32
    Kane se nádherně proháčkoval hned přes dva hráče Dallasu, ale jeho následná přihrávka nemířila ani na jednoho z hráčů v bílém.

64:14
    Richards vystřelil od modré, ale jeho zakončení zblokoval Jo. Benn.

64:53
    Zřejmě o poslední střelu v utkání se pokusil Goligoski, ale jeho střela skončila mimo bránu Chicaga.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení bylo více aktivní Chicago, ale nakonec ani jeden z týmů nevstřelil rozhodující branku, a tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Spezza se pokusil o zakončení mezi betony, ale to Crawford přečetl.

1. série
    0:0
    Toews se pokusil o kličku do forhendu, ale Lehtonenův beton byl proti.

2. série
    0:0
    Seguin se svou střelou ani netrefil bránu Chicaga.

2. série
    0:1
    Patrick Kane nádherně trefuje s kličkou do bekhendu pravý horní růžek.

3. série
    0:1
    Hemskému se při jízdě zastavil puk, a tak ani jeho nájezd nekončí brankou.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
    Jediným úspěšným střelcem se tedy stává PATRICK KANE, jenž svému týmu přisoudil bonusový bod.
    Patrick KANE - 2:3

Chicago Blackhawks může za dnešní dva body především děkovat svému brankáři Crawfordovi, jenž předvedl přímo famózní výkon a držel naděje svého týmu celý zápas. Hawks se nakonec podařilo získat dva body po samostných nájezdech, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem Kane.

Marián Hossa (CHI) – 0+0, +1, 1 střela, čas na ledě 17:29

To je tedy z dnešního utkání vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu zase někdy na počtenou. (05:35:02)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 31. Daley (Hemský, Spezza), 36. Eakin (Garbutt, Roussel) – 20. Keith (Seabrook, Sharp), 52. Sharp (Keith, Kane), rozh. náj. Kane