NY Islanders – San Jose 4:3 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Dallas 2:3 (kon.) | NY Rangers – Carolina 2:1 (1:0 po s.n.)
Washington – New Jersey 6:2 (kon.) | Montreal – Boston 6:4 (kon.) | Ottawa – Colorado 5:3 (kon.)
Los Angeles – St. Louis 1:0 (1:0 po s.n.)
Montreal Canadiens
6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Boston Bruins
Pátek 17.10.2014, 01:45 • Bell Centre, Montreal • NHL

59:40
    Lucic po vstřeleném gólu utrousil před rozhodčím několik nemístných poznámek, za což dostává desetiminutový osobní trest. Kanadský forward míří do kabin.

58:40
    Veškeré šance Bostonu na vyrovnání právě pohřbil Milan Lucic. Míří na trestnou lavici za vražení na hrazení.

32:12
    Vyloučení na obou stranách. Brad Marchand dostal dvě minuty za sekání, P. K. Subban pak stejně dlouhý trest za filmování.

18:10
    Boston si zahraje třetí přesilovku v utkání. Na trestnou míří Pacioretty poté, co podrazil jednoho z hráčů Bruins.

11:11
    Přesilovku si vyzkoušejí i domácí. Za katr na dvě minuty míří za držení hokejky Dennis Seidenberg.

8:07
    Další přesilová hra pro Boston. Dvouminutový trest za zdržování dostává Carey Risk.

4:33
    První přesilovou hru v utkání si zahrají Bruins. Za podražení si dvouminutový trest odpyká Alexej Jemelin.

Miroslav Vozdecký

Branky a nahrávky: 12. Pacioretty (Desharnais, Gallagher), 28. Gallagher (Desharnais, Pacioretty), 39. Sekáč (Tinordi, Bourque), 40. Parenteau (Plekanec, Jemelin), 48. Gallagher (Pacioretty, Jemelin), 60. Parenteau (Galčenjuk, Plekanec) – 10. Chára (Krejčí, Lucic), 29. Soderberg (Kelly, Eriksson), 32. Eriksson (Krug, Kelly), 55. Gagne (Lucic, Krejčí)

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Jemelin, Markov, Gilbert, Tinordi, Weaver, Beaulieu – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Galčenjuk, Plekanec, Parenteau – Bourque, Eller, Sekáč – Prust, Malhotra, Weisse – Moen
    Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Chára, Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Krug, Miller – Lucic, Krejčí, Griffith – Marchand, Bergeron, R. Smith – Kelly, Soderberg, Eriksson – Paille, Spooner, Gagne – Fraser

Diváci: 21 287