Nitra – Zvolen 6:2 (kon.) | Poprad – Martin 4:1 (kon.) | Žilina – Trenčín 0:2 (kon.)
Banská Bystrica – Košice 0:1 (kon.) | Piešťany – Skalica 6:4 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
6:4 (0:1, 2:1, 4:2)
HK Skalica
sk Pátek 17.10.2014, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Je dobojované. Zápas plný zvratov videli diváci v Piešťanoch a napokon väčšina tlieska. Tlieskajú vlastne všetci, lebo aj skalický fanclub odmenil svojich hráčov za veľmi dobrý výkon potleskom. Skaličania si bod zaslúžili, na konci asi už nevystačili so silami. Pochváliť treba viacero hráčov, napriek gólom podal dobrý výkon Romančík, prvá hviezda zápasu je určite trojgólový Vaškovič, nahrávačmi dnes boli Petr Stloukal a Dušan Pašek, veľa odviedol Haring. Oplatilo sa prísť.

Najlepší: (1) Vaškovič (2) Šedivý (3) Haring

Ďakujem za pozornosť, prihlásim sa z Piešťan zase v nedeľu, keď sa tu predstaví silný Poprad. Pekný zvyšok večera prajem. (20:18:53)

60:00
    ŠEDIVÝ - 6:4

59:42
    Piešťany dali gól!
    A je rozhodnuté. Skaličania nezahrali power play moc dobre, všetko začalo prehratným buly inak výborného Stloukala. Poisťovací gól dáva lobom zo stredného pásma od mantinelu EDUARD ŠEDIVÝ, ktorý sa tak stáva pre dnes piešťanským hrdinom.

Asistencia: Pašek.

59:35
    Puk majú Skaličania, ale vo svojej tretine.

59:20
    Pašek vyhral buly.

59:11
    Puk v lapačke Šúreka. Oddychový čas Skalica, Romančík na lavičke. Ešte 49 sekúnd.

59:00
    Dobre forčekoval Peško a takmer obral Nechalu o puk.

58:00
    Puk má Klempa v rohu útočného pásma. Získava sekundy, ktorých je ale stále dosť. Pre Piešťany veľa, pre Skaličanov možno aj málo. Relativita času.

57:30
    Puk častejšie na hokejkách Havranov. Skaličania sa nadychujú k náporu.

56:40
    Bene bol azda aj podrazený Raisom, keď sa dostal po ľavom krídle do pásma. Ani jeden hlavný si to nemyslel.

56:18
    Haring držal puk za bránkou, parádne si zbehol medzi kruhy Šedivý, Haring ho perfektne našiel, Šedivý však triafa len stred bránky. Patrik Romančík tak drží svojich len na rozdiel jedného gólu.

55:16
    Piešťany v útočnom pásme so snahou o ukľudnujúcejší gól.

54:43
    Roman Sýkora si zobral time out, aby varoval svojich zverencov pred okamžitou odpoveďou na vedúci gól.
    ŠEDIVÝ - 5:4

54:43
    Piešťany sa dostávajú do vedenia. Strela EDUARDA ŠEDIVÉHO od modrej si našla cestu až do siete. Šedivý je isto rád, lebo jeho strela predtým sa odrazila len od nôh Jabrockého a hostia vyrazili do nebezpečného brejku, ktorý likvidoval Šúrek.

Asistencia: Pašek, Kutálek.

53:45
    Raisovu strelu tečoval Haring, ale len do siete nad bránkou Skalice, buly v strednom pásme a ešte niečo vyše minúty presilovky.

53:30
    Divákom sa ale hokej teraz páči.

52:52
    2 min. Jurík (SKA), hákovanie.

Rais sa ešte dostal k zakončeniu, Romančík aj s troškou šťastia chytil. Rovnako ako Šúrek pred chvíľou musel krotiť nepríjemný puk.

52:08
    Obranca Šedivý si spravil útočný výlet, dostal sa na os ihriska za kruhy a vystrelil švihom. Romančíkova lapačka bola proti. Buly.

51:51
    Stloukal teraz príklepom otestoval od modrej Šúreka. Ten radšej podržal puk vo výstroji. Buly.

51:23
    Semafor Šúreka teraz vychytal Šimíčka strieľajúceho z kruhov švihom. Pre diváka teraz atraktívny zápas.
    ROMÁNEK - 4:4

50:49
    Nestačím ani dopísať a padá ďalší gól, ktorý som ani poriadne nevidel, pomedzi nohy Romančíka skóruje JÁN ROMÁNEK strelou z prvej po peknej prihrávke Pašeka spoza brány. A znova vyrovnáva.

Asistencia: Pašek
    VAŠKOVIČ - 3:4

49:23
    Skalica dala gól!
    Nie prvý krát sa stalo, že Piešťany po góle okamžite inkasujú. Spoza brány pretlačil puk za Šúreka ĽUBOMÍR VAŠKOVIČ, ktorý tak dovŕšil svoj hattrick. Aj za prispenia domácej nedôraznej obrany, tentoraz aj so Šúrekom, ktorý si slabo pokryl svoju pravú tyčku. Duo Vaškovič – Stloukal je asi dnes nočnou morou Havranov.

Asistencia: Stloukal.
    KUTÁLEK - 3:3

49:03
    TIBOR KUTÁLEK sa dočkal, z pravej strany si hodil puk na stred okolo Grundlinga a prestrelil Romančíka. Asi je rád, lebo chvíľu predtým prišieil v strednom pásme o puk a Skaličania mali ideálnu šancu skórovať.

48:11
    Bezúch so Štumpfom takmer využili otvorenejší priestor, pri svojej pravej tyčke si dal pozor domáci gólman.

47:53
    Klempa sa nepresadil spred bránkoviska. Zase zásah brankára Skalice, ktorý teraz rieši narastajúci domáci tlak.

47:40
    Hamrák na bránkovisku tlačil puk za Romančíka, ten však dnes patrí k najlepším.

47:18
    Haring nedal. Tiež to skúsil medzi nohy, neuspel, Romančík včas zrazil betóny.

47:18
    Na penaltu pôjde Jozef Haring. Jasne faulovaný tentoraz.

46:32
    Kutálek sa snažil zasunúť puk spoza brány, Romančík je dnes oporou.

45:34
    Pekný brejk Piešťan 3 na 2, na ľavom krídle si zbehol obranca Šedivý, v blízkosti Romančíka ale prestrelil bránku. Pár sekúnd pred brejkom dobrá strela príklepom na Šúreka, ktorý vyrazil pred seba a cloniaci hráč Skalice nebol ďaleko k dorážke. A potom prišiel ten brejk.

45:02
    Šúrek s menšími ťažkosťami kryje strelu mieriacu medzi nohy.

44:57
    Icing Piešťancov. Tí sa zase dostali do mierneho útlmu po zbabranej presilovke o dvoch hráčov a následne inkasovanom góle.

44:38
    Drtina sa aktívne rozbehol dopredu, ale rovno do ofsajdu.
    VAŠKOVIČ - 2:3

43:56
    Skaličania to hrali oveľa, oveľa lepšie. Dvojica hráčov tienila pred Šúrekom a strela ĽUBOMÍRA VAŠKOVIČA od modrej doplachtila do bránky. Ukážková presilovka.

43:36
    2 min. Haring (PIE), vysoká hokejka.

Presilovková možnosť aj pre tím zo Záhoria.

43:30
    Už sa hrá 5 na 5, Piešťany presilovkou pohrdli. Aby ich to nemrzelo.

43:05
    Piešťany ale nehrajú presilovku dobre.

41:55
    Ďalšiu Raisovu strelu schytal Jankovič.

41:33
    Raisova delovka vedľa. Piešťany v pásme.

41:12
    2 min. Horváth (SKA), vysoká hokejka.

No a lepšia šanca na gól ako 1:48 o dvoch hráčov len tak ľahko nepríde.

40:57
    2 min. Grungling (SKA), držanie hokejky.

Piešťany odmené za svoju aktivitu v úvode tretiny presilovou hrou.

40:32
    Šedivý dobre našiel po buly Konečného medzi kruhmi, ten aj dostal potrebný priestor, namieril však nad.

40:23
    Stloukal nenačasoval ideálne rozohrávku a je z toho zakázané uvoľnenie.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine je stav vyrovnaný. Piešťanom za stavu 0:2 asi nebolo najľahšie, fanúšikovia zrejme čakali iný priebeh zápasu po prvom vzájomnom zápase v Skalici. Skaličania však hrajú dobrý hokej a domáci sú radi, že sa im podarilo vyrovnať stav zásluhou Haringa a úspešnej penalty Tomana. Všetko je otvorené.

Tretia tretina začne asi o 19:37.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:34
    Chylo výborne prečítal Klempovu prihrávku, vyviezol puk a Skaličania sa dostali do zaujímavého tlaku.

39:20
    Romančík si trochu vykorčuľoval z bránky a prikryl puk pred Konečným. Buly.

39:00
    Ešte minúta z druhej časti hry vyrovnaného zápasu.

38:20
    Icing Skalice, Šedivý ale musel dobre korčuliarsky zabrať pred Šimíčkom.

38:08
    Puk na ochrannom site za Romančíkom, už sa hrá 5 na 5.
    TOMAN - 2:2

38:00
    MICHAL TOMAN so svojou penaltou naložil rutinérsky, nabehol si rýchlo do pásma z pravej strany a pomedzi nohy Romančíka vyrovnal.

38:00
    Stloukal s Juríkom pripravili nepríjemné striedanie Bučkovi, ten to ustál, vysunul do nájazdu Tomana, ktorý bol faulovaný, no, dajme tomu, a pôjde na trestné strieľanie.

37:13
    Buly pred Romančíkom.

37:02
    No Rais asi teraz môže byť rád, že pri obrane brankára obišiel bez trestu. Lebo trestal akosi neprimerane.

36:55
    Méryho strela na vyrážačku, domáci brankár sa nedal prekvapiť.

36:30
    Hrá sa 4 na 4, v náznaku šance boli Skaličania.

36:06
    2 min. Šimíček (SKA), seknutie.
    2 min. Šedivý (PIE), údery.

Šedivý sa pustil do bitky akosi sám, keď trestal seknutie Šimíčka do lapačky brankára Šúreka.

35:40
    Vaškovič nahadzoval privysoko, Stloukal sa za bránou už už chystal na Granlundovku. Puk mu spadol. Ale pekný moment.

34:50
    Peško krásne našiel bekendom Haringa v pravom kruhu, ten strieľal dobre z prvej do protipohybu Romančíka, skalický brankár však stihol Haringovu strelu zneškodniť, hoci sa domáci útočník už chcel radovať zo svojho druhého gólu. Veľa umenia a kúsok šťastia Patrika Romančíka.

34:15
    V tlaku pokračuje aj tretia formácia Havranov, zatiaľ ale prevažne za bránkou.

34:01
    Piešťany gól síce nedali, ale nie najhoršia presilovka by ich mohla trochu nakopnúť.

33:30
    Piešťany v tlaku, strela Pašeka príklepom z pravého kruhu, Romančík vyrazil. Skaličania sa oslobodzujú a oba tímy striedajú.

32:57
    Havrani to teraz dobre rozohrali kombinačne, všetko skončilo strelou Brňáka, ktorá prišla trochu neskôr ako mala a mierila len do Romančíkovej masky. Rozhodca hru prerušil.

32:10
    Klempov strelecký pokus z pravého kruhu, Romančík vyrazil.

31:54
    2 min. Bezúch (SKA), vysoká hokejka.

Ideálna možnosť pre Piešťany zrovnať stav.

31:15
    Kutálek od ľavého mantinelu hľadal pred bránkou Románka, prudká prihrávka prešla celým pásmom.

30:51
    Zápas razom dostal inú šťavu. Teraz prerušená hra pre postavenie hráča Skalice v bránkovisku.
    HARING - 1:2

29:47
    To ale bolo nedáš – dostaneš. Chvíľu predtým sa dostal ľahúčko cez Srnca pred Šúreka Bezúch, zakončiť chcel sebavedomo pomedzi svoje nohy ala Hertl, netrafil však a následne sa presadil na druhej strane JOZEF HARING, ktorý to spravil pred Romančíkom jednoduchšie, položil si ho a bekendom ponad brankára znížil.

Asistencia: Hamrák, Klempa.

28:33
    Toman unikol po ľavej strane do brejku 2 na 1 spolu s Peškom, hodil mu žabku, Peško chcel ešte obhodiť padajúceho obrancu a tam stroskotal.

28:20
    Z piešťanskej strany vidieť na Kutálkovi ako veľmi chce, ale ani jeho ďalšia aktivita neviedla k ohrozeniu bránky.

27:40
    Zakázané uvoľnenie Piešťan. Domácim sa teraz vôbec nedarí, Skaličania vyzerajú sebavedomejšie.

27:25
    Jabrocký vyskúšal po ľade Šúreka.

27:11
    Konečný sa takmer dostal do nájazdu, výborne zasiahol Grundling.
    DRTINA - 0:2

26:05
    Veľmi zlá hra Havranov vo vlastnej tretine, puk doskackal pri tyčku k Štumpfovi, ktorý síce netrafil, dobre sa však zorientoval, puk sa dostal medzi kruhy na hokejku MAREKA DRTINU a ten si strelou švihom dal dôvod na radosť. Aj skalickým fanúšikom.

Asistencia: Štumpf.

24:57
    Veľké, ale ozaj veľké šťastie Patrika Romančíka. Pustil pomerne ľahkú strelu švihom Peška spoza ľavého kruhu, puk zazvonil o tyčku a takmer sa od Romančíka odrazil za čiaru. Skalický gólman ale stále drží nulu.

24:34
    Pašek prihrával prudko Kutálkovi pred bránku, Tibor ťažkú prihrávku nezachytil. Na ľade sa neobjavuje Holovič.

24:14
    Ďalší ofsajd Záhorákov, tentoraz aj posúdený ako úmyselný.

23:46
    Mikéska troch zaváhal čo s pukom a tak mu Bezúch ušiel do ofsajdu. Buly v strednom pásme.

23:05
    Klempa v snahe o dorážku pri tyčke. Prvý útok Piešťan si teraz ten tlak vynútil.

22:52
    Icing Skalice.

22:40
    Piešťanom sa nedarí vytvoriť si nejaký súvislejší tlak, hostia dobre kontrujú a sú nepríjemní.

22:10
    Drtina sa medzi kruhmi dobre uvoľnil, vystrelil však z dobrej pozície nad.

20:57
    Vaškovič dobre ukryl svoje nahodenie – strelu za hráčov. Puk z jeho hokejky od modrej skončil až na Šúrekových betónoch.

20:27
    Nevyužili, nebolo kedy. Hráme 5 na 5.

20:01
    Ešte 22 sekúnd domácej presilovky. To už asi Havrani nevyužijú.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Skaličania určite spokojní, Piešťanci určite nie. Istota v bránke je v podobe brankára Romančíka, ktorý zatiahol roletu a keďže jediný skóroval Vaškovič, viac roboty čaká teraz na Havranov.

Druhá tretina začne asi o 18:47.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:30
    2 min. Jurík (SKA), údery.
    2 min. Kutálek (PIE), údery.

Ešte predtým rozruch na oboch stranách. Najskôr Šúrek pod tlakom ďaleko od brány zle rozohral, hosťom sa do opustenej brány nepodarilo skórovať, na druhej strane mal šancu práve Kutálek, ktorého ale dobre ustrážil pri tyčke Jurík. No a o pár sekúnd si títo dvaja vymenili v strednom pásme štuchance a pár slov.

18:30
    Románek v tutovke sám pred bránou stroskotal na Romančíkovi.

18:23
    2 min. P. Romančík (SKA), podrazenie.

Tak ďalší štatistický zápis brankára hostí, trest odpyká Bezúch.

18:17
    Hamrákova formácia v tlaku. Na miesto Konečného hrá teraz Haring.

17:40
    Romančík znova upokojuje svojich a drží puk vo svojej moci. Buly po jeho ľavej strane.
    VAŠKOVIČ - 0:1

16:39
    A máme tu otvárací gól zápasu. Raduje sa skalický fanclub, piešťanci si zašomrali. Puk dostal na hranici ľavého kruhu od Stloukala ĽUBOMÍR VAŠKOVIČ, ktorý strelou pod brvno na lapačku využil možno trochu zlé postavenie Šúreka v bráne.

16:21
    Srnec sa evidentne snaží vytiahnuť proti svojim bývalým spoluhráčom, teraz sa ocitol na útočnom výlete, Piešťanci sa ale dostali do ofsajdu.

16:03
    Puk mimo ľad, vhadzuje sa v strednom pásme.

15:36
    Dobre si našliapol Bezúch v strednom pásme, v tom útočnom si ho ale počkal Rais a nedovolil mu prejsť.

14:05
    Skaličania asi dobre poznajú jeden z piešťanských signálov, Románek sa už sústreďoval na strelu z prvej na ľavom kruhu, keď k nemu prišiel jeden z brániacich hráčov a podvihol mu šikovne hokejku.

13:35
    Srnec dostáva šancu sa ukázať aj v presilovke a dobre zachytil puk v pásme po nie najvydarenejšej akcii Peška.

13:07
    Rais si vymenil puk s Pašekom na modrej, ale vystrelil trošku skoro. Pred bránkou nebol nik, na teč, na dorážku, alebo aspoň na tienenie výhľadu. Ľahká práca brankára, buly.

12:30
    2 min. Chylo (SKA), hákovanie.

Počas signalizovaného vylúčenia ešte pálil do Romančíkovej lapačky Pašek. Bývalý hráč Piešťan Chylo už ide na trestnú.

12:22
    Šedivý dobre tečoval strelu Škadru, puk prešiel len tesne vedľa.

11:45
    Dobre hrajúci Haring prešiel z pravého krídla poza bránu až na ľavú stranu, jeho nahodenie na bránu tečoval Konečný a Romančík ukázal dobrý reflex. Puk v lapačke a buly.

10:47
    Grundlingov príklep od modrej, ale tiež to nevyzeralo nebezpečne. Šúrek s istotou vyrazil puk do bezpečnej zóny v rohu.

10:30
    Za bránkou domácich manévruje s pukom Vaškovič.

09:56
    Srnec skúšal prekvapiť brankára Záhorákov. Neprekvapil, Romančík jeho nahodenie v pohode vyrazil betónom.

09:47
    Bučkova strela po vyhratom buly. Ale nebola moc nebezpečná. Romančík poľahky našiel puk v lapačke. Buly sa zopakuje.

09:36
    Individuálna akcia Holoviča na pravom krídle, keď sa dostal na pravom kruhu cez dvoch hráčov do zakončenia, jeho švih vyrazil Romančík ramenom.

08:59
    Romančík sa ocitol na ľade po strete z jedným z útočníkov Piešťan, Konečný na pravom kruhu si to všimol o dačo neskôr, jeho strelu chytil obranca Pavešic, a veru ho asi trafila do odkrytého miesta, lebo zatína zuby ešte aj teraz. Každopádne, zabránil gólu.

08:18
    Toman napravil svoje predošlé zaváhanie pred šancou Beneho, vybojoval puk v útočnom pásme, prihral do jazdy Peškovi, jeho švih spomedzi kruhov ale postrádal razanciu. A tak si Romančík bez problémov poradil. Buly.

08:05
    Icing Havranov, buly pred Šúrekom.

07:40
    Dobre zabojoval proti presile v útočnom pásme Jozef Haring, prihral na modrú Srncovi a jeho strela švihom prinútila Romančíka k zákroku.

06:50
    Toman v strednom pásme nespracoval Bučkovu rozohrávku, k puku sa dostal Matej Bene a z hranice pravého kruhu opáčil šťastie, Šúrek vyrazil na ochranné sito. Nasleduje buly. Skalica začala celkom sympaticky.

06:00
    Štumpf dobre zatiahol do pásma, nabil na zadnú vlnu, strela Nechalu ani nádejnejší pokus Juríka však presné neboli.

05:38
    Holovič v ofsajde. Hlučnejší je zatiaľ skalický fanclub, ktorý dáva o sebe viac vedieť.

05:10
    Pašek pri pravej tyčke tečoval prihrávku Bučku, Romančík bol dobre postavený a situáciu vyriešil.

04:43
    Piešťany v plnom počte, presilovka Skalice bola v podstate nijaká.

04:30
    Klempa dobre zabojoval v rohu za Romančíkom a získal sekundy.

03:37
    Klempa reklamuje u nemeckého rozhodcu, že bol zastavený faulom, hlavný nereagoval.

03:17
    Stloukal to skúšal od modrej, ale málo nebezpečne. Šúrekovi netienil vôbec nikto.

02:42
    2 min. Srnec (PIE), podrazenie.

Exskaličan Srnec odišiel na trestnú lavicu a hosťom sa tak naskytla šanca otvoriť skóre.

02:01
    Prvá dobrá príležitosť zápasu. Tibor Kutálek vo veľkom štýle spoza vlastnej bránky vyviezol puk, dvoma kľučkami obišiel napádajúcich Skaličanov, prihral v pásme Pašekovi, ten našiel Holoviča na ľavom kruhu, jeho tečovaná strela prešla len tesne vedľa tyčky.

01:16
    Prvý zákrok už má za sebou aj Romančík, keď chytá do lapačky strelu z pravého krídla. Nasleduje buly.

00:52
    Ako prvý si pripísal strelecký pokus Skaličan Šimíček, jeho slabá strela po ľade spomedzi kruhov nemohla Šúreka zaskočiť.

00:20
    Piešťany v rohu útočného pásma, k ohrozeniu bránky hostí je ale ešte ďaleko.

00:01
    Hamrák vyhral buly.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

ŠHK 37 Piešťany: Šúrek – Šedivý, Škadra, Konečný, Hamrák, Klempa – Brňák (C), Rais, Holovič (A), Pašek, Kutálek – Cuník, Srnec, Románek (A), Peško, Toman – Bučka, Valjent, Vaculín, Lichanec, Haring
    Tréner: R. Sýkora

HK 36 HANT Skalica: P. Romančík – Grundling (C), Jankovič (A), Šimíček, Stloukal, Vaškovič (A) – Horváth, Drtina, Chylo, Jabrocký, Méry – Pavešič, Nechala, Bezúch, Štumpf, Jurík – Mikéska, Rejžek, M. Romančík, Bene
    Tréner: Š. Mega

Rozhodca: Rohatsch (GER), D. Konc – Stanzel, Výleta.

Dobrý deň z Piešťan.

Víkend odštartuje v poradí druhý (a nie posledný) tohtotýždňový zápas v Piešťanoch. Hokejky si na ľade skrížia domáci hokejisti s tými zo Skalice.

Piešťanci sršali dobrou náladou, keď zdolali Martin, Nitru aj Košice na horúcom ľade Steelky. Po poslednom kole sa však vrátili trochu nižšie k ľadu, keď ich uzemnila Banská Bystrica, ktorá ošklbala Havranov na ich ľade o všetky body, v gólovo bohatom zápase po výsledku 4:7. Piešťany odohrali v tretej časti azda svoju najhoršiu tretinu v lige, keď inkasovali až 4 kúsky. Obranná hra v tomto zápase veru Havranom vôbec nefungovala a azda to je to, na čom Sýkorovci popracovali v týždni. Zápas nedohrali dôležití hráči Mišura s Raisom, prvý menovaný dnes nenastúpi a Piešťanom sa tak rozpadne prvá päťka. Na ľad však už vykorčuľuje Matej Hamrák, kým Branislav Rapáč je naďalej mimo hry. Ofenzíva Piešťan je však v poriadku, veď aj v nepodarenom zápase s Bystričanmi sa podarilo domácim skórovať 4 krát, čo obvykle na body stačí. V kádri je viacero hráčov so Skalickou minulosťou, najvýraznejšie meno je zrejme Tibor Kutálek, ktorý sa posledných zápasoch prezentuje v dobrej forme. Ukázať sa iste bude snažiť aj Michal Srnec.

6. Dukla Trenčín 13 4 5 29:24 20b
    7. ŠHK 37 Piešťany 13 5 5 49:42 19b
    8. MHC Mountfield Martin 14 4 6 33:39 17b

HK 36 Hant Skalica
    Skaličania zažívajú konsolidačnú sezónu, čo zväčša znamená nižšie poschodia v tabuľke. Tento osud postihol aj zverencov trénera Štefana Megu, ktorý nemá s omladeným kádrom veru ľahkú prácu a dostal sa aj pod paľbu kritiky fanúšikov. Tak to zväčša chodí. Z posíl zatiaľ asi najlepšie vyzerá Daniel Štumpf, ktorý si v 14 zápasoch pripísal 9 bodov (6+3), rovnako ako Petr Stloukal, či "Vinco" Školiak. Má však iba jeden mínusový bod, čo sa o ďalších dvoch povedať nedá. Na známy ľad sa vráti skalický rodák Martin Chylo, ktorý niečo za Piešťany odohral. Skaličania uspeli v Martine, kde zvíťazili 4:3, slušne vzdorovali Trenčínu, kde dotiahli z 1:4 až do predlženia a rovnako slušne bojovali aj vo Zvolene, kde podľahli favoritovi tesne 4:5. Výsledkovo sa teda Záhoráci vzmáhajú, uvidíme, aké stopy na nich zanechá štvrtkový zápas s 20tkou, ktorý Skaličania vyhrali napokon 3:2 a priblížili sa dnešnému súperovi na 5 bodov. Zároveň však spomínaný René Školiak skúsi minimálne na mesiac českú najvyššiu súťaž v drese Slavie Praha.

9. HK36 Hant Skalica 14 4 8 26:51 14b
    10. MsHK DOXXbet Žilina 14 3 10 33:53 10b

Kto teda môže, nech si pozrie hokej naživo, ženy v rámci akcie Priveď partnerku/mamu/kamarátku za polovičnú cenu. Kto nemôže, nech si otvorí tento prenos, začo vopred ďakujem. Bavme sa hokejom priatelia.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 30. Haring (Hamrák, Klempa), 38. Toman (TS), 50. Kutálek (Pašek), 51. Románek (Pašek), 55. Šedivý (Pašek, Kutálek), 60. Šedivý (Pašek) – 17. Vaškovič (Stloukal), 27. Drtina (Štumpf), 44. Vaškovič (Stloukal), 50. Vaškovič (Stloukal)

HK Skalica: P. Romančík – Grundling (C), Jankovič (A), Šimíček, Stloukal, Vaškovič (A) – Horváth, Drtina, Chylo, Jabrocký, Méry – Pavešič, Nechala, Bezúch, Štumpf, Jurík – Mikéska, Rejžek, M. Romančík, Bene

Rozhodčí: Rohatsch (GER), D. Konc – Stanzel, Výleta