Nitra – Zvolen 6:2 (kon.) | Poprad – Martin 4:1 (kon.) | Žilina – Trenčín 0:2 (kon.)
Banská Bystrica – Košice 0:1 (kon.) | Piešťany – Skalica 6:4 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
6:4 (0:1, 2:1, 4:2)
HK Skalica
sk Pátek 17.10.2014, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)
    ŠEDIVÝ - 6:4

59:42
    Piešťany dali gól!
    A je rozhodnuté. Skaličania nezahrali power play moc dobre, všetko začalo prehratným buly inak výborného Stloukala. Poisťovací gól dáva lobom zo stredného pásma od mantinelu EDUARD ŠEDIVÝ, ktorý sa tak stáva pre dnes piešťanským hrdinom.

Asistencia: Pašek.

59:11
    Puk v lapačke Šúreka. Oddychový čas Skalica, Romančík na lavičke. Ešte 49 sekúnd.
    ŠEDIVÝ - 5:4

54:43
    Piešťany sa dostávajú do vedenia. Strela EDUARDA ŠEDIVÉHO od modrej si našla cestu až do siete. Šedivý je isto rád, lebo jeho strela predtým sa odrazila len od nôh Jabrockého a hostia vyrazili do nebezpečného brejku, ktorý likvidoval Šúrek.

Asistencia: Pašek, Kutálek.

52:52
    2 min. Jurík (SKA), hákovanie.

Rais sa ešte dostal k zakončeniu, Romančík aj s troškou šťastia chytil. Rovnako ako Šúrek pred chvíľou musel krotiť nepríjemný puk.

51:23
    Semafor Šúreka teraz vychytal Šimíčka strieľajúceho z kruhov švihom. Pre diváka teraz atraktívny zápas.
    ROMÁNEK - 4:4

50:49
    Nestačím ani dopísať a padá ďalší gól, ktorý som ani poriadne nevidel, pomedzi nohy Romančíka skóruje JÁN ROMÁNEK strelou z prvej po peknej prihrávke Pašeka spoza brány. A znova vyrovnáva.

Asistencia: Pašek
    VAŠKOVIČ - 3:4

49:23
    Skalica dala gól!
    Nie prvý krát sa stalo, že Piešťany po góle okamžite inkasujú. Spoza brány pretlačil puk za Šúreka ĽUBOMÍR VAŠKOVIČ, ktorý tak dovŕšil svoj hattrick. Aj za prispenia domácej nedôraznej obrany, tentoraz aj so Šúrekom, ktorý si slabo pokryl svoju pravú tyčku. Duo Vaškovič – Stloukal je asi dnes nočnou morou Havranov.

Asistencia: Stloukal.
    KUTÁLEK - 3:3

49:03
    TIBOR KUTÁLEK sa dočkal, z pravej strany si hodil puk na stred okolo Grundlinga a prestrelil Romančíka. Asi je rád, lebo chvíľu predtým prišieil v strednom pásme o puk a Skaličania mali ideálnu šancu skórovať.

48:11
    Bezúch so Štumpfom takmer využili otvorenejší priestor, pri svojej pravej tyčke si dal pozor domáci gólman.

47:53
    Klempa sa nepresadil spred bránkoviska. Zase zásah brankára Skalice, ktorý teraz rieši narastajúci domáci tlak.

47:40
    Hamrák na bránkovisku tlačil puk za Romančíka, ten však dnes patrí k najlepším.

47:18
    Haring nedal. Tiež to skúsil medzi nohy, neuspel, Romančík včas zrazil betóny.

47:18
    Na penaltu pôjde Jozef Haring. Jasne faulovaný tentoraz.

46:32
    Kutálek sa snažil zasunúť puk spoza brány, Romančík je dnes oporou.

45:34
    Pekný brejk Piešťan 3 na 2, na ľavom krídle si zbehol obranca Šedivý, v blízkosti Romančíka ale prestrelil bránku. Pár sekúnd pred brejkom dobrá strela príklepom na Šúreka, ktorý vyrazil pred seba a cloniaci hráč Skalice nebol ďaleko k dorážke. A potom prišiel ten brejk.
    VAŠKOVIČ - 2:3

43:56
    Skaličania to hrali oveľa, oveľa lepšie. Dvojica hráčov tienila pred Šúrekom a strela ĽUBOMÍRA VAŠKOVIČA od modrej doplachtila do bránky. Ukážková presilovka.

43:36
    2 min. Haring (PIE), vysoká hokejka.

Presilovková možnosť aj pre tím zo Záhoria.

41:12
    2 min. Horváth (SKA), vysoká hokejka.

No a lepšia šanca na gól ako 1:48 o dvoch hráčov len tak ľahko nepríde.

40:57
    2 min. Grungling (SKA), držanie hokejky.

Piešťany odmené za svoju aktivitu v úvode tretiny presilovou hrou.

39:34
    Chylo výborne prečítal Klempovu prihrávku, vyviezol puk a Skaličania sa dostali do zaujímavého tlaku.
    TOMAN - 2:2

38:00
    MICHAL TOMAN so svojou penaltou naložil rutinérsky, nabehol si rýchlo do pásma z pravej strany a pomedzi nohy Romančíka vyrovnal.

38:00
    Stloukal s Juríkom pripravili nepríjemné striedanie Bučkovi, ten to ustál, vysunul do nájazdu Tomana, ktorý bol faulovaný, no, dajme tomu, a pôjde na trestné strieľanie.

36:06
    2 min. Šimíček (SKA), seknutie.
    2 min. Šedivý (PIE), údery.

Šedivý sa pustil do bitky akosi sám, keď trestal seknutie Šimíčka do lapačky brankára Šúreka.

34:50
    Peško krásne našiel bekendom Haringa v pravom kruhu, ten strieľal dobre z prvej do protipohybu Romančíka, skalický brankár však stihol Haringovu strelu zneškodniť, hoci sa domáci útočník už chcel radovať zo svojho druhého gólu. Veľa umenia a kúsok šťastia Patrika Romančíka.

32:57
    Havrani to teraz dobre rozohrali kombinačne, všetko skončilo strelou Brňáka, ktorá prišla trochu neskôr ako mala a mierila len do Romančíkovej masky. Rozhodca hru prerušil.

31:54
    2 min. Bezúch (SKA), vysoká hokejka.

Ideálna možnosť pre Piešťany zrovnať stav.
    HARING - 1:2

29:47
    To ale bolo nedáš – dostaneš. Chvíľu predtým sa dostal ľahúčko cez Srnca pred Šúreka Bezúch, zakončiť chcel sebavedomo pomedzi svoje nohy ala Hertl, netrafil však a následne sa presadil na druhej strane JOZEF HARING, ktorý to spravil pred Romančíkom jednoduchšie, položil si ho a bekendom ponad brankára znížil.

Asistencia: Hamrák, Klempa.

28:33
    Toman unikol po ľavej strane do brejku 2 na 1 spolu s Peškom, hodil mu žabku, Peško chcel ešte obhodiť padajúceho obrancu a tam stroskotal.
    DRTINA - 0:2

26:05
    Veľmi zlá hra Havranov vo vlastnej tretine, puk doskackal pri tyčku k Štumpfovi, ktorý síce netrafil, dobre sa však zorientoval, puk sa dostal medzi kruhy na hokejku MAREKA DRTINU a ten si strelou švihom dal dôvod na radosť. Aj skalickým fanúšikom.

Asistencia: Štumpf.

24:57
    Veľké, ale ozaj veľké šťastie Patrika Romančíka. Pustil pomerne ľahkú strelu švihom Peška spoza ľavého kruhu, puk zazvonil o tyčku a takmer sa od Romančíka odrazil za čiaru. Skalický gólman ale stále drží nulu.

22:10
    Drtina sa medzi kruhmi dobre uvoľnil, vystrelil však z dobrej pozície nad.

19:30
    2 min. Jurík (SKA), údery.
    2 min. Kutálek (PIE), údery.

Ešte predtým rozruch na oboch stranách. Najskôr Šúrek pod tlakom ďaleko od brány zle rozohral, hosťom sa do opustenej brány nepodarilo skórovať, na druhej strane mal šancu práve Kutálek, ktorého ale dobre ustrážil pri tyčke Jurík. No a o pár sekúnd si títo dvaja vymenili v strednom pásme štuchance a pár slov.

18:30
    Románek v tutovke sám pred bránou stroskotal na Romančíkovi.

18:23
    2 min. P. Romančík (SKA), podrazenie.

Tak ďalší štatistický zápis brankára hostí, trest odpyká Bezúch.
    VAŠKOVIČ - 0:1

16:39
    A máme tu otvárací gól zápasu. Raduje sa skalický fanclub, piešťanci si zašomrali. Puk dostal na hranici ľavého kruhu od Stloukala ĽUBOMÍR VAŠKOVIČ, ktorý strelou pod brvno na lapačku využil možno trochu zlé postavenie Šúreka v bráne.

12:30
    2 min. Chylo (SKA), hákovanie.

Počas signalizovaného vylúčenia ešte pálil do Romančíkovej lapačky Pašek. Bývalý hráč Piešťan Chylo už ide na trestnú.

12:22
    Šedivý dobre tečoval strelu Škadru, puk prešiel len tesne vedľa.

11:45
    Dobre hrajúci Haring prešiel z pravého krídla poza bránu až na ľavú stranu, jeho nahodenie na bránu tečoval Konečný a Romančík ukázal dobrý reflex. Puk v lapačke a buly.

08:59
    Romančík sa ocitol na ľade po strete z jedným z útočníkov Piešťan, Konečný na pravom kruhu si to všimol o dačo neskôr, jeho strelu chytil obranca Pavešic, a veru ho asi trafila do odkrytého miesta, lebo zatína zuby ešte aj teraz. Každopádne, zabránil gólu.

06:50
    Toman v strednom pásme nespracoval Bučkovu rozohrávku, k puku sa dostal Matej Bene a z hranice pravého kruhu opáčil šťastie, Šúrek vyrazil na ochranné sito. Nasleduje buly. Skalica začala celkom sympaticky.

02:42
    2 min. Srnec (PIE), podrazenie.

Exskaličan Srnec odišiel na trestnú lavicu a hosťom sa tak naskytla šanca otvoriť skóre.

02:01
    Prvá dobrá príležitosť zápasu. Tibor Kutálek vo veľkom štýle spoza vlastnej bránky vyviezol puk, dvoma kľučkami obišiel napádajúcich Skaličanov, prihral v pásme Pašekovi, ten našiel Holoviča na ľavom kruhu, jeho tečovaná strela prešla len tesne vedľa tyčky.

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 30. Haring (Hamrák, Klempa), 38. Toman (TS), 50. Kutálek (Pašek), 51. Románek (Pašek), 55. Šedivý (Pašek, Kutálek), 60. Šedivý (Pašek) – 17. Vaškovič (Stloukal), 27. Drtina (Štumpf), 44. Vaškovič (Stloukal), 50. Vaškovič (Stloukal)

ŠHK 37 Piešťany: Šúrek – Šedivý, Škadra, Konečný, Hamrák, Klempa – Brňák (C), Rais, Holovič (A), Pašek, Kutálek – Cuník, Srnec, Románek (A), Peško, Toman – Bučka, Valjent, Vaculín, Lichanec, Haring
    Tréner: R. Sýkora

HK Skalica: P. Romančík – Grundling (C), Jankovič (A), Šimíček, Stloukal, Vaškovič (A) – Horváth, Drtina, Chylo, Jabrocký, Méry – Pavešič, Nechala, Bezúch, Štumpf, Jurík – Mikéska, Rejžek, M. Romančík, Bene
    Tréner: Š. Mega

Rozhodčí: Rohatsch (GER), D. Konc – Stanzel, Výleta