Buffalo – Pittsburgh 1:6 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 1:2 (0:1 po s.n.) | Philadelphia – Colorado 4:3 (kon.)
Columbus – Tampa 4:7 (kon.) | Toronto – NY Rangers 5:4 (kon.) | Montreal – Minnesota 4:1 (kon.)
Washington – Carolina 4:3 (po pr.) | St. Louis – Nashville 1:2 (kon.) | Dallas – San Jose 3:5 (kon.)
Arizona – NY Islanders 0:1 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 5:1 (kon.)
Dallas Stars
3:5 (2:1, 1:0, 0:4)
San Jose Sharks
Neděle 09.11.2014, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

SAN JOSE SHARKS

Žraloci z Kalifornie za poslední roky prosluli nelichotivým faktem, který jim předurčuje kvalitní výkon během základní části, ale pouze průměrnou míru úspěchu při bojích v play-off. Ani letos nevstoupili Sharks do nové hokejové sezóny nikterak špatně, ačkoli jim právě náleží osmá příčka Západní konference. Na soupeře před sebou neztrácejí mnoho bodů, takže už dnes v noci mohou zase o kousek poskočit. Naposledy sehrálo San Jose bitvu s Vancouverem, jemu po dramatickém závěru podlehlo před domácími tribunami 2:3. Nenechte si ujít ani českého mladíka Tomáše Hertla v akci.

DALLAS STARS

Hokejisté z Dallasu doputovali na konci minulé sezóny do vyřazovacích bojů, kde byli vyřazeni hned během prvního kola Anaheimem. Minimálně stejného počinu plánují zelenobílí dosáhnout, ačkoli poslední dny příliš nepřejí jejich postavení mezi ostatní konkurencí. Stars prohráli už alarmujících šest utkání v řadě, předchozí mače prohráli s Nashville Predators 3:2. Jejich minulá výhra proběhla ještě 24. října, kdy Dallas stačil udolat New Jersey. Ale od té doby kádr, kde mimichodem působí i český šikula Aleš Hemský, těžko hledá recept na radost.

Předchozí vzájemné utkání

Naposledy se oba týmy potkaly ještě v rámci minulého ročníku, konkrétně 5. února. Na svém domácím ledě San Jose Sharks soupeře skolili 2:1 v prodloužení.

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (3 + 2)
    Aleš Hemský (DAL) (0 + 1)

Vítejte u dnešního utkání National Hockey League, ve kterém se utkají poměrně trápící se Dallas Stars a kalifornský mančaft San Jose Sharks.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dallas Stars: Lindback – Daley, Dilon, Goligoski, Jor. Benn, Gonchar, Connauton – Eaves, Seguin, Jam. Benn – Hemský, Spezza, McKenzie – Garbutt, Fiddler, Roussel – Sceviour, Horcoff, Cole

San Jose Sharks: Stalock – Braun, Vlasic, Burns, Mueller, Demers, Irwin – Nieto, Thornton, Pavelski – Wingels, Couture, Marleau – Kennedy, Sheppard, Hertl – McGinn, Burish, Desjardins.

00:01

00:11
    Aktivněji začali okamžitě po vhazování hokejisté ze San Jose, Joe Thornton hned trefil tyčku na pravé straně.

00:45
    Už hrají také domácí Dallas Stars, zatíma ale beze střely, leč Goligosky si to štrádoval útočným pásmem znamenitě.

01:26
    Logan Couture si na chvilku vyzkoušel pozici rozehrávajícího hráče, když nahradil obránce za vlastní modrou čarou a posílal touš dopředu.

02:00
    Desjardins a Burish bojovali za brankou Lindbacka o kotouč, nakonec jej získali. Ale ke střele se čtvrtá útoční trojice Sharks nedostala.

02:49
    Na ledě společně s Sheppardem také Čech Tomáš Hertl, ale ten zatím musí dávat pozor směrem do obranných pozic.

03:30
    Hosté vyhodili puk od branky tak, aby se nejdnalo o zakázané uvolnění, díky tomu Žraloci střídají.

03:58
    Střela obránce Jordieho Benna od modré čáry měla razanci, ale Stalock proti ní zasahovat nemusel, jelikož ji obránci zblokovali.

04:49
    Hraje se delší dobu bez přerušení a tempo hry docela narostlo. Na výraznější možnost pořád čekáme.

04:55
    Až teď proběhlo vhazování po pravici Anderse Lindbacka, protože Dallas poslal kotouč až na icing.

05:52
    Hertl měl dobrou rychlost, když se dostal s kotoučem přes útočnou modrou čáru, tvrdou ránou vypálil těsně vedle levé tyči soupeřova zařízení.

06:45
    Nutno zatím pochválit defenzívu Stars, která sice dává Sharks prostor posílat puky za vlastní brankou, ale před gólmana je moc nepouští.

07:46
    Uvidíme první komerční přestávku, ještě před ní se dostal do zakončení jeden z domácích forvardů, Alex Stalock zasahuje.

08:03
    Dallas právě vstřelil branku!
    Tak tomu se říká blesk z čistého nebe. Stars vsadili na jednoduchost a nikterak složitě nejdříve kombinovali z větší blízkosti ke svatyni, aby potom později poslali puk na modré čáry pro obránce. Ti už si s kusem černé pryže uměli poradit. Na pravé straně nakonec s kotoučem na hokejce napřáhl Sergej Gončar, po jehož pumelici protečoval do sítě pryž TYLER SEGUIN. Stalock sice stál v cestě za vstřelením gólu, ale na puk reagovat nestihl. Asistence: Sergej Gončar, Kevin Connauton.
    SEGUIN - 1:0

08:58
    Domácí vedoucí gól značně nakopl, Sharks už delší dobu vůbec nepřejeli přes polovinu hřiště s pukem.

09:57
    McKenzie střelou z první zápěstím prověřil připravenost brankáře Alexe Stalocka, který má najednou daleko více pracovních povinností.

10:26
    První třetinu snů zatím prožívají zelenobílé barvy proti Žralokům z Kalifornie. Diváci v hledišti navíc kvitují další líbivou akci, protože tahle kombinace měla oči. Hned tři hokejisté v zelených trikotech si vyměnili kotouč v útočném pásmu, třetí a zakončující TYLER SEGUIN trefuje během několika málo okamžiků svůj druhý gól. Stars vedou 2:0 a postavili dobrý základ pro další vývoj duelu. Asistence: Jammie Benn, Erik Cole.
    SEGUIN - 2:0

10:51
    Druhá komerční přestávka je skutečností, po ní pokračujeme.

10:58
    Hosté už konečně také v útočné třetině, ale moc dlouho se tam neohřáli, Stars znovu získávají touš ve středním pruhu.

11:50
    Tomáš Hertl dává pořádný pozor, aby mu puk za brankou nepřeskočil hokejku a nenatropil nové zbytečné chyby.

12:17
    Druhé zakázané uvolnění Dallasu v krátkém časovém sledu, domácím se nedaří rozehrát puk.

12:35
    Jordie Benn ví, že dnes mohou puky do branky padat, i proto vystřelil na modré z první a čekal, co se stane před svatyní Stalocka.

13:13
    Žraloci a jejich problémy s tlakem soupeře pokračují, přestože teď už sami vyjeli s pukem z pásma.

13:46
    Vůbec první vyloučení dnešního utkání, které sledujeme. Na trestnou lavici je hlavním rozhodčím na dvě minuty za sekání odselán Justin Braun.

14:14
    Seguin hodlá ještě během první třetiny útočit na hattrick, ale střela z pravé strany mu nyní moc nevyšla.

14:31
    Přesilová hra Dallas Stars je u konce, protože i domácí muž zamíří do boxu trestoměřičů. Dvě minuty za vysokou hůl je nucen odsedět Trevor Daley

14:52
    Přechod do útoku si při hře čtyři na čtyři vyzkoušeli Cole s Horcoffem, tentokráte obrana San Jose pozorná.

15:49
    Začala zkrácená přesilová hra San Jose Sharks, zatím ji ale hosté tráví poměrně daleko od branky soupeře.

16:16
    Domácí vyhodili puk a do návratu vyloučeního Daleye zbývají jen vteřiny.

16:48
    Zakázané uvolnění domácích barev, hra se vrací zpátky před Anderse Lindbacka. Ale Stars jsou již v plném počtu.

17:14
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen se formace Tomáše Hertla prosazuje. A nutno dodat, že zaslouženě, protože její ústavičný tlak na brankovišti Anderse Lindbacka a kombinace kolem svatyně domácích už delší dobu mohly vyústít ve sladkou odměnu. JAMES SHEPPARD jako první dorazil z levé strany do sítě puk a důležitá snižovací branka je na světě. Sharks mohou hrát o něco klidněji než ještě před chvílí. Asistence: Marc-Edouard Vlasic, Tomáš Hertl.
    SHEPPARD - 2:1

18:59
    Žraloci ožili, jejich střely na branku jsou častější než doposud, klidně už mohli srovnat, nebýt zákroků Anderse Lindbacka.

19:21
    Začala poslední minuta první třetiny, hraje se ze strany na stradnu a ještě si počkejme, zda nás některý jedinec překvapí.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Rychlý a atraktivní hokej nabídlo divákům úvodních dvacet hry v Dallasu. Domácí Stars sice rychle vedli 2:0, když oba góly trefil Tyler Seguin. Ale James Sheppard snížil na rozdíl jediné branky a do druhé části vstoupíme za těsného stavu 2:1.

Střely na branku v první třetině

Dallas Stars: 12

San Jose Sharks: 8

20:01

20:15
    Také nyní začali třetinu aktivněji hráči San Jose, kteří nevystřelili, ale zavezli puk za branku.

20:58
    Joe Thornton dostával nabídku před branku, ale po spoluhráčově přihrávce netrefil kotouč z první.

21:20
    Tommy Wingels zahrozil z levého křídla, vzal zakončení na sebe a nakonec zařídil vhazování po pravici Anderse Lindbacka.

21:46
    No a nakonec o sobě dává znát také útočník Patrick Marleau, jehož zakončení ovšem končí hodně nad horní tyčkou.

22:29
    Hra častěji ve středním pásmu, sledujeme pomalejší rozjezd druhé třetiny. Šance však určitě ještě přijdou.

23:10
    Vlasic rozehrával ze středního pásma na rozjeté útočníky, ale ti nedokázali zavčas zpracovat a vytvořit nebezpečnou možnost.

23:39
    Jammie Benn se málem řítil skoro samotný na branku Stalocka, až na poslední chvíli jej obránce dokázal zastavit.

24:27
    Hemský a McKenzie byli zakladateli nové akce Dallas Stars. Jenže ztroskotali na modré útočné čáře.

25:05
    Dallas nemá tolik přesnou rozehrávku z vlastního pásma jako během první třetiny, přesto nyní dokázal zakončit z dálky. Alex Stalock připraven.

25:40
    Další šance Jammieho Benna, který sjížděl před bránu a málem se mu podařilo protečovat puk do branky holí.

26:45
    Ze strany San Jose na ledové ploše nebezpečná trojice Hertl – Kenedy – Sheppard, jež má na svědomí zatím jediný gól Sharks. Teď ale nevystřelila.

26:55
    Hra přerušena u svatyně Stars, následuje reklamní pauza.

27:19
    Goligoskiho hrána tolik nebezpečně nevypadala, ale potom dorážka na brankovišti už ano. Aleš Hemský ani McKenzie netrefili odkrytou branku. Český útočník nadále čeká na úvodní gól sezóny a nestačí se divit, co neproměnil.

27:41
    Stars se teď nedaří rozehrát, proto je odpískán icing.

28:25
    Gončar posílal puk kupředu, jenže nikdo mu tentokráte z útočníků nenajel dostatečně vhodně.

28:28
    Hodně technický nepřesností, nyní zase posílají puk na zakázané uvolnění San Jose Sharks.

29:08
    Erik Cole tropil spoustu starostí soupeřově obraně kličkami, nahrát před branku nedokázal. Hrají hokejisté ze západní Ameriky.

29:42
    Tyler Seguin na útočném výletě a v cestě za cíleným hattrickem. Nyní ale střelou zápěstím hodně přestřelil branku.

29:57
    Podobně dopadla i rána Vlasica na druhé straně, již ještě tečoval mimo hrací plochu někdo z domácích.

30:32
    Spezza vybojoval puk v útočné třetině pro Dallas, už hraje také Aleš Hemský. Ale tentokráte český útočník zakončit nestačil.

30:47
    Přichází druhá komerční přestávka této třetiny, po ní pokračujeme.

31:08
    Neuvěřitelné, co opět Aleš Hemský neproměnil. Pobýval úplně sám před Stalockem. Jediné, co mu chybělo ke gólu, byla asi jedna klička. Ale Čech opět stahovačkou do bekhendu pohořel.

32:00
    Početní výhodu si zahraje domácí Dallas. Na trestnou lavici je k menšímu trestu odeslán za nedovolené bránění brankáře Tyler Kennedy.

32:36
    Zajímavě krkolomná situace. Desjardins vystřelil ve vlastním oslabení a Lindbackovi dlouho skákal kotouč po brankovišti, než ho zachytil.

33:15
    Žádné výraznější akce v přesilové hře Dallasu, který spíše nahazuje puky.

33:30
    Aleš Hemský znovu na ledě, znovu nepřesné jeho zakončení.

34:08
    Poslední komerční přestávka ve druhé třetině. Vhazovat se pak bude ve středním pásmu.

34:29
    Početní výhoda Dallasu je u svého konce, Stars v ní téměř nic nevymysleli a musí se v této disciplíně polepšit.

34:50
    Erik Cole si to štrádoval útočným pásmem, nakonec sám zakončil a připravil práci pro Alexe Stalocka. Ten zasahuje a budu se u něj vhazovat.

35:18
    Tyler Kennedy se teď možná zlobí trochu sám na sebe, protože faulu je si dobře vědom. Odchází na trestnou lavici za podražení a soupeře z Dallasu má opět přesilovku.

35:28
    A je to tady. O čem jsme od probíhající první třetiny mluvili, to se právě stává skutečností. TYLER SEGUIN dosahuje před koncem druhé periody hattricku, tedy třech vstřelených branek během jednoho zápasu. Navíc ještě není konec, takže možná ukáže daleko víc. Seguin se dostal k puku na levé straně, kde z první vypálil a nedal Alexi Stalockovi vůbec šanci zasáhnout. Slečny v zelenobílých sukních už z ledu sbírají kšiltovky a další čepice od fanoušků. Asistence: Antoine Roussel, Jason Spezza.
    SEGUIN - 3:1

36:31
    Jason Speza by rád ještě přidal gól do šatny, také Hemský sjížděl před bránu. Ale bez úspěchu.

36:54
    Nakonec přerušuje hru zákrok Alexe Stalocka.

37:15
    Joe Pavelski mohl skóre posunou zase zpátky na nejtěsnější, ale Andres Lindback se stihl v brankovišti na poslední chvíli zorientovat.

37:59
    Domácí hokejista Goligoski nahodil puk a Alex Stalock raději zařídil vhazování po své levé ruce.

38:42
    Logan Couture dostal přihrávku kousek před modrou útočnou čáru, zakončoval ale velice nepřesně, i když tvrdě.

39:08
    Závěrečná minuta prostřední periody už probíhá poměrně v poklidu. Pravděpodobně během ní už další branky neuvidíme.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhých dvacet minut hry v Dallasu přineslo jediný gól, jeho autorem opět Tyler Seguin, který stihl za dvě třetiny hry dosáhnout hattricku. Sharks ztrácejí na hřišti soupeře dva góly a mají co dotahovat.

Střely ve druhé třetině

San Jose Sharks: 9

40:01

40:17
    Na úvodním vhazování vítězí Dallas, který ale nepobyl v pásmu soupeře moc dlouho. Vhazvoat se budu po boku Lindbacka.

40:35
    Joe Thornton a Pavelski dlouho bojovali o puk pro San Jose, Stars ale nakonec vyváží mimo své pásmo.

41:05
    Nepřesnost na hokejkách Kaliforňanů, Sharks vyhazují přes všechny čáry na icing.

41:12
    Znovu stejná situace, také na stejné místě proběhne nové vhazování.

41:41
    Jordie Benn dopravil kotouč až za svatyni Alexe Stalocka, kde ale nic nevymyslel a musel nechat puk soupeři.

42:11
    A Stalockův povedený zákrok vyrážečkou, kterým zlikvidoval střelu jednoho z útočníků soupeře.

42:42
    Hra přerušena ve středním pásmu, protože puk skončil na domácí střídačce.

43:40
    Vyloučení na straně domácích, dvě minuty dostává domácí hokejista Jordie Benn za sekání.

43:51
    Drama je zpátky, hostující družina snižuje díky rychlému gólu v přesilové hře, když se San Jose s kombinací během početní výhody doslova nepáralo. PATRICK MARLEAU střelou zápěstím našel mezeru ve výstroji zaskočeného Lindbacka a Dallas musí začít dávat pozor, pokud nechce o vedení přijít. Asistence: Joe Pavelski, Logan Couture.
    MARLEAU - 3:2

44:20
    Okamžitě další příležitost pro Patricka Marleaua, jehož pokus pramenil po střele do skákajícího puk. Ale mimo branku.

45:20
    McKenzie a Hemský rozehrávají z obranné třetiny, ale Dallas nyní trochu otupen. Hned vzápětí opět u puku Sharks.

46:10
    Nová nepříjemnost pro Hvězdy, na trestno lavici odejde další jejich hráč. Ale vyloučení i na druhé straně. Za domácí pyká trest Antoine Roussel, za hosty Matt Irwin.

46:38
    Máme vyrovnáno, domácí si tak dlouho zahrávali se Žraloky, až jejich dobře vypadající vedení o dvě branky mizí v nedohlednu. Krásná kombinace San Jose, která doznala zakončení z hokejky BRENTA BURNSE. Obránce Kaliforňanů neměl velký problém poslat touš do sítě, protože dostal ukázkovou přihrávku od Logana Couturera. Skóre na kostce je vyrovnané a začínáme znovu. Asistence: Logan Couture, Patrick Marleau.
    BURNS - 3:3

46:57
    Necelá minuta oslabení tři na čtyři pro San Jose, trest inkasuje Joe Pavelski za hákování.

48:17
    Tyler Seguin nabízel pěkný puk pro Jammieho Benna, ale druhý jmenovaný minul v dobré pozici.

48:45
    Aleš Hemský se v pásmu hnal za pukem, ale jeho počínání zavčas stihl zastavit dobře postavený Tommy Wingels.

49:30
    Kotouč ve středním pásmu ve chvíli, kdy už se hraje v pěti hráčích na obou stranách barikády.

50:23
    Obrat dokonán úplně! San Jose Sharks v radostném klubku naprosto po právu, protože ještě na začátku třetí třetiny očividně ztracený zápas je najednou na jejich straně. Tomáš Hertl nedjříve zakončoval sám a trefil pouze Lindbackovy betony. Ale pak se dostal k zakončení na puku BRENT BRUNS, jenž dává druhou branku ve třetí třetině a v zápase. Hlediště domácí arény hodně zklamáno. Asistence: James Sheppard, Tomáš Hertl.
    BURNS - 3:4

51:17
    Za chvíli se ke hře na ledě Dallas Stars vrátíme, ještě předtím ale reklamní pauza.

51:27
    Joe Pavelski měl znovu chuť zaútočit, ale na modré čáře jej zastavil ofsajd.

51:49
    Opětovná technická nepřesnost hostí, pro změnu zakázané uvolnění.

52:19
    Dallas dobře ví, že musí přidat, protože jinak se mu body ze zápasu vzdálí. Alex Stalock dává hodně dobrý pozor.

52:48
    San Jose bude muset znovu ukázat, jestli zvládne ubránit oslabení. Za vrátka trestné lavice totiž míří Tye McGinn za zdržování hry.

53:22
    Hra přerušena ve středním pásmu, fanouškům se nelíbil zákrok na Daleye, ale rozhodčí ponechává pokračování bez trestu.

53:44
    Stars se sami připravili o šanci, když vyhodili puk zbytečně na zakázané uvolnění.

53:44
    Oddechový čas pro domácí.

54:11
    Parádní práce brankáře Stalocka, který stihl zakleknout proti střele Spezzy na levém kruhu. Takové zákroky gólmana Sharks potřebují.

54:40
    Seguin byl dobře rozjetý do útočné třetiny, ale čtvrého zásahu v utkání se tentokráte nedočkal.

55:00
    Pořádný závar před brankou San Jose, kde Alex Stalock musel tlačit kotouč ven z brankoviště všemi různými způsoby. Ale zvládl to. Následuje komerční pauza.

55:31
    Brent Burns ani teď neváhal se střelou od modré čáry, nahození nakonec skončilo těsně vedle pravé tyčky a Dallas vyhazuje.

55:49
    McKenzie ohrozil soupeřovu branku, ale nyní skvěle chytající Stalock se znovu ukazuje a drží svůj tým při vedení.

56:16
    Goligoski střelou z dálky prověřil pozornost gólmana Žraloků, ten jenom vytasil vyrážečku a poslal puk daleko před sebe.

56:40
    Stars nelze upřít jejich závěrečný tlak, střelecké příležitosti mají vesměs pořád. Ale štěstí v zakončení si, jak to vypadá, možná už vybrali.

57:38
    Matt Nieto sledoval puk a nakonec jej i stihnul dojet a postrčit do středního pásma, kde je pro Žraloky v bezpečí.

58:14
    Matt Irwin zase vyhodil puk za branku soupeře a mezi tím už se gólman Andres Lindback hlásí o odvolání ze svatyně.

58:24
    Branka Dallas Stars už je prázdná, domácí zkusí risk se šesti muži v poli.

58:40
    Zákrok Alexe Stalocka a otočka na konec. Jetě osmdesát vteřin potřebují Sharks přežít bez inkasování, aby zápas dotáhli do vítězného konce.

58:51
    Tak tohle nebylo vůbec hezké. Alex Stalock sražen jedním z hráčů Dallasu hodně tvrdě a potom se strhla za brankou pořádná mela. Stalockovi musí pomáhat i asistent ze střídačky, snad bude v pořádku.

58:51
    Z domácí strany vyloučen za atak gólmana Stalocka Antoine Roussel, za Sharks odchází do boxu pykat Matt Irwin.

59:02
    Další akci Dallasu Stalock znovu zastavuje, i když měl problémy se skákajícím pukem na brankovišti.

59:19
    Je pravděpodobně rozhodnuto, Sharks využili risku soupeře hrát s prázdnou brankou a posílají do ní kotouč snadným způsobem. JOE THORNTON raději v klidu počkal, aby si byl jistý, že zařízení trefí. Bez asistence.
    THORNTON - 3:5

60:00

Jsme na konci zápasu. Dallas Stars dlouho vedli a měli utkání ve svých rukou, jenže krachem během pár minut ve třetí třetině přišli o všechny body z utkání. Naopak můžeme pochválit San Jose, které se nevzdalo ani za nevýhodného stavu o dvě branky. To je pro dnešek vše, ještě počkejme na vyhlášení nejlepších hráčů utkání.

Aleš Hemský (DAL) (0 + 0, čas na ledě: 12:50)
    Tomáš Hertl (SJS) (0 + 2, čas na ledě: 10:34)

Tři hvězdy utkání

1. Brent Burns (SJS) (2 + 0)
    2. Tyler Seguin (SJS) (3 + 0)
    3. James Sheppard (SJS) (1 + 1) (04:58:42)

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 9. Seguin (Gončar, Connauton), 11. Seguin (Benn, Cole), 36. Seguin (Roussel, Spezza) – 18. Sheppard (Vlasic, Hertl), 44. Marleau (Pavelski, Couture), 47. Burns (Couture, Marleau), 51. Burns (Hertl, Sheppard), 60. Thornton

Rozhodčí: Hebert, LaRue – Cvik, Murphy

Diváci: 17 023