Cagliari – Fiorentina 0:4 (kon.) | Cesena – Janov 0:3 (kon.) | Empoli – Atalanta BC 0:0 (kon.)
AC Milán – Udinese 2:0 (kon.) | Palermo – Parma 2:1 (kon.) | Juventus – Turín 2:1 (kon.)
AS Řím – Inter 4:2 (kon.)
AC Cesena
0:3 (0:3)
Janov CFC
Neděle 30.11.2014, 15:00 • Stadio Dino Manuzzi • Italská Serie A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezké nedělní odpoledne, dámy a pánové! Poslední listopadový den má na programu většinu svých zápasů italská Serie A, mezi něž patří i duel mezi Cesenou a Janovem. Střetnutí startuje v 15:00 a jeho průběhem Vás provede Tomáš Pavlík!

Domácí diváci by jistě rádi viděli výhru svého týmu, avšak to se fotbalisté Ceseny budou muset hodně snažit. Těm totiž momentálně patří s osmi body předposlední příčka a do utkání tak rozhodně budou vstupovat v roli outsidera. Je ale pravdou, že se čtvrtou Sampdorií před týdnem svěřenci Pierpaola Bisoliho dokázali uhrát nadějnou remízu 1:1.

Janov je na tom o poznání lépe, když se s dvaceti body drží na páté pozici. Aby se udržel na čelních příčkách, bude ale muset bodovat, neboť situace v tabulce je hodně vyrovnaná. Navíc když v předchozích dvou utkáních CFC pokaždé pouze remizovalo – 1:1 s Cagliari a stejným výsledkem dopadl i souboj s Palermem.

Dnešní střetnutí se odehraje na Stadio Dino Manuzzi, které pojme více než 24 tisíc diváků. Na všechno podstatné pak s píšťalkou u pusy bude dohlížet italský sudí Carmine Russo.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

AC Cesena: Leali – Giorgi, Volta, Lucchini, Mazzotta – Carbonero, Cascione, De Feudis – Defrel, Brienza, H. Almeida.
    Náhradníci: Agliardi, Bressan – Nica, Krajnc, Magnússon, Coppola, Tabanelli, Zé Eduardo, Rodríguez, Đurić, Succi, Garritano.

Janov CFC: Perin – Roncaglia, Burdisso, Izzo – Rosi, Kucka, Bertolacci, Antonelli – Perotti, Matri, Falqué.
    Náhradníci: Lamanna – Antonini, De Maio, Marchese, Edenilson, Fetfatzidis, Greco, Pinilla, Lestienne, Mussis.

Rozhodčí: Russo – Dobosz, De Pinto – Stallone.

Ještě jednou všechny srdečně vítám u sledování on-line přenosu mezi Cesenou a Janovem, utkání za pár malých okamžiků startuje!

1

1
    Domácí se ihned tlačili s míčem dopředu. De Feudis centroval zleva do šestnáctky, kde se k míči ale nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

2
    Nyní už začali kombinovat na polovině domácích Janovští, momentálně balon u slovenského reprezentanta Kucky.

3
    Hosté zahrávali rohový kop, který dostal z vápna dostal pryč Volta.

5
    Janov právě vstřelil branku!
    Odehráno pět minut a Janov otevírá skóre! Bertolacci vyslal parádní přihrávku do vápna na ALESSANDRA MATRIHO, který poté pozemní střelou k levé tyči překonal Lealiho!
    Alessandro MATRI - 0:1

7
    A další gól do sítě Ceseny! Tak to je vstup Janova do utkání jako z říše snů! Po rohovém kopu dokázal zblízka dorazit balon do sítě LUCA ANTONELLI!
    Luca ANTONELLI - 0:2

8
    Domácí se pokusili o kontr, jejich útočné snažení ale velmi rychle skončilo.

9
    Nyní už mají míč na kopačkách opět hostující fotbalisté a domácí obrana si musí dávat pozor.

10
    Rosiho centr do vápna zblokovaný, hosté budou zahrávat již pátý rohový kop.

11
    Tentokrát vše vyřešil domácí brankář, který obratem posílá balon zpět do hry.

12
    Nadvláda Janova ale pokračuje a ten opět drží míč poblíž domácí šestnáctky.

13
    Brienza to nyní zkusil po vlastní ose, daleko však s míčem nedošel.

14
    Cesena už předvedla nějaký náznak šance, když Mazzotta nyní centroval z levé strany do vápna.

15
    A pozor, mohlo být dokonce sníženo! Brienza posílal před prázdnou bránu balon na Almeidu, avšak pohotově zasáhl brankář Perin a balon vyrazil pryč!

16
    Rosi pádil do rychlé protiakce, přičemž byl nedovoleným zákrokem zastaven Cascionem.

17
    Cesena už se začíná výrazněji připomínat! Nyní zahrávala zajímavou standardku a Volta jen o kousek nedosáhl na míč na malém vápně!

18
    Pěkná kombinační akce hosté, Roncagliovi se nakonec přes Giorgiho nepodařilo odcentrovat do vápna.

19
    Míč nyní u Perina, jenž jej vzápětí posílá Izzovi.

20
    Cesena už sice opticky vyrovnala obrázek hry, ale pozorná hostující defenzíva funguje zatím vcelku dobře.

21
    Brienza obehrál hned tři hráče a poté se pokoušel do úniku vyslat Almeidu – neúspěšně.

22
    Defrel se dostal ke střele na hranici pokutového území, ta ale skončila mimo bránu.

23
    Domácí tým si teď vytvořil tlak, aktuálně bude zahrávat další rohový kop.

23
    A další střela, která skončila mimo. Nyní pálil Coppola.

24
    Cascione ztratil balon na půlící čáře a hosté běželi do rychlé protiakce. Tu ale špatně vyřešil Matri a u míče tak opět domácí.

25
    Antonelliho centr z pravé strany skončil jen v Lealiho rukavicích.

26
    Perotti faulován kousek před vápnem a hosté budou zahrávat zajímavou standardku!

27
    K míči se postavil Juraj Kucka a napálil jej o půl metru vedle pravé tyče!

29
    Janov bude mít velikou šanci zvýšit své vedení! Lucchini totiž podle hlavního arbitra ve vápně zahrál rukou!

29
    Domácí obránce navíc za svoji ruku dostává žlutou kartu, neboť to dle sudého bylo úmyslně!

30
    Ale 3:0 to není! Míč si na puntík postavil Matri, jenž se pokusil vystřelit k pravé tyči, kde byl ale dříve gólman Leali!
    Matri zahodil penaltu

31
    Hosté se poté ještě rychle pokusili vrátit balon před bránu, kde už ale úřadoval Volta a dlouhým odkopem jej dostal pryč.

32
    Hra už se opět zklidnila, u míče domácí fotbalisté.

33
    Giorgi zajel do Rosiho a vysloužil si od rozhodčího žluté potrestání.

34
    Roncaglia srazil k zemi Brienzu, za což i on dostal od rozhodčího žlutou kartu.

36
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu a je rozhodně na co se dívat!

36
    Z důvodu zranění musí ze hry odejít Coppola, který přenechává své místo Rodríguezovi.

37
    Hezká kombinace hostů a k míči se málem dostal v pokutovém území Matri, před nímž musel balon odpálit do zámezí Mazzotta.

38
    A podobná akce, když se pro změnu málem k zakončení propracoval Perotti. Obranný zákrok nyní pro změnu předvedl Volta.

39
    Defrel se pokoušel hlavičkovat, kde si ale pro balon vyskočil Perin, jenž jej zboural k zemi.

40
    Do konce první půle zbývá odehrát pět minut, změní se ještě nějakým způsobem skóre?

41
    A málem se už změnilo! Matri strčil nohu do Kuckova stříleného centru a domácí brankář měl co dělat, aby balon dokázal vyrazit!

42
    V závěru poločasu už hrají s míčem zejména opět fotbalisté CFC.

43
    Falqué to zkusil ze střední vzdálenosti. Cestou na bránu balon trkl o jednoho z domácích obránců a skončil mimo. Další roh pro Janov.

43
    A ve 43. minutě je to 3:0! Tento gól jde na vrub brankáře Lealiho, jenž si nechal pod tělem proklouznout skákavou střelu z kopačky NICOLÁSE BURDISSA!
    Nicolás BURDISSO - 0:3

44
    AC ještě zkouší odpovědět, ale hostující obrana brání zatím pozorně.

45
    Nastavena bude pouze minuta.

45+1
    Momentálně už s míčem kombinují obránci hostujícího celku a ti s balonem nikam nespěchají.

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Po prvním poločase může být velmi spokojený Janov, který vede hned o tři branky! Hostující tým vstoupil do zápasu jako uragán a už po sedmi minutách vedl 2:0, třetí trefu pak přidal v závěru poločasu. A to ještě Matri neproměnil penaltu. I Cesena si vytvořila pár šancí, ta je ale zužitkovat nedokázala.

Dokáží domácí ještě nějak zdramatizovat průběh utkání, nebo se už bude jednat o jasnou záležitost? Na všechny otázky nám odpoví druhý poločas, který startuje v 16:02!

Druhý poločas začíná za několik málo chvil!

46

46
    Domácí se logicky ihned pokoušejí dostat balon do blízkosti hostující brány, zatím ale neúspěšně.

47
    CFC hned na začátku druhé půle ukazuje, že nebude nikam pospíchat s míčem v poklidu kombinuje na vlastní obranné polovině.

48
    Pro Bertolacciho centr, který měl směřovat na Matriho, si vyskočil pouze domácí brankář.

49
    Falqué se nyní ocitl v zajímavé šanci, rozhodčí mu však odpískal ofsajd.

50
    Rosi nalétl do Lucchiniho, což rozhodčí vyhodnotil jako faul a rozehrávat budou domácí. Žlutou však hostující záložník nedostane.

51
    S tímhle způsobem hry Cesena jen těžko se zápasem ještě něco udělá, u míče jsou zejména hostující fotbalisté.

51
    Carbonero navíc potrestán žlutou kartou za nějaké protesty směrem k rozhodčímu.

52
    Teď už to vypadalo slibně, ale šanci domácích nakonec překazila nepřesná nahrávka Brienzy.

54
    Cesena podruhé střídá, Brienzovo místo zaujme Tabanelli.

55
    Giorgi vhazoval aut, ale jakoby jej neměl komu hodit. Chuť domácích se zápasem ještě něco udělat je vcelku malá. Jakoby sami nevěřili, že jej můžou ještě zdramatizovat.

56
    Rosi dostal dobrou přihrávku od Roncaglii, ocitl se však v ofsajdy. Na ty je to prozatím 2:2, v tom důležitějším skóre je na tom ale daleko lépe Janov.

57
    Carbonero centroval na zadní tyč, balon ale z šestnáctky vyboxoval Perin.

58
    Kuckovi nyní nesedl pokus dva metry před vápnem a domácí míří do protiakce...

59
    Rodríguez ale o balon velmi přišel, u míče opět hosté.

60
    Burdisso posílal kolmou přihrávka na Matriho, na kterou ale druhý jmenovaný nedosáhl.

61
    Giorgi se pokusil založit útočnou akci, avšak jeho přihrávka byla nepřesná a pouze odevzdal balon soupeři.

62
    Burdisso ve vápně srazil Almeidu a i domácí budou zahrávat pokutový kop! Podaří se jim snížit?

63
    Ne, střelcům dnes při penaltách není přáno! Cascione mířil doleva nahoru, ale trefil jen brankovou konstrukci!
    Ani Cascione pokutový kop neproměnil

64
    Těžko říct, jestli se nyní nejednalo o klíčovou situaci pro vývoj utkání. Kdyby Cascione proměnil, měla by Cesena ještě více než 25 minut na to vstřelit dva góly, což rozhodně není nemožné.

65
    Domácí teď budou zahrávat zajímavou standardku!

66
    Rodríguez ale nejprve napálil zeď a napodruhé mířil hodně mimo. Rozehrávat bude brankář CFC.

67
    Domácí sice kombinují s míčem, ale pouze na vlastní polovině. A odtamtud gól nedají...

68
    Ke střele se nyní málem dostal Almeida, před nímž ale balon ustřelil Roncaglia.

69
    Hra vcelku logicky ubrala na tempu, u míče aktuálně hosté.

70
    Roncaglia navíc nyní faulovaný na půlící čáře a hosté zůstanou u míče.

71
    Carbonero obral o balon Perottiho a mířil s ním do protiútoku. Sledovali jsme ale opět dnes ne zcela výjimečný jev, a to nepřesnou nahrávku.

72
    Giorgi se po nějaké ostrém zákroku ocitl na trávníku a nesbírá se úplně lehce.

73
    Cesena naposledy střídá: Defrela nahrazuje Đurić.

74
    Cesena už má odstřídáno, to základní jedenáctka Janova zůstává pořád stejná.

75
    Čtvrt hodiny před koncem vedou hosté 3:0, jaké skóre bude svítit na světelné tabuli po konci zápasu?

76
    Matri dostal balon na levé straně a dokázal obehrát dva protihráče, přičemž další třetí jej musel zastavit ještě před šestnáctkou i za cenu faulu. Janovští tedy budou zahrávat slibnou standardku!

76
    Falquého centr hlavou do zámezí poslal Giorgi, hosté tedy dostanou k dispozici i rohový kop.

77
    Ani po něm se ale prosadit nedokázali, u míče však zůstávají.

78
    Antonelli nezpracoval balon ideálně a ten mu tak ujel za autovou čáru, k míči se tak dostávají domácí.

79
    Po vzdušné hře, tedy čtyřech hlavičkách za sebou, míč zůstal na kopačkách domácích. Tabanelli o něj ale stejně o chvilku později přišel.

80
    Hosté mohli přidat další gól! Perotti obehrál hned dva protihráče a centroval do vápna, kde balon vyrazil Leali – to ale pouze před sebe na nikým neatakovaného Kucku, jenž jej ale napálil mimo!

81
    Almeida centroval do vápna, kde si pro míč vyskočil pouze Perin.

82
    Rodríguez vystřelil z hranice vápna a napálil břevno hostující brány!

83
    Teď už s míčem kombinují opět hosté a opět na polovině domácího celku.

84
    Slovní potyčku mezi Matrim a Carbonerem rozhodčí vyřešil ústní domluvou.

85
    Do konce základní hrací doby zbývá pět minut, s balonem kombinují hosté.

86
    Janov poprvé střídá: Místo Falquého přichází Lestienne.

87
    Vypadá to, že utkání se již pouze dohrává.

88
    De Maio přichází na hrací plochu místo Izza.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90+2
    S míčem kombinují hostující fotbalisté a nikam s ním nespěchají.

90+4

Utkání je u konce a tři body nakonec bere Janov, který zvítězil nad Cesenou 3:0. Všechny branky padly v prvním poločase a v tom druhém si hosté už jen hlídali svoji výhru. Za zmínku stojí, že oba týmy zahrávaly penalty a ani jeden z nich ji proměnit nedokázal.

Ode mne je to vše, na počtenou! (16:53:15)
    Branky: 5. Matri (Bertolacci), 7. Antonelli (Matri), 43. Burdisso (Antonelli)

Karty:   29. Lucchini (CSN), 33. Giorgi (CSN), 51. Carbonero (CSN) – 34. Roncaglia (JAN)

Neproměněná penalta: 63. Cascione (CSN), mimo – 30. Matri (JAN), brankář Leali zneškodnil

AC Cesena: Leali – Giorgi, Volta, Lucchini, Mazzotta – Carbonero, Cascione, Coppola (36. Rodríguez) – Defrel (73. Đurić), Brienza (54. Tabanelli), H. Almeida.
    Náhradníci: Agliardi, Bressan – Nica, Krajnc, Magnússon, Tabanelli, Zé Eduardo, Rodríguez, Đurić, Succi, Garritano.

Janov CFC: Perin – Roncaglia, Burdisso, Izzo (88. De Maio) – Rosi, Kucka, Bertolacci, Antonelli – Perotti, Matri, Falqué (86. Lestienne).

Rozhodčí: Russo – Dobosz, De Pinto – Stallone