Třinec – Vítkovice 2:1 (kon.) | K. Vary – Sparta 5:3 (kon.) | Zlín – Liberec 2:1 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 6:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
BK Mladá Boleslav
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 14.12.2014, 18:20 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezkou neděli z Mladé Boleslavi, kde je na programu televizní duel mezi desátou Mladou Boleslaví a druhým Litvínovem.

HC Verva Litvínov
    Hosté jsou bezesporu papírovými favority nedělního zápasu, který se odehraje v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně. Vervě vyšel vstup do letošního extraligového ročníku na jedničku. Nyní už se Litvínovským ale tolik nedaří. Z posledních šesti utkání zvítězil Litvínov pouze dvakrát a na výhru na hřišti soupeře čeká už tři zápasy. V posledním zápase to vypadalo, že by severočeši mohli dosáhnout na body. Nakonec se tak ale nestalo, a Třinec si tak odvezl z podkrušnohoří tři body.

Boleslavští se do extraligy vrátili po dvouleté odmlce. Zpočátku se jim dařilo poměrně pravidelně (zejména ve venkovních zápasech) bodovat. Poslední dobou už ale mladoboleslavského fanouška pohled na zápasy domácích nejspíš příliš nepotěší. Mladá Boleslav za sebou tahá šňůru pěti prohraných zápasů v řadě, tým je navíc sužovaný početnou marodkou, a tudíž i nepříliš dobrou herní pohodou.

Jak zápas dopadne, na to si budeme muset ještě počkat. Ve vzájemných zápasech je na tom ale opět lépe Verva. Ta urvala oba duely – ten na ledě Bruslařů 4:3 gólem, který padl čtvrt minuty před koncem. Zápas na litvínovském ledě si domácí také ohlídali a Mladou Boleslav porazili 3:1.

BK Mladá Boleslav: Růžička M. (Rittich) – Stříteský, Vidmar, Trončinský, Žabka, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Musil, Klimenta – Lenc, Výborný, Bárta – Látal, Vrbata, Pacovský – Jarůšek, Kubica, Pabiška

HC Verva Litvínov: Francouz (Soukup) – Kubát, Chaloupka, Šlégr, Kousalík, Pavlík, Pavelka, Kasal – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček, Piroš, Martynek – Gerhát, Jurčík, Majdan – Písařík

Rozhodčí: Hodek, Lacina – Blümel, Lučan.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V Mladé Boleslavi právě končí předzápasové rozbruslení a oba týmy se odcházejí připravit na dnešní zápas do svých kabin.

Hráči obou týmů jsou již na ledě, a utkání tak může vypuknout.

00:01

00:21
    Verva zatím drží domácí ve vlastním obranném pásmu.

00:45
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

00:45
    Je tady první vyloučení zápasu. Dvouminutový trest si odpyká Karel Kubát (LIT) za hákování.

01:31
    Boleslavští zatím předvádějí pohledné kombinace, chybějí tomu už jen střely.

01:50
    Hosté vyhazují až za Růžičku.

02:05
    A nyní znovu...

02:38
    Úvod přesilovky vypadal slibně, jenže nakonec se Bruslaři téměř na nic nezmohli.

02:45

03:21
    Martin Látal v rohu šikovně zachytil kotouč, následně nahrával Mitju Robarovi, jenž stál na modré. Jeho střela jen o kousek minula Francouzovu branku.

03:37
    Majdan z blízkosti promáchl.

03:50
    Kubica se snažil střílet, jenže jeho pokusy vždy zblokovali litvínovští obránci.

04:00
    Série dobrých šancí v útočném pásmu Mladé Boleslavi. Na domácích je vidět dravost po bodech, které potřebují.

04:17
    Proti Mikulíkově střele se prezentoval Francouz jistým zákrokem. Následuje buly po pravici litvínovského gólmana.

04:27
    Zakázané uvolnění Vervy.

04:37
    Série nepřesností v obraně Mladé Boleslavi umožnila Gerhátovi volný průjezd až k Růžičkovi. Hostující hráč nakonec vystřelil, jenže domácí brankář v pohodě chytá.

05:10
    Nebezpečná střela Michala Trávníčka, kterou jen těsně zachytil Martin Růžička svým betonem!

05:44
    Majdan nahrával Šlégrovi. Druhý jmenovaný však neměl k dobrému zakončení příliš prostoru.

06:06
    Kubica s Pabiškou se postarali o značný rozruch v brankovišti, jejich dorážky ale ke gólu nevedly.

06:28
    Aktivita Bruslařů v útočném pásmu se stále stuňuje. Nyní střílel Milan Mikulík, jehož Francouz vychytal pomocí své lapačky.

06:46
    Ofsajd týmu z Podkrušnohoří.

07:17
    Nenápadná střela Bárty málem propadla až do branky. Puk má však ve své moci opět litvínovský gólman.

07:38
    Rychlé nohy Martina Látala! Boleslavský útočník si najel až před brankáře, který jej jen těsně vychytal lapačkou.

08:19
    A nyní raději přikrývá kotouč před dojíždějícím Pabiškou.

08:56
    Hlavní rozhodčí byl nyní nekompromisní a vylučuje Borise Žabku (MBL) na dvě minuty za krosček.

09:31
    Ani hostům se prozatím početní výhoda moc nedaří. Domácí již poněkolikáté vyhazují kotouč až do litvínovského pásma.

10:09
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Boleslavští si nepohlídali hráče, který stál přímo před brankou. Když JAKUBU PETRUŽÁLKOVI naservíroval kotouč ukázkově Michal Trávníček, hostující útočník se nemohl mýlit. Asistence: Michal Trávníček.
    Jakub PETRUŽÁLEK - 0:1

10:40
    Znovu vyloučení na straně Boleslavi. David Vrbata (MBL) – 2 minuty za hru vysokou holí.

11:10
    Kubát zkusil dělovku od modré, ta však orazítkovala pouze plexisklo nad brankou M. Růžičky.

11:46
    Kubica zahránil domácí před velkým tlakem a vyhazuje až za Francouze.

12:06
    Petružálek si najel až k brankáři. Ten nedovolil další gól za svými zády.

12:40

13:24
    Růžička musel znovu zasahovat a ukrýt kotouč před dorážejícím Hanzlem.

13:45
    Litvínov si v posledních chvílích hlídá modrou čáru a nepouští Bruslaře do útočné třetiny.

14:58
    Jarůšek byl již ve velkém úhlu, jeho střela skončila mimo branku.

15:34
    Hübl naservíroval kotouč Lukešovi, kterého si tentokrát Bruslaři ohlídali.

15:53
    Peter Jánský (LIT) – 2 minuty za držení.

16:57
    Mikulík ujel hostům a dostal se až k Francouzovi, jenž jeho úmysly vyčetl a nenechal se překonat do protipohybu.

17:53
    Hosté v plném počtu. Ani tuto přesilovou hru Boleslav nevyužila.

18:24
    Látal to zkusil zpoza branky a možná tím Francouze i trochu překvapil. Nakonec vykopává betonem.

19:26
    A znovu. Hosté si velmi důsledně hlídají svou modrou čáru a Boleslavští mají problémy s přechodem do útočného pásma.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 19:11.

Ve městě automobilů skončila první třetina dnešního televizního duelu. Nezbývá než konstatovat, že lepší jsou prozatím hosté, kteří vedou gólem Petružálka z jedenácté minuty. Boleslavští měli zejména v úvodu periody několik dobrých šancí, které však nedokázali proměnit. Uvidíme, jak se bude vyvíjet druhá třetina.

20:01

20:26
    V úvodu prostředního dějství se domácí drží v útočném pásmu.

20:34
    Vyloučení na straně Litvínova. Na dvě minuty je vyloučen exboleslavský Petr Chaloupka (LIT) za držení hole.

20:57
    Hosté již potřetí za sebou vyhazují.

21:48
    Jedovka Davida Výborného minula cíl jen o centimetry.

22:10
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tento gól byl jako vystřižený z nějaké hokejové učebnice. Někdejší hráč Litvínova MATĚJ STŘÍTESKÝ byl nikým nehlídán na modré čáře. Když mu Martin Látal nahrál, jednoduše vystřelil a kotouč propadl až za Francouzova záda! Asistence: Martin Látal, Milan Mikulík.
    Matěj STŘÍTESKÝ - 1:1

23:37
    Radost Boleslavských příliš dlouho nevydržela. Poměrně šťastně se opět prosazují Litvínovští. JAKUB PETRUŽÁLEK našel skulinku u pravé tyče Martina Růžičky a puk skončil až za zády mladoboleslavského brankáře. Hostující útočník si tak připisuje už druhý gól v tomto zápase. Asistence: Martin Ručinský, Petr Chaloupka.
    Jakub PETRUŽÁLEK - 1:2

24:56
    Martin Látal trefuje vnější síť litvínovské branky.

25:10
    Boleslav hraje ve výhodě.

25:20
    Nyní už rozhodčí přerušuje hru. Na trestnou lavici odjíždí Petr Kousalík (LIT) – 2 minuty za držení hole.

25:51
    Mladá Boleslav se ale nemůže usadit v útočném pásmu.

25:53
    A domácí dokonce faulovali. Dvouminutový trest obdržel Michal Bárta (MBL) za podražení.

26:25
    Pavlík to zkusil od modré, střela byla spíše z kategorie těch propagačních.

27:20

27:53

28:30
    Majdan vystřelil i přesto, že byl v ofsajdu, a sklidil tak pískot domácího publika.

29:11
    Pěkná střela Romana Čermáka, jehož šanci Francouz vystřelil. Puk se dostal ještě k Luku Vidmarovi, jehož střelu litvínovský brankář taky pokryl.

30:32
    Série nepřesností na obou stranách. Chvílemi to vypadá jako jakási plácaná na rybníce.

31:33
    Lenc se mohl dostat do úniku, jenže na modré stál jeden z obránců a poslal puk do bezpečí.

32:19
    Opět aktivní Michal Trávníček. Martin Růžička měl co dělat, aby chytil pokus litvínovského útočníka.

33:00
    Proti Stříteskému se Francouz blýskl svými betony, kterými puk vykopl.

33:16
    Strkanice v brankovšti hostů. Rozhodčí však nevylučují.

34:12
    Hübl při snaze vystřelit trefil pouze Musila.

34:34
    Nebezpečnou střelu Martina Látala má ve své moci opět hostující brankář, který do Mladé Boleslavi dorazil ve své tradičně skvělé formě.

35:20
    Boleslavští hrají ve výhodě.

35:27
    Za podražení si na dvě minuty odpočine v Boleslavi dobře známý Petr Chaloupka (LIT).

35:45
    Je to podobné jako předchozí přesilovky domácích – ti si totiž nedokáží vytvořit potřebný tlak.

36:25
    Na Trončinského šla výtečná přihrávka. K úspěchu by ovšem musel sledovat dění na ledě.

37:15
    Podruhé v krátkém intervalu se hosté osvobozují.

37:27

37:49
    Francouz si raději vyjel z branky proti dojíždějícímu Vrbatovi.

39:01
    Jurčík byl v obrovské šanci, jenže ani na několikrát nedokázal puk dotlačit do branky. Martin Růžička nedovolil další gól za svými zády.

39:24
    Zakázané uvolnění Litvínova.

40:00

I druhá třetina je již minulostí. V té padly dvě branky. Nejdříve se podařilo vyrovnat Stříteskému povedenou střelou od modré, když o chvilku později využil nepozornosti mladoboleslavské obrany Petružálek. Hosté tak i nadále v Mladé Boleslavi vedou rozdílem jednoho gólu.

Další třetina začne přibližně v 19:07.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:20
    Po dvaceti sekundách se vylučuje. Na trestné lavici je Michal Bárta (MBL) – 2 minuty za vysokou hůl.

41:28
    Boleslavští vyhazují.

41:38
    Ani Litvínovu přesilové hry nevycházejí. Boleslav je nyní dokonce v útočném pásmu.

41:45
    Jenže to už neplatí. Na 35 sekund jdou Bruslaři do tří. Vyloučen byl Zdeněk Kubica (MBL) – 2 minuty za sekání.

42:10
    Lukešova dělovka orazítkovala plexisklo za brankou!

42:20
    Boleslavští hrají ve čtyřech.

43:22
    Piroš to zkusil z blízkosti, jenže netrefil branku.

43:45

43:54
    Zakázané uvolnění Středočechů.

44:10
    Šlégrova šance skončila na betonu Martina Růžičky.

44:43
    Mikulíkovi nedal Francouz šanci. Zasáhl neomylně svou lapačkou.

44:43
    Litvínovští si zahrají oslabení. Na trestné lavici sedí Viktor Hübl (LIT), jenž byl potrestán dvouminutovým trestem za hákování.

45:37
    Boleslavští se ve vlastní přesilovce dokonce brání.

45:50
    Nyní hosté v pohodě vyhazují.

46:22
    Budu se opakovat, ale přesilové hry Mladé Boleslavi opravdu mnoho šancí nepřinášejí.

46:32
    Hosté jdou na chvíli do tří. Filip Pavlík (LIT) dostává dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

46:43
    Hosté ve čtyřech.

46:50
    Milan Mikulík nedokázal ani nadvakrát dotlačit kotouč za brankovou čáru. Dnes asi největší (neproměněná) šance domácích.

48:22
    Tak přeci jen Bruslaři nakonec přesilovou hru využívají. Boleslavští clonili před bránou a DOMINIK PACOVSKÝ zakončil do protipohybu brankáře ke vzdálenější tyči. Asistence: Tomáš Klimenta, Mitja Robar.
    Dominik PACOVSKÝ - 2:2

48:49
    Je tady další vyloučení. Střelec druhé branky Středočechů Dominik Pacovský (MBL) dostává dvě minuty za podražení.

48:54
    Jenže záhy putuje na trestnou lavici i litvínovský Viktor Hülb, který dostává také dvě minuty. Provinil se držením.

49:39
    David Výborný si najel do mezikruží, kde nic nevymýšlel a střílel. Škoda pro domácí, že jeho pokus skončil mimo branku.

49:44
    Trončinský to zkusil skrz clonící hráče, ani jeho pokus se však neujal.

50:54
    Oba týmy hrají v plném počtu a Boleslavští mají k dispozici ještě výhodu.

51:10
    Na trestnou lavici putuje Rostislav Martynek (LIT). Byl potrestán dvouminutovým trestem za hákování.

52:03
    Stříteský to zkusil od modré. Nutno dodat, že málem úspěšně. Chyběl kousek k tomu, aby puk propadl až do branky.

53:04
    Robarův pokus z mezikruží Francouz chytá. Následuje buly po pravici brankáře Severočechů.

53:20
    Dnešní utkání sleduje 2 470 diváků.

54:27
    Ofsajd týmu z Pojizeří.

55:17
    Velmi dobře si počínal Slovinec Mitja Robar, jenž je ve službách Mladé Boleslavi. Prokličkoval se až k brance, kde se pokusil zakončit do protipohybu. Francouz si jej nakonec pohlídal.

55:54
    Proti dojíždějícímu Lencovi si litvínovský brankář raději vyjel, a přerušuje hru.

56:09
    Závar v brankovšti Vervy. Nebezpečí však hasí opět gólman Chemiků.

56:58
    Nyní jsou pro změnu zase nebezpeční hosté. Petružálek kombinuje v útočném pásmu.

57:05
    Robin Hanzl (LIT) se však ve vlastní útočné třetině provinil faulem. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

57:35
    Stříteského střela od modré byla zblokována.

58:06
    Trončinského pokus byl zblokován. Kotouč se však dostal k Bártovi, jemuž se trestudhodně nepodařilo dotlačit puk za brankovou čáru.

58:47
    Boris Žabka to zkusil od modré a Francouz raději přerušuje. Boleslav je v posledních chvílích lepší, uvidíme, zda dokáže rozhodnout ještě v normální hrací době.

59:00
    Milan Mikulík měl na hokejce gól, jenže místo toho, aby poslal kotouč do odkryté branky Litvínova, poslal jej do plexiskla.

59:05

59:16
    Petružálek na druhé straně těsně minul.

59:40

59:54
    Mikulík byl u mantinelu tvrdě atakován. Dvě minuty si za hru vysokou holí odpyká Karel Kubát (LIT).

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60 minut tento zápas nerozuzlilo. Následovat tedy bude pětiminutové prodloužení, ve kterém budou mít domácí k dispozici téměř dvě minuty početní výhody.

60:01

60:32
    Výborný nahodil puk do brankoviště. Tam jej nikdo z domácích nedokázal ztečovat do branky Litvínova.

60:58
    Vinou špatné rozehrávky se Bruslaři připravili o útočné pásmo.

61:00
    Ve ŠKOENERGO Aréně je menší problém s časomírou. Čeká se, než se technický problém odstraní.

61:39
    Už se hraje. Stříteský natrefil břevno hostující svatyně!

61:54

62:06
    Hanzl se řítil sám na Martina Růžičku, který si pohotově vyjel a puk ukryl pod svou lapačkou.

62:50
    Nyní domácí brankář chvíli nevěděl, kde je puk. Boleslavští obránci jej ale stihli uklidit do bezpečí.

63:40
    Kubátovi se otevřela dálnice až z Martinu Růžičkovi. Domácí brankář litvínovského beka však vychytal.

64:26
    Na Pavla Musila si Francouz u své pravé tyčky počkal a přerušuje hru. Následuje buly po levici brankáře Severočechů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení v Mladé Boleslavi nerozhodlo. Televizní duel bude tedy muset rozuzlit až penaltový rozstřel, který začne za malou chvíli po krátké úpravě ledu.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Jako první jel mladoboleslavský kapitán David Výborný, jenž zkusil blafák, ze kterého trefil jen tyč.

1. série
    0:0
    František Lukeš trefil Růžičku pouze do betonů.

2. série
    0:0
    Milan Mikulík taktéž trefil Francouzovy betony.

2. série
    0:0
    Petružálek toho příliš nevymyslel. Střelou k tyči taktéž neuspěl.

3. série
    0:0
    Trončinského pokus šel mimo branku Pavla Francouze.