Třinec – Vítkovice 2:1 (kon.) | K. Vary – Sparta 5:3 (kon.) | Zlín – Liberec 2:1 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 6:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
BK Mladá Boleslav
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 14.12.2014, 18:20 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga
    Robin HANZL - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Verva Litvínov.

Nedělní duel zná svého vítěze. Jediným exekutorem samostatných nájezdů je ROBIN HANZL, který uspěl se svou střelou pod víko domácí branky. Boleslavští tedy letos ještě více prohloubili své nájezdové trápení.

6. série
    0:1
    Robin Hanzl překonal Martina Růžičku střelou pod víko!

61:39
    Už se hraje. Stříteský natrefil břevno hostující svatyně!

59:54
    Mikulík byl u mantinelu tvrdě atakován. Dvě minuty si za hru vysokou holí odpyká Karel Kubát (LIT).

59:00
    Milan Mikulík měl na hokejce gól, jenže místo toho, aby poslal kotouč do odkryté branky Litvínova, poslal jej do plexiskla.

58:06
    Trončinského pokus byl zblokován. Kotouč se však dostal k Bártovi, jemuž se trestudhodně nepodařilo dotlačit puk za brankovou čáru.

57:05
    Robin Hanzl (LIT) se však ve vlastní útočné třetině provinil faulem. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

56:09
    Závar v brankovšti Vervy. Nebezpečí však hasí opět gólman Chemiků.

55:17
    Velmi dobře si počínal Slovinec Mitja Robar, jenž je ve službách Mladé Boleslavi. Prokličkoval se až k brance, kde se pokusil zakončit do protipohybu. Francouz si jej nakonec pohlídal.

53:20
    Dnešní utkání sleduje 2 470 diváků.

51:10
    Na trestnou lavici putuje Rostislav Martynek (LIT). Byl potrestán dvouminutovým trestem za hákování.

49:39
    David Výborný si najel do mezikruží, kde nic nevymýšlel a střílel. Škoda pro domácí, že jeho pokus skončil mimo branku.

48:54
    Jenže záhy putuje na trestnou lavici i litvínovský Viktor Hülb, který dostává také dvě minuty. Provinil se držením.

48:49
    Je tady další vyloučení. Střelec druhé branky Středočechů Dominik Pacovský (MBL) dostává dvě minuty za podražení.
    Dominik PACOVSKÝ - 2:2

48:22
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tak přeci jen Bruslaři nakonec přesilovou hru využívají. Boleslavští clonili před bránou a DOMINIK PACOVSKÝ zakončil do protipohybu brankáře ke vzdálenější tyči. Asistence: Tomáš Klimenta, Mitja Robar.

46:50
    Milan Mikulík nedokázal ani nadvakrát dotlačit kotouč za brankovou čáru. Dnes asi největší (neproměněná) šance domácích.

46:32
    Hosté jdou na chvíli do tří. Filip Pavlík (LIT) dostává dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

44:43
    Litvínovští si zahrají oslabení. Na trestné lavici sedí Viktor Hübl (LIT), jenž byl potrestán dvouminutovým trestem za hákování.

41:45
    Jenže to už neplatí. Na 35 sekund jdou Bruslaři do tří. Vyloučen byl Zdeněk Kubica (MBL) – 2 minuty za sekání.

40:20
    Po dvaceti sekundách se vylučuje. Na trestné lavici je Michal Bárta (MBL) – 2 minuty za vysokou hůl.

39:01
    Jurčík byl v obrovské šanci, jenže ani na několikrát nedokázal puk dotlačit do branky. Martin Růžička nedovolil další gól za svými zády.

35:27
    Za podražení si na dvě minuty odpočine v Boleslavi dobře známý Petr Chaloupka (LIT).

25:53
    A domácí dokonce faulovali. Dvouminutový trest obdržel Michal Bárta (MBL) za podražení.

25:20
    Nyní už rozhodčí přerušuje hru. Na trestnou lavici odjíždí Petr Kousalík (LIT) – 2 minuty za držení hole.
    Jakub PETRUŽÁLEK - 1:2

23:37
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Radost Boleslavských příliš dlouho nevydržela. Poměrně šťastně se opět prosazují Litvínovští. JAKUB PETRUŽÁLEK našel skulinku u pravé tyče Martina Růžičky a puk skončil až za zády mladoboleslavského brankáře. Hostující útočník si tak připisuje už druhý gól v tomto zápase. Asistence: Martin Ručinský, Petr Chaloupka.
    Matěj STŘÍTESKÝ - 1:1

22:10
    Tento gól byl jako vystřižený z nějaké hokejové učebnice. Někdejší hráč Litvínova MATĚJ STŘÍTESKÝ byl nikým nehlídán na modré čáře. Když mu Martin Látal nahrál, jednoduše vystřelil a kotouč propadl až za Francouzova záda! Asistence: Martin Látal, Milan Mikulík.

20:34
    Vyloučení na straně Litvínova. Na dvě minuty je vyloučen exboleslavský Petr Chaloupka (LIT) za držení hole.

15:53
    Peter Jánský (LIT) – 2 minuty za držení.

10:40
    Znovu vyloučení na straně Boleslavi. David Vrbata (MBL) – 2 minuty za hru vysokou holí.
    Jakub PETRUŽÁLEK - 0:1

10:09
    Boleslavští si nepohlídali hráče, který stál přímo před brankou. Když JAKUBU PETRUŽÁLKOVI naservíroval kotouč ukázkově Michal Trávníček, hostující útočník se nemohl mýlit. Asistence: Michal Trávníček.

08:56
    Hlavní rozhodčí byl nyní nekompromisní a vylučuje Borise Žabku (MBL) na dvě minuty za krosček.

07:38
    Rychlé nohy Martina Látala! Boleslavský útočník si najel až před brankáře, který jej jen těsně vychytal lapačkou.

05:10
    Nebezpečná střela Michala Trávníčka, kterou jen těsně zachytil Martin Růžička svým betonem!

00:45
    Je tady první vyloučení zápasu. Dvouminutový trest si odpyká Karel Kubát (LIT) za hákování.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 23. Stříteský (Látal, Mikulík), 49. Pacovský (Klimenta, Robar) – 11. Petružálek (Trávníček), 24. Petružálek (Ručinský, Chaloupka), rozh. náj. Hanzl